Článek

V Bratislavě proběhla debata o stavu Evropy za účasti bývalé premiérky. A padala tvrdá slova

 
V Bratislavě proběhla v pondělí diskuse pod názvem „Proč se Evropa radikalizuje? Jak získávají demokratické instituce legitimitu?“, v jejímž rámci vystoupili britský sociolog Frank Furedi, slovenský sociolog Michal Vašečka a bývalá slovenská premiérka, profesorka sociologie Iveta Radičová. Vystupující se shodli na tom, že globální vzestup populistické „nepolitické“ politiky je hrozbou. Kritika přitom zazněla jak směrem k EU, tak i vůči některým slovenským politikům.
19.05.2016 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Radičová (122 článků)
Podobné články

Zločinci, teroristé, blázni... Milan Chovanec mezi lidmi bez okolků o imigrantech. Naštvaní občané se možná divili

 
REPORTÁŽ Desítky většinou starších lidí se v Berouně zúčastnily besedy o migraci, na kterou dorazili ministr vnitra Milan Chovanec a poslanec za ČSSD a místopředseda bezpečnostního výboru Sněmovny Richard Dolejš. Padala nesmlouvavá, tvrdá čísla a informace, které nebyly vůbec optimistické. „Snažit se řídit ministerstvo pouze z budovy ministerstva bez zpětné vazby od lidí je cesta do pekel. Je potřeba slyšet názory lidí. Debata s lidmi je osvěžující, daleko příjemnější než debata v Poslanecké sněmovně,“ uvedl na samý začátek Chovanec a pak už se plně věnoval migrační krizi.
08.03.2016 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Richard Dolejš (64 článků) , Milan Chovanec (1383 článků)

Projev premiérky „zbořil“ komik. Mayové dal formulář s výpovědí, ochranka nikde

 
Projev britské premiérky Theresy Mayové měl ve středu ujistit spolustraníky i veřejnost o schopnosti oslabené političky bezpečně vyvést zemi z Evropské unie. Jenže místo jeho obsahu britská média i veřejnost řeší jediný okamžik. Chvíli, kdy komik Simon Brodkin alias Lee Nelson pronikl na pódium a předal Mayové dokument o propuštění z práce. Zatímco politici se ptají, jak mohl projít přes ochranku premiérky, komentátoři hovoří o symbolickém významu události pro političku s velmi nejistou budoucností.
05.10.2017 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Lee Nelson (2 články) , Nelson Lee (2 články) , Theresa Mayová (123 článků) , Nelson Lee (2 články) , Simon Brodkin (2 články)

Ústecká firma manžela bývalé premiérky Tymošenkové je v likvidaci

 
Ústecká firma manžela bývalé ukrajinské premiérky Julije Tymošenkové je v likvidaci, uvedla dnešní MfD. Firmu International Industries Project založil Olexandr Tymošenko v roce 2000, později její části získali jeho český a ukrajinský obchodní partner.
27.02.2012 08:50 |

podobné články

ČT dostala ocenění za zprávy o Ukrajině. I sešli se před kamerou dva muži, kterým to vadí, a padala zlá slova: Příživníci, průšvih, Bakala...

 
Zpravodajství České televize o dění na Ukrajině sice pobralo všechna prvenství v Novinářských cenách za rok 2014, ale v Debatním klubu padala na adresu veřejnoprávní televize vesměs nelichotivá slova. Bývalý místopředseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Štěpánek označil za šílené, kolik jejích hostů pochází z mediální stáje Zdeňka Bakaly. Ladislav Jakl, který v létě roku 1991 napsal návrh, který se stal podkladem pro zákon o ČT, tvrdí, že svět by byl lepší bez České televize.
07.05.2015 16:46 |

podobné články

Osobnosti: Petr Štěpánek (603 článků) , Petr Štěpánek (603 článků)

Za smrt pakistánské premiérky jsou před soud dva policisté

 
Pákistánský protiteroristický soud v sobotu obvinil dva policisty a pět členů hnutí Taliban v souvislosti s vraždou bývalé premiérky Bénazír Bhuttové v roce 2007. Informuje o tom agentura AFP.
05.11.2011 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Bénazír Bhuttová (6 článků)

Christie's draží osobní věci britské premiérky Thatcherové. Bojovnice s EU a odbory

 
Aukční síň Christie's bude dnes v Londýně dražit stovku šatů, šperků a dalších osobních věcí Margaret Thatcherové. Souběžně s tím bude na internetu nabízet zhruba 200 dalších předmětů z majetku bývalé britské premiérky. Odborníci Christie's odhadují, že vše se prodá přibližně za 500.000 liber (18,6 milionu Kč).
15.12.2015 09:46 |

podobné články

Karel Gott (78) po kapačkách: Tvrdá slova lékařů!

