Článek

V Dejvicích odhalili historický meteorologický sloupek

 
V Dejvicích dnes odpoledne odhalili historický meteorologický sloupek, který v minulosti sloužil k předpovědi počasí. Prozatím bude ukazovat jen základní údaje, například teplotu, tlak nebo vlhkost. Ještě ho čekají další opravy, řekl ČTK autor nápadu na jeho umístění v parku Hadovka, Jan Trejbal.
05.08.2015 17:30 |

podobné články

Podobné články

Pátrání po parašutistovi odvoláno, byl to meteorologický balón

 
Pátrání po parašutistovi na Trutnovsku, který se zřítil na zem, byl planý poplach. Šlo o meteorologický balón.
01.07.2010 09:05 |

podobné články

Začal meteorologický podzim, teploty poklesly. Větrat ale musíte dál, jinak si koledujete

 
Meteorologický podzim začal. Už brzy, v zimním půlroce, budeme trávit nejvíce času v uzavřených prostorech. Zapomínat bychom však přitom neměli na pravidelné větrání. Jeho délku a frekvenci bychom měli přizpůsobit počasí.
03.09.2017 19:00 |

podobné články

Keller zkritizoval Uzla. Má smysl pro humor, reagoval sexuolog

 
Sociolog Jan Keller se pustil do sexuologa Radima Uzla. V Právu publikoval sloupek "Spíše hřebec otěhotní", kde kritizuje sexuologa za jeho názor na zdravotní reformu a doporučuje mu, aby se zabýval jen věcmi od pasu dolů, kterým rozumí. Podle Uzla je od Kellera moc hezké, že si na něj vzpomněl, prý si přečetl poslední Kellerovu knížku, ale jeho sloupek číst nehodlá.
05.08.2011 20:40 |

podobné články

Nedělní sloupek: Odchod do hor

 
Nedělní sloupek je novým pravidelným textem, který bude na  tiscali.cz  vycházet každou neděli přesně v devět hodin. Je určitou krátkou alternativou k nedělnímu Blesku a ve svém dnešním vydání má název Odchod do hor.
18.08.2013 09:30 |

podobné články

Pippa Middletonová dostala padáka, její novinový sloupek lidi nebavil

 
Sestra vévodkyně z Cambridge Pippa Middletonová (30) se musí poohlédnout po nové práci. Její sloupek v novinách The Daily Telegraph zrušili, protože ho lidé moc nečetli. Sestra Kate neslavila úspěchy ani se svou knihou o oslavách.
15.05.2014 16:30 |

podobné články

Autobus vjel na Karlův most: Případnému teroristickému útoku tam nebrání ani sloupek

 
Během neděle turisté na Karlově mostě zírali překvapení na řidiče z ciziny, který svým autobusem přijel rovnou na Karlův most. Nikdo mu v tom ani nebránil, tedy kromě značek zákazu vjezdu. V současnosti je ale taková situace o to hrozivější, jelikož v případě teroristického útoku by lidé neměli kam utéct a skočit by mohli jedině do vody. Před terorem nevinné lidi nechrání dokonce ani sloupek a během půl hodiny tu redaktor Blesk.cz nepotkal dokonce ani jednoho policistu.
25.09.2017 19:15 |

podobné články

V Dejvicích odhalili zdroj znečištění vody, nepůjde pít další dva dny

 
Znečištění pitné vody v Dejvicích pochází z 90 let starého slepého ramena vodovodního potrubí. Ve středu je nalezli pracovníci Pražských vodovodů a kanalizací (PVK). Voda byla kontaminována v pátek, v současné době je bez pitné vody 32 tisíc obyvatel Dejvic a Bubenče. Budou to muset vydržet ještě minimálně dva dny.
27.05.2015 18:51 |

podobné články

Razie v Dejvicích: Celníci odhalili nelegální hernu, vydávala se za dobročinný spolek

 
Zhruba 20 celníků zasahovalo od čtvrtečních ranních hodin v baru v Dejvicích přímo u „kulaťáku“. Celní správa tu objevila nelegální hernu s výherními automaty a automatickou ruletou. Herna se dokonce snažila svou nelegální činnost zamaskovat tím, že se vydávala za dobročinný spolek.
24.03.2017 08:05 |

podobné články

Pomník vědce Nikoly Tesly odhalili v pražských Dejvicích

 
Bronzová socha stylizovaná do podoby elektrického výboje je námětem pomníku, který od čtvrtka v Praze 6 připomíná vynálezy vědce Nikoly Tesly. Pomník slavnostně odhalili zástupci místní radnice a magistrátu a vedení radnice v Záhřebu. Autory díla jsou akademický sochař Stefan Milkov a architekt Jiří Trojan. Plastika vyšla na více než čtyři milióny korun, část z toho dali sponzoři.
04.09.2014 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Nikola Tesla (12 článků)

