Článek

V Česku odmítají uprchlíky především voliči levice, naznačují průzkumy

 
Zpravodaj ČRo ve Francii Jan Šmíd a ředitel výzkumu agentury STEM/MARK Pavel Šimoník ve čtvrtečních Událostech, komentářích České televize debatovali o uprchlících mířících do Evropy. Průzkumy prý ukazují, že lidé uprchlíky odmítají, přičemž ostřejší postoje zaujímají voliči levice. Za sousedy ale Češi nechtějí především Romy.
02.07.2015 22:56 |

podobné články

Osobnosti: Jan Šmíd (10 článků)
Podobné články

Noviny: Naštvaní pravičáci odmítají jít volit. Tím pomůžou levici

 
Pravicoví voliči tápou a nevědí koho volit. MF Dnes píše, že často odmítají jít k volbám, nebo pokukují po malých stranách. Říkají to předvolební průzkumy. Bývalí voliči ODS se prý přelívají právě mezi nerozhodnuté nebo ty, kteří nepůjdou volit.
23.08.2013 06:50 |

podobné články

Průzkum průzkumů: Levice drtí vše. Kolem Babiše je cosi divného, Okamura nad propastí

 
Před sněmovními volbami se množí průzkumy veřejného mínění. Výsledky jednotlivých stran se ale liší v závislosti na metodice, kterou agentury používají. Na čem se ale všechny průzkumy shodnou, je úspěch levice - do sněmovny by se s velkou jistotou dostala sociální demokracie i komunisté. Následovaly by je s větším odstupem ještě strany ODS, ANO a TOP 09. Čísla Babišova hnutí ANO zaznamenávají dle analýzy největší rozpětí agenturami měřených preferencí.
30.09.2013 12:15 |

podobné články

Led potrápil Česko: Na dálnici bouralo 20 aut, jiný vůz zůstal viset nad strží

 
Pondělní ráno není pro řidiče v Česku právě příznivé. Mnoho z nich totiž musí měřit síly s ledovkou a námrazou. U Olomouce se stala hromadná nehoda osmi aut. Policie kvůli havárii zavřela část dálnice D46. Bourá se ale i jinde v republice. Kvůli počasí jsou zavřené i některé menší silnice. Norové odmítají u bratrů Michalákových revizní posudky, tvrdí ChalánkováVíce na http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/369396/norove-odmitaji-u-bratru-michalakovych-revizni-posudky-tvrdi-chalankova.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy Norové odmítají u bratrů Michalákových revizní posudky, tvrdí ChalánkováVíce na http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/369396/norove-odmitaji-u-bratru-michalakovych-revizni-posudky-tvrdi-chalankova.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy
25.01.2016 08:05 |

podobné články

Přiveďte na Západ revolucionáře ze třetího světa! Seznamte se s myšlenkami levicového myslitele

 
Pan Jiří Míka se na serveru blogu iDnes.cz rozepsal o tom, kde se bere odpor moderní levice ke svobodě. Současná „moderní levice“ se prý stará o to, aby lidé mohli říkat jen ty názory, které stoupencům moderní levice vyhovují. Míka v této souvislosti poukazuje na texty myslitele Herberta Marcuseho, jednoho z otců moderní levice.
22.07.2017 11:45 |

podobné články

Myslitel: Levice přivede Česko ke krachu. Pak se začnou dít věci

 
Pravicový sociolog Petr Hampl míní, že pravicoví voliči by v těchto volbách měli hlasovat dle svých sympatií, ne takticky dle úvahy, kdo se dostane do sněmovny. Volby podle něho jasně vyhraje levice a pak už je jedno, kolik bude ve sněmovně pravicových poslanců. Voliči by hlavně měli vyslat vzkaz ODS, že doby, kdy „jí to tam nakonec hodí“, jsou pryč.
06.09.2013 04:50 |

podobné články

Kvůli EU máme zbytečné úřady, hořekují Češi

 
Jak Češi hodnotí členství v EU s odstupem sedmi let? Čím dál víc jim začíná vadit narůstající byrokratizace spojená s unií. Zajímavé je, že voliči pravice jsou spíše proevropští, zatímco voliči levice EU spíše odmítají.
06.05.2011 18:00 |

podobné články

Průzkumy před eurovolbami ukazují na vítězství lidovců

 
Čtyři měsíce před květnovými volbami do Evropského parlamentu průzkumy v jednotlivých zemích naznačují vítězství dosud nejsilnějších lidovců před socialisty. Ztráty mohou utrpět liberálové a Zelení, naopak posílit by mohli radikálové na levém i pravém okraji politického spektra. Podle agentury APA to vyplývá z předvolebního trendu, který byl dnes představen v Bruselu.
23.01.2014 15:55 |

podobné články

Americký konvoj a hlas lidu českého: Tři průzkumy... A jeden dopadl hodně, hodně jinak

 
V souvislosti s blížícím se průjezdem amerického vojenského konvoje přes české území se, obrazně řečeno, roztrhl pytel s průzkumy na toto téma. Dnes zveřejnila agentura SANEP výsledky svého šetření, které dávají odlišný obraz o stavu českého veřejného mínění ohledně této problematiky než předchozí průzkumy agentur Phoenix research on-line a STEM/MARK.
26.03.2015 14:51 |

podobné články

Průzkumy slibovaly větší zisk ODS a podcenily komunisty

 
Předvolební průzkumy, které si nechaly zpracovat Česká televize a Český rozhlas v regionech, vesměs nadhodnotily zisk ODS a TOP 09 + STAN v krajských volbách. Většinou naopak podcenily podporu, kterou nakonec v řadě krajů dostala KSČM a KDU-ČSL kandidující buď samostatně, nebo v rámci koalic. V případě ČSSD se průzkumy s výsledky voleb nejvýrazněji lišily v Jihočeském kraji.
14.10.2012 09:35 |

podobné články

STEM: Předvolební průzkumy neselhaly. Předpověděly, kdo vyhraje

 
Na nepřesné předvolební průzkumy již reagovala jak strana lidovců v čele s Pavlem Bělobrádkem, tak demograf a statistik Michal Škop. Jenže podle analytika agentury STEM Jaroslava Huka zmíněné průzkumy přinejmenším politicky neselhaly. Oba totiž v podstatě dobře předpověděly, kdo vyhraje.
14.10.2012 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bělobrádek (1367 článků)

