Článek

V Bratislavě proběhla debata o stavu Evropy za účasti bývalé premiérky. A padala tvrdá slova

 
V Bratislavě proběhla v pondělí diskuse pod názvem „Proč se Evropa radikalizuje? Jak získávají demokratické instituce legitimitu?“, v jejímž rámci vystoupili britský sociolog Frank Furedi, slovenský sociolog Michal Vašečka a bývalá slovenská premiérka, profesorka sociologie Iveta Radičová. Vystupující se shodli na tom, že globální vzestup populistické „nepolitické“ politiky je hrozbou. Kritika přitom zazněla jak směrem k EU, tak i vůči některým slovenským politikům.
19.05.2016 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Radičová (121 článků)
Podobné články

Zločinci, teroristé, blázni... Milan Chovanec mezi lidmi bez okolků o imigrantech. Naštvaní občané se možná divili

 
REPORTÁŽ Desítky většinou starších lidí se v Berouně zúčastnily besedy o migraci, na kterou dorazili ministr vnitra Milan Chovanec a poslanec za ČSSD a místopředseda bezpečnostního výboru Sněmovny Richard Dolejš. Padala nesmlouvavá, tvrdá čísla a informace, které nebyly vůbec optimistické. „Snažit se řídit ministerstvo pouze z budovy ministerstva bez zpětné vazby od lidí je cesta do pekel. Je potřeba slyšet názory lidí. Debata s lidmi je osvěžující, daleko příjemnější než debata v Poslanecké sněmovně,“ uvedl na samý začátek Chovanec a pak už se plně věnoval migrační krizi.
08.03.2016 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Richard Dolejš (61 článků) , Milan Chovanec (1137 článků)

Ústecká firma manžela bývalé premiérky Tymošenkové je v likvidaci

 
Ústecká firma manžela bývalé ukrajinské premiérky Julije Tymošenkové je v likvidaci, uvedla dnešní MfD. Firmu International Industries Project založil Olexandr Tymošenko v roce 2000, později její části získali jeho český a ukrajinský obchodní partner.
27.02.2012 08:50 |

podobné články

ČT dostala ocenění za zprávy o Ukrajině. I sešli se před kamerou dva muži, kterým to vadí, a padala zlá slova: Příživníci, průšvih, Bakala...

 
Zpravodajství České televize o dění na Ukrajině sice pobralo všechna prvenství v Novinářských cenách za rok 2014, ale v Debatním klubu padala na adresu veřejnoprávní televize vesměs nelichotivá slova. Bývalý místopředseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Štěpánek označil za šílené, kolik jejích hostů pochází z mediální stáje Zdeňka Bakaly. Ladislav Jakl, který v létě roku 1991 napsal návrh, který se stal podkladem pro zákon o ČT, tvrdí, že svět by byl lepší bez České televize.
07.05.2015 16:46 |

podobné články

Osobnosti: Petr Štěpánek (540 článků) , Petr Štěpánek (540 článků)

Za smrt pakistánské premiérky jsou před soud dva policisté

 
Pákistánský protiteroristický soud v sobotu obvinil dva policisty a pět členů hnutí Taliban v souvislosti s vraždou bývalé premiérky Bénazír Bhuttové v roce 2007. Informuje o tom agentura AFP.
05.11.2011 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Bénazír Bhuttová (5 článků)

Christie's draží osobní věci britské premiérky Thatcherové. Bojovnice s EU a odbory

 
Aukční síň Christie's bude dnes v Londýně dražit stovku šatů, šperků a dalších osobních věcí Margaret Thatcherové. Souběžně s tím bude na internetu nabízet zhruba 200 dalších předmětů z majetku bývalé britské premiérky. Odborníci Christie's odhadují, že vše se prodá přibližně za 500.000 liber (18,6 milionu Kč).
15.12.2015 09:46 |

podobné články

Velvyslanec je pěkně tvrdá práce, vysvětloval v televizi ministr Kohout

 
Ministr zahraničí Jan Kohout vysvětloval pozici velvyslanců. Když se například hovořilo o Livii Klausové ve spojitosti s postem velvyslankyně v Bratislavě, objevovaly se názory, že ji lákají recepce na hotelech. Podle Kohouta to tak ale není, být velvyslancem je tvrdá práce.
24.07.2013 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Livia Klausová (298 článků) , Jan Kohout (182 článků)