 
Lékaři mají vážný důvod držet Karla Gotta (78) už pátý den v nemocnici! Přivezli ho nejen se silnou chřipkou, ale už s náběhem na zápal plic! Zpěvák a jeho manželka si navíc vyslechli poměrně tvrdá slova.
22.02.2018 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (4649 článků)

Krutý projev britské premiérky: Bruselu se nelíbí naše volby!

 
Server britského bulvárního deníku The Sun přinesl rázná slova britské premiérky Theresy Mayové. Dáma se obořila na EU, že se chce vměšovat do britských parlamentních voleb, když nastiňuje svá stanoviska, jak se postaví k jednání o Brexitu.
03.05.2017 21:10 |

podobné články

Velvyslanec je pěkně tvrdá práce, vysvětloval v televizi ministr Kohout

 
Ministr zahraničí Jan Kohout vysvětloval pozici velvyslanců. Když se například hovořilo o Livii Klausové ve spojitosti s postem velvyslankyně v Bratislavě, objevovaly se názory, že ji lákají recepce na hotelech. Podle Kohouta to tak ale není, být velvyslancem je tvrdá práce.
24.07.2013 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Livia Klausová (311 článků) , Jan Kohout (183 článků)

Lhaní a Zeman. Vít Bárta přišel mezi důchodce a padala tvrdá slova

 
Na webu předsedy Věcí veřejných Víta Bárty si můžeme přečíst článek místopředsedy klubu VV v Turnově Jiřího Kohoutka. Ten spolu s Bártou navštívil seniory a hovořil s nimi o mnoha tématech, zejména však o podle nich neobjektivních médiích.
01.04.2013 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2829 článků) , Jiří Zeman (1092 článků) , Jiří Bárta (246 článků) , Jiří Bárta (246 článků)

Legálně se dostat k moci a pak... Na debatě k uprchlíkům padala vážná slova, která se Sobotkovi a Babišovi líbit nebudou

 
REPORTÁŽ „Naši špičkoví politici jsou buď na imigraci zainteresovaní, nebo zešíleli. Máme jednu z nejslabších vlád v Evropě,“ obouvalo se do české politické reprezentace vedení Bloku proti islámu a Úsvitu – Národní koalice. Velmi tvrdá prohlášení na adresu české vlády se ozývala ve čtvrtek 17. září v kulturním domě K-Trio v Ostravě-Hrabůvce při veřejné debatě o imigraci.
18.09.2015 08:41 |

podobné články

Běžné lidi čeká ožebračení, sdělil jasně Petr Robejšek. Zmínil také zákaz Vánoc kvůli muslimům

 
REPORTÁŽ Bublina předimenzované světové ekonomiky zanedlouho splaskne a čeká nás opět krize. V některých evropských zemích panuje nyní už „předrevoluční“ situace. A pokud se islamizaci rezolutně nepostavíme, čeká nás postupná ztráta našich hodnot. Budeme muset například ignorovat Vánoce a ženy se začnou zahalovat, aby náhodou přistěhovalce nedráždily. I taková tvrdá slova padala na přednášce sociologa a známého politického komentátora Petra Robejška na Ekonomické fakultě Technické univerzity v Ostravě.
24.03.2016 07:15 |

podobné články

"Jsou tam náklady za tu časovou onanii?" Podnikatel u Jílkové v přímém přenosu nekompromisně cupoval Babišovu náměstkyni za EET

 
Ve vládě se vede další tvrdá bitva o elektronickou evidenci tržeb. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) tvrdě kritizuje svého ministra financí Andreje Babiše (ANO) za překotné změny v projektu elektronické evidence tržeb (EET). Babiš kontruje, že premiér projektu nerozumí. Na politické scéně létají hromy a blesky. A do toho přichází Michaela Jílková s pořadem Máte slovo, kde ve čtvrtek rozebírala právě EET. A stálo to za to. Padala i slova o „časové onanii“ a stovkách děkovných dopisů, které dostává ministerstvo financí.
24.11.2016 23:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12413 článků) , Michaela Jílková (438 článků) , Bohuslav Sobotka (9472 článků)

