Článek

V čele řecké vlády stojí poprvé žena. Ale jen do předčasných voleb

 
Řecký prezident Prokopis Pavlopulos ve čtvrtek jmenoval Vasiliki Thanosovou do čela přechodné vlády. Pětašedesátiletá předsedkyně nejvyššího soudu je vůbec první řeckou premiérkou a vládu povede až do 20. září, kdy se budou konat předčasné volby.  
27.08.2015 17:55 |

podobné články

Podobné články

Zrušit komunisty? Řečtí soudruzi jsou šokováni: Machinace vlády!

 
Řečtí komunisté podporují ty české ve dnech, kdy se je koaliční TOP 09 snaží zakázat. Řecké i české komunisty spojuje především období řecké občanské války koncem čtyřicátých let dvacátého století a fenomén jménem "řecké děti". KS Řecka přitom patří k těm nejradikálnějším v Evropě.
13.03.2011 17:50 |

podobné články

Řecké referendum může skončit odchodem z eurozóny! Sobotka ho označil za alibismus a nesmysl

 
Řecké referendum o novém záchranném plánu navrhovaném věřiteli bude neplatné poté, co v úterý vyprší současný program. Prohlásila to šéfka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Christine Lagardeová. Francouzský premiér Manuel Valls prohlásil, že uspořádání referenda je rozhodnutím řecké vlády a nelze ho kritizovat. Existuje však prý reálná hrozba vystoupení Řecka z eurozóny v případě, že jeho občané v referendu návrhy věřitelů odmítnou.
28.06.2015 14:00 |

podobné články

Reuters: Politika řecké vlády stála letos zemi třetinu HDP

 
Odvrat řecké vládní politiky od reforem a od spolupráce s věřiteli za posledních devět měsíců stál zadluženou zemi na ztracené produkci, poklesu hodnoty akcií a ztrátě kapitálu bank 63 miliard eur (1,7 bilionu Kč), tedy asi třetinu ročního výkonu řecké ekonomiky. Odhadla to agentura Reuters na základě údajů od věřitelů a ekonomů.
17.07.2015 20:26 |

podobné články

Asociace živnostníků představila dopady řecké krize na podnikatele: Ohrožena více jak miliarda korun pohledávek

 
Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR zpracovala Analýzu dopadů řecké krize na podnikatelské prostředí. Analýza popisuje aktuální stav exportů, importů a služeb v turistickém ruchu, největší ohrožení pro naše podnikatele, ale i případné šance vyplývající z oslabené řecké pozice. Klidné spaní zatím mohou mít cestovní kanceláře, přiměřeně obezřetní musí být importéři, naopak nové destinace již musí hledat exportéři.
07.07.2015 10:21 |

podobné články

Zeman: Rozumným řešením řecké krize je vystoupení země z eurozóny

 
Vystoupení Atén z eurozóny považuje prezident Miloš Zeman za rozumné řešení řecké krize. Na tiskové konferenci to dnes řekl jeho mluvčí Jiří Ovčáček. Finanční situace Řecka podle hlavy státu nenahrává vstupu Česka do eurozóny, čeští daňoví poplatníci by podle Zemana neměli platit za řecké dluhy. Vstup ČR do eurozóny ale i přesto prezident podporuje.
14.07.2015 12:22 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20478 článků)

Řecké banky zůstanou i zítra a ve středu zavřené

 
Řecké banky zůstanou v úterý a ve středu zavřené a limit pro výběr peněz z bankomatů se nezmění. Oznámila to dnes šéfka řecké bankovní asociace Luka Katseliová.
06.07.2015 20:16 |

podobné články

Komunisté: Jsme připraveni jednat o předčasných volbách. Do toho

 
Komunistická strana Čech a Moravy je připravena jednat o schválení zákona, který by podle ústavy rozpustil sněmovnu a umožnil konání předčasných voleb v červnu. Na středeční tiskové konferenci to řekl předseda strany Vojtěch Filip. Současně vyzval vládu k demisi. Komunisté podle něj také vítají usnesení grémia ČSSD, které dalo svému předsedovi Bohuslavu Sobotkovi mandát jednat s ODS, TOP a KSČM o předčasných volbách.
04.04.2012 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9472 článků) , Vojtěch Filip (1015 článků)

Řecko prý chce dohodu s věřiteli, pat ale může vést k referendu

 
Řecko usiluje o dohodu o svém reformním plánu s mezinárodními věřiteli, neustoupí ale z hranic, které jsou podle jeho vlády nepřekročitelné. V nedělním vydání listu To Vima to podle agentury Reuters uvedl místopředseda řecké vlády Jannis Dragasakis. Nevyloučil přitom konání referenda nebo předčasných voleb v případě, že rozhovory skončí ve slepé uličce.
19.04.2015 06:05 |

podobné články

Blaha (ODS): Řecké volby, zmatení vládní poslanci a ekonomické perpetum mobile

 
Vítězství řecké Koalice radikální levice v předčasných volbách znamená začátek nové éry.
27.01.2015 07:37 |

podobné články

Čeká nás marasmus. Ale jen spolupráce ČSSD, ANO a lidovců může být užitečná, shodují se politologové

 
POLITOLOGOVÉ Výsledky předčasných voleb dávají podle oslovených politologů reálnou šanci jen na spolupráci tří subjektů – ČSSD, hnutí ANO a strany KDU-ČSL. Vše ostatní lze při takto roztříštěné sněmovně považovat za šílenou představu. Proto není vyloučena ani možnost dalších předčasných voleb, které by výsledek těch letošních třeba „napravily“.
28.10.2013 04:55 |

podobné články

ODS tápe. Povede je do předčasných voleb tandem Kuba-Němcová?

