Článek

V Celetné hrají o Bulgakovovi a Stalinovi

 
Pražské Divadlo v Celetné uvede 25. listopadu premiéru divadelního dokumentu Izolovat, ale zachovat o jednom z nejvýznamnějších spisovatelů 20. století Michailu Bulgakovovi. Vychází z deníků, které zaznamenaly jeho přežívání v sovětské diktatuře a zvláštní vztah se Stalinem.
24.11.2015 16:30 |

podobné články

Podobné články

Trenčín odebral Stalinovi čestné občanství! Za jeho krutovlády zemřely miliony lidí

 
Slovenské krajské město Trenčín odebralo někdejšímu sovětskému vůdci Josifu Stalinovi čestné občanství města. Rozhodlo o tom dnes večer tamní zastupitelstvo, sdělila ČTK mluvčí magistrátu Erika Ságová.
28.09.2016 23:10 |

podobné články

Fanoušci kultury mohou zažít Rozmarné léto na Celetné

 
Příjemné chvíle strávené u vody nabízí inscenace Vančurova Rozmarného léta, která se od 19. července vrací jako Letní speciál na repertoár spolku Kašpar v Divadle v Celetné. Od června 2007, kdy mělo Rozmarné léto premiéru, se těší zasloužené přízni diváků a v srpnu se chystá oslavit již stou reprízu.
15.07.2010 11:20 |

podobné články

Kašparův Rozmarný bonus pražského Divadla v Celetné

 
Od úterý se na jeviště pražského Divadla v Celetné vrací Vančurovo Rozmarné léto. Inscenaci uvádí spolek Kašpar v režii Jakuba Špalka v rámci Letního speciálu s velkým diváckým ohlasem již od roku 2007, a to s herci Janem Potměšilem, Evou Elsnerovou, Františkem Kreuzmannem, Tomášem Kargerem a dalšími. Jako perlička pro věrné diváky přibude k inscenaci zbrusu nový Rozmarný bonus.
26.07.2011 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Eva Elsnerová (3 články) , Tomáš Karger (1 článek) , František Kreuzmann (1 článek) , Jan Potměšil (76 článků) , Jakub Špalek (7 článků)

Fascinující Schovanka Divadla Popojedem v Celetné

 
Ani po skončení inspirativní mezinárodní přehlídky Za dveřmi je Nultý bod Divadlo v Celetné neosiřelo. Nastupují Kašpaři s Rozmarným létem a s Rozmarným bonusem. A s fascinující Ostrovského Schovankou vtrhlo na jeho prkna Divadlo Popojedem.
28.07.2011 15:45 |

podobné články

Některá pražská divadla hrají i o prázdninách

 
Řada pražských divadel v létě neodpočívá a diváky láká na letní scény i do svých hledišť. Patří k nim například Studio Dva, které hostuje na Vyšehradě, divadlo Ungelt v přírodní scéně pod Loretou, spolek Kašpar v Celetné a během srpna ve svém klimatizovaném sále i Divadlo bez zábradlí. Tradicí jsou shakespearovské slavnosti, které začnou koncem příštího týdne.
20.06.2015 15:10 |

podobné články

Tata Bojs hrají v Praze pro dobrou věc

 
Tata Bojs přichystali na středu akustický koncert v Divadle v Celetné. Benefiční koncert proběhne pro Nadační fond Šestý smysl a poprvé jej bude živě přenášet internetová televize Stream.cz.
04.05.2016 14:45 |

podobné články

Věřil Stalin astrologům? Podle připravované černé komedie ano

 
Natočit komedii o krvavém sovětském diktátorovi Stalinovi je odvážný počin. Komik Michael Herbig se o to pokusí s režisérem Leanderem Haussmannem. Film se bude jmenovat Hotel Lux.
01.11.2009 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Michael Herbig (1 článek)

Magnetky TOP 09 na lednici: Pošlete Paroubka k ledu ke Stalinovi s Gottwaldem

 
Až člověka zamrazí, když na něj ze stránek TOP 09 vykouknou busty tří politiků stylizované tak, že připomínají kult osobnosti padesátých let. Dojem ještě umocní průvodní text ´Pošlete je k ledu´.
05.05.2010 23:50 |

podobné články

Ruská televize: Lukašenko je paranoik, psychopat a sadista

 
První kanál ruské televize v neděli večer vystupňoval svou kritickou kampaň proti autokratickému běloruskému prezidentovi Alexandru Lukašenkovi. Televizní stanice kontrolovaná vládou ho přirovnala k diktátorům Adolfu Hitlerovi a Josifu Stalinovi.
11.10.2010 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (641 článků)

Jana Masaryka zavraždili Stalinovi agenti, domnívá se Albrightová

 
Někdejší šéfka americké diplomacie Madeleine Albrightová se domnívá, že populární bývalý československý ministr zahraničí Jan Masaryk nespáchal v březnu 1948 sebevraždu, ale byl zavražděn. Píše o tom ve své nové knize Prague Winter (Pražská zima), která minulý týden vyšla ve Spojených státech.
30.04.2012 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Masaryk (93 článků)

