Článek

V Česku sílí antisemitské nálady, šíří je i levicové skupiny

 
Projevů nenávisti vůči židovské komunitě v Česku přibývá. Za poslední čtyři roky se jejich počet zvýšil pětinásobně. Policejními statistikami většina antisemitských výpadů vůbec neprochází. I z nich je však patrný nárůst.
05.05.2015 03:50 |

podobné články

Podobné články

Keith Richards: Kouření se do smrti nevzdám!

 
Drogy? Prosím. Alkohol? Klidně. Toho všeho se kytarista Keith Richards klidně vzdal, ale na cigarety mu nesmí sáhnout ani hrozící zubatá. Hudebník ze skupiny Keith Richards klidně vzdal, ale na cigarety mu nesmí sáhnout ani hrozící zubatá. Hudebník ze skupiny Keith Richards klidně vzdal, ale na cigarety mu nesmí sáhnout ani hrozící zubatá. Hudebník ze skupiny Keith Richards klidně vzdal, ale na cigarety mu nesmí sáhnout ani hrozící zubatá. Hudebník ze skupiny Keith Richards klidně vzdal, ale na cigarety mu nesmí sáhnout ani hrozící zubatá. Hudebník ze skupiny Keith Richards klidně vzdal, ale na cigarety mu nesmí sáhnout ani hrozící zubatá. Hudebník ze skupiny Keith Richards klidně vzdal, ale na cigarety mu nesmí sáhnout ani hrozící zubatá. Hudebník ze skupiny Keith Richards klidně vzdal, ale na cigarety mu nesmí sáhnout ani hrozící zubatá. Hudebník ze skupiny Rolling Stones prohlásil, že se nevzdá kouření ani kvůli nemocem a bude kouřit do posledního dechu.
03.02.2010 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Keith Richards (54 článků) , Keith Richards (54 článků)

Zoufalí Řekové: Úmyslně se nakazí virem HIV, aby dostali peníze!

 
Se šokující zprávou přišla světová zdravotnická organizace WHO. Z ní vyplývá, že v Řecku se z důvodu ekonomické krize šíří dobrovolná infikace virem HIV a roste počet sebevražd. Infikovaným přitom v Řecku náleží pomoc v hodnotě 700 eur měsíčně (cca 19 000 korun). šíří dobrovolná infikace virem HIV a prudce tam rovněž stoupá počet sebevražd. Čtěte více na: http://www.denik.cz/ze_sveta/v-recku-pry-pribyva-lidi-kteri-se-dobrovolne-nakazi-hiv-20131126.html V Řecku, které je jednou z nich, se údajně šíří dobrovolná infikace virem HIV a prudce tam rovněž stoupá počet sebevražd. Čtěte více na: http://www.denik.cz/ze_sveta/v-recku-pry-pribyva-lidi-kteri-se-dobrovolne-nakazi-hiv-20131126.html V Řecku, které je jednou z nich, se údajně šíří dobrovolná infikace virem HIV a prudce tam rovněž stoupá počet sebevražd. Čtěte více na: http://www.denik.cz/ze_sveta/v-recku-pry-pribyva-lidi-kteri-se-dobrovolne-nakazi-hiv-20131126.html
27.11.2013 07:57 |

podobné články

Herman v Letech: Nepodceňujme xenofobní a rasistické nálady

 
Rasismu, nenávisti a xenofobii je třeba v Česku vyhlásit nulovou toleranci. Řekl to dnes ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) při příležitosti uctění obětí romského holokaustu a vzpomínce na zahájení a ukončení provozu cikánského tábora v Letech na Písecku. Podle Hermana nelze tyto nálady v Česku brát na lehkou váhu.
01.08.2014 15:01 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Herman (1046 článků)

Frýdečtí komunisté se spojili s nacionalisty: USA se snaží potlačit proruské nálady v ČR

 
Okresní výbor KSČM ve Frýdku-Místku se v pondělí přihlásil k mobilizační výzvě organizované krajně pravicovou stranou NE Bruselu-Národní demokracie. V dokumentu signatáři obviňují USA z vměšování do české politiky, což dokladují na protestech 17. listopadu, i ze snahy Washingtonu potlačit proruské nálady v Česku. Šéfem NE Bruselu je Adam B. Bartoš, který na sebe v minulosti upozornil seznamy tzv. pravdoláskařů a Židů.
24.11.2014 12:21 |

podobné články

V Německu se šíří dobro, v Česku se šíří zlo. Píší naše noviny

 
Německé hledání cesty ven z uprchlické krize – téma, jemuž se ve svých středečních komentářích věnovali Teodor Marjanovič z MF Dnes a Zbyněk Petráček z Lidových novin. Zatímco Petráček vyzdvihuje, že Německo se odpoutává od nacistické minulosti a šíří dobro, Marjanovič míní, že na rozdíl od Německa atmosféra v Čechách začíná připomínat davovou psychózu jako za hilsneriády.
16.09.2015 08:26 |

podobné články

Na Facebooku se šíří nebezpečné video. Je to vir, který vás připraví o profil

 
Na sociální síti Facebook se šíří falešný doplněk do prohlížeče Google Chrome. Po jeho stažení uživateli hrozí, že ztratí kontrolu nad svým profilem. Hrozba pod označením JS/Kilim se šíří v Česku i v dalších desítkách zemí. Uvedla to v pátek antivirová firma Eset.
15.04.2016 19:30 |

podobné články

Pochod Roma Pride upozorní na situaci menšiny u nás. Projde Prahou

 
Centrem Prahy v neděli odpoledne projde průvod Romské hrdosti neboli Roma Pride. Akce má upozornit na situaci menšiny v Česku. Podle pořadatelů ze sdružení Konexe integrační politika často selhává, podmínky mnoha Romů se zhoršují a sílí protiromské nálady.
05.10.2012 19:35 |

