Článek

V civilizovaných zemích se v restauraci nekouří, je to populismus poslanců, tvrdí čeští šéfkuchaři

 
Zákon o zákazu kouření v restauracích neprošel. Podle šéfkuchařů z vyhlášených restaurací se Česko zase vzdálilo moderním trendům.
26.05.2016 13:15 |

podobné články

Podobné články

Pečinka z Reflexu: V civilizovaných zemích se novináři většinou nevraždí. Problém ale máme i u nás

 
Slovenskem otřásla vražda novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky. Komentátor Bohumil Pečinka k tomu v textu pro Reflex.cz poznamenává, že v civilizovaných zemích se novinář většinou nevraždí. Položil si také otázku, jak si v této oblasti stojí Česká republika. Není to příliš veselé čtení, přesvědčte se sami.
06.03.2018 19:05 |

podobné články

Šéfkuchaři bojují o právo podávat chráněné ptáky: A víte, jak je zabíjejí?

 
Francouzští šéfkuchaři rozezlili ekology svým požadavkem, aby alespoň jednou ročně směli svým zákazníkům legálně podávat pečené strnady, kteří jsou považováni za jednu z nejvybranějších lahůdek. Strnad zahradní je ve Francii chráněným druhem, a proto ekologové jejich zabíjení kvůli labužnickému požitku považují za nepřípustné. Šéfkuchaři se naproti tomu obávají, že země kvůli zákazu lovu těchto ptáků přijde o jednu ze svých nejzajímavějších gastronomických tradic, napsal dnes britský deník The Times.
11.09.2014 05:10 |

podobné články

KLDR trpí hlady, tyranovi Kimovi ale vaří ve Francii vyškolení šéfkuchaři

 
Ačkoli naprostá většina Severokorejců strádá hlady a miliony obyvatel KLDR dokonce trpí hladomorem, diktátor Kim Čong-un stále tloustne. Nedbá na diety a cpe se tím, co si oblíbil jako student ve Švýcarsku. Miluje především bagety z bílé mouky, které mu musejí péct ve Francii vyškolení šéfkuchaři.
27.03.2015 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1303 článků)

Americký prezident Obama prý už devět měsíců nekouří

 
Americký prezident Barack Obama už devět měsíců nekouří. V rozhovoru pro server The Huffington Post to prohlásil mluvčí Bílého domu Robert Gibbs. Podle Gibbse Obama bojuje se závislostí pomocí nikotinových žvýkaček.
30.12.2010 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2407 článků)

Václav Noid Bárta: Proč nepije a nekouří! Kvůli Elišce?

 
VAŠEK již nějakou dobu NEKOUŘÍ a NEPIJE!
30.08.2011 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Bárta (1137 článků)

Strachem ke zdraví. Obama nekouří, protože se bojí manželky

 
Americký prezident Barack Obama připustil, že už roky nekouří, a to hlavně zásluhou své ženy. Asi se bojí, že by mu Michelle udělala doma peklo.
24.09.2013 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2407 článků) , Michelle Obama (215 článků)

Obama skončil s kouřením kvůli strachu z manželky

 
Americký prezident Barack Obama připustil, že už roky nekouří, a to hlavně kvůli své ženě. Přiznání, jak zaznělo během důvěrného vtipkování, zachytil mikrofon zpravodajské televize CNN. Další články k tématu: Americký prezident Obama prý už devět měsíců nekouří Obama pořád kouří a má vysokou hladinu cholesterolu. Jinak je zdráv Kouří Barack Obama, nebo ne? Občas „ujede“ Americký prezident poradí filipínskému, jak přestat kouřit
24.09.2013 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2407 článků)

Fakultní nemocnice Brno: Škodlivost tabáku ukáží zvířátka, která také nekouří

 
Ke Světovému dni bez tabáku, který každoročně vyhlašuje Světová zdravotní organizace WHO, se 16. května připojí i Brno. Akcí „Zvířátka také nekouří“ v populárním areálu brněnské zoo na Mniší hoře.
15.05.2015 11:36 |

podobné články

V hospodě se nekouří už čtyři roky: Štamgasti si to pochvalují, manželky jim neláteří

