Článek

V pátek ještě sněžilo, v sobotu bude 12 nad nulou. Nebe zůstane podmračené

 
Zatímco v pátek na mnoha místech republiky ještě padal sněhový poprašek a přeháňky komplikovaly řidičům cestování například na Vysočině, v sobotu se znatelně oteplí. Bude oblačno, ojediněle s mrholením a mlhou. Teploty vystoupají na 8 až 12 stupňů, informovali meteorologové na svých stránkách.
05.02.2016 20:35 |

podobné články

Podobné články

V Krkonoších v noci sněžilo. Silnice pokrývá rozbředlý sníh

 
Ve východních Krkonoších v noci na dnešek sněžilo. Na silnicích nižších tříd leží po chemickém ošetření rozbředlý sníh. Na Náchodsku padal ráno déšť se sněhem. Hlavní tahy v Královéhradeckém kraji byly ráno mokré, večer by se místy mohlo objevit náledí. Teploty se podle meteorologů a silničářů nad ránem pohybovaly těsně nad nulou, na horách jeden stupeň pod bodem mrazu.
21.01.2014 08:00 |

podobné články

Česko rozmrzne? Po chladnějším víkendu půjdou teploty pomalu nahoru, udrží se nad nulou

 
V Česku panuje přece jen o něco chladnější víkend, již příští týden by se však měly teploty držet přes den převážně nad nulou. To samé platí pro přelom února a března. Příští týden budou většinou mezi nulou až pěti stupni, v noci bude ale dál mrznout. V dalších týdnech ale budou teploty stoupat, vyplývá z měsíčního výhledu počasí, který v sobotu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
10.02.2018 16:20 |

podobné články

Po krutých mrazech přichází oteplení, bude i nad nulou

 
Do Česka se v nejbližších dnech výrazně oteplí. Zatímco o víkendu byly teploty hluboko pod nulou a na některých místech bylo až kolem -30 °C, na začátku nového týdne bude na řadě míst nad nulou.
28.01.2013 06:50 |

podobné články

Léto v Česku ještě nekončí, loni touto dobou přitom sněžilo

 
Česko má před sebou ještě měsíc relativně teplého počasí. Teploty okolo 20 stupňů Celsia by podle výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) měly vydržet až do října, a to i přesto, že loni již touto dobou v horských oblastech sněžilo. V příštím měsíci by již ale mělo přibývat oblačnosti.
20.09.2009 17:45 |

podobné články

Sněžilo a mrzlo, o víkendu přijde déšť

 
Sníh v noci na pátek zasypal například vrcholky Krkonoš, Jeseníků nebo Beskyd. Sněžilo i na německé straně Krušných hor.
05.06.2009 10:00 |

podobné články

Mrazivé dny již brzy skončí. V závěru března bude i 15 stupňů nad nulou

 
Mrazivé počasí posledních dní pomalu končí. V následujících týdnech už by měly být odpolední teploty nad nulou. V závěru března se může při jasné obloze oteplit i nad 15 stupňů Celsia. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi, kterou v sobotu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
03.03.2018 15:10 |

podobné články

Začala zima a v Plzni SNĚŽILO! Velká předpověď zde

 
Meteorologové mají pro všechny příznivce zimních sportů špatnou zprávu. Do konce listopadu totiž nepředpokládají, že by kdekoli na území České republiky sněžilo. Letošní listopad dokonce bude nejsušší za poslední roky. Jedinou výjimkou může být průmyslové sněžení, to však nejde předpovědět.
14.11.2011 16:10 |

podobné články

Čeká nás mimořádně teplý leden. Bude nad nulou a víc pršet

 
I leden bude zřejmě mimořádně teplý. Průměr denních teplot se bude držet nad nulou, až v posledním týdnu měsíce asi klesne k nule. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Také srážek bude více, než je pro leden obvyklé. Převažovat bude déšť, za sněhem musí lidé vyrazit do hor.
02.01.2016 15:05 |

podobné články

Sněžilo a blýskalo se, Českem se přehnala zimní bouřka

 
Noční bouřka se přehnala Českem. Znovu sněžilo.
15.03.2010 13:10 |

podobné články

Na hřebenech Krušných hor poprvé sněžilo

 
Ve vyšších polohách Krušných hor v pondělí a v noci na úterý poprvé sněžilo. Sníh ovšem rychle roztál a v příštích dnech se má zase mírně oteplovat. Citelné ochlazení z minulých dnů je koncem srpna neobvyklé.
31.08.2010 13:55 |