Česko čeká nejteplejší začátek prázdnin za víc než sto let

 
Česká republika si možná brzy zapíše nový meteorologický rekord. Nadcházející dny totiž budou patřit k historicky nejteplejším, meteorologové hovoří dokonce o překročení 107 let starého rekordu z Klementina, kdy bylo 1. července naměřeno 34,2 stupňů Celsia. Podle Dagmar Honsové z Meteopressu by mohl tento rekord v neděli padnout.
28.06.2012 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (701 článků)

VIDEO: Kriminalisté odhalili v Karlových Varech pěstírnu marihuany

 
Kriminalisté v Karlovarském kraji stále pokračují v boji proti drogové kriminalitě. Důkazem toho je, že uběhlo jen pár dní od doby, kdy chebští kriminalisté odhalili varnu pervitinu na Chebsku a nyní karlovarští kriminalisté odhalili pěstírnu konopí v Karlových Varech, kde zadrželi 46letého cizince.
29.10.2014 01:15 |

podobné články

Trhlina na zdi vyděsila obyvatele v pražských Dejvicích

 
Na Praze 6 v Dejvicích v ulici Václavkova se na domu objevily praskliny ve zdi. Na místo okamžitě dorazili hasiči a policisté. Je to jen několik dnů poté, co došlo k tragédii v Soukenické ulici, kde se zřítil dům a zahynuli čtyři dělníci.
21.10.2009 12:25 |

podobné články

Šéf lidovců prohrál soudní spor o dům v Dejvicích

 
Předseda lidovců Cyril Svoboda ve středu prohrál soudní spor s charitativní organizací Domov svaté Rodiny o dům v pražských Dejvicích. Obvodní soud pro Prahu 6 zamítl Svobodovu žalobu na určení dědictví.
11.11.2009 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Cyril Svoboda (351 článků)

Hořelo v domově důchodců v pražských Dejvicích

 
V jednom z pokojů v domově důchodců v pražských Dejvicích hořelo. Zaměstnanci oheň stihli včas uhasit.
25.03.2010 02:30 |

podobné články

Šéf lidovců umožnil, aby spor o dům v Dejvicích pokračoval

 
Lidovec Cyril Svoboda sám umožnil, aby spor o dům v pražských Dejvicích, který dlouhá léta vedl s charitativními organizacemi, pokračoval.
13.04.2010 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Cyril Svoboda (351 článků)

Svoboda stáhl souhlas s odvoláním státu ve sporu o dům v Dejvicích

 
Předseda lidovců Cyril Svoboda v úterý stáhl svůj souhlas s postupem státu ve sporu o dům v pražských Dejvicích. Reagoval tak na informace Práva, podle kterých umožnil svým podpisem, aby spor, který dlouhá léta vedl s charitativními organizacemi, pokračoval. Svoboda přitom už dříve uvedl, že ve sporu pokračovat dál nechce.
13.04.2010 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Cyril Svoboda (351 článků)

Soud zkoumá Svobodův postup v dědickém sporu o dům v Dejvicích

 
Ani po nedávných vyjádřeních lidoveckého předsedy Cyrila Svobody, že ukončuje svůj spor s charitativními organizacemi o dům v pražských Dejvicích, nedokáže Obvodní soud pro Prahu 6 říct, zda politik mediálně sledovanou při skutečně ukončil, či ne. Kauzu proto postupuje odvolacímu Městskému soudu v Praze.
21.04.2010 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Cyril Svoboda (351 článků)

Policie stále nemá řidiče, který srazil v Dejvicích dva chodce a ujel

 
Pražským policistům se stále nepodařilo dopadnout řidiče černého Opelu Tigra, který před týdnem na přechodu v pražských Dejvicích srazil dva chodce a ujel.
28.07.2010 15:10 |

podobné články

Cyril Svoboda si stále nárokuje dům v Dejvicích, podal ústavní stížnost

 
„Co si myslíme, to říkáme, co říkáme, to děláme,“ znělo heslo, s nímž ještě jako politik KDU-ČSL objížděl někdejší lidovecký předseda Cyril Svoboda české kraje. Jeho soukromý spor o dům v pražských Dejvicích tomu však příliš neodpovídá. Přestože politik opakovaně prohlašoval, že v něm pokračovat nehodlá, před několika dny podal ústavní stížnost.
07.08.2010 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Cyril Svoboda (351 článků)