 
Protikuřácký zákon neřeší kuřáci a štamgasti hospody v Pernaci na Plzeňsku. V jejich lokále se totiž nekouří už čtyři roky a pochvaluje si to jak obsluha, tak právě i každodenní hosté. Když totiž přijdou domů, nesmrdí kouřem, manželky nemusí jejich věci tak často prát a do hospody je pouští častěji.
24.05.2017 08:50 |

podobné články

Česká škola je nejméně přátelská k dětem, ale v testech se žáci zlepšili

 
Čeští patnáctiletí školáci jsou nejkritičtější vůči své škole ze všech dětí civilizovaných zemí. Poukázala na to poslední mezinárodní srovnávací studie PISA z roku 2012 provedená v zemích Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) a v některých dalších státech.
03.12.2013 11:50 |

podobné články

Opravdu ostré granáty: demonstranty rozežene nejostřejší chilli

 
Ostrá munice se v civilizovaných zemích proti demonstrantům nepoužívá. Je ale jedna výjimka.
22.03.2010 11:00 |

podobné články

Marksová-Tominová (ČSSD): Místo rušení kojeneckých ústavů podpořte nejchudší rodiny

 
Myšlenka ministra Drábka na zrušení kojeneckých ústavů není nová ani originální a je v principu správná. Ve většině civilizovaných zemí ústavní péče pro tak malinké děti dnes již ani neexistuje. Jenže v těchto zemích také existuje mnohem propracovanější systém podpory sociálně slabých rodin a práce s nimi.
26.08.2011 08:20 |

podobné články

Štěch (ČSSD): Vláda opět útočí na střední třídu

 
Ve skutečnosti nejde ani tak o výši platu, jako o pravidla. Je zcela obvyklé, a to jak u nás, tak v jiných civilizovaných zemích, že ve školství i v jiných veřejných službách je uplatňován tzv. věkový automat.
08.12.2011 13:20 |

podobné články

Cabannis nebyl zřejmě jen velvyslanec USA, ale zároveň i byznysmen

 
EXKLUZIVNĚ ParlamentníListy.cz získaly exkluzivní informace o minulosti bývalého velvyslance USA v České republice Williama Jelcks Cabanisse, proslulého svoji rolí v kauze Tatra. Jak vyplývá z materiálů, které má naše redakce k dispozici, byl tento vysoký představitel americké státní administrativy v době, kdy měl zastupovat zájmy své země, zároveň tvrdým byznysmenem. Zastupoval jako generální výkonný ředitel a zároveň hlavní akcionář firmu Precission Grinding Inc. Tento souběh státní a soukromé funkce je přitom v civilizovaných zemích Západu velmi neobvyklý.
03.01.2012 18:30 |

podobné články

Havlík k amnestii: Pane premiére, přestaňte si hrát na slepou bábu

 
„Způsob kontrasignace, který premiér zvolil, je nejen nestandardní, ale pravděpodobně i nezákonný,“ píše k amnestii ve svém komentáři Petr Havlík, předseda strany Občané.cz. Rozsah abolice je podle něho v civilizovaných zemích nevídaný a v důsledku poškodil tisíce lidí a vedl k miliardovým škodám.
20.03.2013 15:50 |

podobné články

Rozdávají jídlo Čechům, kteří mají hlad. A ve velkém. To není vtip

 
Když se mluví o hladu, většině Čechů se asi vybaví země na africkém kontinentu či v Asii. Málokdo je ochoten připustit, že je to přitom problém i v civilizovaných zemích Evropy – včetně Česka. I proto se ParlamentníListy.cz zeptaly francouzského novináře a ředitele České federace potravinových bank Fabrice Martina Plichty na jeho zkušenosti s potřebností a důvody toho, proč padají do bídy Češi.
10.03.2014 12:10 |

podobné články

Sobotka přirovnal schválení církevních restitucí k hlasování v ukrajinském parlamentu

 
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) v úterý přirovnal nynější diskusi o církevních restitucích k debatě v kruhu a schválení církevních restitucí k hlasováním v ukrajinském parlamentu. Hlasování o tak zásadní otázce většinou jednoho hlasu prý není v civilizovaných zemích možné.
25.03.2014 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9472 článků)

Občané Praha: Skončil na policii jako sprostý zločinec. Mají volby trvat jeden nebo dva dny?

 
U příležitosti počínající diskuze o volbách, zda trvání jeden den, tak jak je to ve všech 23 civilizovaných zemích Evropy, nebo dva dni, pouze v ČR a v Itálii, sdělujeme veřejnosti, že jsme dne 12. října 2012 za účasti početné veřejnosti provedli kontrolu voleb a to z pátku na sobotu.
29.03.2015 11:46 |

podobné články

Růžička (TOP 09/STAN): To snad neexistuje nikde v civilizovaných zemích, že by všechnu práci od bezpečnosti až po knihovnu dělali učitelé

 
Projev na 5. schůzi Senátu dne 8. března 2017 k Návrhu zákona, kterým se mění zákon o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon):
08.03.2017 12:30 |

podobné články