Prezident Zeman přispívá k šíření strachu, rozčiloval se Moravec. A od komunisty mu přišla odpověď, na kterou neměl co říci

 
Vláda připravila zhruba třicetistránkovou koncepci zvýšení bezpečnosti v Česku. Počítá mimo jiné s tím, že se při ochraně tzv. měkkých cílů více spolehne na pomoc legálně ozbrojených občanů. Je to správná cesta? Nejen o tom v nedělních Otázkách Václava Moravce České televize debatovali ministr vnitra Milan Chovanec a expert KSČM pro oblast bezpečnosti Alexander Černý. Padala tvrdá slova na adresu EU, policie, Chovancova Centra boje proti terorismu i prezidenta Zemana.
23.04.2017 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Alexander Černý (41 článků) , Milan Chovanec (1383 článků) , Václav Černý (53 článků) , Václav Moravec (439 článků)

Veselý kníže Schwarzenberg: Víte, ona má plotýnky v hajzlu...

 
Někteří čeští politici v poslední době věnují větší pozornost dění na Ukrajině. Europoslankyně Zuzana Roithová (KDU-ČSL) se chtěla ve vězení osobně setkat s bývalou premiérkou Julií Tymošenkovou, aby si s ní promluvila hlavně o jejím zdravotním stavu, ale nebylo jí to umožněno. V pořadu 168 České televize se ke zdravotnímu stavu bývalé ukrajinské premiérky vyjádřil i šéf české diplomacie Karel Schwarzenberg (TOP 09), přičemž jadrností svého výroku opět upoutal pozornost.
27.02.2012 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3714 článků) , Zuzana Roithová (150 článků)

Veselý kníže Schwarzenberg: Víte, ona má plotýnky v hajzlu...

 
Někteří čeští politici v poslední době věnují větší pozornost dění na Ukrajině. Europoslankyně Zuzana Roithová (KDU-ČSL) se chtěla ve vězení osobně setkat s bývalou premiérkou Julií Tymošenkovou, aby si s ní promluvila hlavně o jejím zdravotním stavu, ale nebylo jí to umožněno. V pořadu 168 České televize se ke zdravotnímu stavu bývalé ukrajinské premiérky vyjádřil i šéf české diplomacie Karel Schwarzenberg (TOP 09), přičemž jadrností svého výroku opět upoutal pozornost.
27.02.2012 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3714 článků) , Zuzana Roithová (150 článků)

Lidovci protestují proti televizní debatě jen za účasti Paroubka a Topolánka

 
KDU-ČSL se nelíbí, že Česká televize plánuje poslední předvolební debatu jen za účasti šéfa ČSSD Jiřího Paroubka a lídra ODS Mirka Topolánka. Obrací se kvůli tomu na generálního ředitele ČT Jiřího Janečka. Lidovci navrhují, aby se poslední debata konala za účasti všech předsedů politických stran, které v průzkumech překročí určitou hranici.
28.07.2009 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3426 článků) , Mirek Topolánek (2140 článků)

Jiří Pomeje vrací úder Karlu Gottovi. Hořce ho politoval

 
Dřív mezi nimi padala slova plná chvály a uznání, teď už spolu ale asi sotva vykouří dýmku míru! Karla Gotta  (73) se nesmírně dotklo, že z VIP zpráv vyhozený moderátor Jiří Pomeje  (48) se veřejně nezastal jeho ženy Ivany Gottové  (37) , o níž někteří spekulují, zda za vyhazovem nestojí právě ona . Naopak, pronesl drsná slova o ženské mafii na Primě . Hned z toho byl oheň na střeše. Jak Pomeje reagoval na Mistrova slova o tom, že je srab a slaboch ? Budete koukat!
24.02.2013 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (4649 článků) , Jiří Pomeje (1421 článků)

Třetí neštěstí Evropy kvůli Německu, rozpad EU, Římská říše před pádem. Oslovili jsme politiky po schválení povinných kvót a padala silná slova. Jen kníže Schwarzenberg a Pavel Telička kárali...

 
Čeští politici jsou až na výjimky zklamáni rozhodnutím ministrů vnitra EU, kteří proti vůli českého ministra Milana Chovance a tří jeho kolegů prosadili povinné kvóty pro imigranty. Výjimkami jsou Karel Schwarzenberg a Pavel Telička. Všichni ostatní volili silná slova a začíná se mluvit i o konci samotné EU.
22.09.2015 21:41 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3714 článků) , Karel Schwarzenberg (512 článků)