Článek

V EU začíná platit zákaz mývalů či želv. Na ruzyňské letiště vyráží kontroly

 
V Česku i ostatních zemích Evropské unie ve středu začíná platit unijní směrnice, podle níž mají členské země přísněji chránit své území před pronikáním nepůvodních a invazivních přírodních druhů. Seznam zakázaných živočichů a rostlin v červenci schválila Evropská komise, druhy ze seznamu by mohly při přemnožení ohrožovat biologickou rozmanitost nebo ekosystémy. Zda se do ČR nedovážejí nepůvodní druhy, začnou od středy na pražském ruzyňském letišti kontrolovat veterináři.
03.08.2016 07:45 |

podobné články

Podobné články

Likvidace mývalů a želv začala. „Seznam smrti“ chce Česko ještě rozšířit

 
V celé Evropské unii včetně Česka začíná platit nařízení, podle kterého se musí příroda chránit před mývaly, vránami i některými druhy veverek, raků či želv. Ministerstvo životního prostředí, které o seznamu zvířat a rostlin určených k likvidaci v Bruselu jednalo, návrh podporuje a patří mezi země, které aktivně podporují jeho rozšiřování. Na „mušce“ má hlavně některé cizokrajné rostliny a stromy, například javor.
04.08.2016 05:25 |

podobné články

Desítky nebohých želv zhynuly na pobřeží Austrálie. Vědci netuší proč

 
Na severovýchodním pobřeží Austrálie uhynulo přes 70 karet obrovských. Příčina smrti těchto chráněných mořských želv ale zůstává pro odborníky záhadou. Ve státě Queensland bylo na pláži objeveno 62 mrtvých želv. Další desítku těchto mrtvých plazů na mořské hladině spatřila posádka vrtulníku.
29.06.2012 14:05 |

podobné články

Ruzyňské letiště zpřísnilo kontrolu cestujících mířících do USA

 
Pražské ruzyňské letiště v neděli oznámilo, že zpřísnilo bezpečnostní kontroly při odbavování letů mířících do USA. Opatření byla zavedena na žádost americké strany v souvislosti s pátečním incidentem, kdy se jeden z cestujících pokusil vyhodit do povětří letoun mířící z Amesterodamu do Detroitu. O opatřeních informovala Olga Jurková z tiskového oddělení Letiště Praha s tím, že bližší podrobnosti nelze zveřejnit.
27.12.2009 12:50 |

podobné články

Letiště Praha dnes změní název. Na letiště Václava Havla

 
Pražské ruzyňské letiště se od dnešního dne bude oficiálně nazývat Letiště Václava Havla Praha. Završí se tak snaha pojmenovat největší české letiště po bývalém prezidentovi. Krátce po Havlově úmrtí loni v prosinci ji inicioval režisér a producent Fero Fenič. Datum změny názvu pražského letiště nebylo vybráno náhodně, slavnostní akt se uskuteční v den Havlových nedožitých 76. narozenin.
05.10.2012 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4806 článků) , Fero Fenič (61 článků)

Katie Holmes: Mývalům bych nakopala zadek

 
Herečka Katie Holmes (32) se přiznala, že má panickou hrůzu z roztomilých mývalů: “Mám strašnou fóbii z mývalů, strašně se jich bojím, nejraději bych jim nakopala zadek!"
04.08.2011 18:55 |

podobné články

Pražské letiště začne s pracemi na pojmenování letiště po Havlovi

 
Pražské letiště začne se změnou názvu na Letiště Václava Havla Praha v příštím týdnu. Od pondělí by se měly začít měnit obří panely nesoucí název letiště. Nový název se objeví nad halami všech tří terminálů, nově bude jméno letiště směrované i na letištní plochu, aby bylo viditelné při příletu. Veškeré stavební práce by měly hotové do konce září. ČTK to řekla mluvčí letiště Eva Krejčí. Oficiálně se název letiště změní 5. října v den výročí narození bývalého prezidenta.
14.09.2012 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4806 článků)

Jak zastavit „šílené“ směrnice z EU? Česko má hned několik možností

 
Žárovky, emise sekaček nebo naposledy likvidace mývalů a želv. „Zase nám něco přikazují z Bruselu,“ reaguje většina lidí, když se dozví o novém nařízení Evropské unie. Jenže aby jakýkoliv návrh evropského zákona začal platit, musí projít neuvěřitelně složitou institucionální mašinérií. A ve všech fázích může schvalování a jednání ovlivňovat také Česko.
08.08.2016 05:30 |

podobné články

Ruzyňské letiště už má nový nápis na střeše: Václav Havel Airport

 
Ruzyňské letiště dostalo nový kabát, nad hlavním terminálem už je nápis Letiště Václava Havla. Oficiálně se ale takto jmenovat bude až od 5. října. Nový název ale je k vidění už ode dneška.
17.09.2012 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4806 článků)