podobné články

Na českých horách sněžilo. V Tatrách hrozí laviny

 
V Krušných horách poblíž Sokolova a na Šumavě sněžilo. V Tatrách ke konci týdne už budou hrozit laviny.
31.08.2010 16:45 |

podobné články

Na severu Čech se dnes blýskalo, na Šumavě sněžilo

 
Blesky, déšť, vítr i sněžení přineslo do České republiky dnešní počasí. Zatímco o sever Čech se lehce otřely bouřky procházející Evropou, na Šumavě sněžilo. Sdělil to mluvčí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) Petr Dvořák. Sníh se ale podle něj zatím dlouho neudrží, teploty mohou v pondělí stoupnout až k 11 stupňům. A bouřkové pásmo se Česku s největší pravděpodobností vyhne. 
03.11.2013 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (554 článků) , Petr Dvořák (549 článků)

V Česku v noci sněžilo. Silnice ve vyšších polohách mohou namrzat

 
V horských oblastech Ústeckého a Královéhradeckého kraje v noci na dnešek sněžilo, silnice jsou tu sjízdné se zvýšenou opatrností. Vyplývá to z informací silničářů. Podle meteorologů se sněhové přeháňky mají objevit i přes den, především na horách. Sníh hlasí také Pardubický a Olomoucký kraj
25.11.2013 09:42 |

podobné články

Skončilo jaro, zima se vrací! Na horách už konečně sněžilo

 
Po dlouhých týdnech, kdy lyžařské areály zažívaly skoro jarní počasí, na horách na západě Čech opět sněžilo. I když napadlo jen pár centimetrů, provozovatelé věří, že se zima vrací. Jezdilo se na hřebenech Krušných hor i na Železné Rudě, zjistila dnes ČTK.
12.01.2014 21:10 |

podobné články

Už sněžilo! Podívejte se, kde všude napadla bílá pokrývka

 
Byl to zřejmě první sníh letošní sezony. Na vrcholcích Beskyd se objevila v úterý ráno bílá pokrývka. Sněžilo na vrcholu Lysé hory a Javorového vrchu. Ale žádná velká nadílka to nebyla, protože napadl zhruba třícentimetrový poprašek.
25.11.2014 11:20 |

podobné články

SLEDUJEME: Na horách sněžilo, dopravu komplikují vítr i jazyky!

 
Ráno poslední adventní neděle přineslo komplikace v dopravě. Na horách sněžilo, prakticky po celé republice pak jízdu komplikoval silný vítr. Ve vyšších polohách se začaly tvořit sněhové jazyky, v Orlických horách pak v noci napadlo 5 centimetrů nového sněhu. Situace se však během dne výrazně zklidnila.
21.12.2014 07:50 |

podobné články

Na řadě míst v Česku sněžilo, silničáři vybízejí řidiče k opatrnosti

 
Ve středních Čechách, na Vysočině nebo v Pardubickém kraji a v Jeseníkách v noci na úterý sněžilo. Silnice jsou sice sjízdné, řidiči by ale měli být opatrní, vyplynulo z údajů Ředitelství silnic a dálnic.
08.03.2016 08:00 |

podobné články

Do Česka se vrátil sníh: Po letním víkendu navlékněte kabáty

 
Na některých místech v Karlovarském kraji po období s téměř letními teplotami dnes ráno sněžilo. Po 8:00 sněžilo na Božím Daru nebo Klínovci, meteorologové varují před slabou vrstvou nového sněhu na silnicích. Podle webu Dopravniinfo.cz ale sníh padal i v nižších polohách, například v Královském Poříčí na Sokolovsku. Na Božím Daru na silnicích hrozí námraza.
06.04.2017 09:45 |

podobné články

LÉTO BEZ KOUPÁNÍ? Z rybníků a z vody v přehradách jde strach

 
Když už jsme si mysleli, že se konečně udělá hezké počasí, ochromily Česko ničivé povodně, kvůli kterým se výrazně zhoršila kvalita vody na koupalištích. Začátek letní sezóny navíc nepříznivě poznamenalo podmračené počasí. Čeká nás léto bez koupání?
28.06.2013 12:55 |

podobné články