 
Občanské demokraty by měl do předčasných voleb vést úřadující předseda strany Martin Kuba společně se šéfkou Sněmovny Miroslavou Němcovou s tím, že Němcová by byla hlavní tváří pro volební kampaň strany. Myslí si to člen vedení strany, který řekl, že strana zároveň bude hledat nadstranické kandidáty. Už dříve se mluvilo o tom, že by například v čele kandidátky v Jihomoravském kraji mohl stát exministr školství Petr Fiala.
08.08.2013 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1313 článků) , Miroslava Němcová (1376 článků) , Martin Kuba (394 článků)

Jak Paroubek mluvil o nutnosti předčasných voleb, než je zarazil

 
ČSSD změnou názoru na konání předčasných voleb v úterý vzbudila značné rozpaky podobné těm, které nastaly po svržení vlády uprostřed předsednictví EU. Zatímco však vyslovení nedůvěry bylo výsledkem dlouhodobého úsilí, úterní stopka předčasným volbám přišla ze dne na den. O tom, že ji zřejmě ani sám předseda ČSSD Jiří Paroubek neplánoval, svědčí jeho předchozí výroky.
15.09.2009 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3428 článků)

Předčasných voleb se nebojíme, říká premiér Nečas

 
Premiér Petr Nečas (ODS) chce svoje kroky koordinovat s TOP 09, nebojí se ani předčasných voleb, které v úterý označil nejčistší řešení. Reagoval tak na prohlášení Věcí veřejných, které chtějí k 1. květnu stáhnout své ministry z vlády.
03.04.2012 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků)

Teď jde o hodně, říká na adresu vlády možný příští prezident Tošenovský

 
Je ODS skutečně připravena jít do předčasných voleb jak v minulosti opakovaně naznačoval premiér Nečas nebo je to tak, jak tvrdí manželka odsouzeného poslance Víta Bárty Kateřina Klasnová, že totiž do předčasných voleb nepůjdou.? Nejen na tuto otázku v dnešních Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozhlasu 1 odpovídal europoslanec Evžen Tošenovský (ODS), který je připraven vstoupit do klání o post hlavy státu.
23.04.2012 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Evžen Tošenovský (114 článků) , Kateřina Klasnová (516 článků) , Vít Bárta (2829 článků)

A co bude dál: ODS prý hrozí rychlý a totální nářez

 
POLITOLOGOVÉ Předseda vlády Petr Nečas končí. Co teď bude dál s jeho ODS? Ještě před oznámením předpokládaného konce premiéra ParlamentníListy.cz oslovily politology s dotazem, co teď čeká ODS jak v případě předčasných voleb, tak voleb řádných za rok. V obou případech to nevypadá růžově: V brzkých předčasných volbách by občanští demokraté "vybouchli" tak, že by se nemuseli ani dostat do sněmovny.
17.06.2013 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků)

Politolog: Když Kalousek bude chtít volby, tak ty volby budou

 
Věrohodnost a kredibilita vlády je narušena, prohlásil k současné politické situaci politolog Petr Just. Je podle něj jisté, že tlak opozice na vypsání předčasných voleb bude sílit. Klíč k předčasným volbám má podle Justa koaliční partner TOP 09. „Kdyby se přidala na stranu opozice se žádostí o vyhlášení předčasných voleb, tak by dali dohromady potřebnou ústavní většinu. Zatím opozice nemá potřebné hlasy na to, aby se parlament sám mohl rozpustit,“ vysvětlil ParlamentnímListům.cz politolog, že zatím mají sociální demokraté, komunisti i Věci veřejné svázané ruce.
17.06.2013 09:45 |

podobné články

Co teď čeká ODS? Hrozí rychlý a totální nářez, míní politologové

 
Předseda vlády Petr Nečas končí. Co teď bude dál s jeho ODS? Ještě před oznámením předpokládaného konce premiéra ParlamentníListy.cz oslovily politology s dotazem, co teď čeká ODS jak v případě předčasných voleb, tak voleb řádných za rok. V obou případech to nevypadá růžově: V brzkých předčasných volbách by občanští demokraté "vybouchli" tak, že by se nemuseli ani dostat do sněmovny.
17.06.2013 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků)

Politolog: Když Kalousek bude chtít volby, tak ty volby budou

 
Věrohodnost a kredibilita vlády je narušena, prohlásil k současné politické situaci politolog Petr Just. Je podle něj jisté, že tlak opozice na vypsání předčasných voleb bude sílit. Klíč k předčasným volbám má podle Justa koaliční partner TOP 09. „Kdyby se přidala na stranu opozice se žádostí o vyhlášení předčasných voleb, tak by dali dohromady potřebnou ústavní většinu. Zatím opozice nemá potřebné hlasy na to, aby se Parlament sám mohl rozpustit,“ vysvětlil ParlamentnímListům.cz politolog, že zatím mají sociální demokraté, komunisti i Věci veřejné svázané ruce.
17.06.2013 16:00 |

podobné články

Sobotka se „pustil“ do Čapího hnízda. Babišovi řekl: Dost o předčasných volbách

 
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) si nepřeje debatu o možnosti předčasných parlamentních voleb, označil ji za nesmyslnou a ministrovi financí Andreji Babišovi (ANO) ji prý zakázal. Řekl to v pořadu Blesk.cz Ptám se, pane premiére. Babiš jejich rozhovor potvrdil. Předseda vlády zároveň také poprvé obsáhleji okomentoval kauzu Čapí hnízdo, které je vyšetřováno kvůli podezřejí z dotačního podvodu.
15.03.2016 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9472 článků)