Článek

V Británii hudební průmysl nekrachuje. Díky streamingu a gramofonům

 
Příjmy hudebního průmyslu ve Velké Británii nesvědčí o tom, že by padal na dno. Pomáhá streaming spolu s rostoucí oblibou vinylových desek.
06.01.2016 09:50 |

podobné články

Podobné články

České vysoké učení technické: Studujte nejmodernější obory s vlastními nápady

 
Česká republika je moderní průmyslová země, což se stále potvrzuje. Studentům se díky tomu nabízí uplatnění v nejmodernějších oborech současnosti. Vedle automobilů jsou to také turbovrtulové motory nové generace a výrobní linky podle koncepce nazvané Průmysl 4.0. Nedávno byla uzavřena dohoda mezi GE Aviation CZ a českým státem o vytvoření vývojového centra a stavbě nového závodu na výrobu turbovrtulových motorů v ČR. Také iniciativa české vlády Průmysl 4.0 spolu s průmyslovými firmami v ČR povede ke čtvrté průmyslové revoluci. K naplnění těchto cílů bude potřeba stovek strojních inženýrů a cestu k tomuto uplatnění nabízí studium na Fakultě strojní ČVUT v Praze, v oborech „Letectví a kosmonautika“ a „Průmysl 4.0“.
05.09.2016 18:10 |

podobné články

Hudební průmysl pláče, "dinosauři" dostanou zpět práva na desky

 
Na hudební průmysl se řítí další pohroma. Rockoví a popoví veteráni, kteří bývají s nadsázkou označováni jako "dinosauři", se podle amerických zákonů dostanou po 35 letech k právům na alba ze sedmdesátých let, která jsou velmi podstatnou součástí zisků labelů.
05.09.2011 14:55 |

podobné články

Jan Bureš: Německý průmysl překvapivě šlápl na brzdu

 
Německý průmysl v červnu překvapivě šlápl na brzdu. Poklesl meziměsíčně o 1,4%, a to zejména kvůli propadu produkce investičních celků. I přes červnové zpomalení, ale německý průmysl meziročně zůstává v kladných číslech a přispívá pozitivně k růstu německé ekonomiky.
07.08.2015 14:11 |

podobné články

Osobnosti: Jan Bureš (331 článků)

Petr Dufek: Průmysl v eurozóně dodá nejen auta, ale i inflaci a nová pracovní místa

 
Po slabším prosinci by se měl průmysl v eurozóně vrátit zpět ke svižnějšímu růstu. Naznačuje to nejenom očekávání trhů, ale především příznivě se vyvíjející indexy nákupních manažerů zveřejněné na začátku měsíce. PMI se po silném lednu dále vyšplhal nad 55 bodů a v Německu se dokonce dostal na téměř šestileté maximum. Průmysl by se tak měl v letošním roce v eurozóně výrazněji podílet na ekonomickém růstu, snižování nezaměstnanosti a tolik vyhlížené inflaci, kterou se ECB tolik snaží svojí nekonvenční politikou v eurozóně probudit.
14.03.2017 10:15 |

podobné články

Urban (ČSSD): Průmysl chce euro a průmysl nás živí

 
Průmysl nás živí. Češi nežijí z bankovního sektoru (i když někteří samozřejmě ano), nežijí ani ze služeb (i když někteří ano), ani ze zemědělství (někteří ano, ale těch je hodně málo). Asi 40 procent obyvatel země žije z průmyslu.
17.07.2017 10:20 |

podobné články

Nové album Springsteena bude přístupné na webu v USA

 
Všech 12 skladeb z nového alba amerického rockera Bruce Springsteena bude od konce víkendu možné si poslechnout na internetu formou streamingu, tedy přímo na specializovaném webu bez potřeby hudbu stahovat. Podle portálu americké televize CBS, která tuto možnost nabídne, bude ale tato nabídka přístupná jen pro uživatele internetu ve Spojených státech.
03.01.2014 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Bruce Springsteen (52 článků)

Apple v hledáčku Evropské komise: Potlačuje nekale konkurenci v digitální hudbě?

 
Evropská komise zjišťuje, zda se americká společnost Apple v rámci dohod s nahrávacími společnostmi nesnaží svým konkurentům na poli digitální hudby omezit přístup k hudebním nahrávkám a archivům. Výrobce telefonů iPhone se dohodami s hudebními firmami připravuje na spuštění vlastní služby hudebního streamingu, což je nabídka jednorázového poslechu rozsáhlého množství nahrávek za měsíční paušál nebo za přerušování reklamami.
02.04.2015 14:50 |

podobné články

Koukání na nelegální streamy může být nezákonné, soudy v tom stále nemají jasno

 
Sdílení autorsky chráněného obsahu je protizákonné, ale stahovat takový obsah z nelegální zdrojů možné je. A to samé platí o streamingu, což je de facto jen jiná forma stahování. Na tuto právní praxi už jsme si zvykli a platí i napříč Evropskou unií. Jenže opakovaně se otevírá téma, zda by mělo být postihnutelné právě i sledování nelegálních streamů. Nyní s tím přišel člen nejvyššího britského soudu, upozornil TorrentFreak.
31.03.2017 16:05 |

