Článek

Útvar odhalování korupce a finanční kriminality hlásí posun v kauze ZENON

 
Úzká spolupráce pracovníků týmu Kobra opět přinesla své ovoce. Policisté Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality služby kriminální policie a vyšetřování (ÚOKFK) zahájili na základě dosud shromážděných údajů z probíhajícího vyšetřování trestní stíhání dalších osob v rámci případu ZENON.
27.10.2015 16:11 |

podobné články

Podobné články

ÚOKFK: Operace ZENON – milionové krácení daní

 
Kriminalisté Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality služby kriminální policie a vyšetřování (ÚOKFK SKPV) rozkryli v rámci operace s krycím názvem „ZENON“ rozsáhlý případ podezření ze spáchání trestných činů zkrácení daně poplatku a podobné povinné platby, zneužití pravomoci úřední osoby a podplácení.
29.11.2013 13:40 |

podobné články

Útvar odhalování korupce a finanční kriminality ukončil vyšetřování úvěrů ČEB

 
Policisté Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality služby kriminální policie a vyšetřování (ÚOKFK) ve čtvrtek 26. února 2015 předali státnímu zástupci Vrchního státního zastupitelství v Praze spisový materiál, který se týká poskytování úvěrů ze strany České exportní banky.
27.02.2015 15:41 |

podobné články

Lessy chce specializovaný útvar pro boj s korupcí. Inspiraci nalezl v zahraničí

 
Policejní prezident Petr Lessy chce, aby v budoucnu vznikl nový celostátní útvar, který by se zabýval pouze korupčními trestnými činy. Jádro jednotky by měli tvořit policisté z odboru korupce Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality (ÚOKFK).
18.01.2012 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Lessy (875 článků) , Petr Lessy (799 článků)

Průtahy při vyšetřování korupce ve VV odmítám, říká Lessy

 
Útvar odhalování korupce a finanční kriminality (ÚOKFK) postupuje podle policejního prezidenta Petra Lessyho při vyšetřování kauzy údajné korupce ve Věcech veřejných (VV) standardně a bez průtahů.
20.05.2011 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Lessy (875 článků) , Petr Lessy (799 článků)

Lovci korupčníků jsou "na koni". Tady jsou výsledky

 
Útvar pro odhalování korupce a finanční kriminality zveřejnil v pátek pololetní hodnotící zprávu své činnosti. Už loni se podařilo útvaru vybrat dvakrát víc finančních prostředků z trestné činnosti než v letech minulých, letos podle všech ukazatelů zlomí útvar rekord ve všech kvantifikovaných bodech.
20.07.2012 11:15 |

podobné články

Zlé podmínky elitních protikorupčních policistů: Expříslušník se rozepsal

 
Útvar odhalování korupce a finanční kriminality (ÚOKFK) je celorepublikový útvar. Má expozitury v krajích a také několik odborů na centrální úrovni, které se zaměřují na určitou trestnou činnost. Pražský odbor se zabýval mediálně známými kauzami jako Opencard, vojenskými zakázkami na greeny, pandury či letouny CASA nebo kauzou Mostecké uhelné společnosti. Přesto odsud odešli další čtyři policisté a fluktuace detektivů na tomto odboru je značná. Situaci na serveru Česká pozice komentuje Zdeněk Ondráčka, který v pražské pobočce ÚOKFK pracoval do začátku roku 2011.
08.04.2013 17:00 |

podobné články

Z daňové kriminality vyplouvá propojení do politiky, říká šéf protikorupční policie

 
V posledních měsících policie obvinila řadu lidí z politiky, případně z jejího zákulisí. Významnou měrou se na tom podílel Útvar odhalování korupce a finanční kriminality. "V současné době šetříme téměř 100 případů daňových trestných činů se škodou 20 miliard korun," vysvětluje v rozhovoru pro deník Právo šéf protikorupční policie Tomáš Martinec s tím, že právě u těchto případů se objevují propojení do státní správy a politiky.
16.10.2012 04:30 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Martinec (106 článků)

Z daňové kriminality vyplouvá propojení s politikou, říká šéf protikorupční policie

 
V posledních měsících policie obvinila řadu lidí z politiky, případně z jejího zákulisí. Významnou měrou se na tom podílel Útvar odhalování korupce a finanční kriminality. "V současné době šetříme téměř 100 případů daňových trestných činů se škodou 20 miliard korun," vysvětluje v rozhovoru pro deník Právo šéf protikorupční policie Tomáš Martinec s tím, že právě u těchto případů se objevují propojení do státní správy a politiky.
16.10.2012 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Martinec (106 článků)

Policie podezírá z korupce šéfa brněnského finančního úřadu

 
Policie zadržela v pondělí ředitele finančního úřadu Brno III a také zástupce čtyř firem. Jsou podezřelí z toho, že stát připravili neoprávněným čerpáním nadměrných odpočtů daně z přidané hodnoty (DPH) o 26 milionů korun, řekl dnes mluvčí Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality Jaroslav Ibehej. Vyšetřování pokračuje. Na nesrovnalosti na brněnském finančním úřadu upozornil policejní specialisty finančně analytický útvar ministerstva financí.
19.03.2013 18:25 |

podobné články

Protikorupční útvar KOBRA zajistil majetek za 100 milionů korun

 
Členové pracovního týmu KOBRA (policisté Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality služby kriminální policie a vyšetřování ve spolupráci s Finanční správou ČR a Finančně analytickým útvarem Ministerstva financí) zajistili majetek za 100 milionů korun.
18.05.2015 10:51 |

podobné články

Kdo je namočený do sázkařské aféry?

