Článek

V čem jsme se vozili? Kočárky napříč staletími!

 
Letní proutěné, dřevěné do zahrad, naproti tomu kočárek s ližinami na zimu či »sporťák« pro dvojčata nebo dech beroucí secesní, ručně zdobená vozítka. I v takových kočárcích se vozily naše praprababičky. Historické kočárky, z nich nejstaršímu je 156 let, vystavují v holešovském zámku. Vozili se v nich Schwarzenbergové či hrabě Kolowrat.
11.08.2016 12:05 |

podobné články

Podobné články

V čem jsme za socialismu vozili děti? V hlavní roli retro kočárky

 
Kukaň, vanička, osmipérák? Představujeme socialistické kočárky.
14.04.2016 16:05 |

podobné články

Tvůrci taxi aplikace HOPIN vozili zákazníky zdarma! Jak to dopadlo?

 
Autoři taxi aplikace HOPIN se v poslední pátek před Vánocemi přidali do flotily taxíků a vozili zákazníky zdarma.
11.01.2016 00:10 |

podobné články

Sraz historických kočárků mají na zámku v Novém Městě nad Metují

 
Na výstavě tam můžete vidět jak ty nejstarší, vyrobené z proutí a ratanu, tak i kočárky z papíru, dřevěné nebo třeba kožené. Některé prý spíše připomínají povozy. Ale i v takových kočárcích se naši pra-pra-předkové vozili.
23.05.2010 19:05 |

podobné články

Blesk pomohl matce paterčat: Tohle je jejich nový kočárek

 
V tomhle budou jezdit první česká paterčata! Firma kocarky.cz díky Blesku daruje Alexandře Kiňové (23) kočárky pro všech pět miminek. Šťastní rodiče si je včera v podolské nemocnici vybírali a Blesk byl samozřejmě u toho.
30.05.2013 05:55 |

podobné články

Řidič autobusu zakázal vstup ženě s kočárkem. Vymyslel si nařízení

 
Nulovou empatii projevil řidič linkového autobusu vůči ženě s kočárkem v pátek dopoledne v pražských Holešovicích. Odmítl vpustit ženu do autobusu s tím, že pravidla mu neumožňují vézt více než dva kočárky, které již ve vozidle jsou. Možnost odmítnout pasažérku s kočárkem, pokud sezná autobus za plný, skutečně má. V nařízeních ale nikde nestojí, že maximum jsou dva kočárky.
29.04.2014 11:20 |

podobné články

To je ale neposeda: Manželce Pepy Vojtka se ztratil malý syn mezi tisíci kočárky

 
Na akci Kočárkem Prahou byl pořádný šrumec a mezi davy matek s kočárky se dalo snadno ztratit. Zvláště malé dítě. A právě to se na chvilku podařilo tanečnici Jovance Vojtkové, která se po malém Adámkovi sháněla přímo před objektivem naší kamery. Vše naštěstí dobře dopadlo a klučina se našel.
27.05.2014 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Josef Vojtek (534 článků)

Šílenec v parku napadl maminky s kočárky: Mlátil je pěstmi do obličeje a kopal do nich!

 
„Jediné, co umíte, je rodit děti!“ Tak pořvával cizí muž na dvě maminky s kočárky. Pak je surově bil pěstmi a kopal do nich. Zbil i muže, který se jich zastal.
03.07.2015 15:15 |

podobné články

Drsný útok na procházce s kočárky v Plzni: Žena bodla druhou do krku

 
Hloupá záminka způsobila v Plzni krveprolití. Dvě skupinky lidí, mezi nimiž byly i matky s kočárky, se přímo na ulici pohádaly a jedna z žen nakonec vytáhla na druhou nůž.
25.05.2016 12:05 |

podobné články

Matky v metropoli se praly za svá práva: Vyrazily »S kočárky Prahou«

 
Praha ve středu 25. května hostila už sedmý ročník akce pro matky s kočárky. Jejím cílem bylo poukázat na problematiku pohybu a přepravy maminek s ratolestmi po hlavním městě. Událost »S kočárkem Prahou« nabídla rozmanitý program ve Žlutých lázních, odstartovala ale už v 10 hodin dopoledne na Slovanském ostrově. Odtud po slavnostním zahájení vyrazil takzvaný „slušný pochod“ po vltavském nábřeží, který směřoval na místo konání.
26.05.2016 20:35 |

podobné články

Hraje v divadle Caligulu, symbol zneužívání moci. Rozebral nám na něm veškeré politické dění

