Článek

V nejhorším případě budeme třetí, domnívá se kandidát na hejtmana Jančík (STAN)

 
Ekonomika našeho kraje byla posledních 200 let založena na výrobě železa. To s sebou přineslo i environmentální problémy včetně znečištěného ovzduší. Tato epizoda dějin nyní končí. Beru si za úkol pomoci připravit kraj na tuto změnu, říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Petr Jančík (STAN) a dodává: Díky své poloze a infrastruktuře je náš kraj předurčen k regionální spolupráci s Polskem a Slovenskem. Zamýšlí se také nad tím, jak vrátit důvěru v české politiky a zlepšit politickou kulturu.
12.08.2016 10:35 |

podobné články

Podobné články

Jančík se nehodlá jen tak vzdát své funkce ve vedení pražské ODS

 
Starosta Prahy 5 Milan Jančík v rozhovoru pro Právo řekl, že o jeho odvolání z postu místopředsedy pražské ODS s ním nikdo nemluvil. Podle svých slov odvádí dobrou práci a funkci složit nehodlá. Podle něj byly všechny skandály vysvětleny, nemá ani obavy ze ztráty titulu z Plzně. Mimo to Jančík popisoval, jak mu rvačka na toaletách v Brně zkomplikovala maturitní zkoušku.
16.04.2010 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Milan Jančík (157 článků)

Jančík zůstává starostou, zastupitelstvo na chodbě nebylo usnášeníschopné

 
Starosta Prahy 5 Milan Jančík (ODS) zůstává i po čtvrtečním improvizovaném jednání zastupitelstva ve své funkci. Jančík ve čtvrtek ráno zrušil zasedání obvodního zastupitelstva, na kterém ho chtěli jeho oponenti odvolat. Opozice nakonec nebyla usnášeníschopná, na improvizované zasedání na chodbě se totiž dostavilo jen 19 z 43 členů.
20.05.2010 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Milan Jančík (157 článků)

Jančík v komunálních volbách kandidovat nebude

 
Kontroverzní starosta Prahy 5 Milan Jančík (ODS) nebude v podzimních komunálních volbách kandidovat. Řekl to ve středu. Jančík dlouhodobě čelí kritice politických oponentů i části ODS.
09.06.2010 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Milan Jančík (157 článků)

Jančík je mrtev. Ať žije Jančík, vládnoucí ze zákulisí

 
Přestože Milan Jančík včera oznámil, že bude k 31. červenci rezignovat na svůj post starosty Prahy 5, a odstoupit chce i z funkce předsedy oblastní rady ODS, svůj vliv si nadále uchová.
23.06.2010 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Milan Jančík (157 článků)

Jančík oznámil odchod v pizzerii Corleone

 
Starosta Prahy 5 Milan Jančík tento týden končí po dvanácti letech v politice. A nebude nikam kandidovat. Přesto se patrně objeví v komunální kampani. V úvahu by mohlo přicházet cosi jako dříve úspěšné předvádění kuchařského umění s velkou bílou čepicí, připustil Jančík ve středu v rozhovoru s novináři ve smíchovské pizzerii s příznačným mafiánsky znějícím jménem Corleone.
28.07.2010 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Milan Jančík (157 článků)

Smíchovský starosta Jančík rezignoval na předsedu ODS v Praze 5

 
Starosta Prahy 5 Milan Jančík (ODS) rezignoval na post předsedy ODS v Praze 5. Oblastní rada již tuto informaci vzala na vědomí, potvrdil ve středu Jančík agentuře Mediafax.
28.07.2010 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Milan Jančík (157 článků)

Starosta Jančík bude prodávat trenýrky

 
Kontroverzní starosta Prahy 5 Milan Jančík (51, ODS) definitivně končí. Rezignaci podal k zítřejšímu datu. Prý se rozhodl sám a nikdo na něj netlačil. Jančík byl považován za nejproblematičtějšího pražského starostu, přežil několik pokusů o odvolání.
30.07.2010 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Milan Jančík (157 článků)

Exstarosta Jančík v ČT. Do studia přišel důkladně připraven

 
Dopustil se exstarosta Prahy 5 Jančík trestného činu nebo ne? Česká televize představila analýzu, která říká, že k trestnému činu došlo, když jediné agentuře předal pohledávky na vymáhání dlužného nájemného v řádech milionů korun bez výběrového řízení. Jančík vinu opakovaně odmítá.
16.08.2011 23:30 |

podobné články

Jančík znovu na scéně. Napadl i druhé obvinění policie

 
Ač mluvčí protikorupční policie Roman Skřepek tvrdí, že Milan Jančík musel vědět, že se dopouští nezákonného jednání, exstarosta se domnívá, že tomu tak nebylo. Napadl tak i další policejní obvinění.
16.02.2011 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Milan Jančík (157 článků)

