Článek

V opakovaných komunálních volbách uspěli hlavně nezávislí kandidáti

 
Ve většině z 22 obcí, kde se v sobotu konaly obecní volby, bodovali nezávislí kandidáti. Průměrná volební účast dosáhla 65 procent. O 138 mandátů se ucházelo celkem 378 kandidátů. Informovala o tom mluvčí Českého statistického úřadu Petra Báčová. Volilo se tam, kde se rozpadla dosavadní zastupitelstva.
14.06.2015 10:45 |

podobné články

Podobné články

Lidovci v komunálních volbách bodovali, nejvíc zastupitelů získali nezávislí

 
Nezávislí kandidáti posbírali v komunálních volbách z 10. a 11. října podle očekávání nejvíc hlasů. Na radnicích a obecních úřadech budou mít přes 41 tisíc zastupitelů. Ze sněmovních stran byla nejúspěšnější KDU-ČSL, následují ČSSD a KSČM. Ve většině velkých měst ale zvítězilo hnutí ANO.
12.10.2014 03:46 |

podobné články

Lidé v Krupce musí jít k volbám potřetí, rozhodl soud

 
Hlasování v květnových opakovaných komunálních volbách v Krupce na Teplicku ve středu zneplatnil ústecký krajský soud. Lidé tak budou během necelého roku volit městské zastupitelstvo již potřetí. K soudu návrhy na neplatnost květnových opakovaných voleb podali zástupci sdružení Zdravá Krupka, ODS, ČSSD a Dělnické strany sociální spravedlnosti. Soud zamítl návrh zrušit platnost celých voleb, podle verdiktu ale ke kupčení s hlasy došlo.
08.06.2011 15:30 |

podobné články

V dodatečných komunálních volbách bodovali nezávislí

 
V nových volbách do obecních zastupitelstev vesměs bodovali nezávislí kandidáti a místní sdružení. Z velkých politických stran uspěla výrazněji jen ODS.
03.07.2011 08:40 |

podobné články

Komunální volby: vzestup ANO. Vyhrálo ve většině krajských měst

 
V malých obcích a menších městech uspěli jako obvykle nezávislí kandidáti a místní osobnosti. Velká města jsou ve znamení úspěchu vládního hnutí ANO. V Brně uspěla humoristická partička Žít Brno, která je třetí; v Liberci, Hradci Králové a Kralových Varech uspěla místní uskupení. Průměrná celostátní účast v komunálních volbách je kolem 44%.
11.10.2014 16:41 |

podobné články

Republikáni uspěli v guvernerských volbách, prý za to může Obama

 
Republikánští kandidáti v úterý uspěli ve volbách guvernéra v amerických státech New Jersey a Virginie. Podle některých pozorovatelů v USA je to vzkaz voličů demokratickému prezidentovi Baracku Obamovi
04.11.2009 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2149 článků)

Krupská ODS napadla kvůli kupčení s hlasy výsledek opakovaných voleb

 
Místní sdružení ODS v Krupce na Teplicku podalo v pondělí ke Krajskému soudu v Ústí nad Labem návrh na rozhodnutí o neplatnosti opakovaných komunálních voleb, které se ve městě konaly na začátku května. Hlasování se totiž opět neobešlo bez podezření z kupčení s hlasy sociálně slabých voličů.
16.05.2011 16:10 |

podobné články

ÚS zastavil přípravu opakovaných voleb v městské části Brno-sever

 
Ústavní soud (ÚS) dnes zastavil přípravu opakovaných komunálních voleb v Brně-severu, dokud nerozhodne o stížnostech městské části a starosty Rostislava Hakla (ČSSD). Volby loni zrušil Krajský soud v Brně kvůli kupčení s hlasy, ministr vnitra Milan Chovanec následně vyhlásil nové volby na 14. března. ÚS v reakci na podané stížnosti odložil vykonatelnost rozhodnutí krajského soudu i ministra. Potvrdila to mluvčí ÚS Miroslava Sedláčková. Odůvodnění zveřejní v pátek.
08.01.2015 21:42 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1025 článků)

Průběh opakovaných voleb v Bílině prověřuje policie

 
Průběh opakovaných komunálních voleb v Bílině na Teplicku bude prověřovat policie kvůli jejich možnému ovlivňování. V Chomutově, kde opakované volby rovněž v sobotu probíhaly, přijala policie dvě oznámení, ale ovlivňování voleb se tam ani v jednom případě nepotvrdilo.
01.02.2015 09:41 |

podobné články

ODS opouštějí známé komunální osobnosti. Prý se bojí neúspěchu

 
Dlouholeté symboly kroměřížské ODS, bývalý starosta Petr Dvořáček a někdejší místostarostka Jitka Dvořáková, zřejmě budou v podzimních komunálních volbách kandidovat do městského zastupitelstva za jiný subjekt. Měli by být na kandidátce Volby pro Kroměříž, kterou tvoří nezávislí kandidáti a hnutí Starostové a nezávislí.
06.06.2014 18:25 |

podobné články

Kdyby jednoho dne přejel Babiše kamion... Expert odhalil velkou slabinu hnutí ANO

