Článek

V Brně porodila žena s transplantovaným srdcem: Teprve druhá v republice

 
Podstoupila obrovské riziko, ale teď se raduje z krásné zdravé dcery. V brněnské fakultní nemocnici Bohunice porodila žena s transplantovaným srdcem. Jde teprve o druhý případ v České republice. Matka i dcera jsou zdravé, lékaři ale těhotenství ženám po takové transplantaci nedoporučují.
05.02.2016 11:35 |

podobné články

Podobné články

Žena s transplantovaným srdcem v ČR poprvé porodila dítě

 
Žena s transplantovaným srdcem porodila zdravou holčičku, v ČR se tak stalo poprvé. Oběma se daří dobře, dnes budou z porodnice propuštěny domů. ČTK to sdělil přednosta kardiocentra Institutu klinické a experimentální medicíny profesor Jan Pirk, který před 2,5 roky ženě srdce transplantoval.
15.07.2011 09:05 |

podobné články

Poprvé v Česku: Žena s transplantovaným srdcem porodila

 
Zdravou holčičku porodila v pátek mladá žena po transplantaci srdce. V Česku jde o vůbec o první porod pacientky s transplantovaným srdcem.
15.07.2011 12:15 |

podobné články

Farářka v penzi v 66 letech porodila dvojčata

 
Díky pokrokům v medicíně mohou mít děti i ženy v poměrně pokročilém věku. Jistá Švýcarka v 66 letech porodila dvojčata a podle tamní televize se tato farářka v penzi stala nejstarší rodičkou v alpské republice. Další články k tématu: Žena z Indie porodila ve svých 66 letech trojčata Žena porodila v 54 letech zdravé dítě, lékaři žasnou Čínská důchodkyně porodila v šedesáti letech dvojčata Němka v 55 letech porodila třinácté dítě Rumunka porodila v 67 letech holčičku
05.03.2012 10:10 |

podobné články

Poprvé v ČR porodila žena s transplantovaným srdcem

 
Třicetiletá Petra ze Strakonic je šťastná. Před dvěma a půl roky jí lékaři v pražském Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) zachránili život transplantací srdce a před týdnem jako první žena s tímto zákrokem v ČR v porodnici U Apolináře porodila zdravou holčičku.
15.07.2011 14:55 |

podobné články

VELKÝ PŘÍBĚH: S transplantovaným srdcem hraje futsal

 
František Bílek se stal prvním sportovcem s transplatovaným srdcem u nás, který nastoupil k soutěžnímu utkání fotbalu nebo futsalu. Chce tak dodat sílu lidem, kteří na transplantaci teprve čekají.
15.01.2012 20:25 |

podobné články

Osobnosti: František Bílek (12 článků)

Charlotta Štiková má problém: Nikdo s ní nechce pracovat. Sestře Ornelle nesahá ani po kůži na chodidle

 
Jedna je tlustá, druhá má dokonalé tělo. Jedna je líná, druhá je pracovitá. Jedna je nespolehlivá, druhá je spolehlivá. Jedna je krásná, druhá na sebe musí kydat tuny šminek. Jedna je úspěšná, druhá žebrá o pozornost. Jedna se dokázala prosadit, ta druhá bude muset na sobě hodně makat. Jedna se jmenuje Charlotta, druhá je Ornellka.
30.05.2016 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Ornella Štiková (1007 článků)

VIDEO: Američanka rodila v autě, manžel řídil a filmoval

 
Jennifer Russellová z Texasu porodila své dítě v autě cestou do nemocnice. Její manžel Zachary jednou rukou držel volant a druhou natočil příchod své dcery na svět. Další články k tématu: Američanka porodila při řízení auta na cestě do nemocnice VIDEO: Žena porodila ve vlaku na Machu Picchu za asistence turistů Ve Španělsku porodila desetiletá dívka, ona i dítě jsou v pořádku Američanka porodila děti 8. 8. 2008, 9. 9. 2009 a 10. 10. 2010 Chorvatka porodila už potřetí za sebou ve stejný den i měsíc Jedenáctiletá dívka porodila na své svatbě, ženich možná půjde za mříže
26.01.2012 16:25 |

podobné články

Žila 10 let s cizím srdcem. Její vlastní se zatím uzdravilo

 
Šestnáctiletá Britka žila deset let s transplantovaným srdcem. Její vlastní se mezitím natolik zotavilo, že ji mohli transplantovaný orgán odebrat.
14.07.2009 11:30 |

podobné články

Britce transplantovali srdce, její vlastní začalo po deseti letech pracovat

 
Šestnáctiletá britská dívka Hannah Clarková se v Londýně stala nejspíš prvním člověkem na světě, který se zcela zotavil a žije opět s vlastním srdcem poté, co žil dlouho souběžně s cizím transplantovaným srdcem. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na místní odborný tisk. Lékaři jí srdce kvůli nedostatečnosti ve dvou letech "odstavili z provozu" a nahradili implantátem.
14.07.2009 13:05 |

podobné články

Jakubisko oslaví první narozeniny s novým srdcem

 
Juraj Jakubisko po svých pětasedmdesátinách 30. dubna oslaví první narozeniny s transplantovaným srdcem. Autobiografii Živé stříbro, kterou představí 26. května, věnoval těm, kteří mu zachránili život. Známý filmař uznává, že vedle těch, kteří natáčejí filmy, existují i daleko větší umělci. 
26.04.2013 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Juraj Jakubisko (139 článků)

Juraj Jakubisko slaví 75. Jak se mu žije s transplantovaným srdcem?

