Článek

V Ekologické olympiádě zvítězilo Gymnázium Josefa Ressela Chrudim

 
Národní kolo ekologické olympiády hostilo minulý týden Regionální muzeum v Chrudimi a Národní geopark Železné hory. Čtyřdenní náročné klání ovládlo Gymnázium Josefa Ressela Chrudim, před druhým Gymnáziem České Budějovice a třetími školami Gymnázium Botičská, Praha, a Gymnázium Chotěboř.
10.06.2015 11:11 |

podobné články

Podobné články

Pereme se poosmé

 
Gymnázium Jaroslava Seiferta ve spolupráci s Divadlem Na Prádle již poosmé pořádá nesoutěžní přehlídku vybraných divadelních souborů pražských gymnázií PEREME SE S THÁLIÍ, které se letos účastní Gymnázium J. Seiferta, Gymnázium J. Nerudy, Gymnázium Na Pražačce, Gymnasium Jižní Město, Gymnázium Nad Kavalírkou a PORG.
25.11.2011 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Seifert (29 článků)

Začíná revitalizace trati 238 v úseku Chrudim-Hlinsko, výluky SŽDC ovlivní provoz vlaků ČD

 
Výlukou mezi stanicemi Chrudim a Chrudim město začíná tuto neděli 17. května zcela nenápadně revitalizace trati mezi Chrudimí a Hlinskem v Čechách.
17.05.2015 16:21 |

podobné články

Rathem dotované gymnázium chce uniformy. Zaplatí je rodiče

 
Nové gymnázium v Hostivici u Prahy by rádo zavedlo povinné školní uniformy. Stalo by se první veřejnou školou, která se tak ve Středočeském kraji rozhodla. Gymnázium dotuje kraj miliony korun a hejtman David Rath v Hostivici i bydlí.
15.03.2012 10:32 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4272 článků)

Ostravské Wichterlovo gymnázium získá od Nadace ČEZ moderní fyzikální učebnu

 
Příspěvek 200 tisíc korun na modernizaci fyzikální učebny získá od Nadace ČEZ Wichterlovo gymnázium v Ostravě-Porubě. Svou novou „Oranžovou učebnu“ otevře v příštím školním roce. Gymnázium postoupilo mezi 15 škol s největším podílem žáků, kteří se zúčastnili krajského kola matematické a fyzikální olympiády. O vítězi rozhodl los. Příspěvky na modernizaci výuky matematiky a přírodovědných oborů rozdává Nadace ČEZ školám dlouhodobě.
16.07.2014 18:10 |

podobné články

Hejtman na výjezdu. Litomyšlské gymnázium trápí stará okna

 
Na pravidelné páteční inspekční cestě po regionu hejtman Pardubického kraje Martin Netolický navštívil před zahájením školního roku Gymnázium Aloise Jiráska v Litomyšli. S ředitelkou školy Ivanou Hynkovou prošel celou budovu školy, debatoval i s pedagogickým sborem. Po seznámení se situací jim přislíbil okamžité řešení havarijního stavu oken ve škole. Investice se gymnázium dočká ještě letos.
29.08.2014 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Alois Jirásek (12 článků)

Elitářství od školních lavic. Co skutečně rozhoduje o přijetí na víceleté gymnázium?

 
Čím dál víc rodičů touží poslat své dítě na víceleté gymnázium. Ne, že by populace byla rok od roku nadanější a chytřejší. To jen přibývá rodičů, kteří sní o tom, že jejich dítě má vysokoškolský titul, a doufá, že víceleté gymnázium zvýší jejich potomkovi šance na vysokoškolské vzdělání. Sítem gymnazijních přijímaček přitom neprocházejí jen nechytřejší děti, ale spíše žáci s nejambicióznějšími rodiči.
19.04.2016 21:45 |

podobné články

Gymnázium připravuje své studenty pro život i budoucí olympiády

 
Gymnázium Česká v Českých Budějovicích a sport již patří neodmyslitelně k sobě a se sporty všeho druhu souvisí řada jeho aktivit. Letos se škola zapojila také do projektu „Jižní Čechy olympijské“. A hned trhala rekordy. Jako již tradičně gymnázium uspořádalo olympijský běh, který, ačkoli byl teprve předzvěstí her v brazilském Riu, přilákal na trať téměř dva tisíce závodníků.
14.09.2016 08:35 |