Lhaní a Zeman. Vít Bárta přišel mezi důchodce a padala tvrdá slova

 
Na webu předsedy Věcí veřejných Víta Bárty si můžeme přečíst článek místopředsedy klubu VV v Turnově Jiřího Kohoutka. Ten spolu s Bártou navštívil seniory a hovořil s nimi o mnoha tématech, zejména však o podle nich neobjektivních médiích.
01.04.2013 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2821 článků) , Jiří Zeman (796 článků) , Jiří Bárta (239 článků) , Jiří Bárta (239 článků)

Legálně se dostat k moci a pak... Na debatě k uprchlíkům padala vážná slova, která se Sobotkovi a Babišovi líbit nebudou

 
REPORTÁŽ „Naši špičkoví politici jsou buď na imigraci zainteresovaní, nebo zešíleli. Máme jednu z nejslabších vlád v Evropě,“ obouvalo se do české politické reprezentace vedení Bloku proti islámu a Úsvitu – Národní koalice. Velmi tvrdá prohlášení na adresu české vlády se ozývala ve čtvrtek 17. září v kulturním domě K-Trio v Ostravě-Hrabůvce při veřejné debatě o imigraci.
18.09.2015 08:41 |

podobné články

Běžné lidi čeká ožebračení, sdělil jasně Petr Robejšek. Zmínil také zákaz Vánoc kvůli muslimům

 
REPORTÁŽ Bublina předimenzované světové ekonomiky zanedlouho splaskne a čeká nás opět krize. V některých evropských zemích panuje nyní už „předrevoluční“ situace. A pokud se islamizaci rezolutně nepostavíme, čeká nás postupná ztráta našich hodnot. Budeme muset například ignorovat Vánoce a ženy se začnou zahalovat, aby náhodou přistěhovalce nedráždily. I taková tvrdá slova padala na přednášce sociologa a známého politického komentátora Petra Robejška na Ekonomické fakultě Technické univerzity v Ostravě.
24.03.2016 07:15 |

podobné články

"Jsou tam náklady za tu časovou onanii?" Podnikatel u Jílkové v přímém přenosu nekompromisně cupoval Babišovu náměstkyni za EET

 
Ve vládě se vede další tvrdá bitva o elektronickou evidenci tržeb. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) tvrdě kritizuje svého ministra financí Andreje Babiše (ANO) za překotné změny v projektu elektronické evidence tržeb (EET). Babiš kontruje, že premiér projektu nerozumí. Na politické scéně létají hromy a blesky. A do toho přichází Michaela Jílková s pořadem Máte slovo, kde ve čtvrtek rozebírala právě EET. A stálo to za to. Padala i slova o „časové onanii“ a stovkách děkovných dopisů, které dostává ministerstvo financí.
24.11.2016 23:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (8317 článků) , Michaela Jílková (405 článků) , Bohuslav Sobotka (8238 článků)

Veselý kníže Schwarzenberg: Víte, ona má plotýnky v hajzlu...

 
Někteří čeští politici v poslední době věnují větší pozornost dění na Ukrajině. Europoslankyně Zuzana Roithová (KDU-ČSL) se chtěla ve vězení osobně setkat s bývalou premiérkou Julií Tymošenkovou, aby si s ní promluvila hlavně o jejím zdravotním stavu, ale nebylo jí to umožněno. V pořadu 168 České televize se ke zdravotnímu stavu bývalé ukrajinské premiérky vyjádřil i šéf české diplomacie Karel Schwarzenberg (TOP 09), přičemž jadrností svého výroku opět upoutal pozornost.
27.02.2012 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3584 článků) , Zuzana Roithová (145 článků)

Veselý kníže Schwarzenberg: Víte, ona má plotýnky v hajzlu...

