Článek

V expozici Ústeckého kraje poroste živý chmel a poteče Bílinská kyselka

 
Již od pondělí 17. srpna bude český pavilon v italském Milanu hostit expozici Ústeckého kraje. Tématem našeho kraje pro světovou výstavu je „Láska a příroda“, které navazuje na téma Expa „Potraviny pro planetu, energie pro život“.
14.08.2015 18:11 |

podobné články

Podobné články

Chmel pro zdraví nemusí znamenat jen sklenici piva

 
Když se řekne chmel, někomu se vybaví orosená sklenice piva, jinému zase muzikál "Starci na chmelu“. Ale chmel je také účinná léčivka a dobré koření...
24.08.2009 10:10 |

podobné články

Státní zemědělský intervenční fond začíná vydávat rozhodnutí na produkci bílkovinných plodin, chmel a konzumní brambory

 
Tento týden začíná Státní zemědělský intervenční fond (SZIF), který administruje zemědělské dotace, vydávat rozhodnutí na VCS – bílkovinné plodiny. V těsném sledu budou následovat rozhodnutí na chmel a konzumní brambory. Na uvedené dotace, o které se žádalo v rámci Jednotné žádosti 2016, jsou vyčleněny tyto částky: Na bílkovinné plodiny téměř 460 milionů korun, na chmel přes 85 milionů korun a na konzumní brambory přes 50 milionů korun.
12.02.2017 07:35 |

podobné články

Kyselka na filmový festival opět nepronikla. Proč zde filmaři mlčí?

 
Jeden z největších skandálů se na loňském Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech odehrál kvůli lázním Kyselka, když jeho vedení odmítlo uvést dokument o jejich devastaci. Bezesporu prestižní umělecký podnik, který divákům zprostředkovává všechny hrůzy světa, fenomén Kyselka ignoruje. A mlčí i jindy odvážní filmaři.
05.07.2012 20:35 |

podobné články

Vy to vyřešíte, pane prezidente. Kyselka při záchraně lázní sází na Zemana

 
Nekonečný příběh o zubožených západočeských lázních Kyselka dostal nový impuls. Od zvolení Miloše Zemana do funkce nové hlavy státu si totiž aktéři petice Zachraňte lázně Kyselka slibují, že nastane kýžený obrat k lepšímu. Majitelé lázní jsou však opačného názoru a nechtějí se stát obětí politických her.
02.02.2013 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20474 článků)

Prezidentova choť si prohlédla zdevastované bývalé lázně Kyselka

 
Mezi 300 až 400 miliony korun bude stát celková oprava objektů zdevastovaného areálu bývalých lázní Kyselka, která potrvá deset až patnáct let. Prezidentově manželce Ivaně Zemanové to dnes při její návštěvě v Karlovarském kraji řekl Vladimír Lažanský, předseda správní rady obecně prospěšné společnosti Lázně Kyselka (o. p. s.), která objekty lázní od loňského března vlastní a opravuje. Na otázky novinářů Ivana Zemanová odmítla odpovídat.
13.01.2014 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Ivana Zemanová (338 článků)

První ročník Ceny Ústeckého kraje za společenskou odpovědnost zná své vítěze

 
Na Krajském úřadě Ústeckého kraje převzali tento týden ocenění vítězové historicky prvního ročníku Ceny Ústeckého kraje za společenskou odpovědnost, kterou Ústecký kraj společně s krajskou tripartitou Hospodářskou a sociální radou Ústeckého kraje (HSR-ÚK) a Radou kvality České republiky vyhlásili letos v květnu. Ústecký kraj se tak stal pátým krajem, který toto ocenění uděluje. Do prvního ročníku se přihlásilo celkem 23 subjektů z řad malých a velkých podniků, obcí i dalších organizací veřejného sektoru.
19.12.2015 19:11 |

podobné články

Bobošíková: EU chce zlikvidovat české minerálky

 
Byrokracie EU hrozí od 15. prosince zákazem prodeje léčivých minerálek, jako jsou Šaratice, Vincentka, Bílinská kyselka, Zaječická hořká a Rudolfův pramen.
14.10.2012 19:00 |

podobné články

ASORKD: Odborníci se vyjadřují ke stavu lázní Kyselka. Jedná se prý o řízenou devastaci!

 
V dubnu a červenci tohoto roku jsme do Kyselky pozvali dva odborníky – restaurátory, aby se seznámili s aktuálním stavem památek, které druhým rokem za finanční podpory firmy Karlovarské Karlovarské minerální vody (KMV), Karlovarského kraje a Ministerstva kultury zachraňuje obecně prospěšná společnost Lázně Kyselka.
15.08.2015 09:11 |

podobné články

Ministr Brabec: Ministerstvo posílá do Ústeckého kraje miliardy korun z EU fondů i národních zdrojů

 
Ústecký kraj patří hned po Moravskoslezském kraji mezi lokality s nejproblematičtější kvalitou ovzduší v ČR. Na překračovaných denních imisních limitech pro prachové částice PM10 a ročních imisních limitech pro benzo(a)pyren se podepisuje koncentrace průmyslu, lomů a těžební činnosti. Čistotu vzduchu ovlivňuje i rostoucí vliv dopravy a lokální topeniště, proto sem ze zdrojů MŽP putuje stále více finančních prostředků na řešení těchto problémů. Do Ústeckého kraje směřovaly necelé 2 miliardy z OPŽP 2007-2013 na zlepšování ovzduší a snižování emisí zejména u velkých průmyslových zdrojů, z programu Zelená úsporám putuje do Ústeckého kraje téměř 1 miliarda a další prostředky ministerstvo vyplácí z národních zdrojů SFŽP ČR, např. na ozdravné pobyty dětí z kraje.
26.10.2015 07:31 |

podobné články

Bezpečnostní situace v Ústeckém kraji se pomalu zlepšuje, soudí kandidát do zastupitelstva Ústeckého kraje

