Článek

V ČSSD se bouří kvůli volebnímu řádu

 
Návrh volebního řádu ČSSD pro krajské volby, o kterém informovalo páteční Právo, vyvolal uvnitř strany kritiku. Mnoha členům se nelíbí, že lídry voleb má vybírat vedení strany.
15.08.2015 10:50 |

podobné články

Podobné články

Bobošíková (SBB): Suverenita se přihlásila k volebnímu bloku HLAVU VZHŮRU!

 
V Praze se uskutečnilo zasedání Republikové rady SUVERENITY – bloku Jany Bobošíkové. Členové Suverenity přijali usnesení (25 pro, 1 proti a 1 se zdržel), kterým se přihlásili k volebnímu bloku HLAVU VZHŮRU.
01.09.2013 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (600 článků)

Svobodní gratulují SaS k volebnímu výsledku

 
Svobodní gratulují Richardu Sulíkovi a jeho straně Sloboda a Solidarita k výbornému volebnímu výsledku.
06.03.2016 18:20 |

podobné články

Moraváci se bouří: Je to genocida!

 
Moravští delegáti mimořádné valné hromady Fotbalové asociace ČR (FA ČR), která se uskuteční 16. září, se v Prostějově ostře ohradili proti předloženému jednacímu a volebnímu řádu této valné hromady.
09.09.2011 17:20 |

podobné články

Ekonomka Švihlíková přednášela: Lidé se bouří proti řádu. Vládnoucí elita brání svá privilegia. Řítí se na nás dvě věci. Známka, jak se jim to hroutí

 
REPORTÁŽ „Nelze hovořit o legitimitě systému, kdy jedna velká skupina – společenská většina – je nucena vydávat stále více za obsluhu něčeho, z čeho má stále méně. Zároveň se dívá, že to, co platí, jde jednomu privilegovanému procentu,“ konstatovala na akci v Jablonci ekonomka Ilona Švihlíková. „Spousta lidí tyto věci intuitivně cítí. Začíná se to na politické úrovni projevovat. Lidé hledají svůj hlas, a proto se bouří proti řádu. Dávají čím dál větší prostor antiestablishmentovým hlasům. To neznamená vždy, že to je volba dobrá, ale je to hledání. Tlak na změnu tu je. Protože zdrojem opravdových revolucí je vždy právě nedostatek legitimity,“ zdůraznila.
16.05.2018 21:30 |

podobné články

Sedmá bouře hurikánové sezony: K Bermudám se blíží Gert

 
K Bermudským ostrovům míří nová tlaková níže, která by mohla vyvolat tropickou bouři. Jednalo by se o sedmou pojmenovanou bouři v rámci letošní hurikánové sezóny v Atlantiku, bouři Gert.
14.08.2011 18:10 |

podobné články

Rumunský štáb propásl písečnou bouři, tak si ji zinscenoval

 
Z ostudy kabát má reportér rumunské televize Realitatea, jenž propásl natáčení písečné bouře. Protože by měl v práci problém, rozhodl se realitě trochu pomoci. S pomocí kolegy zkusil vyrobit si bouři vlastní. Jenže kameraman zabral "bouři" tak nešikovně, že natočil i kolegu, jak kope písek do vzduchu.
25.05.2012 12:55 |

podobné články

Lovci bouří se naskytla působivá podívaná

 
Jedinečný okamžik zachytil v sobotu ve východní části amerického státu Colorado lovec bouří Ben Jurkovich. Při honbě za bouří spatřil tornádo a duhu zároveň.
14.05.2015 10:43 |

podobné články

Muž natočil bouři připomínající loď mimozemšťanů

 
Dech beroucí podívaná se naskytla lovci bouří Benu Jurkovichovi. Podařilo se mu v Kansasu natočit bouři zvanou supercela, která s trochou představivosti připomíná mimozemskou kosmickou loď.
17.05.2015 05:00 |

podobné články

Dienstbier: Návrh volebního řádu ČSSD není demokratický

 
Návrh nového volebního řádu sociální demokracie pro krajské volby není podle ministra pro legislativu Jiřího Dienstbiera (ČSSD) demokratický. Dienstbier na semináři o volebním řádu, který zorganizoval spolek Idealisté.cz, uvedl, že návrh stranického vedení je v rozporu se stranickými stanovami i s výsledkem loňského vnitrostranického referenda. Na zářijovém zasedání ústředního výkonného výboru ČSSD bude prosazovat vlastní verzi řádu.
19.08.2015 20:20 |

podobné články

Mohla by začít vyjednávání o koalici mezi ČSSD, ANO a KDU-ČSL

 
Dnes by mohla začít první vyjednávání o případné vládě mezi zástupci vítězné ČSSD, hnutí ANO a KDU-ČSL. Zkomplikovat by je ale mohl vnitrostranický spor v sociální demokracii, který se rozhořel mezi předsedou Bohuslavem Sobotkou a prvním místopředsedou Michalem Haškem. Spor vyvrcholil poté, co předsednictvo ČSSD vyšachovalo v neděli Sobotku z vyjednávacího týmu a vyzvalo ho kvůli nízkému volebnímu výsledku k rezignaci.
29.10.2013 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9488 článků) , Michal Hašek (2331 článků)

