Článek

V Arše představí Husa na provázku Smějící se bestie

 
V pražském Divadle Archa ve středu začíná přehlídka Smějící se bestie. Jedná se o inscenační sérii brněnského Divadla Husa na provázku. Potrvá do 18. dubna. Projekt nabídne inscenace Fidlowačka aneb Kde domov můj?, Mein Švejk (Operetta. Komedie. Smrt), Bubiland, Myši Natalie Mooshabrové, Směšná interpretace a Dvojí proměna aneb Kuřátko a obilí. Akce je součástí přehlídky Divadlo v pohybu X: Potrhání smíchem.
13.04.2016 06:35 |

podobné články

Podobné články

Smějící se bestie v Arše

 
Kompletní projekt brněnského Divadla Husa na provázku Smějící se bestie uvede v premiéře příští týden v Praze Divadlo Archa v rámci přehlídky Divadlo v pohybu X: Potrháni smíchem. V rámci přehlídky budou uvedeny i dvě pražské premiéry inscenací Vladimíra Morávka Směšná interpretace a Dvojí proměna.
09.04.2016 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Morávek (38 článků)

Husa na provázku v Arše představí Havlovu neznámou hru Prase

 
Brněnské Divadlo Husa na provázku uvádí od 8. do 13. dubna výběr ze svých inscenací na jevišti pražského Divadla Archa, včetně neznámé hry Václava Havla.
09.04.2010 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4806 článků)

Husa na provázku představí svého Janáčka v Praze

 
Pražskou premiéru bude mít v sobotu a neděli v Arše nová inscenace divadla Husa na provázku: Leoš aneb Tvá nejvěrnější. Hru Milana Uhdeho a Leoše Štědroně, kteří jsou i autory slavné Balady pro banditu, režíroval Vladimír Morávek.
09.12.2011 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Milan Uhde (66 článků) , Vladimír Morávek (38 článků) , Leoš Janáček (93 článků)

Husa na Provázku představí v Praze nové hry

 
Brněnské divadlo Husa na provázku uvede v pátek v pražské Arše dvě letošní inscenace, v pátek to bude Tichý Tarzan v režii Anny Petrželkové a v sobotu a v neděli dramatizaci románu Thomase Manna Doktor Faustus v režii Jana Mikuláška.
12.04.2012 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Thomas Mann (9 článků) , Thomas Mann (9 článků)

Husa představí čapkovské inscenace

 
Divadlo Husa na provázku uvede v Pražské Arše od pátku do úterý pod titulem Taková slavnost navíc své čapkovské inscenace. Pražskou premiéru bude mít v rámci projektu Čapek (Čapkové) na provázku i inscenace Ze života hmyzu - Oh! Jaká podívaná!
17.04.2013 08:40 |

podobné články

Husa nabízí Čapka na provázku

 
Brněnské Divadlo Husa na provázku přijíždí do Prahy s čapkovskými inscenacemi. Kromě Hordubala nabídne naprostou novinku Trapná muka. Inscenace vycházejí z Čapkových povídek je druhou částí trilogie Čapek na Provázku.
05.04.2011 14:05 |

podobné články

RECENZE: Den extáze. Divadlo Husa na provázku oslavilo pětačtyřicítku

 
Vyšla si husa na procházku a na provázku vedla člověka. Tak nějak to napsal v jednom filmovém libretu Jiří Mahen. Jeho slova si zakladatelé Husy na provázku vetkli rovnou do názvu. Bylo to na přelomu let 1967 a 1968.
24.09.2013 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Mahen (8 článků)

Husa představí v Arše pět současných her

 
Maratón pěti her současných autorů v podání brněnského divadla Husa na provázku se uskuteční tuto neděli v pražském divadle Archa. Jedenáctihodinové pásmo Kde Shakespeare můj? začne v jedenáct hodin.
15.09.2011 09:05 |

podobné články

Opravdu drsná parodie na Nečase s Nagyovou. Pořád jsme prý smějící se bestie...