Kandidát na hejtmana Adámek (STAN): Nepřipravujeme žádnou upocenou kampaň

 
I u nás jsou extremismus a populismus na vzestupu. Což mi vadí. Já na tuto strunu hrát nikdy nebudu, říká primátor a současně kandidát na zlínského hejtmana Miroslav Adámek (STAN). A dodává: „Pokud bych v krajských volbách uspěl, z pozice primátora odejdu s čistým štítem.“ Za klíčové priority považuje především zlepšení dopravy v kraji, přilákání nových investorů, ale i podporu vzdělávání. Jak toho bude chtít docílit? Nejen s tím se svěřil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
16.03.2016 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Adámek (67 článků)

Jančík: Za posledních pět let jsem porozuměl i politice

 
V úterý 8. prosince byli v Praze představeni lídři kandidátek hnutí STAN a jeho partnerů pro krajské volby v roce 2016. Lídrem kandidátky pro Moravskoslezský kraj je vysokoškolský pedagog a výzkumný pracovník Petr Jančík.
16.12.2015 07:40 |

podobné články

STAN: Matěje Stropnického jako náměstka primátora nechceme

 
Starostové a nezávislí (STAN) v rámci pražské Trojkoalice (Strana zelených, KDU-ČSL a STAN) odmítají, aby byl Matěj Stropnický (SZ) náměstkem primátora. "Názory pana Stropnického jsou příliš levicové," řekla ČTK předsedkyně pražské organizace STAN a kandidátka na pražskou radní Jana Plamínková (STAN). Na rozpor upozornil deník Echo24. Stropnický dnes nechtěl spor moc komentovat. Trojkoalice nyní vyjednává o vládě na pražském magistrátu s hnutím ANO a ČSSD.
07.11.2014 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Matěj Stropnický (448 článků)

STAN a ODS ve středních Čechách sestavily stínovou vládu s cílem kontrolovat práci koalice

 
Hnutí STAN a ODS ve středních Čechách sestavily stínovou krajskou vládu. Cílem je společně kontrolovat práci koalice a postupovat koordinovaně. Kromě bývalých radních za STAN a ODS jsou ve stínové radě například poslankyně STAN Věra Kovářová nebo starostka Smečna Pavla Štrobachová (za STAN). Na starosti budou mít dopravu, respektive sociální věci.
05.12.2017 21:00 |

podobné články

Kandidát na hejtmana Červíček: Diskusi o reorganizaci policie je třeba začít od začátku znovu

 
Neumím si představit, že úniky informací z bezpečnostních institucí mají posuzovat poslanci z bezpečnostního výboru Poslanecké sněmovny nebo nějaká parlamentní vyšetřovací komise, tvrdí bývalý policejní prezident a nyní kandidát na hejtmana Martin Červíček (ODS). Nepodceňuje ani rizika spojená s imigrací. Jaká by na ně měla být adekvátní reakce? A jak se chce postavit k řešení problémů kraje? ,,ČSSD a KSČM příliš rezignovaly na střednědobé plány, s kterými šly do minulých voleb. Pro mě pozice hejtmana není funkce, ale možnost. Jsem zvyklý sloužit veřejnosti.“
07.07.2016 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Martin Červíček (304 článků)

STAN: Druhé kolo voleb do Senátu je důležité!

 
Jeden kandidát Starostů a nezávislých na Děčínsku, čtyři koaliční kandidáti STAN a TOP 09 na Kladensku, Pelhřimovsku, Trutnovsku, Strakonicku a jeden kandidát partnerského hnutí Starostové pro Liberecký kraj na Českolipsku. Tady všude budeme už tento pátek a tuto sobotu potřebovat opět vaši podporu.
14.10.2014 19:10 |

podobné články

ODS se bojí, že ji poškodí volba dua Bém-Jančík

 
Výsledky úterního pražského sněmu ODS, na kterém Pavel Bém obhájil post předsedy a místopředsedou se stal Milan Jančík, vzbudily mezi straníky různorodé reakce včetně obav, že nahrají politickým soupeřům.
11.11.2009 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (820 článků) , Milan Jančík (157 článků)

Jak dělal starosta Jančík zápočty v Plzni? Kdo ví

 
Počet falešných studentů plzeňských práv se známým jménem stoupá. Dalším na černé listině je starosta Prahy 5 Jančík.
23.11.2009 09:00 |

podobné články

Jančík útočí na novináře i plzeňská práva!

 
Kontroverzní starosta Prahy 5 Milan Jančík (ODS) se snaží své studium na právech Západočeské univerzity obhájit za každou cenu. Dokonce poslal rektorovi plzeňské univerzity Josefovi Průšovi žádost o vysvětlení jeho výroků a média obvinil z manipulace s fakty!
26.11.2009 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Milan Jančík (157 článků)

Starosta Jančík se pustil do vedení plzeňských práv

 
Starosta Prahy 5 Milan Jančík (ODS), jehož studia na plzeňských právech provázejí spekulace, zaútočil na nové vedení této fakulty. V otevřeném dopise rozeslaném novinářům píše, že proděkan fakulty Petr Bezouška údajně 3. a 4. prosince obcházel pedagogy, kteří měli Jančíka při jeho plzeňských studiích zkoušet ve snaze o zpochybnění pravosti jejich podpisů v starostově indexu.
04.12.2009 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Milan Jančík (157 článků)