Babiš vede, Sobotka vede. Zbláznily se průzkumy? Zde je odpověď

 
Volební průzkumy nejrůznějších agentur se velmi často výrazně liší. Deník Právo se tak v dnešním vydání ptá: Zbláznily se průzkumy?
22.12.2015 07:25 |

podobné články

Nekompromisní šéf komunistů: Politika této vlády je totálně nemožná

 
Komunisté dávají jasně najevo, že by se rádi vrátili k moci, např. při společné vládě s ČSSD, pokud levice zvítězí v příštích parlamentních volbách, jak naznačují průzkumy. Svědčí to snad o tom, že lidé zapomínají na svou vlastní minulost a na dobu nesvobody, kterou komunisté reprezentují? Nebo komunistům nahrává fakt, že permanentně sedí v opozici a působí tak jako čistá strana? Jak by se komunisté stavěli např. k ekonomické situaci státu?
17.04.2012 18:15 |

podobné články

Češi zarytě odmítají uprchlíky: Dvě třetiny by nepřijaly migranty ani z válečných zón

 
Zhruba dvě třetiny lidí si stále myslí, že by Česká republika neměla přijímat uprchlíky ze zemí postižených válkou. S jejich přijetím do doby, než by se byli schopni vrátit domů, souhlasí 30 procent lidí. Dvě procenta občanů by uprchlíky přijala a nechala v Česku usadit. Vyplývá to z říjnového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Proti jeho předchozímu šetření se tak výsledky téměř nezměnily.
23.11.2016 19:50 |

podobné články

Volby v Kosovu vyhrála strana premiéra Thaciho, naznačují průzkumy

 
V nedělních parlamentních volbách v Kosovu zvítězila Demokratická strana Kosova (DPK) stávajícího premiéra Hashima Thaciho. Vyplývá to z průzkumu mezi voliči při odchodu z volebních místností, který DPK přisuzuje kolem 31 procent hlasů, píše agentura AFP.
12.12.2010 23:15 |

podobné články

Proč se průzkumy tak mýlily? Lidé se rozhodovali emotivně a na poslední chvíli

 
Odstupující lídr ČSSD Jiří Paroubek loni komentoval prohru ve volbách německé levice s tím, že jednou z chyb byla nekonfrontační kampaň. Jenže právě negativní reklama byla podle ředitele agentury STEM Jana Hartla kamenem úrazu pro Paroubkovu stranu, která výrazně ztratila. Agentury se nyní snaží vysvětlit, proč jejich průzkumy byly tak daleko od skutečného výsledku voleb.
31.05.2010 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hartl (73 článků) , Jiří Paroubek (3274 článků)

Průzkumy k přímé volbě? Nevěřte jim, radí politolog

 
Politolog a expert na volební systémy Tomáš Lebeda poskytl rozhovor serveru Aktuálně.cz. V něm upozornil na to, že současné průzkumy volebních preferencí k přímé volbě prezidenta nic nevypovídají a že je důležité si uvědomit, že voliči nemají s touto volbou žádnou zkušenost.
11.08.2012 14:05 |

podobné články

Vondra odsoudil průzkum, ve kterém vyhořel: Mám informace, že jasně vedu

 
Senátor Alexandr Vondra neztrácí kuráž ani při pohledu na průzkumy, které mu slibují při obhajobě senátorského křesla těžký výprask. Agentura SANEP jej umístila až na osmé místo se ziskem dvou procent. Ministr obrany však ujišťuje, že má vlastní průzkumy, podle kterých vede, a takovéto podvodné manipulace s voliči jej nevzrušují.
26.09.2012 09:30 |

podobné články

Vondra odsoudil průzkum, ve kterém vyhořel: Mám informace, že jasně vedu

 
Senátor Alexander Vondra neztrácí kuráž ani při pohledu na průzkumy, které mu slibují při obhajobě senátorského křesla těžký výprask. Agentura SANEP jej umístila až na osmé místo se ziskem dvou procent. Ministr obrany však ujišťuje, že má vlastní průzkumy, podle kterých vede, a takovéto podvodné manipulace s voliči jej nevzrušují.
26.09.2012 09:35 |

podobné články

Pravice může uspět. Přehlížíme totiž podstatnou věc, varuje zkušený pozorovatel Lebeda

 
Mají se občanští demokraté bát, že budou rádi, když vůbec překročí pětiprocentní hranici nutnou ke vstupu do Poslanecké sněmovny, jak ukazují poslední průzkumy veřejného mínění? Podle politologa Tomáše Lebedy mají ještě naději, že někteří voliči, kteří chtějí volit, ale zatím nejsou rozhodnuti, komu vhodí svůj hlas, se nakonec rozhodnou pro ODS. A to je prý i věc pravice jako takové - její příznivci se ještě rozhodují, průzkumy to nezdůrazňují, čímž jí mylně věští katastrofu.
15.10.2013 07:05 |

podobné články