 
Fotbalová asociace ČR ve čtvrtek zřejmě obdrží klíčové informace související s nedávno odstartovanou sázkařskou aférou. FAČR má dopisem vyrozumět policejní Útvar pro odhalování korupce a finanční kriminality, řekl bezpečnostní manažer asociace Martin Synecký. Asociace je tak blízko tomu, aby zjistila jména všech osob či klubů, které v kauze figurují. Ve čtvrtek by tak disciplinární komise mohla odstartovat i řízení s obviněnými. 
01.10.2013 08:00 |

podobné články

Řediteli, tohle smrdí. Hlavně žádný průser. Policista vypovídal, jak Šlachta rozjel kauzu Barták

 
Bratře, zavřeme Bartáka. Tímto prohlášením šéfa Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Roberta Šlachty začala podle exředitele Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality (ÚOKFK) Libora Vrby už šest let se táhnoucí kauza údajné korupce kolem nákupu vozidel Tatra do české armády. Podle Vrby, bývalého přítele Šlachty, se jednalo jen o jeden z více případů, kdy měl Šlachta kvůli své ctižádosti hnát své lidi do věcně nepříslušných politických kauz.
18.03.2014 17:55 |

podobné články

Případ ZENON – ukončení vyšetřování

 
Kriminalisté sekce finanční kriminality Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ), kteří jsou zařazeni v pracovním týmu Daňová Kobra, v těchto dnech navrhli státnímu zástupci Městského státního zastupitelství v Praze obžalovat 8 osob ze zvlášť závažného zločinu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby.
19.07.2017 11:30 |

podobné články

Bývalý starosta Karolinky byl obviněn z korupce

 
Při vyšetřování korupce na městském úřadu v Karolince obvinili vyšetřovatelé prvního člověka. Jedná se o bývalého starostu, Tomáše Hořelicu. Na úřadu vyšetřovali policisté z Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality od srpna loňského roku.
15.07.2012 09:10 |

podobné články

Mazánek jako jediný adept na šéfa policejní „superjednotky“? Zkušený novinář má vážné pochyby o pozadí

 
Do soutěže o post šéfa nového útvaru boje proti organizovanému zločinu se přihlásil jediný adept – šéf kriminální policie Michal Mazánek. O tom, proč je špatná zpráva to, že v úřadě nahradí odcházejícího Roberta Šlachtu, píše na serveru Respekt.cz Jaroslav Spurný. Šlachta odchází poté, co jeho Útvar pro odhalování organizovaného zločinu byl v rámci reorganizace policie sloučen s Útvarem pro odhalování finanční kriminality.
29.06.2016 21:00 |

podobné články

Hadrava (ANO): Granty jsou součástí systému prevence kriminality v hlavním městě

 
Praha vyhlašuje grantové řízení pro oblast prevence kriminality. Pravidla pro městský program prevence kriminality na rok 2016 schválila ve středu Rada hl. m. Prahy. Předpokládaný objem finančních prostředků na granty pro oblast prevence kriminality je 12 milionů korun, konečná částka bude známá po schválení rozpočtu na rok 2016.
04.09.2015 13:01 |

podobné články

Hadrava (ANO): Dobrou práci odvádějí odborníci a úředníci z oblasti prevence kriminality

 
Pražské městské části mají kvalitní projekty na prevenci kriminality. Ukázala to Soutěž k ocenění aktivit v oblasti prevence kriminality na území hl. m. Prahy, která byla vyhlášena u příležitosti 20. výročí nastavení systému prevence kriminality v hl. m. Praze.
11.12.2017 15:40 |

podobné články

Policie zabavila radnici počítač, prošetřuje prodej náchodského pivovaru

 
Útvar pro odhalování korupce a finanční kriminality odnesl z náchodské radnice notebook tiskové mluvčí.
16.06.2009 16:40 |

podobné články

Plagiátorství na plzeňských právech bude prošetřovat protikorupční policie

 
Plzeňští policisté, kteří se minulý týden začali zabývat trestním oznámením na porušení autorského práva v souvislosti s podezřením na plagiátorství u bývalého proděkana plzeňské právnické fakulty Ivana Tomažiče, dál na případu pracovat nebudou. Rozhodla o tom šéfka plzeňského státního zastupitelství Antonie Zelená. V prověřování bude pokračovat útvar odhalování korupce a finanční kriminality, kteří už šetří jiné podezřelé věci na fakultě.
09.10.2009 14:20 |

podobné články