Článek

V motolském krematoriu se vzpomínalo na oběti komunismu

 
V motolském krematoriu v Praze se dnes připomínaly oběti komunistického režimu. Právě zde prý komunisté likvidovali urny s popelem popravených a zemřelých politických vězňů. O akci informoval web České televize.
07.05.2016 18:10 |

podobné články

Podobné články

Požár v motolském krematoriu: Explodovala tam mrtvola!

 
Obrovský výbuch a následný požár kremační pece! V motolském krematoriu v Praze bylo ve středu ráno pěkně rušno. Při spalování explodovala mrtvola!
24.07.2013 13:50 |

podobné články

V Motole si dnes lidé připomněli oběti komunismu

 
Na motolském hřbitově se dnes sešli pamětníci, aby uctili památku obětí komunismu. Předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová (ODS), pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS) i další politici při té příležitosti varovali před zapomínáním a zlehčováním hrůz totality. V souvislosti s tím poukázali i na neutěšenou situaci v Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR).
11.05.2013 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1361 článků) , Bohuslav Svoboda (697 článků)

V Motole si pamětníci a pravicoví politici připomněli památku obětí komunismu

 
Na motolském hřbitově se dnes sešli pamětníci, aby uctili památku obětí komunismu. Se svými projevy vystoupili kromě zástupců politických vězňů také politici. Varovali před zapomínáním a zlehčováním hrůz totality. Do prostor motolského krematoria nechávaly v minulosti komunistické orgány převážet urny s popelem popravených politických vězňů.
16.05.2015 12:46 |

podobné články

Miroslava Němcová promluvila o historii

 
Rovnost mezi totalitou hitlerovského Německa a stalinismem sovětským je neustále zamlžována, posteskla si poslankyně ODS Miroslava Němcová v projevu, který přednesla v sobotu na vzpomínkové akci v motolském krematoriu k uctění obětí komunismu. Akci pořádala Konfederace politických vězňů. Projev Miroslavy Němcové nyní přinesl server Svobodné fórum.
10.05.2016 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1361 článků)

KONS: Tomio Okamura nositelem Ceny za propagaci komunismu

 
Nositelem Ceny za propagaci komunismu se stal senátor Tomio Okamura. O její získání se zasloužil svým textem na téma neškodnosti komunismu „Zase tu běhá strašák komunismu“ uveřejněným na jeho blogu 20. listopadu 2012, zejména pak výrokem o komunismu jako nejdemokratičtějším systému, který se ve zmíněném článku nachází.
13.06.2013 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (1981 článků)

Vzpomínalo se na oběti komunismu. Pamětníci se sešli v Motole

 
Uctění památky obětí komunismu v Praze-Motole se v sobotu tradičně uskutečnilo na místě objeveného pohřebiště politických vězňů. Z těch díky průzkumu již nejsou jen pouhá čísla. Místopředseda Konfederace politických vězňů František Šedivý ve svém projevu upozornil, že si lidé mají vážit demokracie.
19.05.2012 17:05 |

podobné články

ČSSD se zlobí, že nemohla promluvit při uctění pámatek obětí komunismu

 
Zástupci ČSSD údajně nemohli promluvit na sobotním pietním shromáždění k uctění památky obětí komunismu v krematoriu v pražském Motole, které pořádala Konfederace politických vězňů. Předseda ČSSD Jiří Paroubek vyzval v tiskové zprávě vedení konfederace k omluvě. Konfederace se však podle předsedkyně Naděždy Kavalírové sociální demokracii omlouvat nehodlá, protože spor je pouhým nedorozuměním.
16.05.2009 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3405 článků) , Naděžda Kavalírová (32 článků)

Lidé si připomenou památku Horákové a dalších obětí komunismu

 
Lidé si dnes na několika místech v Praze připomenou památku obětí komunistického režimu, včetně političky Milady Horákové, která byla popravena před 67 lety. Pietní shromáždění se uskuteční u pomníku obětí režimu na Újezdu a v pankrácké vazební věznici. Večer se pak v Museu Kampa a na přilehlé náplavce uskuteční happening, kde příchozí budou moci zapálit za oběti komunismu svíčky.
27.06.2017 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Milada Horáková (298 článků)

Praha vzpomíná na oběti komunismu. Zapojila se i dcera Milady Horákové

 
Lidé si dnes na několika místech v Praze připomenou památku obětí komunistického režimu, včetně političky Milady Horákové, která byla popravena před 67 lety. Pietní shromáždění se uskuteční u pomníku obětí režimu na Újezdu a v pankrácké vazební věznici. Večer se pak v Museu Kampa a na přilehlé náplavce uskuteční happening, kde příchozí budou moci zapálit za oběti komunismu svíčky.
27.06.2017 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Milada Horáková (298 článků)