 
POLITOLOGOVÉ Tisíce hlasů navíc získali nezávislí kandidáti a místní sdružení v komunálních volbách. Důvodem jejich úspěchu je podle politologa Lukáše Jelínka i to, že kandidáti tradičních stran ztratili kontakt s realitou a často řešili stranické pseudoproblémy, které voliče vůbec nezajímají, což se prý podepíše i na povolebním vyjednávání. Politolog se také pozastavuje nad stabilitou seskupení, která vznikají na podobném základě jako nezávislá sdružení, ale na celostátní úrovni.
18.10.2014 09:20 |

podobné články

Kdyby jednoho dne přejel Babiše kamion... Expert ukázal velkou slabinu hnutí ANO

 
POLITOLOGOVÉ Tisíce hlasů navíc získali nezávislí kandidáti a místní sdružení v komunálních volbách. Důvodem jejich úspěchu je podle politologa Lukáše Jelínka i to, že kandidáti tradičních stran ztratili kontakt s realitou a často řešili stranické pseudoproblémy, které voliče vůbec nezajímají, což se prý podepíše i na povolebním vyjednávání. Politolog se také pozastavuje nad stabilitou seskupení, která vznikají na podobném základě jako nezávislá sdružení, ale na celostátní úrovni.
18.10.2014 09:25 |

podobné články

V nových volbách na Olomoucku uspěli nezávislí kandidáti a ODS

 
V nových volbách do zastupitelstev, které se v sobotu uskutečnily v sedmi obcích Olomouckého kraje, dominovala sdružení nezávislých kandidátů. Výjimkou byl pouze Kolšov na Šumpersku, kde se z vítězství radovali zástupci ODS. Volby neprovázela vysoká účast voličů, ve třech obcích jich dokonce k urnám dorazila asi jen polovina.
10.04.2011 12:05 |

podobné články

Zelení uspěli v pěti krajích, tři zelení kandidáti postupují do druhého kola

 
Zelení uspěli v krajských volbách celkem v pěti krajích, v nichž kandidovali společně s jinými politickými stranami.
10.10.2016 11:20 |

podobné články

Zwyrtek (Nezávislí): Historičtí Nezávislí se mohou ocitnout na stovce radnic včetně Prahy

 
Nebývalý počet kandidátek staví do komunálních voleb historičtí Nezávislí, k nimž se začínají vracet lidé z 90. let a přibývají i noví mladí.
11.08.2014 19:55 |

podobné články

VOLBY 2014 SKONČILY: Co přinesly dva dny voleb?

 
Volební místnosti se zavřely v sobotu ve 14 hodin. Nyní už známe téměř všechny výsledky. Opět se potvrdil nástup nových uskupení a v komunálních volbách bodovali i nezávislí kandidáti. V senátních volbách nejvíce postupujících do 2. kola má ČSSD a ANO.
10.10.2014 14:30 |

podobné články

Hnutí Starostové a nezávislí představilo některé lídry kandidátek do komunálních voleb

 
Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) představilo některé lídry kandidátek do komunálních voleb. Jedná se o osobnosti s rozsáhlými zkušenostmi z komunální politiky, často stávající primátory, starosty či zastupitele.
16.04.2014 17:30 |

podobné články

ON-LINE: ČSSD má šanci ovládnout Senát, ODS krvácí a VV propadly

 
Sociální demokracie je na nejlepší cestě, aby sama získala v nadpoloviční většinu v Senátu, stačí jí vyhrát ve 12 obvodech z 22, ve kterých uspěli její kandidáti. Druhá ODS uspěla v 19 obvodech z celkem 27. Ve čtrnácti obvodech bude ve druhém kole bojovat se sociálními demokraty. V komunálních volbách voliči tradičně nejvíce hlasů dali místním sdružením a nezávislým. Prosadili se znovu i lidovci, zato Věci veřejné zcela vyhořely.
16.10.2010 13:35 |

podobné články

Senátor Šilar: Naši vládnoucí představitelé vyměnili principy svobody za mísu šošovice

 
Do Senátu se dostali čtyři lidovci a další tři kandidáti uspěli v rámci koalice se Stranou zelených a Pirátskou stranou. V komunálních volbách se s téměř 3800 zastupiteli stali nejúspěšnějším politickým subjektem. Co podle Petra Šilara (KDU-ČSL) stojí za úspěchem strany? V rozhovoru, který poskytl naší redakci, zhodnotil nejen uplynulé volby, ale také čtvrtstoletí od sametové revoluce a vyjádřil se k současné krizi na Ukrajině.
25.10.2014 14:05 |

podobné články

Červený (ANO): V Blovicích budeme v opozici

 
V komunálních volbách v Blovicích se ANO (11,76%) umístilo na třetím místě, což je velký úspěch i z důvodu, že zde ANO začínalo poprvé v letošních komunálních volbách. V zastupitelstvu města Blovice budou za Hnutí ANO 2011 pracovat dva kandidáti, kteří budou plnit svůj volební program.
26.10.2014 22:30 |

podobné články