Zaorálek a Chovanec nehodlají odstoupit z funkcí v ČSSD

 
Místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek nevyslyší výzvu Michala Haška s Jeronýmem Tejcem a na funkci ve stranickém vedení nerezignuje. Zaorálek označil výzvu za falešnou. Je přesvědčen o tom, že ani oni sami nesložili funkce kvůli volebnímu výsledku sociální demokracie, ale kvůli obavám, že by je z nich odvolal nedělní ústřední výkonný výbor.
08.11.2013 16:21 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2418 článků) , Jeroným Tejc (659 článků) , Michal Hašek (2331 článků)

Sobotka nebude na summitu EU jednat o brexitu, nechá se zastoupit Ficem. Raději pojede na stranický sjezd

 
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) kvůli volebnímu sjezdu strany zmešká poprvé část summitu EU. Na neformální části summitu, která se bude týkat například brexitu, ho zastoupí předseda slovenské vlády Robert Fico. Sobotka dnes ČTK řekl, že bude v Bruselu ve čtvrtek, kdy se budou přijímat závěry jednání Evropské rady. V pátek se však vrátí do Česka kvůli své kandidatuře na předsedu ČSSD.
04.03.2017 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9488 článků) , Robert Fico (859 článků)

V ODS začínají padat hlavy. Kvůli volebnímu propadáku

 
Vedení ODS v Královéhradeckém kraji k 11. lednu rezignuje na své funkce. V ten den se zároveň bude konat regionální volební sněm, který zvolí novou desetičlennou regionální radu. Důvodem rezignace vedení je špatný výsledek ODS v říjnových volbách, za který regionální rada přijala odpovědnost.
06.11.2013 21:36 |

podobné články

Oranžová pěchota. Komentátor neuvěřitelným způsobem představil poslanecký klub ČSSD. Od Dolínka po Gajdůškovou

 
Pan Jaroslav Bican se na serveru Tiscali.cz rozepsal o vedení ČSSD, které stranu dovedlo k „zářivému volebnímu výsledku“ necelých osmi procent. To ukazuje, že ČSSD se musí změnit. Jenže jak? Prý by mohla začít tím, že se nebude přiklánět k prezidentovi Miloši Zemanovi a prezidentskou volbou se promlčí.
24.10.2017 21:00 |

podobné články

Paroubek: Sobotkovy knížecí rady ČSSD

 
Končící premiér za ČSSD Sobotka udílí straně, kterou přivedl na hranici zániku, své rady. A bohužel to jistě nebudou rady poslední. A Sobotka má v ČSSD (bohužel) stále dost spřízněných duší na to, aby dále společně deformovali politiku této strany, kterou Sobotka dovedl k neslýchanému volebnímu debaklu.
08.12.2017 12:40 |

podobné články

Kvůli sněhové bouři přišly statisíce lidí v USA o elektřinu

 
Statisíce lidí ve Washingtonu a jeho okolí přišly o dodávky elektřiny kvůli sněhové bouři, která se ve středu a v noci na čtvtek přehnala přes severovýchod Spojených států. Kvůli sněhu bylo zrušeno přes 1000 letů.
27.01.2011 10:45 |

podobné články

Po hrozbě sociálního výbuchu kvůli uzavření Paskova se bouří lidé na Karvinsku. Podívejte se proč

 
Problémy kvůli těžbě černého uhlí v Moravskoslezském kraji nekončí. Po hrozbě sociálního výbuchu kvůli uzavření Dolu Paskov se bouří lidé na Karvinsku. Obyvatelé Doubravy mají strach ze zničení domů a životního prostředí. Založili sdružení Naše Doubrava, se kterým půjdou do komunálních voleb. Za odporem části lidí vidí ale místní starostka předvolební boj. Odboráři upozorňují na hrozbu desítek tisíc nezaměstnaných.
21.09.2014 16:36 |

podobné články

ČSSD propustí část zaměstnanců, ostatní přijdou o 13. plat

 
Na soc. dem. dolehla finanční tíseň. Na krku má 180miliónový úvěr, který musí splatit, ale kvůli nečekaně nižšímu volebnímu výsledku úvěr nepokryje příspěvek od státu za získané hlasy. ČSSD dostane 115 miliónů korun, ale očekávala kolem 175 miliónů. Proti roku 2006 přišla asi o 600 tisíc hlasů. Za každý získaný hlas stát stranám vyplácí stokorunu.
27.07.2010 04:35 |

podobné články

V ČSSD pokračuje spor mezi Sobotkou a Haškem

 
V ČSSD i dnes pokračoval otevřený spor mezi předsedou Bohuslavem Sobotkou a prvním místopředsedou Michalem Haškem. I když Sobotku předsednictvo strany vyloučilo v neděli z vyjednávacího týmu, Sobotka dnes oznámil, že chce z titulu předsedy vést vlastní jednání o sestavení vlády. Na podporu Sobotky, kterého v neděli předsednictvo vyzvalo kvůli nízkému volebnímu výsledku k rezignaci, se v podvečer sešla v Praze asi tisícovka jeho příznivců.
28.10.2013 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9488 článků) , Michal Hašek (2331 článků)