Madeleine Albright: Masaryka zavraždili Stalinovi agenti

 
Někdejší šéfka americké diplomacie Madeleine Albrightová se domnívá, že populární bývalý československý ministr zahraničí Jan Masaryk nespáchal v březnu 1948 sebevraždu, ale byl zavražděn. Píše o tom ve své nové knize Prague Winter (Pražská zima), která minulý týden vyšla ve Spojených státech. Politička českého původu skrze osobní vzpomínky na své dětství v Praze a Londýně mimo jiné líčí dějiny Československa za druhé světové války a těsně po ní.
02.05.2012 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Masaryk (93 článků)

Finále má premiéru Stalina i producenta Star Wars v porotě

 
Premiéra epizody Všechnu moc lidu Stalinovi režiséra Roberta Sedláčka a scenáristy Pavla Kosatíka z cyklu ČT České století, všechny nové české celovečerní filmy a bohatý výběr dokumentů, to jsou některé bonbónky z programu filmového festivalu Finále Plzeň, který proběhne od 21. do 27. dubna. V mezinárodní porotě zasedne i Richard McCallum, producent série Star Wars: Epizody I–III.
03.04.2013 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Robert Sedláček (91 článků) , Pavel Sedláček (26 článků)

Unikátní Gottova fotografie ze základky: Mutující Kája se před 60 lety učil o Stalinovi

 
Tuhle fotku roky neviděl ani sám Karel Gott (74)! Na více než 60 let starém snímku právě končil osmou třídu základní školy a čekala ho ještě devítka. Puberťák Karel ve svetru a v košili v té době snil o kariéře malíře...
20.09.2013 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (4644 článků)

Ukrajinci krvácí, pomozte jim. Stalinovi prošla Katyň, Putinovi tohle projít nesmí. Evropa musí přitvrdit. Nahlédli jsme do českého internetu

 
Válka, i když jen informační, o ukrajinské krizi a ruském podílu na ní, probíhá i na sociálních sítích. Prozápadně naladění čeští blogeři jsou zklamaní z dosavadní váhavé reakce EU se zaváděním tvrdších sankcí vůči Rusku po sestřelení civilního malajsijského letadla nad východní Ukrajinou. Což se ale podle posledních informací může změnit.
29.07.2014 09:40 |

podobné články

Hladový Rus ve starém kabátě bude v příkopě žebrat o jídlo. Nejslavnější ukrajinský bloger se zasnil

 
Bývalý aktivní voják ukrajinské armády a nyní nejčtenější ukrajinský bloger doma i v zahraničí Dmitrij Tymčuk ve svém posledním textu píše o Stalinovi i o hladovém Rusovi ve vaťáku tlačícím porouchanou Ladu.
13.09.2014 09:55 |

podobné články

Putin se podobá Stalinovi, ale jen trochu. Toto jsou společné rysy dle amerického novináře

 
Doyen americké žurnalistiky H. D. S. Greenway se ve svém komentáři publikovaném v deníku Boston Globe věnuje Obamově politice vůči Rusku. Tvrdí, že Putin má některé společné rysy se Stalinem, ale přesto by prý americký prezident neměl hnát věci do krajnosti.
20.01.2015 19:32 |

podobné články

Ruský politolog o výročí Stalinovi smrti optimisticky: Ten pán, co si hraje na Stalina, tu také nebude věčně...

 
Politolog Stanislav Belkovskij byl včera hostem v pořadu rozhlasové stanice Echo Moskvy, kde u příležitosti 62. výročí úmrtí Josefa Stalina hovořil o nevábném odkazu sovětského diktátora, který se dle jeho názoru promítá do politiky prezidenta Vladimira Putina.
06.03.2015 19:06 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3031 článků)

Západní oligarchie nás vede k socialismu, Rusko se poučilo. Po válce se zbytečně ustupovalo Stalinovi. Badatel z ÚSTRu Čvančara vyváženě o historii i dnešku

 
70 LET OD KONCE 2. SVĚTOVÉ VÁLKY Současné Rusko se z neblahých chyb komunismu poučilo. Naopak Spojené státy americké a Evropská unie dnes razí zcela opačnou politiku a hodnoty než v době vlády Ronalda Reagana. S jistou nadsázkou bych řekl, že to, co prosazuje současná západní politika, je často jen to, co kdysi prosazovali komunisté. Takto hovoří publicista a badatel z Ústavu pro studium totalitních režimů Jaroslav Čvančara.
27.04.2015 08:16 |

podobné články

Osobnosti: Ronald Reagan (97 článků)

FOTO Letná 60 let po Stalinovi. Diskotéky i obřady satanistů

 
Z památníku sovětského vůdce zbyly už jen podzemní technické prostory, o které je od revoluce velký zájem. Mládež je využívala k ilegálním večírkům a satanisté tu prováděli tajné obřady.
01.05.2015 08:15 |

podobné články