Článek

Útočníky jejich oběť opouští nejčastěji až napotřetí

 
Bil ženu hlava nehlava. Když ji viděl lékař, okamžitě zalarmoval policii. Ta násilníka vykázala, ženu i chlapce ochránila. To však není konec příběhu. Po dvou letech potřebuje stejná žena znovu pomoc. Mezitím si však stihla tyrana vzít a porodit mu dalšího syna. Těžko pochopitelné? Podle odborníků zcela běžné.
08.11.2015 04:50 |

podobné články

Podobné články

Diskriminaci ženy kvůli pohlaví soud neuznal ani napotřetí

 
Ekonomka Marie Čauševićová ani napotřetí neuspěla se svou žalobou týkající se možné diskriminace kvůli pohlaví. Místo omluvy a milió­nové satisfakce bude naopak ona muset platit, a to náklady soudního řízení ve výši zhruba sto tisíc korun. Obvodní soud pro Prahu 7 minulý týden znovu po půldruhém roce odmítl, že by Čaševićová neuspěla v roce 2005 při výběrovém řízení na nového ekonomického ředitele společnosti Pražská teplárenská právě proto, že je žena.
26.06.2012 04:30 |

podobné články

Napotřetí mu to vyšlo. Sebevědomý Snedeker slaví titul z Pebble Beach

 
Když po závěrečné jamce mačkal v ruce vítězný míček, vztyčil současně tři prsty. Jako by chtěl vzkázat: Napotřetí to konečně vyšlo. Pokud byste chtěli vybrat hráče, z jehož hry jde v novém roce ten největší respekt, pak je o něm právě nyní řeč. Brandt Snedeker se na Pebble Beach dočkal prvního titulu v letošním roce. Obdiv si však zaslouží za mnohem víc.
11.02.2013 11:20 |

podobné články

Václav Klaus mladší opouští PORG. Mecenáši Romanovi chtěl vrátit všechny sponzorské dary

 
Ředitel Prvního obnoveného reálného gymnázia (PORG) Václav Klaus mladší v pátek rezignoval na post ředitele školy a opouští ji. Uvedl to v pátek server Týden.cz. PORG patří mezi špičková gymnázia v zemi a Klaus ho opouští po 15 letech. Odchází kvůli sporům s hlavním mecenášem a předsedou Správní rady PORG Martinem Romanem, bývalým šéfem ČEZ.
17.01.2014 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9029 článků) , Martin Roman (282 článků)

Policie dopadla první laserové útočníky! Jsou nezletilí

 
Měsíc po uzákonění ochranných zón kolem letišť dopadli policisté první tři útočníky, kteří laserovými paprsky ohrožovali přistávající letadla.
13.01.2011 21:50 |

podobné články

Kdo bude dávat góly? Fotbalová reprezentace má jen dva útočníky

 
Před fotbalovou reprezentací je nová výzva. Cesta na světový šampionát do Brazílie, vede přes těžkou kvalifikační skupinu. Michal Bílek má k dispozici ale zřejmě jen dva útočníky.
07.08.2012 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Michal Bílek (366 článků)

Paroubek: Neuvalení vazby na útočníky z Duchcova je chybou

 
Rozhodnutí soudu o neuvalení vazby na útočníky z Duchcova pokládám za velmi špatné rozhodnutí. Jak mají občané vnímat spravedlnost ve v našem státě chvíli, kdy nedojde k vazebnímu stíhání útočníků. Zejména pak v případě takto brutálního a bezprecedentního útoku.
31.05.2013 16:20 |

podobné články

Vydra bude muset dřít jako mezek! West Bromwich koupil další dva útočníky

 
Momentálně zraněnému fotbalovému reprezentantovi Matěji Vydrovi přibyli ve West Bromwichi další dva konkurenti. Anglický tým v závěru přestupového období získal útočníky Stephanea Sessegnona ze Sunderlandu a Victora Anichebeho z Evertonu.
03.09.2013 11:20 |

podobné články

Češi svým partnerům lžou nejčastěji o penězích

 
Češi nejčastěji lžou svým partnerům o penězích. Jsou tak na tom podle nedávného výzkumu podobně jako Malajci. Většina obyvatel z 16 oslovených zemí přiznala, že nejčastěji lžou o tom, kde ve skutečnosti jsou či byli. Lže se také o cenách koupených věcí.
24.09.2009 18:05 |

podobné články

Deset nejčastějších mužských a ženských lží

 
"Moc jsem toho nevypil," lžou muži nejčastěji. Podle britské studie nemluví pánové pravdu obecně třikrát denně, což je častěji než u žen. Ty v průměru totiž řeknou lež jen dvakrát za den. A nejčastěji lžou větou: "Nic se neděje, jsem v pohodě." Nejčastěji přitom lžou muži i ženy svým matkám, dvakrát více než svým partnerům.
19.05.2010 13:15 |

