Článek

V Hlinsku vznikla chráněná Cukrárna Ludmilka

 
Obyvatelé z Hlinska i okolí mohli ve středu 16. září poprvé ochutnat větrníky, věněčky či laskonky vlastnoručně vyrobené zdravotně handicapovanými v nové cukrárně Ludmilka. Na zřízení chráněné dílny, jež zaměstnává jedenáct lidí s handicapem, přispěla jejímu provozovateli, Chráněným dílnám Fokus Vysočina, Nadace ČEZ částkou 73 500 korun.
17.09.2015 11:21 |

podobné články

Podobné články

Zpěvačka Anna K zahájila v Hlinsku turné k albu Relativní čas

 
Anna K je zpátky. V úterý večer odstartovala v Hlinsku turné k loňskému albu Relativní čas. Jde o její první turné poté, co loni úspěšně vyléčila nádor v prsu, který jí byl diagnostikován v roce 2010. Od první chvíle bylo patrné, jak moc se na koncert těšila a jak moc líčí i na další zastávky turné. Když v jednu chvíli přítomným pěti stovkám diváků v Hlinsku sdělila, že oni vůbec netuší, co pro ni možnost být na pódiu znamená, bylo to sice lehounce patetické, leč zcela upřímné.
19.04.2012 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Anna K (213 článků)

Vnitrácká svěženka nekončí. Ministerstvo slavnou cukrárnu nezavře

 
V Praze na Pankráci se nachází na první pohled běžná cukrárna, kde si člověk může dát kávu a zákusek. Je to ovšem jediná cukrárna v Česku, která patří státu. Konkrétně příspěvkové organizaci Zařízení služeb Ministerstva vnitra. Vnitrácká cukrárna se stala symbolem nesmyslné šíře aktivit státu a bývalá vicepremiérka Karolína Peake ji chtěla zrušit.
19.10.2013 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1607 článků)

Opilá žena usnula v Hlinsku na silnici, nadýchala 4,8 promile

 
Opilou ženu v neděli večer policisté v Hlinsku eskortovali na záchytku. Ležela na silnici a policisté jí naměřili 4,8 promile v dechu, uvedl v pondělí policejní mluvčí Jiří Tesař.
20.09.2010 16:40 |

podobné články

V Hlinsku budou triatlonisté bojovat o tituly mistrů republiky v kategorii týmů

 
Český pohár v zimním triatlonu pokračuje v neděli v Hlinsku. V závodě, který určí mistry republiky v kategorii týmů, si ti nejlepší rozdělí i zajímavé finanční prémie ve výši 20 tisíc korun.
26.01.2012 15:25 |

podobné články

Jindra kraloval triatlonu v Hlinsku, titul mistra republiky patří Botas Inkospor teamu

 
V Hlinsku se v neděli sešli triatlonisté a ve druhém dílu seriálu Českého poháru v zimním triatlonu, který byl zároveň mistrovstvím České republiky v kategorii týmů, opět dominoval Pavel Jindra.
30.01.2012 14:55 |

podobné články

ETA Hlinsko propustila 57 lidí, dalších 15 odejde do konce února

 
Společnost ETA v Hlinsku propustila ke konci ledna 57 lidí, dalších 15 zaměstnanců má následovat ke konci února. Ve firmě by mělo zbýt 25 pracovníků kvality a pracovníků ve zkušebně. Lidé dostali odstupné, informovala dnes předsedkyně odborů firmy Alena Šírová. Ukončení výroby domácích spotřebičů v Hlinsku majitelé firmy oznámili už dříve.
02.02.2012 17:25 |

podobné články

Lupiči kradli ve zlatnictví v Hlinsku, únikové auto jim odvezl svědek

 
Tři muži nad ránem vyloupili v Hlinsku na Chrudimsku zlatnictví a vzali si šperky v hodnotě sta tisíců korun. Škoda by ale byla mnohem vyšší, kdyby nezasáhli svědci. Jeden pohotově přeparkoval lupičům auto.
19.07.2012 17:40 |

podobné články

900 prasat zemřelo v Hlinsku v plamenech! Škoda je 7 milionů

 
Škodu sedm milionů korun způsobil v sobotu nad ránem požár vepřína v Hlinsku na Chrudimsku. Při události zemřely stovky prasat, řekla agentuře Mediafax mluvčí hasičů Pardubického kraje Vendula Horáková.
27.10.2012 10:40 |

podobné články

ČEZ: Gymnázium v Hlinsku láká žáky ke studiu technických oborů

 
Na Gymnáziu K. V. Raise v Hlinsku spojují budoucnost svých studentů s technikou.
17.02.2013 10:00 |

podobné články

Výbuch plynu v restauraci v Hlinsku: Exploze posunula střechu!

 
V Hlinsku na hlavním náměstí vybuchl ve středu večer plyn v restauraci. Nikdo nebyl zraněn, budova je ale poškozená, její okolí je uzavřeno a místo střeží policisté. Odstraňování následků bude pokračovat ve čtvrtek dopoledne.
12.10.2017 07:35 |

podobné články

Cukrárna je seriál o krásném přátelství, shodují se herečky

 
V pondělí večer odstartovala Cukrárna, nový seriál z pera dvorního seriálového autora České televize Jana Míky. O čem je příběh? Radka Sladká je majitelkou malé cukrárny u hřbitova v Praze. Má čtyři děti: dospívající zamilovanou dceru Ivanku, dva malé rošťáky fotbalisty, malou holčičku a k tomu navrch manžela Františka, kterého zajímá jenom středověk. Je na všechno sama, a tak něco občas zanedbává. Momentálně to vypadá, že bude muset svou cukrárnu pronajmout, aby se mohla naplno věnovat rodině. V téhle prekérní situaci ji zastihuje první díl seriálu. Jenže právě v něm ji čeká jedno osudové setkání, které jí kompletně změní život…
09.11.2010 14:37 |

