Článek

V kauze Mostecké uhelné chtějí obžalovat muže, díky němuž Gross (†45) zbohatl

 
Celkem šest lidí v kauze Mostecké uhelné navrhla nakonec obžalovat protikorupční policie. Před soud chce postavit pět manažerů včetně uhlobarona Antonína Koláčka a také exnáměstka ministra průmyslu Roberta Sýkoru, který pomohl ke zbohatnutí někdejšímu premiérovi Stanislavu Grossovi (†45).
14.10.2016 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Gross (721 článků)
Podobné články

Policisté navrhli obžalovat šest mužů v kauze Mostecké uhelné

 
Protikorupční policie navrhla obžalovat po několika letech vyšetřování aktéry rozsáhlé kauzy Mostecké uhelné společnosti (MUS). Před soud chce postavit kvůli podezření z tunelování a podvodného ovládnutí společnosti pět bývalých manažerů a kvůli údajnému přijetí úplatku také bývalého náměstka ministra průmyslu Roberta Sýkoru. Žalobce se nyní seznamuje se spisem, řekl dnes ČTK Petr Šereda z olomouckého vrchního státního zastupitelství.
14.10.2016 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Sýkora (99 článků) , Petr Sýkora (99 článků)

Odsouzení v kauze Mostecké uhelné trest ve Švýcarsku nenastoupili. Ovládnutí MUS proto začne řešit i český soud

 
Ačkoliv švýcarská justice již v kauze podvodného ovládnutí Mostecké uhelné vydala pravomocné rozhodnutí, bude o stejném případu jednat i pražský soud. Ve Švýcarsku odsouzení manažeři chtějí mezitím podat stížnost k Evropskému soudu pro lidská práva, píše Eliška Hradilková Bártová na webu Hlídací pes. 
10.05.2018 13:05 |

podobné články

Gross přerušil členství v ČSSD kvůli kauze privatizace dolů

 
Bývalý premiér a předseda ČSSD Stanislav Gross přerušil členství ve straně. A to kvůli kauze privatizace Mostecké uhelné. Podle čtvrteční Mladé fronty Dnes totiž několik lidí, kteří mají ke Grossovi blízko, před jedenácti lety v souvislosti s touto privatizací zřejmě získalo mnohamilionové provize.
06.01.2011 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Gross (721 článků) , Michal Hašek (2331 článků)

Pospíšil chce hlavy státních zástupců v kauze Mostecké uhelné

 
Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS) žádá kvůli pochybení státních zástupců v kauze Mostecké uhelné vyvození kárné odpovědnosti, protože došlo k průtahům. Informoval o tom v pondělí rezort spravedlnosti.
12.12.2011 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1849 článků) , Jiří Pospíšil (1849 článků)

Chyby žalobců v kauze Mostecké uhelné prošetří policie

 
Šéf Vrchního státního zastupitelství v Praze (VSZ) Stanislav Mečl se obrátil na policii kvůli postupu žalobců v kauze Mostecké uhelné společnosti (MUS). Předal policistům výsledky vnitřní kontroly, aby vyhodnotili, zda nejde o podezření ze spáchání trestného činu. Ve středu to řekla mluvčí VSZ Iva Vojtková.
04.01.2012 16:50 |

podobné články

V kauze Mostecké uhelné se žalobce snaží odvrátit promlčení

 
V kauze Mostecké uhelné společnosti (MUS) se s novým dozorujícím státním zástupcem z Olomouce mění i strategie. Úřady se teď zaměřují na to, jak celou kauzu „napasovat“ na privatizační zločiny a odvrátit tak jinak už jisté promlčení.
07.05.2012 04:25 |

podobné články

Miliardář Měkota (†55): Zastavili jeho stíhání v kauze Mostecké uhelné

 
Uhlobaron Luboš Měkota platil za jednoho z nejbohatších lidí v Česku. Po jeho záhadné smrti na golfu mu však peníze nejsou nic platné. Zatímco se ale stále čeká na výsledky jeho dědického řízení, státní zástupce rozhodl o zastavení stíhání v kauze Mostecké uhelné. To však neplatí o další pětici manažerů.
26.04.2013 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Luboš Měkota (32 článků)

Obvinění v kauze Mostecké uhelné lhali. Ministerstvo rozšířilo trestní oznámení

 
Ministerstvo financí rozšířilo trestní oznámení v kauze Mostecké uhelné. Upozornilo, že obvinění kontrolovali firmu už o rok dříve, než uváděli.
08.10.2013 14:20 |

podobné články

Švýcaři poslali zásadní části rozsudku v kauze Mostecké uhelné

 
Česká republika se dostala ke klíčovým pasážím rozsudku švýcarského soudu v kauze Mostecké uhelné společnosti (MUS). Uvedla to Česká televize, podle níž tyto pasáže mohou Česku pomoci získat zpět část ze 14 miliard korun zablokovaných na švýcarských účtech. Podle Ministerstva financí dokumenty poskytl státu sám švýcarský soud, uvedla ČT.
21.06.2014 22:05 |

podobné články

Zablokovaný majetek za miliardy. V kauze Mostecké uhelné zůstávají zajištěné luxusní nemovitosti i hotovost v bankách