 
Režisér Juraj Jakubisko pozval Blesk na velkolepou oslavu 75. narozenin. Jak se mu žije se o deset let mladším srdcem než je on?
27.05.2013 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Juraj Jakubisko (139 článků)

Po transplantaci srdce mu dávali pět let. Zemřel 33 let poté

 
John McCafferty ze Spojeného království měl žít maximálně do roku 1987. To mu lékaři říkali po transplantaci srdce, kterou podstoupil 20. října 1982. On však překonal i ty nejoptimističtější lékařské prognózy a silou vůle se dožil třiasedmdesáti let. S přijatým srdcem žil třiatřicet let a je oficiálně nejdéle žijícím člověkem s transplantovaným srdcem. Tento týden zemřel.
15.02.2016 13:05 |

podobné články

Osobnosti: John Tenta (9 článků)

Zdeněk Lanz: Volit prezidenta srdcem nebo rozumem?

 
Nedávno upoutal moji pozornost novinový titulek Váhala, ale nakonec volila srdcem. Šéfka činohry Jihočeského divadla doslova uvedla: „Váhala jsem, jestli volit srdcem nebo rozumem. Nakonec jsem volila srdcem, tak snad jsem udělala dobře.“
23.01.2018 19:05 |

podobné články

Stefania: S transplantovaným srdcem jsem porodila dvojčata!

 
V krátkém sledu po sobě jí život ukázal drsnou i přívětivou tvář. Stefania Demayo (29) trpěla vážnou chorobou a lékaři ji udrželi naživu jen díky transplantaci srdce. Měsíc poté ale nečekaně otěhotněla a její okolí se obávalo nejhoršího, zvláště když se ukázalo, že čeká dvojčata. Tohle ještě nikdo na světě nepřežil.
16.09.2010 10:00 |

podobné články

FNUSA: „Srdíčkáři“ míří na setkání do Karlovy Studánky

 
Jaký je život po transplantaci srdce? Nejen na toto téma budou o víkendu hovořit pacienti s transplantovaným srdcem společně s lékaři. V Karlově Studánce proběhne IV. Setkání transplantovaných „Srdíčkářů“ pod záštitou ředitele Centra kardiovaskulární a transplantační chirurgie (CKTCH) a přednostky I. Interní kardioangiologické kliniky Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (I. IKAK FNUSA).
14.09.2016 11:45 |

podobné články

Devítiletá Mexičanka porodila zdravé dítě, nejmladší matkou ale není

 
Na západě Mexika porodila teprve devítiletá dívka. Narodila se jí zdravá holčička a sama je po porodu také v pořádku. Policie teď pátrá po otci dítěte, kterému hrozí trest za sexuální zneužití nezletilé. Další články k tématu: Desetiletá Kolumbijka porodila holčičku, otci je asi patnáct let Jedenáctiletá dívka porodila na své svatbě, ženich možná půjde za mříže Školačka porodila během testu, zkoušku pak dokončila Úřady pochybují o věku 9leté mexické matky. Děvče zmizelo i s dítětem
06.02.2013 10:50 |

podobné články

Tereze Polesové Beerové (31): Druhá Češka porodila po transplantaci srdce!

 
Zázrak díky lékařům... Holčička, které v jedenácti letech lékaři v Brně transplantovali srdce, se stala maminkou! Tereza Polesová Beerová (31) porodila svoji Adrianku (1) devatenáct let poté, kdy dostala nové srdce. V Česku je druhou ženou s novým srdcem, která má vlastní dítě.
20.05.2017 12:10 |

podobné články

Žena po transplantaci srdce porodila dceru

 
Jednatřicetiletá žena, které před 19 lety transplantovali srdce na základě vrozeného onemocnění srdečního svalu, porodila v pondělí císařským řezem ve fakultní nemocnici Brno - Bohunice. Matka i dcera jsou zdravé. Jde teprve o druhý porod ženy s cizím srdcem u nás, ve světě je těchto případů pouze několik desítek.
05.02.2016 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Němec (15 článků)

Rekordman s transplantovaným srdcem zemřel na rakovinu!

 
31 let! Tak dlouho měl Tony Huesman (†51) transplantované srdce – je to vůbec nejdéle žijící příjemce voperovaného srdce. A fungovalo by i dále, pokud by Huesman nezemřel na rakovinu!
11.08.2009 20:25 |

podobné články