 
Někteří čeští politici v poslední době věnují větší pozornost dění na Ukrajině. Europoslankyně Zuzana Roithová (KDU-ČSL) se chtěla ve vězení osobně setkat s bývalou premiérkou Julií Tymošenkovou, aby si s ní promluvila hlavně o jejím zdravotním stavu, ale nebylo jí to umožněno. V pořadu 168 České televize se ke zdravotnímu stavu bývalé ukrajinské premiérky vyjádřil i šéf české diplomacie Karel Schwarzenberg (TOP 09), přičemž jadrností svého výroku opět upoutal pozornost.
27.02.2012 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3584 článků) , Zuzana Roithová (145 článků)

Lidovci protestují proti televizní debatě jen za účasti Paroubka a Topolánka

 
KDU-ČSL se nelíbí, že Česká televize plánuje poslední předvolební debatu jen za účasti šéfa ČSSD Jiřího Paroubka a lídra ODS Mirka Topolánka. Obrací se kvůli tomu na generálního ředitele ČT Jiřího Janečka. Lidovci navrhují, aby se poslední debata konala za účasti všech předsedů politických stran, které v průzkumech překročí určitou hranici.
28.07.2009 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3168 článků) , Mirek Topolánek (1782 článků)

Jiří Pomeje vrací úder Karlu Gottovi. Hořce ho politoval

 
Dřív mezi nimi padala slova plná chvály a uznání, teď už spolu ale asi sotva vykouří dýmku míru! Karla Gotta  (73) se nesmírně dotklo, že z VIP zpráv vyhozený moderátor Jiří Pomeje  (48) se veřejně nezastal jeho ženy Ivany Gottové  (37) , o níž někteří spekulují, zda za vyhazovem nestojí právě ona . Naopak, pronesl drsná slova o ženské mafii na Primě . Hned z toho byl oheň na střeše. Jak Pomeje reagoval na Mistrova slova o tom, že je srab a slaboch ? Budete koukat!
24.02.2013 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (4128 článků) , Jiří Pomeje (1183 článků)

Třetí neštěstí Evropy kvůli Německu, rozpad EU, Římská říše před pádem. Oslovili jsme politiky po schválení povinných kvót a padala silná slova. Jen kníže Schwarzenberg a Pavel Telička kárali...

 
Čeští politici jsou až na výjimky zklamáni rozhodnutím ministrů vnitra EU, kteří proti vůli českého ministra Milana Chovance a tří jeho kolegů prosadili povinné kvóty pro imigranty. Výjimkami jsou Karel Schwarzenberg a Pavel Telička. Všichni ostatní volili silná slova a začíná se mluvit i o konci samotné EU.
22.09.2015 21:41 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3584 článků) , Karel Schwarzenberg (433 článků)

Mladík shodil přítelkyni ze skály: Rozcházím se s tebou, řvala, když padala

 
Tak tohle je opravdu originální rozchod! Mladík strčil svoji přítelkyni ze skály, když padala, stihla ještě zakřičet, že se s ním rozchází. Reakce? Smíchy se začal válet po zemi!
04.03.2013 14:20 |

podobné články

Česká turistka (†37) zahynula v rakouských Alpách: Padala 100 metrů, na místě byla mrtvá

 
Po pádu během výstupu na vrchol v tyrolských horách se včera smrtelně zranila česká turistka. Padala zhruba 100 metrů utrpěla těžká zranění, kterým na místě podlehla.
20.06.2014 09:55 |

podobné články

Holkám padala brada: Který český herec předvedl zadek i předek v obtažených kamaších?

 
Stačil pohled na obtažený zadek (a pak i předek) v kamaších a herečkám padala brada. Ty to mají napsané ve scénáři, ale je možné, že se to přihodí i divačkám. A kdo je majitelem ve filmu Padesátka obdivovaného zadku? Vojta Kotek  (27) .
30.12.2015 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Kotek (277 článků)

Sněmovna: Brutální hádka a mlácení do lavic kvůli církevním restitucím. Vystoupili Jandák, Laudát a jiní

 
Poslanci dnes měli na stolech návrh poslanců z ČSSD k majetkovému vyrovnání s církvemi, přesněji návrh na prodloužení lhůty pro vyřizování výzev k vydání majetku podle zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi. Dva poslanecké kluby ale vznesly k projednávání návrhu veto. Přesto se k normě rozjela poměrně ostrá debata, kde padala i slova o kolaboraci církví s nacisty.
20.06.2014 12:16 |

podobné články