podobné články

Geislerové zkrachovala cukrárna, tak to zkouší s módou

 
Aňa Geislerová  (35) je jako herečka úspěšná. Stále ovšem fušuje do jiných profesí. Už jí zkrachovala cukrárna, kterou si otevřela na pražském Smíchově. Teď se pokouší o módní návrhářství. Její kolekci pro ženy řada módních policistů drsně zkritizovala. Aňu to ale neodradilo.
21.05.2011 06:35 |

podobné články

Geislerové zkrachovala cukrárna, tak to zkouší s módou

 
Aňa Geislerová  (35) je jako herečka úspěšná. Stále ovšem fušuje do jiných profesí. Už jí zkrachovala cukrárna, kterou si otevřela na pražském Smíchově. Teď se pokouší o módní návrhářství. Její kolekci pro ženy řada módních policistů drsně zkritizovala. Aňu to ale neodradilo.
23.05.2011 09:15 |

podobné články

Na Vsetínsku řádí SPREJER! Na kostel nastříkal NÁPIS CUKRÁRNA!

 
Neznámý sprejer nastříkal na zdi kostela v Jablůnce na Vsetínsku nápis cukrárna.
09.08.2011 16:25 |

podobné články

Soutěžte s Bleskem Křížovkami o regenerační balíček od Garnier!

 
Vlivem vnějších faktorů dochází k vysušování a poškození pokožky těla, která je poté nepříjemně napnutá, její povrch je drsný. Regenerační tělová péče od Garnier Vám přináší intenzivní vyživení a regeneraci pokožky a poskytuje okamžitou úlevu od nepříjemných pocitů pnutí. I v zimě je Vaše pokožka jemná a chráněná před opětovným vysušováním. Jemné složení se snadno roztírá, okamžitě vstřebává a nelepí. Výsledkem je regenerovaná, hebká a vláčná pokožka po dobu 24 hodin. Vlivem vnějších faktorů dochází k vysušování a poškození pokožky těla, která je poté nepříjemně napnutá, její povrch je drsný.Regenerační tělová péče od Garnier Vám přináší intenzivní vyživení a regeneraci pokožky a poskytuje okamžitou úlevu od nepříjemnýchpocitů pnutí. I v zimě je Vaše pokožka jemná a chráněná před opětovným vysušováním. Jemné složení se snadno roztírá, okamžitěvstřebává a nelepí. Výsledkem je regenerovaná, hebká a vláčná pokožka po dobu 24 hodin.
07.12.2011 00:05 |

podobné články

Budějovický Budvar používá Chráněná zeměpisná označení již 10 let

 
V těchto dnech uplynulo již 10 let od doby, kdy pivovar Budějovický Budvar začal používat dvě Chráněná zeměpisná označení (dále jen CHZO) „Českobudějovické pivo“ a „Budějovické pivo“. Pivo značky Budweiser Budvar se tím zařadilo do prestižní společnosti tradičních evropských specialit. Označení CHZO dává zákazníkům garanci, že jimi zakoupený produkt byl vyroben předepsaným způsobem, z přesně definovaných surovin a v jednoznačně určeném místě výroby.
05.06.2014 11:30 |

podobné články

Odklepnuto: Vojáky v Brdech vystřídají turisté, krajina bude chráněná

 
Místo vojenského újezdu vznikne v Brdech chráněná krajinná oblast. Návrh ministerstva životního prostředí odsouhlasila vláda a uvítala ho i armáda, která se z Brd koncem roku stěhuje. Od prvního ledna se do bývalého vojenského prostoru vrhne Klub českých turistů, aby v oblasti vyznačil turistické stezky. Pyrotechnici čistili oblast od jara 2012, hotovo ale ještě nemají. Vojáci zůstanou pouze na cvičišti dělostřelců u obce Jince.
12.10.2015 19:10 |

podobné články

Pardubičtí celníci zadrželi padělky elektroniky v hodnotě originálů přesahující deset milionů korun

 
V pátek celníci z Pardubického celního úřadu dokončili kontrolu kontejneru na překladišti v České Třebové, který obsahoval 1457 kartonů s elektronikou z Číny a směřoval do některé ze zemí EU. V jeho útrobách našli na několika místech 160 krabic, ve kterých se ukrývalo 20 tisíc kusů propojovacích datových kabelů s nápisem HDMI. Je to chráněná zkratka pro označení obrazového a zvukového signálu v digitálním formátu a deklaruje jejich přenos ve vysoké kvalitě. Pokud by se podezřelé zboží prodalo, majiteli práva duševního vlastnictví by vznikla škoda téměř osm milionů korun.
26.07.2014 01:10 |

podobné články

AOPK: Chráněná krajinná oblast Poodří - pětadvacet let pro zdejší přírodu

 
Před 25 lety vznikla CHKO Poodří. Jedna z nejmenších chráněných krajinných oblastí chrání jedinečnou krajinu podél řeky Odry. Množství rybníků, odstavených říčních ramen, tůní a mokřadů je domovem řady vzácných či ohrožených druhů, zejména vodních rostlin a ptáků. Útočiště zde nalézají také díky zachovalému vodnímu režimu i tradičnímu lučnímu a rybničnímu hospodaření.
11.05.2016 11:25 |

podobné články