 
Glosátor společenského dění a někdejší člen ODS Miroslav Macek objevil na internetu svéráznou parodii na odposlechy Jany Nečasové (dříve Nagyové), které byly hojně propírány v médiích. Sám Macek tento počin oglosoval lakonickým „stále platí, že Češi jsou smějící se bestie“.
22.05.2015 12:51 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1538 článků) , Jana Nagyová (1531 článků)

S Dášenkou až na DNO v Huse na provázku

 
Jako slavné intermezzo ještě slavnějšího vyvrcholení projektu Čapek na provázku, kterým se v brněnském Centru experimentálního divadla má stát Morávkova dubnová inscenace Ze života hmyzu, připravilo Divadlo Husa na provázku Dášenku aneb Psí kusy roztomilé herecké dvojice - Jiřího Jelínka a Anežky Kubátové.
12.02.2013 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Jelínek (51 článků)

V Arše bude opět Kniha hledat autora, Husa uvede v Praze poprvé Tanečnici

 
V neděli 20. května se otevřou dveře divadla Archa kolem páté hodiny, aby se uzavřely až kolem jedenácté po koncertě jednoho z členů divadla Husa na provázku. Stane se tak v rámci prezentace tří scénických črt vybraných v soutěži vypsané divadlem. V prvním ročníku Ceny Konstantina Trepleva zvítězilo sedm scénářů ze zaslaných tří set.
14.05.2012 09:40 |

podobné články

Divadlo Husa na provázku zahrálo na počest Havla

 
Brněnské divadlo Husa na provázku v neděli zahrálo na počest bývalého prezidenta Václava Havla představení jeho hříčky Prase. Četl se i dopis brněnským zastupitelům proti finančním škrtům v kultuře. Havel jej podpořil. Na místě nebyl, diváky pouze pozdravil prostřednictvím telefonu. Večer k Havlovým 75. narozeninám obsahoval i výstavu fotografií nebo projekci jeho filmu Odcházení. Informuje ČTK.
17.10.2011 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4806 článků)

Husa na provázku a příliš mnoho gaunerů

 
V rozjitřené atmosféře volby nového pána Pražského hradu vystoupilo brněnské Centrum experimentálního divadla - Husa na provázku, HaDivadlo a Divadlo U stolu s novým vydáním scénického časopisu Rozrazil 5/2013 - O naší nynější krizi.
28.01.2013 08:35 |

podobné články

Chceme mít v Brně ulici Václava Havla, zní z Divadla Husa na provázku

 
Už v brzké době budou moci možná Brňané chodit uličkou Václava Havla. Nápad pojmenovat po zesnulém exprezidentovi a dramatikovi ulici vzešel z uměleckého okruhu Divadla Husa na provázku. Návrh na pojmenování už dorazil na radnici městské části Brno-střed. Podle starosty Libora Šťástky (ODS) by se ale k nápadu měli vyjádřit hlavně místní obyvatelé.
05.02.2013 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4806 článků)

Zemřel divadelník Srba, zakladatel Divadla Husa na provázku

 
Ve věku dvaaosmdesáti let zemřel v sobotu večer divadelník, teoretik, profesor Janáčkovy akademie múzických umění (JAMU) a zakladatel brněnského Divadla Husa na provázku Bořivoj Srba, řekl mluvčí akademie Luboš Mareček. Srba dosud přednášel na Divadelní fakultě JAMU.
05.05.2014 10:50 |

podobné články

Husa na provázku dokončuje poctu Kunderovi v rytmu tanga

 
Divadlo Husa na provázku připravuje novou inscenaci v rytmu tanga Směšná interpretace, která se má stát poctou spisovateli Milanu Kunderovi. Herci si museli temperamentní tanec osvojit s bravurou profesionálů. Inscenace na ně podle režiséra Vladimíra Morávka klade i další vysoké nároky.
10.11.2015 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Milan Kundera (62 článků) , Vladimír Morávek (38 článků)

Zeman z hrobu a obří lebka: »Nenávistný útok elity«, kontruje Ovčáček malbu divadla Husa na provázku

 
Obří lebka s nápisem »Zeman z hrobu« se objevila na bráně divadla Husa na provázku. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček to okomentoval jako »nenávistný útok elity«.
20.02.2018 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Zeman (1091 článků)

Husa na provázku má konečně dramaturga: Po Morávkovi, který herce prý týral, přichází Oščatka

 
Divadlo Husa na provázku má nového uměleckého šéfa. Stal se jím dramaturg Miroslav Oščatka. Ten vystřídal odvolaného Vladimíra Morávka, na jehož chování si stěžovali herci. Někteří dokonce mluvili až o týrání.
21.03.2018 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Morávek (38 článků)

V Huse na provázku si zahraje Miroslav Donutil se synem Martinem

 
Prostor k pomyslnému hereckému souboji Miroslava Donutila a jeho syna Martina vytvořila brněnská Husa na provázku v nové inscenaci Amadeus. Starší z Donutilů ztělesní Antonia Salieriho, skladatele, jehož frustrace dožene ke zločinu. Donutil mladší se představí jako Wolfgang Amadeus Mozart, jenž se chová jako výrostek utržený ze řetězu, avšak jeho hudba je nedostižná. Divadelníci inscenaci v pondělí představili novinářům.
11.03.2014 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Donutil (331 článků)