 
ROZHOVOR „Problémem Ústeckého kraje je trvale vysoká nezaměstnanost. V kraji také narůstá počet osob žijících v chudobě a v sociálně vyloučených lokalitách. Sociálně vyloučených lokalit je v kraji 80, což je absolutně nejvyšší počet v celé ČR. V sociálně vyloučených lokalitách žije více než 38 tisíc lidí, což je více než jedna třetina všech obyvatel sociálně vyloučených lokalit v celé ČR. S nezaměstnaností a chudobou lidí žijících v sociálně vyloučených lokalitách souvisí napětí mezi obyvateli regionu a vyšší kriminalita, zejména pak krádeže," vypočítává chyby kraje Martin Klika, kandidát za ČSSD do zastupitelstva Ústeckého kraje.
05.10.2016 13:10 |

podobné články

Zubr česal chmel pro své nové pivo Grand

 
Česání chmele na chmelnici v Čekyni zahájili ve středu 3. září zaměstnanci pivovaru Zubr. Nechyběli mezi nimi ani paní sládková či ředitel pivovaru. Zahájení sklizně se účastnil rovněž hokejový trenér Miloš Říha, patron nového piva Zubr Grand a Vladimír Lichnovský, předseda Zemědělského družstva Kokory. Chmel je totiž dominantní ingrediencí nového jedenáctistupňového ležáku a právě čtyřnásobné chmelení dodává této pivní novince neodolatelné chmelové aroma a jedinečnou hořkost jeho chuti.
05.09.2014 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Říha (82 článků)

Gambrinus narazil sud mimořádné várky První Chmel. V hospodách bude od této soboty

 
Sládek Pivovaru Gambrinus, Pavel Zítek, narazil první sud jedenáctistupňového ležáku nazvaný První Chmel s čerstvou, jemně hořkou chmelovou chutí a výrazným chmelovým aroma. Pivo je určeno pro oslavy Dne českého piva a bude od soboty 27. září na čepu ve dvou tisícovkách hospod.
27.09.2014 16:21 |

podobné články

Pivařův sen... Chmel prý může léčit rakovinu!

 
Chmel používají lidé jako léčivou rostlinu už tisíce let. Přidává se také do piva, jemuž propůjčuje nahořklou chuť a sedativní účinky. Šištice této liány ale obsahují látky, které můžou sloužit jako antikancerogenní léky. Vědci z Idaho je izolovali a tvrdí, že by mohly potlačovat některé typy nádorových onemocnění.
23.03.2016 12:05 |

podobné články

Český chmel nad zlato

 
A jak ty mě máš ráda, Maruško? Tatínku, já tě mám ráda… jako chmel. Ani za takovou odpověď princezny z pohádky Sůl nad zlato by se nikdo zlobit nemohl. Českému chmelu se často přezdívá zelené zlato, a to právem. Jeho význam a kvalitu oceňují pivní nadšenci po celém světě. České pivo díky němu voní, je příjemně hořké… a pitelné!
13.10.2017 14:05 |

podobné články

Chmel není jen do piva! Tři zajímavosti, které vás o něm překvapí

 
Chmel známe všichni hlavně díky pivu. Ale ani pivní nadšenci, kteří právě dopili letošní várky čerstvě nachmelených piv, často vůbec netuší, jaká další tajemství tato rostlina skrývá. Seznamte se se třemi překvapivými vlastnostmi této rostliny!
24.10.2017 13:20 |

podobné články

Lázně Kyselka: Dříve skvost, dnes ruiny!

 
Skličující je pohled na historické budovy Mattoniho vily a Ottova pavilonu v Lázních Kyselka na Karlovarsku. Dříve chlouba Kyselky, dnes jejich největší ostuda. Nejhorší na celé věci je, že budovy zřejmě budou chátrat dál.
23.11.2009 06:10 |

podobné články

Zubožené lázně Kyselka nikdo nechce, šlo jen o cenné pozemky?

 
Několik týdnů poté, co vznikla celostátní petice na záchranu lázní Kyselka, kterou podepsalo více než jedenáct tisíc signatářů, se dostavilo kruté vystřízlivění. Výsledek je skutečně tristní. O lázně nyní nemá nikdo zájem, ani současný majitel. Nabízí je Karlovarskému kraji, dokonce zadarmo. Ale ten nemá peníze na nákladné opravy zpustošeného areálu..
26.04.2011 11:00 |

podobné články

Ombudsman Varvařovský: Zachraňme lázně Kyselka

 
V souvislosti s dlouhodobě neřešeným havarijním stavem památkově chráněných staveb lázeňského komplexu v obci Kyselka u Karlových Varů se zástupkyně veřejného ochránce práv obrátila na prezidenta Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary s žádostí, aby podpořil úsilí o zachování kulturního dědictví.
26.05.2011 11:45 |

podobné články

Lázně Kyselka se už zachránit nepodaří, tvrdí šéf KMV Alessandro Pasquale

 
Lázně Kyselka, které byly kdysi považovány za jedny z nejhezčích v Evropě a neodmyslitelně jsou od 19. století spojeny se jménem Mattoni, se zachránit už určitě nepodaří. V rozhovoru pro Právo to řekl generální ředitel Karovarských minerálních vod (KMV) Alessandro Pasquale.
07.08.2011 08:40 |

podobné články