Článek

V kraji by mohli již příští rok studovat mlékaři z celé republiky

 
Pardubický kraj zvažuje vytvoření nového učebního oboru výrobce potravin se zaměřením na zpracování mlékárenských výrobků. Na základě požadavků velkých zaměstnavatelů v oblasti mlékárenského průmyslu by měl v kraji tento obor vzniknout od příštího školního roku.
31.08.2016 12:45 |

podobné články

Podobné články

Čeští mlékaři a zelináři se bojí ruského embarga. Zvýší prý dovoz

 
Embargo na vývoz potravin včetně mléčných výrobků či zeleniny z EU do Ruska může způsobit přesycení tuzemského trhu kvůli zvýšení dovozů do Česka z ostatních unijních zemí. Zelináři a mlékaři se obávají o odbytiště.
07.08.2014 14:10 |

podobné články

Na sankční válku s Ruskem doplatíme, bojí se mlékaři. Hamé požaduje odškodné

 
Sankční válka mezi Ruskem a Evropskou unií těžce dopadne na hlavy řadových výrobců. Před důsledky ruského embarga na dovoz mléčných výrobků z EU varují čeští mlékaři. Bojí se, že se český trh přesytí dovozem z ostatních unijních zemí, což by mohlo způsobit pokles cen. Potravinářská firma Hamé zase bude chtít po vládě nebo EU náhradu škod způsobených omezením dodávek na ruský trh. 
07.08.2014 14:55 |

podobné články

SVS úspěšně dokončila schvalovací proces pro vývoz mléčných produktů z ČR do Kolumbie

 
Státní veterinární správa (SVS) úspěšně dokončila schvalovací proces, který má umožnit pokračování vývozu mléčných produktů z ČR do Kolumbie poté, co tento stát zavedl nová pravidla pro dovoz živočišných produktů ze zemí EU. Zájem o vývoz těchto komodit do jihoamerické země má 17 tuzemských výrobců. Někteří čeští mlékaři již do Kolumbie na základě dřívější registrace své produkty vyvážejí. V prvním pololetí letošního roku takto vyvezli 800 tun mléčných produktů.
18.10.2016 15:00 |

podobné články

Vietnamské tržnice s padělky bych zavřel. Říká krajský lídr Soukromníků Karlovarského kraje Jurča

 
ROZHOVOR V Karlovarském kraji vládne levice, protože sem kdysi přišli lidé, kteří ke kraji neměli vztah. Chybělo generační propojení na rodiče a prarodiče. Kraj využívá špatně dotace. Karlovarsku chybí univerzita. Mladí odcházejí studovat a již se do kraje nevrací. EET je vymyšlena špatně. Ti, co podvádějí, to stejně obejdou. Rusové přinesli do Karlových Varů peníze a investice. Ne všechno se jim ale povedlo. Thermal by se mohl zprivatizovat. Ve volbách budeme mít deset procent. Řekl PL Petr Jurča, vedoucí kandidát Soukromníků do krajských voleb v Karlovarském kraji.
20.06.2016 14:15 |

podobné články

Vláda v pondělí zahájí debatu o rozpočtu na příští rok

 
Vláda v pondělí zahájí debatu o návrhu státního rozpočtu na příští rok. Ministerstvo financí navrhuje v prvním návrhu, který s největší pravděpodobností dozná ještě změn, na příští rok schodek rozpočtu 48,5 miliardy korun. Úřad zároveň ale v materiálu upozorňuje na to, že výdaje je možné zvýšit o 11,5 miliardy korun, tak aby byla dodržena dohoda koaličních stran. Ta počítá příští rok se schodkem 60 miliard korun.
29.05.2016 15:50 |

podobné články

Patricie Solaříková z Ulice: Odletěla studovat mimo Česko!

 
Diváci nekonečného seriálu Ulice se strachují, že přijdou o svou oblíbenou postavu. Patricie Solaříková (29) se totiž vydala za hranice České republiky, aby mohla studovat. První školní den už má za sebou. Jak dlouho se v cizině zdrží?
31.01.2018 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Patricie Solaříková (233 článků)

Mlékaři zuří: Vysoká DPH nás ZNIČÍ! Tak PODRAŽÍ potraviny!

 
Zvýšení sazby daně z přidané hodnoty (DPH) u potravin a jím vynucené zdražení by dále zvýšilo dovoz mléčných výrobků do ČR a tím ohrozilo české farmáře, mlékaře i navazující odvětví.
17.03.2011 18:05 |

podobné články

Farmáři trpí, zdůraznil v rádiu vrchní agrárník. A ukázal prstem na stát

 
Prezident Agrární komory ČR Jan Veleba si v úterním pořadu Impulsy Václava Moravce na Rádiu Impuls postěžoval, že čeští mlékaři dostávají za své produkty stále příliš málo peněz a byznys se jim příliš nevyplácí. V zásadě nula od nuly pošla. Naproti tomu farmáři v Německu se mají o poznání lépe. Vinu na tom prý nese stát, mlékárny i obchodní řetězce.
10.09.2013 19:13 |

podobné články

Čeští potravináři kvůli sankcím přijdou až o 300 milionů. Nejvíce zapláčou mlékaři

