Článek

V Brně má na 1. máje demonstrovat zhruba 500 pravicových radikálů

 
V Brně se na 1. máje pravděpodobně sejde asi 500 extremistů, příznivců radikálního uskupení Dělnická mládež, které je propojeno s Dělnickou stranou sociální spravedlnosti (DSSS). Akce pod názvem 1. máj je již ohlášena na radnici Brno-střed. ČTK to dnes řekl mluvčí úřadu Roman Burian. Na setkání se připravuje i jihomoravská policie.
08.04.2015 15:36 |

podobné články

Podobné články

V Unhošti se sešlo zhruba 50 pravicových radikálů

 
Zhruba 50 pravicových radikálů se podle starosty Ivana Záboje sešlo dnes odpoledne na Václavském náměstí v Unhošti. Na akci, kterou organizátoři uspořádali pod názvem Svatováclavská manifestace, dohlíželi policisté.
26.09.2010 14:35 |

podobné články

Norský masový vrah Breivik chce založit síť pravicových radikálů

 
Norský masový vrah Anders Breivik chce založit síť pravicových radikálů. Zhruba s padesáti extrémisty si dopisuje z vazby. Breivik loni v červenci v Oslu a zejména na ostrově Utoya popravil 77 lidí.
27.07.2012 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Anders Breivik (291 článků)

Policie se v Brně chystá na akce extremistů. Hrozí konflikty?

 
V Brně se na 1. máje uskuteční hned dvě demonstrace pravicových radikálů. Jednu uspořádá uskupení Dělnická mládež, druhou ohlásil jeden z jejich příznivců. Policie na nich očekává asi 400 účastníků z celé republiky.
27.04.2011 14:55 |

podobné články

Sraz pravicových radikálů se obešel bez incidentů

 
Žádné incidenty ani zásah policie nenarušily vzpomínkovou akci asi 200 pravicových radikálů, kteří se v sobotu odpoledne sjeli do Mostu. V Mostě a poté v Litvínově si připomněli jedenácté výročí násilné smrti svého kamaráda Miloše Reha. Na pořádek dohlíželo na 300 policistů.
16.05.2010 09:20 |

podobné články

Stovka pravicových radikálů prošla Svitavami

 
Už tradiční pochod pravicových radikálů zažily v sobotu odpoledne Svitavy. Asi stovka lidí se shromáždila před místním vlakovým nádražím a vydala se na pochod městem, aby tak protestovala proti uvěznění místního skina Vlastimila Pechance, který v roce 2001 zavraždil na jedné z diskoték Roma Otu Absolona, za což mu soud uložil 17 let vězení. Pechanec a jeho přívrženci tvrdí, že je nevinný.
20.07.2013 15:05 |

podobné články

V Ostravě se sešly dvě stovky pravicových radikálů

 
Před budovou bývalého sídla OKD na Prokešově náměstí v Ostravě se v sobotu po poledni sešlo na 200 pravicových radikálů na nepovolené demonstraci. Tu městské obvody Moravská Ostrava a Přívoz ve čtvrtek zakázaly. Radikálové se pak přesunuli jinam, vydali se na sídliště v Přívoze, kde žijí Romové. Policejní těžkooděnci je zastavili a jejich skupinu rozdělili na několik menších. Po dvou hodinách akce skončila.
19.10.2013 14:25 |

podobné články

Plzní pochoduje na sto pravicových radikálů

 
Do centra Plzně se dnes ve 14:45 vydalo na pochod asi 90 pravicových radikálů. Jejich akce je ohlášená jako pochod za „dodržování práv všech slušných občanů této země a proti financování rasistického a protičeského o.s. Romea vládou České republiky". Více než 200 odpůrců pochodu se sešlo na Husově náměstí, tedy v těsné blízkosti trasy pochodu, kde hrají kapely a tancuje se, zjistila na místě ČTK.
01.03.2014 15:45 |

podobné články

Do ukrajinských voleb hlavy státu táhne předák pravicových radikálů Jaroš

 
Vůdce ukrajinských pravicových radikálů Dmytro Jaroš bude kandidovat v květnových prezidentských volbách na Ukrajině. Oznámila to dnes ukrajinská agentura UNN. Mocenská výměna v Kyjevě podle Jaroše neskončila, boj nyní přechází do "politické fáze".      
07.03.2014 13:45 |

podobné články

Do Ústí se sjíždějí desítky pravicových i levicových radikálů

 
Do Ústí nad Labem dnes dopoledne dorazily desítky pravicových i levicových radikálů. Policisté na všech přístupových cestách kontrolují vozy. Policejní mluvčí Jana Matonohová ČTK v poledne řekla, že zabavili jeden řetěz, na další zbraně zatím nenarazili. Na 14:00 se na Mírovém náměstí chystá shromáždění a pak pochod DSSS a jejích příznivců městem pod heslem Budoucnost má česká koruna, ne euro. Akce v Ústí pořádají i antifašisté, hlavní se koná asi 200 metrů od trasy pochodu v Mánesových sadech.
01.05.2014 13:10 |

podobné články

Chuť útočit u pravicových radikálů roste, varuje německá policie. Hlavně na uprchlíky

