Článek

V chrudimské nemocnici vzniklo jedno z nejmodernějších dialyzačních středisek

 
Po rozsáhlé rekonstrukci začalo v Chrudimské nemocnici opět sloužit dialyzační středisko NephroCare, které nyní pacientům s chronickým selháním ledvin nabízí komfortní prostory s nejnovějším přístrojovým vybavením. Společnost Fresenius Medical care jej dnes za účasti 1. náměstka hejtmana Pardubického kraje Romana Línka slavnostně otevřela.
04.06.2016 16:10 |

podobné články

Podobné články

Je ohrožena dostupnost dialýzy i kvalita péče, varují pacienti

 
Asociace dialyzačních středisek (ADS) a lékaři varují, že v důsledku plánovaného snížení úhrad na léčbu dialýzou až o 40 procent může dojít ke krachu mnoha středisek nebo omezení pacientů. Tato léčba se má podle deníku Právo celkově zhoršit.
10.12.2011 13:50 |

podobné články

Na dialýzu nebudou peníze, varují lékaři

 
Lékaři spolu s Asociací dialyzačních středisek varují, že v důsledku plánovaného snížení úhrad na léčbu dialýzou až o 40 procent mnohá střediska zkrachují, další omezí pacienty. V souhrnu se péče o nemocné dramaticky zhorší.
11.12.2011 08:30 |

podobné články

HAVÁRIE: V chrudimské firmě unikla nebezpečná kyselina

 
Policisté vyšetřují dva sobotní úniky nezjištěného množství kyseliny dusičné z areálu firmy Penta v okrajové části Chrudimi pro podezření z poškození a ohrožení životního prostředí z nedbalosti. Příčina úniků zatím není známá, řekl dnes ČTK mluvčí chrudimské policie Jiří Tesař.
08.06.2014 20:50 |

podobné články

Cinema City slavnostně otevřela jedno z nejmodernějších multikin v České republice

 
Minulý týden se jihomoravská metropole dočkala slavnostního přestřižení pásky a reopeningu multikina v obchodním komplexu Velký Špalíček. Toto multikino prošlo rekonstrukcí s celkovou investicí v hodnotě 750 000 EUR. Brno se tak může pyšnit multikinem, které se řadí do TOP 5 nejmodernějších multikin v České republice. Společnost Cinema City chce takto přinášet svým zákazníkům stále lepší filmové zážitky.
04.11.2014 12:11 |

podobné články

Karlovy Vary mají nového soupeře. "Uranový" Ostrov

 
Podobně jako hornický Sokolov žije i město Ostrov nad Ohří žije ve stínu Karlových Varů a krušnohorských zimních středisek. V tichosti ale vzkvétá, snad právě proto, že neusnulo na vavřínech jako pyšnější soupeři. V Ostrově bylo dokonce otevřeno jedno z nejmodernějších vzdělávacích center u nás.
26.09.2011 17:20 |

podobné články

Chanov má nejmodernější hřiště: Za 6 500 000!

 
Na problémovém sídlišti v Chanově, obývaným zejména Romy, na dohled vybydleného »průhledného« paneláku, vzniklo jedno z nejmodernějších a nejdražších hřišť na Mostecku. Umělá tráva, tribuna, doskočiště, atletická dráha, vše za neuvěřitelných 6 500 000 Kč! Obyvatelé okolních domů přitom dluží na nájemném kolem 100 000 000 korun!
06.09.2013 12:05 |

podobné články

25 nejlevnějších lyžařských středisek

 
Téměř ve všech lyžařských střediscích Evropy je v této chvíli sněhu dostatek, takže pokud chcete vyrazit na lyže, stačí si vybrat. Při výběru by vám mohl pomoci náš přehled 25 nejlevnějších středisek. Vychází z žebříčků, které sestavila síť Evropských spotřebitelských center (ESC) ve 20 zemích starého kontinentu.
05.12.2010 05:25 |

podobné články

CzechTurism propaguje tuzemská horská střediska doma i v zahraničí

 
(Praha, 4. listopadu) Domácí cestovní ruch i zvýšení počtů turistů z blízkých trhů podpoří ve spolupráci s Asociací horských středisek ČR agentura CzechTourism. Na podporu horských středisek se zaměřují kampaně Snow & Fun a Česko – naše destinace.
04.11.2014 12:50 |

podobné články

CzechTourism spolupracuje s Českým systémem kvality služeb a Asociací horských středisek ČR