 
Čeští vývozci zemědělských komodit a potravin kvůli protiruským sankcím přijdou do konce letošního roku o 250 až 300 milionů korun. Nejvíce se finanční úbytek dotkne tuzemských mlékáren. 
18.08.2014 14:20 |

podobné články

Mlékaři a vepříny v Česku dostanou vzpruhu z Bruselu: Přes 280 milionů korun

 
Evropská komise oznámila novou pomoc v úhrnné výši půl miliardy eur (asi 13,5 miliardy Kč) pro evropské zemědělce. Podpora, se kterou v pondělí byli seznámeni ministři zemědělství členských zemí, míří především k producentům mléka. Právě ti se už delší dobu potýkají s potížemi způsobenými nadprodukcí a velmi nízkými výkupními cenami.
18.07.2016 15:30 |

podobné články

Češi omezují spotřebu másla

 
Máslo je čím dál dražší, lidé tak omezují jeho spotřebu. S touto informací přišla dnes MF Dnes. Zároveň také uvedla, že zemědělci i mlékaři o ceně másla kolem 50 korun tvrdí, že je normální.
21.09.2017 07:45 |

podobné články

Čokoholikův sen: Na univerzitě budou studovat doktorát z čokolády!

 
Cambridgeská univerzita patří k nejprestižnějším vysokým školám světa. A studovat na ní každý rok touží desítky tisíc studentů, z nichž má většina ale smůlu. Žadatelů o postgraduální studium v Cambridgi ale možná bude ještě o dost víc. Škola chce totiž otevřít doktorandské studium v oboru čokoláda.
20.08.2014 13:00 |

podobné články

V hradeckém kraji stoupá Cidlina, ostatní řeky klesají

 
Hladiny vodních toků v Královéhradeckém kraji kraji postupně klesají, třetí stupeň povodňové aktivity platí v kraji jen na Cidlině v Novém Bydžově, první stupeň zůstává na řece Úpě ve Zlíči. Během dneška by v kraji nemělo výrazně pršet a vodohospodáři v Královéhradeckém kraji předpokládají pozvolné poklesy vodních stavů, informoval Jiří Petr z vodohospodářského dispečinku Povodí Labe v Hradci Králové. 
04.06.2013 08:30 |

podobné články

Pro VV jsou prioritou investice do silnic a dálnic

 
Vláda ve středu schválila základní podobu rozpočtu na příští rok s deficitem 105 miliard. DPH má příští být příští rok ve dvou sazbách 20 a 14 procent. Věci veřejné kvůli jednání K9 uspořádaly brífink. Na něm se ukázalo, že VV nesouhlasí s nynější podobou návrhu rozpočtu na příští rok.
20.07.2011 13:55 |

podobné články

Klausovi dali třiceti dětem šanci studovat, první dáma je pozvala do Lán

 
Livia Klausová finančně podporuje tři desítky talentovaných studentů. Díky Nadačnímu fondu dostali chytré děti šanci studovat.
27.04.2009 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Livia Klausová (311 článků)

Ruská medička surově vraždila. Aby mohla studovat umírání

 
Případ čtyřiadvacetileté studentky medicíny Taťjany z ruského Novosibirsku připomíná hollywoodský thriller. Bohužel pro dvě její oběti se nejednalo o fikci, ale realitu maniakální studentky, která se rozhodla studovat umírání.
24.07.2009 14:45 |

podobné články

Na právech v Plzni se dalo studovat i bez přijímaček

 
Plzeňská právnická fakulta umožnila studovat i těm, kteří přijímačky nesložili. Stačilo zaplatit. Naopak ty, kteří u zkoušek byli úspěšní, vyškrtla.
12.10.2009 21:05 |

podobné články

Do USA odletěla Česká Miss Nováčková: Bude studovat herectví!

 
Do USA odletěla o víkendu Česká Miss 2011 Jitka Nováčková (19). Celý červenec bude studovat herectví na prestižní škole New York Film Academy. Je to jedna z cen, kterou za vítězství v soutěži krásy dostala.
04.07.2011 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Jitka Nováčková (309 článků)

Ivana Gottová začala studovat vysokou školu: Za titul zaplatí 150 tisíc

 
Činorodá Ivana Gottová  (35) chce být v tom, co dělá, nejlepší. Rozhodla se proto dodělat si vysokou školu. Moderátorka primáckých VIP zpráv začala o minulém víkendu studovat obor sociální a mediální komunikace na Univerzitě Jana Amose Komenského v Praze. Informoval o tom dnes deník Aha! Vzhledem k rodinným a pracovním závazkům Ivana zvolila kombinovanou formu studia, která odpovídá dálkovému studiu. A její počínání jí schvaluje i její muž. „ Ivanku plně podporuji, člověk by se měl celý život vzdělávat,“ svěřil se Gott.
11.10.2011 11:15 |

podobné články