podobné články

Petr Dufek: Evropský průmysl podporuje růst i inflaci

 
Po slabším prosinci se průmysl v eurozóně vrátil zpět ke svižnějšímu růstu. Oproti prosinci se jeho produkce zvýšila o 0,9 %, a to především díky vyššímu výkonu energetiky a výroby kapitálových statků. V meziročním vyjádření sice tempo vypadá jako velmi slabé, avšak vychází z vysokého srovnávacího základu, a tak podstatnější je samotný trend výroby.
14.03.2017 13:05 |

podobné články

Prodej hudby ve světě klesl o sedm procent

 
Světový prodej hudby loni klesl o sedm procent. Stojí to v dokumentu Recording Industry in Numbers 2010, který vydala Mezinárodní federace fonografického průmyslu IFPI. Ve třinácti zemích přitom hudební průmysl zaznamenal nárůst prodeje, mimo jiné v Austrálii, Mexiku, Jižní Koreji, Švédsku nebo Velké Británii.
05.05.2010 10:45 |

podobné články

Muzika v Česku zdarma na webu: Je šance uspět?

 
Na českém hudebním trhu markantně chybí opravdu lákavá nabídka online prodeje písniček. V Americe nebo Velké Británii, kde je dostupný iTunes Store prodej MP3 jede ve velkém. Český hudební průmysl chystá záchranný krok: hudba bude zdarma k poslechu, za poplatek si ji stáhnete.
27.01.2011 07:10 |

podobné články

Andělský let tam a snad zase zpátky

 
Když u nás na začátku 90. let odborné hudební ceny (dnes Anděl) vznikly, bylo kolem toho něco pochybností. Entuziasmus, který převládl, je ale smetl. V následujících letech byly hojně podporované gramofirmami i médii, dařilo se jim a získaly prestiž. Na konci 90. let se ale český hudební průmysl dostal na start krize, ve které je dodnes.
03.04.2010 08:00 |

podobné články

Od vinylu po MP3: Jak se změnila hudba od smrti Lennona

 
Před 30 lety byl vyšinutým maniakem zastřelen zpevák a kytarista skupiny Beatles John Lennon. Hudba, hudební průmysl i hudební nosiče za tu dobu změnily k nepoznání. Co se vůbec od roku 1980 událo? Jaké jsou významné milníky hudebního vývoje? Blesk.cz vám je představí.
09.12.2010 21:00 |

podobné články

Osobnosti: John Lennon (191 článků)

Dcera Lenky Filipové startuje hudební kariéru. Odmítla se ale jmenovat stejně jako její slavná matka

 
Český hudební průmysl se v následujících týdnech a měsících otřese v základech. Právě do něj totiž vstupuje mladá, krásná a talentovaná písničkářka, která je dcerou zpěvačky Lenky Filipové .
24.06.2013 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Lenka Filipová (123 článků)

Šílené VIDEO: Rapper skočil z výšky 12 metrů na svoje fanoušky! A zlomil ruku ženě z publika

 
Hudební průmysl by mohl při udílení cen zavést novou kategorii. Titul nejhloupější hudební hvězda by nyní vyhrál rapper George Watsky!
18.11.2013 20:41 |

podobné články

Osobnosti: George Watsky (3 články)

Michael Price: Vyprávět příběh Sherlocka je radost

 
Britský hudební skladatel Michael Price možná prožívá vrchol kariéry. Dvě dekády pracuje pro filmový a televizní průmysl jako skladatel a hudební editor. Podílel se na muzice k filmům Láska nebeská, Pán prstenů, složil soundtrack ke snímku Potomci lidí režiséra Alfonse Cuarona a nyní skládá s Davidem Arnoldem hudbu k seriálu Sherlock.
23.01.2016 08:15 |

podobné články

Osobnosti: David Arnold (4 články) , Michael Price (2 články) , Michael Price (2 články) , David Arnold (4 články)

Zahraniční produkce už netáhnou český filmový průmysl

 
Doby, kdy se v České republice natáčely zahraniční velkofilmy, jako bondovka Casino Royale nebo první dva díly Letopisů Narnie, skončily. V roce 2008 poprvé poklesl přínos peněz ze zahraniční pod příjmy z domácí produkce. Na vině je i skutečnost, že filmový průmysl nedostává investiční pobídky, jaké jsou v okolních zemích. Chybí i zákon o kinematografii.
05.07.2009 13:50 |

podobné články

Průmysl stále klesá, víc se ale staví

 
Průmysl v srpnu meziročně klesl o 8,4 procenta. Stavební produkce se naopak meziročně zvýšila o 0,6 procenta.
12.10.2009 09:35 |

podobné články

KPMG: Ocelářský průmysl v roce 2010 celosvětově roste

 
Ocelářský průmysl v roce 2010 celosvětově zažívá růst, i v ČR už jsou po krizi patrné známky oživení. Uvedla to ve středu poradenská společnost KPMG.
14.07.2010 12:10 |

podobné články