Článek

V Německu jdou do aukce Hitlerovy obrazy včetně Prahy v mlze

Německá aukční síň Weidler se chystá vydražit 14 akvarelů někdejšího nacistického vůdce Adolfa Hitlera. Součástí prodeje je také obraz s názvem Prag im Nebel (Praha v mlze), uvedl norimberský aukční dům ve svém katalogu. Aukce se uskuteční v termínu od 18. do 20. června.

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (565 článků)
Podobné články

Škromach: Jdou po mně jdou jdou jdou

Jdou po mně jdou jdou jdou, na každým rohu mají fotku mou.

podobné články

Obrazy do každé domácnosti

Hezké a útulné bydlení, kde se cítíme pohodově, patří k základním prioritám většiny z nás. Důležité je i prostředí, kde se nemovitost nachází. Pokud je to jen trochu možné snažíme se zúhlednit již přístupovou cestu k domu, bytu. Stejně důležité je i celkové vybavení interiéru. Vše se odvíjí od podlahy, která hraje při zařizování nemalou roli, až po nábytek a další interiérové dekorace. Než začneme vybavovat domácnost, je důležité si promyslet, jaký styl zvolíme. Jelikož od toho se dále odvíjí i nákup dalších doplňků. Doplňky do domácnosti Jednou z oblíbených dekorací, jsou obrazy. Ty se dnes nabízí v nepřeberném množství různých stylů. Navíc jsou ve srovnání s policemi a vitrínami mnohem praktičtější. U obrazů bohatě stačí otřít rám, kdežto při utírání prachu na policích musíme sundat všechen obsah, který čistíme také. Nákup obrazů podle stylu Výběr obrazů se dnes dá doladit do jakéhokoliv stylu. Dnešní nabídka přeje jak historickým tak moderním stylům včetně možnosti originálního rámování. Obrazy lidská obydlí zdobí již od nepaměti a rozhodně se jedná o součást vybavení, která by neměla chybět v žádné domácnosti. Na světlé stěně vynikne obraz s tmavým podkladem a opačně na tmavé zdi obraz světlý. Pozor si dejte na přímé denní světlo, které by obraz mohlo poškodit. Jeho krásu naopak můžete podpořit šikovně umístěnou zářivkou, která jej ozáří. Správné osvětlení Lustr mnoho lidí při začátku zařizování neřeší, což se může ukázat, jako fatální chyba. Tento nepostradatelný interiérový doplněk neslouží pouze k osvětlení, ale může být dominantou místností. Jestliže předem víme, že budeme interiér zařizovat v duchu retro nakoupíme v tomto stylu i lustry. Avšak mnohdy se i více stylů hezky doplňuje. Ke stylu retro může skvěle ladit i moderní či vintage lustr a další doplňky. Ideální je sepsat si předem seznam věcí, které chceme nakoupit a zkusit si je vedle sebe představit. V jiném případě by vybavení mohlo působit chaoticky.     Příspěvek Obrazy do každé domácnosti pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení

podobné články

Čeští badatelé objevili Hitlerovy sochy!

V Německu by za ně sběratelé dali velké peníze. U nás byly sochy z Hitlerovy umělecké sbírky po léta zapomenuté. Jen díky několika badatelům, mezi něž patří také Jiří Kuchař, nakladatel a autor knihy Hitlerova sbírka v Čechách, se nyní objevily na scéně.

podobné články

Osobnosti: Jirka Kuchař (33 článků)

Do dražby jdou obrazy ze sbírky Jaroslava Borovičky, přítele Filly a Zrzavého

Nedělní aukce Galerie Art Praha v pražském hotelu Hilton-Prague nabídne mezi pěti sty uměleckými díly i obrazy z bývalé sbírky významného pražského sběratele, nedávno zemřelého Jaroslava Borovičky, který byl přítelem malířů Špály, Filly a Zrzavého.

podobné články

Návštěvníci českého zámku se prý nechtějí dívat na Hitlerovy sochy

Sochy z takzvané Hitlerovy sbírky zmizely po dvou dnech z nádvoří cisterciáckého kláštera ve Vyšším Brodě na Českokrumlovsku. Tři skulptury, které byly součástí projektu Zemské výstavy, nechal kvůli negativní reakci veřejnosti odstranit převor Justin Berka. Píšou o tom dnešní Lidové noviny.

podobné články

Skála (KSČM): Kdo koho převezl? Chruščovova legenda, Hitlerovy plány

Té legendě bude napřesrok už šedesát. Chruščov s ní, tak jako s tucty jiných, vyrukoval osobně. Řeč je o domnělé naivitě Kremlu, pokud jde o Hitlerovy plány, „chorobné nedůvěře ve včasná varování“ a „zaskočené Rudé armádě“.

podobné články

V Londýně se budou dražit obrazy Elizabeth Taylor. Odhadovaná cena je 200 milionů

Londýnská aukční síň Christie's bude začátkem února dražit obrazy ze sbírky filmové hvězdy Elizabeth Taylor , která zemřela loni v březnu. Celkem 38 uměleckých děl, včetně krajinky od Vincenta Van Gogha , bude na prodej v rámci pravidelné aukce impresionistického umění.

podobné články

Osobnosti: Elizabeth Taylor (168 článků) , Elizabeth Taylor (131 článků)

Draží se obrazy ze sbírek Elizabeth Taylor

Londýnská aukční síň Christie's bude začátkem února dražit obrazy ze sbírky filmové hvězdy Elizabeth Taylorové, která zemřela loni v březnu. Celkem 38 uměleckých děl, včetně krajinky od Vincenta Van Gogha, bude na prodej v rámci pravidelné aukce impresionistického umění.

podobné články

Aukce Blesku: Nejvíce vydělal Saudek!