 
Velkolepé vily, obyčejné byty či pozemky a především vysoké sumy na účtech. To vše zajistila už před lety česká policie v kauze Mostecké uhelné společnosti, majetek je zablokován dodnes, píše Eliška Hradilková Bártová na webu Hlídací pes.
14.05.2018 18:30 |

podobné články

Policie chce obžalovat aktéry kauzy Mostecká uhelná. Po 12 letech

 
Po letech vyšetřování se zřejmě před soud postaví šestice aktérů v rozsáhlé kauze Mostecké uhelné společnosti (MUS). Protikorupční policie navrhla obžalovat pět bývalých manažerů z podezření z tunelování a podvodného ovládnutí společnosti a bývalého náměstka ministra průmyslu Roberta Sýkoru z přijetí úplatku.
14.10.2016 19:00 |

podobné články

Hra o miliardy z Mostecké uhelné: soud zamítl žádost o vrácení zabavených peněz i argument o promlčení

 
EXKLUZIVNĚ. O odblokování peněz zabavených při vyšetřování privatizace Mostecké uhelné společnosti žádala dědička po zemřelém miliardáři Luboši Měkotovi. Její stížnost ale zamítl městský soud a následně i vrchní soud. V lednu tak může začít hlavní líčení v celé kauze, píše Eliška Hradilková Bártová na webu Hlídací pes. 
18.12.2017 11:45 |

podobné články

Kauza MU: Gross přerušil členství v ČSSD, Hašek chce jednání vedení

 
Jihomoravský hejtman a kandidát na předsedu ČSSD Michal Hašek požaduje svolání mimořádného zasedání stranických špiček kvůli kauze milionových provizí při privatizaci Mostecké uhelné. Expremiér Stanislav Gross mezitím pozastavil své členství v ČSSD.
06.01.2011 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Gross (721 článků) , Michal Hašek (2331 článků)

Švýcaři udělali všechno, co se dalo, říká Mečl o Mostecké uhelné

 
Švýcarská strana udělala pro Českou republiku v kauze Mostecké uhelné všechno, co mohla. V rozhovoru pro server Aktuálně.cz to uvedl vrchní pražský šéf žalobců Stanislav Mečl s tím si větší vstřícné kroky představit nedovede.
20.11.2011 18:55 |

podobné články

Kvůli švýcarským miliardám z Mostecké uhelné vzniká speciální tým

 
Na rozsáhlé kauze divoké privatizace Mostecké uhelné společnosti (MUS) a dalším postupu ve snaze dostat se k miliardám zabavených na švýcarských účtech jejích bývalých manažerů bude pracovat speciální tým složený z detektivů protikorupční policie a žalobců pražského vrchního státního zastupitelství.
23.11.2011 08:40 |

podobné články

Pospíšil chce kvůli zdržování v kauze Mostecké uhelné vidět kárné žaloby

 
Někteří žalobci z Vrchního státního zastupitelství v Praze (VSZ) protahovali kauzu Mostecké uhelné společnosti (MUS). Vyplynulo to ze závěrů kontroly zaměřené na spolupráci státních zástupců se švýcarskými vyšetřovateli, které v pondělí předal dočasný šéf VSZ Stanislav Mečl ministru spravedlnosti Jiřímu Pospíšilovi (ODS).
12.12.2011 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1849 článků) , Jiří Pospíšil (1849 článků)

Protikorupční policie prověřuje postup žalobců v kauze Mostecké uhelné

 
Protikorupční policie v těchto dnech začala oficiálně prověřovat kauzu průtahů v souvislosti s případem Mostecké uhelné společnosti (MUS). Právu to v úterý řekl mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej.
10.01.2012 15:15 |

podobné články

Miliardy z Mostecké uhelné nemáme. 27 milionů prý ale zaplatíme

 
Náklady českého státu týkající se nepřipojení k trestnímu řízení ve Švýcarsku v kauze Mostecké uhelné společnosti (MUS) dosahují minimálně 27 milionů korun. Na tiskové konferenci to dnes řekli zástupci občanského sdružení Veřejnost proti korupci. Sdružení proto podalo doplnění trestního oznámení. Na jeho základě zahájila protikorupční policie trestní řízení týkající se samotného postupu českého státu v souvislosti s dotazy Švýcarska, zda se ČR připojí k tamnímu trestnímu řízení.
17.01.2012 12:40 |

podobné články

Otálení v kauze Mostecké uhelné přijde Česko na desítky miliónů

 
Skutečnost, že se Česká republika doposud nepřipojila k soudnímu řízení, které probíhá ve Švýcarsku v souvislosti s kauzou Mostecké uhelné společnosti (MUS), přijde stát minimálně na 27 miliónů korun. V úterý to uvedli zástupci občanského sdružení Veřejnost proti korupci, které koncem minulého roku podalo trestní oznámení kvůli liknavému postupu českých úřadů.
17.01.2012 14:45 |

podobné články