Fischer: Nevidím důvod prodávat ruzyňské letiště

 
Za současné situace není důvod privatizovat ruzyňské letiště. Řekl to v úterý premiér Jan Fischer. Poslanecká sněmovna opět posuzuje zákonný zákaz takového prodeje poté, co jej v listopadu odmítl Senát.
01.12.2009 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1743 článků)

Letiště Ruzyně zpřísňuje kontroly. Kvůli terorismu

 
Ruzyňské letiště zostřuje kontroly u všech spojů mířících do USA. Požádala o to americká strana.
27.12.2009 12:55 |

podobné články

Ruzyňské letiště v plamenech, evakuace. Naštěstí jen jako

 
Ruzyňské letiště sloužilo jako kulisa velkého hasičského cvičení. Všechno bylo jako doopravdy.
27.05.2009 16:05 |

podobné články

Sněmovna znovu zakázala privatizovat ruzyňské letiště

 
Vláda nebude smět privatizovat ruzyňské letiště. Sněmovna v úterý přehlasovala veto Senátu a prodej strategického bodu zakázala.
01.12.2009 16:25 |

podobné články

Ruzyňské letiště investuje do staré dráhy přes miliardu korun

 
Plánovaná generální rekonstrukce téměř 50 let staré hlavní vzletové a přistávací dráhy, kterou zahájí pražské ruzyňské letiště příští rok, bude podle dnešního deníku E15 největší investicí od dob výstavby druhého terminálu, který byl zprovozněn v roce 2006. Firma dá do generální opravy v následujících třech letech více než miliardu korun, píše.
11.11.2011 10:35 |

podobné články

Janoušek volal i Topolánkovi. Šlo o ruzyňské letiště?

 
Lobbista Roman Janoušek si podle deníku Insider volal také s někdejším premiérem Mirkem Topolánkem. Hovory spadají do doby, kdy se privatizovalo ruzyňské letiště.
09.04.2012 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2138 článků)

Havlovo jméno už nesou ulice i parky. Na ruzyňské letiště se stále čeká

 
Už za necelé tři měsíce ponese ruzyňské letiště jméno bývalého prezidenta Václava Havla. Ale ne všude s přejmenováním některých míst po celé republice zaháleli tak jako v případě Ruzyně. Někde už můžeme najít Havlovu ulici, či jako v Litoměřicích, Havlův park. Někde návrhy zcela zamítli.
22.07.2012 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4806 článků)

Ruzyně získá titul nejlepšího letiště na světě

 
Pražské ruzyňské letiště dnes získalo od Mezinárodního sdružení pro leteckou dopravu (IATA) jako jediné v letošním roce cenu Eagle Award pro nejvíce se rozvíjející letiště na světě. Tuto zprávu sdělila mluvčí letiště Michaela Lagronová. Ruzyně je prvním letištěm v regionu střední a východní Evropy, které cenu získalo.
06.06.2011 11:30 |

podobné články

Praha vyzvala Česko k přejmenování letiště na Havlovo

 
Pražští radní dnes podle očekávání vyzvali ministerstvo financí a zástupce České republiky, aby přejmenovali pražské ruzyňské letiště na Letiště Václava Havla. Sdělila to mluvčí pražského magistrátu Tereza Krásenská. Vlastníkem letiště je stát a Praha nemá v této věci žádné pravomoci.
10.01.2012 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4806 článků)

Ruzyňské letiště bylo přejmenováno na Letiště Václava Havla Praha

 
Mezinárodní letiště v Praze Ruzyni už nese nové jméno, během slavnostního ceremoniálu, který začal ve dvanáct hodin, bylo přejmenováno na Letiště Václava Havla Praha.
06.10.2012 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4806 článků)

Výstavba ruzyňského letiště začala před osmdesáti lety

 
Letiště Václava Havla Praha si připomíná osmdesáté výročí od zahájení výstavby. Za osm desítek let se jeho plocha zvětšila desetkrát, letiště odbavilo více než dvě stě milionů cestujících ve více než čtyřech milionech letů. V současné době je ruzyňské letiště spojeno přímou linkou se 111 místy po celém světě.
26.07.2013 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4806 článků)