 
ROZHOVOR Herci se v průběhu svého života setkávají s různými rolemi – mnohé dávají poté divákovi šanci nahlédnout do života nejednoho slavného politika, státníka. Někdy tak naznačují, jak se pod hlavičkou moci napříč staletími osudy, příběhy a pády opakují. A že se jednání někdy i jen románových vlivných osobností nemusí vůbec lišit od těch současných. I proto si ParlamentníListy.cz popovídaly s hercem Gustavem Bubníkem, který ztvárnil roli římského císaře Caliguly. Hovořilo se však pochopitelně nejen o divadle.
31.01.2015 20:16 |

podobné články

Osobnosti: Gustav Bubník (9 článků)

Štefek (KSČM): Další myšlenky Jana Husa se musí po 600 letech naplnit v reálném životě

 
V Muzeu T. G. Masaryka v Lánech se ve středu 24. června konala konference „Hus – osobnost napříč staletími“.
25.06.2015 15:21 |

podobné články

Osobnosti: Jan Masaryk (56 článků)

Češi ve Svaté zemi. Poutníci napříč staletími čelili smrtelnému nebezpečí

 
Svatá země! Koho by nelákalo vypravit se do míst, kudy chodil Ježíš se svými apoštoly, patriarchové a proroci, do země poutníků i křižáků, jeruzalémského Chrámu i Božího hrobu. Naše předky rozhodně. Poutníci z českých zemí se na cestu vydávali už před křížovými výpravami. 
31.03.2016 21:00 |

podobné články

Proč tak milujeme flámování a večírky?

 
Napříč všemi kulturami a staletími lidé milují večírky, party, společné tance, zábavy a setkání s uvolněnou atmosférou. Je totiž vrozenou lidskou vlastností, která posiluje při koordinovaném pohybu a chování společenskou soudržnost. Tanec přitom slouží už od pravěku jako forma utužování vztahu s ostatními členy skupiny. I těmi méně známými. Vědci z Kanady tvrdí, že flámování jako primitivní lidský pud společnosti prospívá.
15.08.2016 12:05 |

podobné články

V čem se vozily naše babičky? Odpovídá unikátní výstava kočárků v Dačicích

 
Jedinečnou výstavu hostí momentálně muzejní křídlo zámku v Dačicích na Jindřichohradecku. Až do září tu budou k vidění opravdové skvosty – historické kočárky.
15.08.2011 13:00 |

podobné články

Kde se nachází Habánský poklad?

 
Ačkoliv Habáni mají zásluhu na tom, že doba před čtyřmi staletími je označována jako "zlatý věk" moravského vinařství, o jejich působení panují dnes některé nejasnosti. Třeba ta, kde se nachází Habánský poklad.
18.04.2011 00:10 |

podobné články

Doktoři z květináče (III.): Elixír mládí gotu kola pomůže se stresem i s celulitidou

 
Půvabná trvalka gotu kola neboli pupečník asijský patří mezi nejvýznamnější léčivé rostliny na světě. Její pozitivní účinky na nervovou soustavu znali už před staletími himalájští jogíni, kteří odvar z listů popíjeli před meditací. Gotu kola ale toho umí mnohem víc. Když si ji vypěstujete doma  v květináči, získáte rázem nikoliv lékárničku, ale hned celou obří lékárnu, která vám pomůže při spoustě zdravotních potíží…
23.11.2011 17:15 |

podobné články

Romové jsou chudáci a v minulosti trpěli. Senátor se rozesmál

 
Romové nejsou schopni se začlenit do většinové společnosti, protože v nich je stále zakořeněn posttraumatický syndrom, který vznikl staletími pronásledování. To o současném chování romského etnika soudí advokátka Klára Veselá Samková. Zásadně s ní však nesouhlasí člen horní komory Parlamentu Jaroslav Doubrava (Severočeši.cz). Pronásledování totiž podle něho muselo mít své příčiny.
13.01.2012 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Doubrava (176 článků)

Když přišli Romové, ztráceli se králíci. Senátorův historický exkurz

 
Romové nejsou schopni se začlenit do většinové společnosti, protože v nich je stále zakořeněn posttraumatický syndrom, který vznikl staletími pronásledování. To o současném chování romského etnika soudí advokátka Klára Veselá Samková. Zásadně s ní však nesouhlasí člen horní komory Parlamentu Jaroslav Doubrava (Severočeši.cz). Pronásledování totiž podle něho muselo mít své příčiny.
13.01.2012 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Doubrava (176 článků)

Paroubek se hlásí k Husovým myšlenkám. Národní socialisté je prý budou rozvíjet

 
První československý prezident T. G. Masaryk dával velmi zřetelně najevo, že si hluboce váží idejí, které před staletími prosazoval Mistr Jan Hus. Po Masarykovi tak činí i řada současných politiků, např. expremiér Jiří Paroubek. Ten dává najevo, že jeho národní socialisté budou Husovy myšlenky rozvíjet i v moderní době.
06.07.2012 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hus (128 článků) , Jiří Paroubek (3030 článků)