podobné články

Centrem Prahy projde průvod romské hrdosti

 
Romové se chystají v neděli v 15:00 vydat centrem Prahy na svůj pochod hrdosti. Takzvané průvody Roma Pride se mají konat i v dalších 14 evropských městech. V Česku akci pořádá sdružení Konexe. Chce upozornit na situaci menšiny v zemi. Podle organizátorů integrační politika často selhává, mnozí Romové končívají bez vzdělání a práce v ghettech a sílí protiromské nálady. Uvedla ČTK.
07.10.2012 08:20 |

podobné články

Pochod Roma Pride prošel Prahou

 
Desítky Romů se v neděli odpoledne vydaly na pochod centrem Prahy. Průvod Romské hrdosti neboli Roma Pride má upozornit na situaci menšiny v Česku. Podle pořadatelů ze sdružení Konexe integrační politika často selhává, podmínky mnoha Romů se zhoršují a sílí protiromské nálady.
07.10.2012 17:25 |

podobné články

V Česku sílí protiislámské nálady, posteskl si člen Ústředí muslimských obcí

 
Člen Ústředí muslimských obcí Assem Attasi pro Českou televizi okomentoval dnešní pochod v Paříži. Útok jednoznačně odsoudil, ale vzpomněl také na kroky Západu z posledních čtrnácti let.
11.01.2015 18:18 |

podobné články

Spekulace sílí: Babiš možná ovládne Blesk

 
Andrej Babiš, majitel potravinářsko-chemické skupiny Agrofert, prý krouží kolem německo-švýcarské skupiny Ringier Axel Springer, která vydává například Blesk nebo Reflex. S tržbami okolo 2,3 miliardy korun patří k největším vydavatelstvím v Česku. iDNES píše, že Babiš má zájem o mediální aktivity v Česku i na Slovensku.
18.04.2013 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (11987 článků)

Nálada v eurozóně se zhoršila, průmysl vstupuje do fáze zpomalení růstu

 
Ekonomická nálada v zemích eurozóny se v červnu snížila, protože ekonomická aktivita v regionu po silném startu na začátku roku zpomaluje. Zhoršení nálady však bylo nižší, než se čekalo. Evropská komise dnes oznámila, že index nálady se snížil na 105,1 bodu z květnových 105,5 bodu. Analytici dotazovaní agenturou Reuters čekali pokles na 105 bodů.
29.06.2011 14:45 |

podobné články

Rozdmýcháváte protiromské nálady, kritizují zástupci Romů média

 
Zástupci Romů v radě vlády pro záležitosti romské menšiny kritizují to, jak některá média informují o trestných činech. Rovnou prý pachatele označí za Roma, i když pro to nemají důkazy. Členové rady to považují za "účelovou kampaň" proti menšině, která posiluje protiromské nálady a extremisty. Uvedli to v prohlášení, které zveřejnil server Romea.
07.05.2012 18:15 |

podobné články

Negativní nálady oslabují korunu

 
Koruna dnes pod tlakem zhoršené nálady na trzích výrazně oslabila. Proti úternímu závěru si k euru pohoršila o 30 haléřů na 25,71 Kč/EUR. K dolaru přišla o 48 haléřů na 20,73 Kč/USD, vyplývá z údajů serveru Patria Online.
30.05.2012 17:45 |

podobné články

Blokování restitucí vyvolává protináboženské nálady a uráží věřící, tvrdí církve

 
Chování opozice, které se na poslední schůzi Sněmovny obstrukcemi podařilo zabránit hlasování o církevních restitucích, ve středu odsoudili předsedové České biskupské konference, Ekumenické rady církví a Federace židovských obcí. Nevkusná a účelová rétorika podle nich "vyvolává protináboženské a proticírkevní nálady" ve společnosti.
04.07.2012 16:30 |

podobné články

BIS varuje: Protiromské nálady jsou nebezpečnější než ty extremistické

 
Protiromské nálady části veřejnosti se pro bezpečnost státu mohou stát větším problémem než skupinky pravicových extremistů. Ve čtvrtletní zprávě o vývoji na extremistické scéně to na svém  webu  uvedla Bezpečnostní informační služba (BIS), která upozornila na účast běžných občanů při protiromských demonstracích v Českých Budějovicích a Duchcově. Mezietnické napětí je podle kontrarozvědky nutné řešit razantně a pragmaticky. 
30.07.2013 16:10 |

podobné články

Varování BIS: Protiromské nálady se rozmáhají mezi lidmi. A to je horší než extremisté

 
Protiromské nálady části veřejnosti se pro bezpečnost státu mohou stát větším problémem než skupinky pravicových extremistů. Informuje o tom Bezpečnostní informační služba, která upozornila na účast běžných občanů při protiromských demonstracích v Českých Budějovicích a Duchcově. Mezietnické napětí je podle kontrarozvědky nutné řešit razantně a pragmaticky.
30.07.2013 16:10 |

podobné články

Antiamerické nálady v Rusku jsou na novém vrcholu

 
Protizápadní nálady dosáhly v Rusku nového vrcholu, upozornil na svém webu list Vedomosti s odvoláním na průzkum nezávislého střediska Levada. "Tato tendence podle expertů může trvat dlouho," varoval deník pod titulkem Vším je vinen Západ.
06.08.2014 19:55 |

podobné články

Protiromské nálady ve společnosti jsou větším rizikem než pravicoví radikálové, tvrdí BIS

 
Bezpečnostní informační služba (BIS) ve výroční zprávě za rok 2013, kterou zveřejnila na svém webu, upozorňuje, že protiromské nálady mohou představovat větší nebezpečí než extremistické skupinky pravicových radikálů.
27.10.2014 10:50 |

podobné články