Celkem 75 700 Kč vynesla charitativní aukce fotografií sedmi slavných českých maminek, které zapózovaly i s miminky šesti uznávaným fotografům. Výtěžek z aukce pořádané Bleskem poputuje na konto projektu Blesk Srdce pro děti.

podobné články

Jasnozřivec! Krátce před smrtí Liz Taylor zapsal do aukce její portrét: Vydělá půl miliardy korun!

Manažer investičních fondů Steve Cohen (62) před dvěma týdny zapsal v New Yorku do aukce Warholův portrét Elizabeth Taylor (†79). Devět dnů po podání přihlášky slavná Kleopatra zesnula a z aukce konané 12. května je ihned kasaštyk!

podobné články

Osobnosti: Elizabeth Taylor (168 článků) , Steve Cohen (3 články) , Elizabeth Taylor (131 článků) , Steve Cohen (3 články)

Aukce kmitočtů pro rychlé mobilní sítě mají státu vynést jednotky miliard Kč

Český telekomunikační úřad počítá s výnosem z aukce kmitočtů pro rychlé mobilní sítě v řádu jednotek miliard korun. Pravidelné příjmy státního rozpočtu za využívání frekvencí se mají pohybovat mezi 150 a 250 miliony Kč ročně. Aukce by měla začít v druhém pololetí, oznámil dnes ČTÚ.

podobné články

Malba krví Amy Winehouse a Peta Dohertyho jde do aukce

V přepočtu dva a půl miliónu korun neboli osmdesát tisíc liber má vynést aukce malby Ladylike, kterou Amy Winehouse  (✝27) a Pete Doherty malovali vlastní krví. Aukce by měla být zajímavá především kvůli tragicky zesnulé zpěvačce, která opustila tento svět v červenci minulého roku.

podobné články

Osobnosti: Amy Winehouse (385 článků) , Pete Doherty (57 článků) , Pete Doherty (56 článků)

Tahle fantastická malba krví Amy Winehouse a Peta Dohertyho jde do aukce

podobné články

ČTÚ: Do aukce kmitočtů pro rychlé mobilní sítě se přihlásili tři operátoři a PPF

Do aukce kmitočtů pro rychlé mobilní sítě nové generace pod označením LTE se přihlásili celkem čtyři zájemci. ČTÚ dostal přihlášky od Telefóniky, T-Mobilu, Vodafonu a finanční skupiny PPF. Úřad to dnes oznámil v tiskové zprávě. Vedle firem, o kterých se vědělo již v pondělí, se tak nikdo další do aukce nepřihlásil.

podobné články

Husák (TOP 09): Předseda ČTÚ Dvořák by měl okamžitě skončit.

Poslanec Jan Husák kritizuje předsedu Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Pavla Dvořáka za krach aukce kmitočtů. Je evidentní, že nastavení aukce pod vedením předsedy ČTÚ Pavla Dvořáka bylo tak špatné, že nyní aukce musela být násilně ukončena, řekl Husák. Vyzývá Pavla Dvořáka k okamžitému odstoupení z funkce.

podobné články

Osobnosti: Pavel Dvořák (69 článků) , Pavel Dvořák (69 článků) , Jan Husák (49 článků)

Topkař: Díky šéfovi úřadu je levnější volání ztraceno

Poslanec TOP 09 Jan Husák kritizuje předsedu Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Pavla Dvořáka za krach aukce kmitočtů. Je prý evidentní, že nastavení aukce pod vedením předsedy ČTÚ Dvořáka bylo tak špatné a že nyní aukce musela být násilně ukončena, řekl Husák. Vyzývá tak Pavla Dvořáka k okamžitému odstoupení z funkce.

podobné články

ČTÚ oznámí, kdo z přihlášených se může zúčastnit aukce LTE

Český telekomunikační úřad by měl dnes vyrozumět uchazeče o účast v aukci kmitočtů pro mobilní sítě LTE, zda splnili podmínky a aukce se budou moci zúčastnit. Dnes to řekl mluvčí úřadu Martin Drtina. Do aukce se přihlásilo celkem pět firem.

podobné články

Začíná aukce mobilních kmitočtů, přibude na trhu ČTVRTÝ OPERÁTOR?

V pondělí začíná aukce kmitočtů pro rychlé mobilní sítě LTE. Na trh by tak mohl vstoupit nový operátor, aukce se totiž zúčastní i Sazka Communications a Revolution Mobile.

podobné články

Šestý ročník Andělské překonal hranici sedmiset tisíc

Andělská aukce vydražila v pondělí 16.12.2013 v Domě kultury Metropol České Budějovice čtyřicet obrázků dětí z centra Arpida za rekordních 701 000 Kč. Loňský ročník byl opět překonán. Předvánoční charitativní Andělská aukce se tak stala nejúspěšnější regionální akcí tohoto druhu. Výtěžek aukce putuje do centra Arpida České Budějovice.

podobné články