podobné články

Denně řekneme tři malé lži: Nejčastěji partnerovi

 
Každodenní život běží jako po másle také díky lhaní. Podle nové americké studie totiž lidé řeknou denně v průměru tři malé lži, aby si usnadnili život. Nejčastěji si lži vyslechnou partneři, následují kolegové v práci a kamarádi. Nejčastěji měníme či zatajujeme to, kde se zrovna nacházíme či jsme se nacházeli. Oblíbeným tématem pro zatajování či pozměňování skutečnosti jsou také domácí práce.
04.01.2011 08:10 |

podobné články

WikiLeaks: Američané nejčastěji citují politoložku Dvořákovou

 
Co ambasádu USA vedlo k tomu, že nejčastěji citovala právě Dvořákovou? Prý to bylo jen proto, že se nejčastěji objevovala i v českých médiích.
03.10.2011 22:00 |

podobné články

Láká cizince Váš kraj? A z kterých zemí do Česka nejčastěji jezdí? Podívejte se!

 
Česko díky svým památkám a přírodě láká řadu turistů z jiných zemí. Nejčastěji jsou to Němci a Rusové, avšak zamíří k nám i statisíce cizinců z jiných zemí. Podívejte se na přehled deseti národů, které do Česka zavítají nejčastěji, a také na to, které kouty naší vlasti nejvíce vyhledávají.
10.05.2013 17:30 |

podobné články

Sunmaker.com: Nejčastěji hrají online hry muži do 40 let, zvládnou i 100 rychlých kol za sebou

 
Češi se hraní online her věnují nejčastěji ve dnech od čtvrtka do neděle, s průměrnou délkou návštěvy 20 minut. Typickým návštěvníkem je pak muž ve věku 18 až 40 let, nejčastěji se středoškolským vzděláním. Vyplývá to z nejnovějších statistik online herního portálu Sunmaker.com, které mapují poptávku Čechů po hraní v prvních měsících roku 2014.
28.04.2014 11:05 |

podobné články

Analýza: Ve sněmovně nejčastěji hlasoval poslanec KSČM Valenta

 
Nejčastěji hlasujícím poslancem na schůzích sněmovny je Jiří Valenta z klubu KSČM. Naopak nejméně často hlasoval předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg. Vyplývá to z analýzy sdružení KohoVolit.eu. Podle analýzy je v desítce nejčastěji hlasujících poslanců pět komunistů, tři sociální demokraté, jeden poslanec ANO a jeden poslanec KDU-ČSL.
30.12.2014 12:57 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Valenta (115 článků) , Karel Schwarzenberg (3715 článků) , Karel Schwarzenberg (513 článků)

Na co nejspíš zemřete? Tyhle nemoci zabíjí Čechy nejčastěji, říká statistika

 
Lidé v Česku nejčastěji umírají na nemoci oběhové soustavy. Například problémy se srdcem každý rok zabijí asi 20 tisíc lidí, z toho o něco více žen. Velkým zabijákem je také rakovina, která má na svědomí čtvrtinu všech úmrtí a nejčastěji postihuje plíce. Tisíce lidí ročně umírají také na problémy s dýcháním. Vyloženě na stáří zemřelo předloni „jen“ 58 lidí, vyplývá to ze statistické zdravotnické ročenky. Blesk.cz přináší velký přehled nejzávažnějších a nejrozšířenějších onemocnění.
06.02.2017 05:05 |

podobné články

Vary opouští šest hráčů, kouč Baďouček zůstává

 
Vedení se rozhodlo uvolnit útočníky Milana Hluchého a Marka Melenovského a obránce Karola Slobodu.
14.03.2011 23:15 |

podobné články

Osobnosti: Milan Hluchý (2 články) , Marek Melenovský (2 články)

Iginla opouští Calgary. Bude hrát za Pittsburgh

 
Hokejový útočník Jarome Iginla se stal v NHL novou posilou Pittsburghu, kam byl vyměněn z Calgary, kde strávil celou dosavadní kariéru ve slavné soutěži. Za svého dlouholetého kapitána získali Flames od Tučňáků právo výběru v prvním kole letošního draftu a práva na mladé útočníky Kennetha Agostina a Bena Hanowskiho. 
28.03.2013 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Jarome Iginla (5 článků)

Rangers vyměnili útočníka Gáboríka do Columbusu

 
Slovenská hokejová hvězda Marián Gáborík opouští New York Rangers, kteří jej vyměnili do Columbusu za útočníky Dericka Brassarda, Dereka Dorsetta, obránce Johna Moorea a právo výběru v šestém kole letošního draftu. Jednatřicetiletý Gáborík má ještě na příští sezonu platný kontrakt s ročním příjmem 7,5 milionu dolarů.
03.04.2013 23:30 |

podobné články

Osobnosti: Marián Gáborík (20 článků)

Hasiči hlásí čtvrtou oběť povodní

 
Hasičská záchranná služba Libereckého kraje v sobotu v devět večer oznámila, že si povodně vyžádaly už čtvrtou oběť. Je jí muž z Raspenavy na Liberecku. Z Raspenavy pocházela i třetí oběť, 83letý senior. Ministerstvo vnitra zatím potvrdilo jen tři oběti.
07.08.2010 21:10 |

podobné články