Němcová odmítá polemiku o totalitě: Svobodu buď máme nebo nemáme

 
Na motolském hřbitově se v sobotu sešli politici i členové Konfederace politických vězňů, aby si připomněli památku obětí komunistického režimu. S projevem vystoupila místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová z ODS, která varovala před zapomínáním zločinů komunismu a jejich zlehčováním.
11.05.2013 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1361 článků)

Na výročí komunistického převratu z roku 1948 se vzpomínalo různě

 
Pietní akce k takzvanému vítěznému únoru se konaly na mnoha místech. Vzpomínalo se na ty, kteří období komunistické vlády nepřežili. Konalo se však i shromáždění u hrobu Klementa Gottwalda.
25.02.2011 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Klement Gottwald (126 článků)

V knihovně Václava Havla se vzpomínalo a četlo: Ve čtvrtek proběhlo Čtení pro Josefa Škvoreckého

 
Na autora oblíbeného Dannyho Smiříckého, který byl nejen ústřední postavou románu, ale i stejnojmenného filmu Tankový prapor, se vzpomínalo ve čtvrtek večer v Knihovně Václava Havla. Veřejné čtení, které se od skonu uznávaného spisovatele Josefa Škvoreckého koná v den výročí jeho smrti, organizovali kantoři a studenti bývalého Gymnázia Josefa Škvoreckého.
05.01.2018 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4783 článků) , Josef Škvorecký (65 článků)

Zemřel psycholog Eduard Bakalář

 
Jeden z největších českých psychologů PhDr. Eduard Bakalář CSc. zemřel ve věku 75 let dne 18. února krátce před půlnocí. Zanechal po sobě čtyři děti a rozsáhlé dílo mimořádného významu. Smuteční obřad se konal  dne 26. února v motolském krematoriu.
26.02.2010 01:55 |

podobné články

Dienstbier (†73): Nad rakví mu zpívala Kubišová!

 
EXKLUZIVNÍ VIDEO: V motolském krematoriu proběhlo rodinné rozloučení s politikem Jiřím Dienstbierem (†73). Přítomni byli pouze členové rodiny, nejbližší přátelé a novináři Blesk.cz! O dojímavou scénu se postarala Marta Kubišovou s písní Modlitba pro Martu.
14.01.2011 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Marta Kubišová (396 článků) , Jiří Dienstbier st. (754 článků)

Pavel byl miláček, řekl Svěrák na Vondruškově pohřbu

 
VIDEO: Přátelé, herečtí kolegové i široká veřejnost se dnes (čtvrtek) rozloučili s oblíbeným hercem Pavlem Vondruškou (†85). Herec zemřel v sobotu 5. února. Poslední rozloučení proběhlo v Motolském krematoriu.
17.02.2011 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Vondruška (39 článků)

S Otakarem Vávrou (†100) se loučili v utajení

 
V přísném utajení se konalo poslední rozloučení s legendárním filmovým režisérem Otakarem Vávrou (†100). Jeho jméno proto nebylo pro jistotu ani uvedeno na seznamu pohřbů v pražském motolském krematoriu. Vdova Jitka Němcová (60) se chtěla se svým životním partnerem rozloučit bez účasti veřejnosti.
23.09.2011 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Otakar Vávra (97 článků) , Jitka Němcová (50 článků)

ODEŠLA LEGENDA! Rozloučení s Otakarem Vávrou

 
V úzkém rodinném kruhu v pražském motolském krematoriu se v pátek konalo poslední rozloučení se zesnulým režisérem Otakarem Vávrou. K rozhodnutí uspořádat poslední rozloučení jen s nejbližšími lidmi, vdova Jitka Němcová řekla, že režisér byl v centru pozornosti v únoru, kdy slavil 100. narozeniny.
23.09.2011 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Otakar Vávra (97 článků) , Jitka Němcová (50 článků)

Moderátorka Jílková se rozhodla: Promluvím nad tátovou rakví

 
Moderátorka Míša Jílková (43) už vybrala datum pohřbu svého milovaného otce Jana Jílka (†77). Se známým dramatikem a scenáristou se zdrcená rodina rozloučí ve středu ve 14:15 v pražském motolském krematoriu. I když je Míša stále plná žalu z odchodu drahého táty, rozhodla se, že nad jeho rakví promluví sama. „Tohle ještě určitě musím pro tatínka udělat,“ řekla Jílková Blesku.
10.10.2011 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Jílek (22 článků)

Třes, pláč, zoufalství... Tak promlouvala Jílková nad rakví svého otce

 
V pražském motolském krematoriu proběhlo poslední rozloučení s otcem moderátorky Michaely Jílkové (43) Janem Jílkem (†77). Spisovatel, dramatik a scénárista zemřel minulý čtvrtek po dlouhém, devět let trvajícím boji s rakovinou. Michaela na sebe vzala těžký úkol, a to že promluvila nad rakví svého táty. Projev byl tak emotivní, že jej kvůli pláči málem nedočetla.
12.10.2011 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Jílková (438 článků) , Jan Jílek (22 článků)