 
Nový projekt agentury CzechTourism na podporu domácího cestovního ruchu má za cíl zvýšit motivaci rezidentů k cestování po České republice a rozšířit jejich povědomí o nabídce a kvalitě služeb domácího cestovního ruchu. K naplnění těchto cílů pomůže i partnerství s Českým systémem kvality služeb a Asociací horských středisek ČR.
04.02.2015 19:01 |

podobné články

Na českých horách si připlatíte. Skipasy zdraží až o 100 korun denně

 
Zhruba 40 procent tuzemských lyžařských středisek v zimní sezoně zvýší ceny skipasů. Největších 35 skiareálů zdraží v průměru o 4 procenta. Cena jednodenního skipasu stoupne průměrně na 560 korun pro dospělého a 390 korun pro dítě. Vyplývá to z údajů Asociace horských středisek (AHS).
11.11.2015 11:40 |

podobné články

Sex s uprchlíky za peníze? Ve Švédsku a Dánsku tuší homosexuální prostituci

 
Zaměstnanci azylových středisek v Dánsku a Švédsku podezírají tamní jinochy z prostituce. Nezletilí a převážně muslimští běženci vždy po záhadných telefonátech na pár hodin zmizí a následně se vrátí buď s finanční hotovostí, nebo s kupou drahého oblečení. Zabránit zneužívání imigrantů Evropany lačnými po sexu je prý ale těžké, mezi pracovníky středisek a azylanty chybí důvěra. Policie tak zatím nerozkryla jediný případ kuplířství.
14.08.2016 19:45 |

podobné články

Kam letos na lyže? 10 nejlepších lyžařských středisek v Evropě pro rok 2017

 
Lyžařská sezona už je za dveřmi a milovníci zimních sportů už určitě přemýšlí, kam se letos vydají na sjezdovky. Přinášíme vám 10 nejlepších lyžařských středisek v Evropě, které byste měli navštívit.
03.10.2017 17:35 |

podobné články

Celostátní porada vedoucích středisek Probační a mediační služby

 
Celostátní porada vedoucích středisek PMS se uskutečnila ve dnech 4. až 6. října 2017 v prostorách Justiční akademie v Kroměříži.
14.10.2017 14:40 |

podobné články

Hejtmanka Stráská: Jsem hrdá, že se jihočeské nemocnice stále drží na špici

 
Jedno absolutní vítězství a k tomu dvě první, tři druhá, jedno třetí, jedno čtvrté, jedno páté, jedno šesté a jedno sedmé místo. S tímto úspěchem se může pochlubit hned šest z osmi jihočeských nemocnic, jejichž jediným akcionářem je kraj. Vyplývá to z letošních výsledků prestižní celorepublikové soutěže Nemocnice roku pořádané neziskovou organizací HealthCare Institute.
01.12.2017 15:25 |

podobné články

Nemocné ledviny většinou nebolí - chat s nefrologem

 
Onemocnění ledvin postihuje miliony lidí na celém světě, a to včetně dětí, které mohou být ohroženy již v raném věku. Jak jim předcházet? Jak je odhalit? Jak s nimi žít?MUDr. Milan Hrubý, nefrolog a koordinátor programu věnovaného chronickému onemocnění ledvin v dialyzačních střediscích NephroCare bude odpovídat na dotazy čtenářů 11. 3. od 10 hodin.
03.03.2016 15:35 |

podobné články

Dialyzační jednotky, invalidní vozíky, sušené mléko. Česko vyslalo do Sýrie další humanitární pomoc

 
Česko vyslalo do Sýrie letecky další humanitární pomoc, která navazuje na červnovou zásilku humanitární pomoci za tři miliony korun. Armádní letoun CASA v sobotu do země zmítané občanskou válkou přepravil několik dialyzačních jednotek, invalidní vozíky a sušené mléko ze státních hmotných rezerv. Další lety budou následovat v příštích dnech. Pomoc převezme Syrský arabský červený půlměsíc. ČTK to řekla mluvčí ministerstva zahraničí Michaela Lagronová.
10.10.2016 06:15 |

podobné články

Středočeští vězni usedli do školních lavic. Zachrání studium i Romy?

 
V malebné obci Jiřice nedaleko Nymburka je věznice. Kdysi tam dlela sovětská posádka. Nyní tam je jedno z našich nejmodernějších vězení. Od letošního září také středoškolské učiliště pro vězně. Vymyslel, prosadil a do Jiřic mu pomohl Jan Beer, člověk, který kdysi chyboval a za podvod dostal tvrdý trest.
14.09.2011 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Beer (6 článků)

Petice na podporu moderní léčby rakoviny má již téměř 140 tisíc podpisů

 
V Praze na Bulovce se nachází jedno z nejmodernějších protonových center na léčbu rakoviny na světě, ale přesto se v něm léčí především pacienti ze zahraničí. I když o léčbu mají obyvatelé České republiky obrovský zájem, české pojišťovny ji odmítají hradit.
15.05.2013 14:15 |

podobné články

Vladimír Vondráček: Protony jsou výzva pro fyziky, šance pro nemocné

 
ROZHOVOR Protonová terapie je šetrná a bezpečná léčba nádorů. V Praze stojí protonové centrum, dokonce jedno z nejmodernějších na světě. Pojišťovny však dosud přístup pacientům k nejmodernější léčbě nádorových onemocnění nechtějí zjednodušit. Do diskuze vstupují úředníci, poslanci a přetřásají odborné termíny. Jak vidí možnosti protonové terapie fyzikové, jsem se zeptal hlavního fyzika PTC Mgr. Vladimíra Vondráčka.
29.08.2014 16:55 |

podobné články