podobné články

Futsalisté týmu ERA Pack Chrudim obhájili mistrovský titul

 
Futsalisté týmu ERA Pack Chrudim obhájili mistrovský titul, když v sobotu vyhráli v rozhodujícím finálovém zápase české nejvyšší soutěže nad celkem Balticflora Teplice 4:2.
29.05.2010 17:10 |

podobné články

Futsalisté Era-Packu Chrudim se stali popáté v řadě českými mistry

 
Futsalisté týmu Era-Pack Chrudim vyhráli čtvrté finále Jetbull ligy na hřišti Balticflory Teplice přesvědčivě 8:3 a zkompletovali vítězství 3:1 na zápasy.
24.05.2011 20:15 |

podobné články

Chrudim: Poděkování strážníkům městské policie

 
V pátek 5. srpna přijal starosta Petr Řezníček na radnici strážníky Městské policie Chrudim, kteří zasahovali v restauraci Na Kateřině.
06.08.2011 18:00 |

podobné články

Novým senátorem za Chrudim je prezident Agrární komory Veleba

 
Senátní obvod Chrudim bude v horní sněmovně zastupovat prezident Agrární komory Jan Veleba (nezávislý), který porazil Tomáše Škarydu (ČSSD).
20.10.2012 17:05 |

podobné články

Chrudim je po třech letech opět centrem ex libris

 
Jednou za tři roky ožívá Chrudim, konkrétně výstavní prostory Divadla Karla Pippicha, přehlídkou nejlepšího českého ex libris. Odborná komise vyhlašuje absolutního vítěze a několik dalších cen, včetně Ceny hejtmana Pardubického kraje. Tu letos předal 1. náměstek hejtmana Roman Línek výtvarníku Milanu Bauerovi.
06.10.2014 16:16 |

podobné články

Chrudim konečně sestavila koalici, druhé ANO míří do opozice

 
Politické subjekty v Chrudimi se více než po dvou měsících po komunálních volbách dohodly na budoucím vedení města. Koalici vytvořilo SNK ED, ČSSD, ODS a lidovecká Koalice pro Chrudim. Hnutí ANO, které skončilo těsně druhé, míří do opozice a starostou města zůstane Petr Řezníček z SNK ED. Dohodu o tom podepsali zástupci politických seskupení v sobotu, napsala Mladá fronta Dnes v příloze pro Pardubický kraj.
29.12.2014 09:06 |

podobné články

Chrudim konečně sestavila koalici, starostou je Petr Řezníček z SNK ED

 
"Bylo potřeba už ukončit povolební pat. Měl jsem pocit, že dohoda s hnutím ANO se nerýsuje a nebude vlastně ani možná," řekl Roman Málek z Koalice pro Chrudim, který svým souhlasem se vstupem do koalice ukončil dlouhé vyjednávání. Za to obdrží pozici místostarosty.
17.01.2015 22:12 |

podobné články

Osobnosti: Roman Málek (18 článků)

Ředitelství silnic a dálnic zprovoznilo silnici I/37 Chrudim obchvat, úsek Medlešice – I/17

 
Ředitelství silnic a dálnic zprovoznilo ve středu 16. prosince za účastí generálního ředitele ŘSD Jana Kroupy silnici I/37 Chrudim obchvat, úsek Medlešice – I/17.
17.12.2015 15:26 |

podobné články

Výsledky národního kola Ekologické olympiády budou vyhlášeny v Plzni

 
Deset tříčlenných družstev studentů středních škol a gymnázií bude usilovat o prvenství v Ekologické olympiádě, jejíž národní kolo odstartuje v pátek 3. června ve Spáleném Poříčí.
01.06.2011 12:50 |

podobné články

Soud rozhoduje, jestli chtěl mladík vyhodit gymnázium do vzduchu

 
Královéhradecký soud začal projednávat kauzu sedmnáctiletého mladíka, který podle obžaloby plánoval bombový útok na gymnázium v Novém Bydžově.
13.10.2009 07:35 |

podobné články

Chebské gymnázium uzavřeli kvůli případům prasečí chřipky

 
Karlovarský kraj rozhodl uzavřít Gymnázium v Chebu. Tři studenti onemocněli prasečí chřipkou, dalších zhruba 270 studentů má různá virová onemocnění.
12.11.2009 12:00 |

podobné články

Prasečí chřipka napadla další gymnázium: 270 studentů nakaženo!

 
Karlovarský kraj se kvůli nákaze prasečí chřipkou rozhodl uzavřít gymnázium v Chebu. Tři studenti jsou nakaženi a dalších 270 studentů má různá virová onemocnění. To je téměř 40% studentů školy.
12.11.2009 12:20 |

podobné články