 
V Německu skutečně rapidně narostl počet útoků namířených proti ubytovnám určeným pro běžence. Ve srovnání s lety 2014 a 2015 se v loňském roce počet útoků zečtyřnásobil. A to není vše. Významně narostla také chuť pravicových radikálů fyzicky útočit na jiné lidi. Strana Die Linke upozorňuje, že je situace ještě horší, než tvrdí úřady.
11.02.2016 10:56 |

podobné články

Manévry na 1. máje: Ústí se děsí demonstrací radikálů

 
Na 500 radikálů z Česka, Německa a Slovenska zamíří ve čtvrtek do Ústí nad Labem. Město tak namísto poklidných prvomájových oslav čekají manévry.
30.04.2014 12:05 |

podobné články

Pochod v Přerově je odvolaný, radikálů přišlo jen kolem 50

 
Demonstrace pravicových extremistů v Přerově byla zhruba po 40 minutách ukončena, ohlášený pochod městem se nekonal. Radikálů se na náměstí T. G. Masaryka sešlo asi jen 50. Druhého shromáždění proti neonacismu na náměstí Fr. Rasche se naopak zúčastnila zhruba stovka osob, z toho kolem 80 byli přerovští Romové.
21.09.2013 17:20 |

podobné články

11 nejhezčích květnových výroků o lásce

 
A je tu květen – měsíc, který je především o lásce. Zvláště dnes, na prvního máje, chodí zamilované dvojice pod rozkvetlý strom, aby se zde políbili. Možná i vy prožíváte velkou lásku a na první květnový den tak chystáte něco více, nežli jen romantickou procházku. Proč tedy své lásce neudělat radost a nenapsat jí milou smsku nebo vzkaz na ledničku? Pokud nemáte inspiraci, čtěte dál. Našli jsme pro vás 11 výroků o lásce, kterými se můžete inspirovat! Výroky o lásce, aneb udělejte své polovičce radost! Miluju tě a nemusí být Prvního máje, abychom se spolu vydali do ráje, pro mě je to totiž každá vteřina, která s tebou končí a další začíná. Láskou k tobě planu, snad jednou se stanu tím, co po tvém boku nejkrásnější den roku – První máj – bude stát a tvou něhou se hřát. Krásný První máj od někoho, kdo tě miluje. Je první máj, ten lásky čas, slyším teď svého srdce hlas a píši přání své princezně, ať se má dneska líbezně. Byl pozdní večer – první máj, večerní máj – byl lásky čas. Hrdliččin zval ku lásce hlas, kde borový zaváněl háj. O lásce šeptal tichý mech, kvetoucí strom lhal lásky žel, svou lásku slavík růži pěl, růžinu jevil vonný vzdech. Jezero hladké v křovích stinných, zvučelo temně tajný bol, břeh objímal kol a kol, a slunce jasná světů jiných bloudila blankytnými pásky planoucí tam, co slzy lásky. Jsem moc ráda, že tě mám, přání z lásky posílám, užívej si První máj, ať svět je pro tebe ráj. První máj se dneska slaví, tak ať tě to se mnou baví, já si neumím představit hezčí den, být s tebou je prostě sen. Ať na Prvního máje vaše láska zraje, nic ten plamen neuhasí, naopak, ať ho pěkné počasí pořádně rozdmýchá a koření přimíchá.... Čtěte více Příspěvek 11 nejhezčích květnových výroků o lásce pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
05.05.2017 17:55 |

podobné články

V Praze se bude na 1. máje demonstrovat pro i proti migraci

 
Praha zažije na 1. máje dvě demonstrace proti migraci i jednu solidární na podporu uprchlíků. Nebudou chybět ani tradiční setkání politických stran a studentský majáles. Vyplývá to z magistrátního seznamu nahlášených shromáždění na webu Prahy.
26.04.2016 11:25 |

podobné články

V Praze se bude na 1. máje demonstrovat pro migraci i proti ní

 
Praha zažije na 1. máje dvě demonstrace proti migraci i jednu solidární na podporu uprchlíků. Nebudou chybět ani tradiční setkání politických stran a studentský majáles. Vyplývá to z magistrátního seznamu nahlášených shromáždění na webu Prahy.
26.04.2016 11:30 |

podobné články

V Česku je kolem 4000 pravicových extremistů, útoků na Romy přibude

 
V České republice působí asi 4000 pravicových radikálů. Počet členů takzvaného tvrdého jádra odhadují odborníci a policie na 400 až 600 osob. Plyne to ze studie, kterou na žádost ministerstva vnitra vypracovali odborníci z Masarykovy univerzity v Brně.
01.03.2012 12:55 |

podobné články

Hejtman Zimola: Máj by nás měl varovat

 
Májové, respektive prvomájové oslavy, se už desítky let tradičně nesou po celé Evropě v duchu střetů „levicových“ a „pravicových“ radikálů. Létá kamení a zápalné láhve, policisté na koních rozhání demonstranty vodními děly, obušky a slzným plynem. Na začátku léta se podobně dramatické scény přesunuly z máje na Máj, největší sídliště v Českých Budějovicích.
11.07.2013 18:35 |

podobné články

Za masakrem v Paříži stojí evropská islámofobie, vzkázal šéf australských muslimů. Ve Francii je prý 10 500 radikálů!

 
Nejvyšší představitel muslimů v Austrálii Ibrahim Abu Mohammed je přesvědčen, že útoky v Paříži vyvolala evropská islámofobie. Zajímavé výroky ale padají také z úst francouzského premiéra Manuela Vallse. Ten prozradil, že ve Francii žije 10 500 radikálů.
17.11.2015 21:06 |

podobné články

Dělnická strana sociální spravedlnosti bude demonstrovat v Brně

 
Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) bude společně s Dělnickou mládeží demonstrovat v Brně u příležitosti výročí 17. listopadu:
16.11.2016 19:15 |

podobné články