Článek

Ústí škrtá investice, musí platit pokuty za chyby v dotacích

 
Ústí nad Labem bude muset zaplatit stovky milionů korun na sankcích, které mu za chyby projektech na evropské dotace vyměřily úřady. Radnice by mohla vracet až půl miliardy korun, řekl ČTK náměstek primátora Martin Mata (ANO). Město finanční rezervu nemá a omezí proto investice. Krajské město hospodaří s příjmy kolem 1,4 miliardy korun a splácí řadu úvěrů.
05.04.2015 21:01 |

podobné články

Podobné články

Ústí nad Labem platí vysoké pokuty za zpackané projekty

 
Ústí nad Labem bude muset radikálně omezit investice. Za chyby v projektech na evropské dotace totiž město dostalo pokuty v řádu několika stovek milionů korun. Ústí přitom už teď hospodaří s částkou 1,4 miliardy korun a splácí řadu úvěrů.
05.04.2015 15:46 |

podobné články

Za chyby v dotacích kraje platit nemusí, prohlásil hejtman Hašek

 
Asociace krajů se ve středu večer sešla s premiérem Petrem Nečasem (ODS). Podle jejího předsedy Michala Haška (ČSSD) asociace odmítá spoluúčast za chyby v Regionálních operačních programech.
17.04.2013 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9178 článků) , Michal Hašek (2249 článků)

Když se plošně škrtá, nejlepší odejdou, varuje Bárta

 
Když se v úřadě plošně škrtá, ti podprůměrní a průměrní zůstanou a ti nejlepší odejdou, varoval v rozhovoru pro Právo ministr dopravy Vít Bárta (VV).
01.08.2010 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2816 článků)

Kuřátka, řízky a páter Koniáš. I to se řeklo k daňovému balíčku

 
Předseda Věcí veřejných Radek John přirovnal dnes ve sněmovně jednání vlády k řádění pátera Koniáše, který pálil české knihy. „Škrtá se na vědě, škrtá se na školství," uvedl. Navýšení DPH podle něj povede jen k poklesu výdajů domácností. „Lidé šetří kvůli strachu z budoucnosti," řekl John.
07.11.2012 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2457 článků)

Ve vědě se škrtají investice. A to je problém, varuje doktorka

 
Každá nová vláda slibuje, že půjde více peněz na vědu a výzkum. Jak však popisovala na ČT imunoložka Blanka Říhová, investice do vědy se spíše snižují. Nejvíce se škrtá v nákupech moderních přístrojů, což může být v budoucnu vážný problém.
06.09.2013 20:00 |

podobné články

I papaláši musí platit pokuty. Hašek si měl na řidiče došlápnout

 
Jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD) nepřímo pomohl svému řidiči, který díky němu nepřišel o body. A to zřejmě jen díky tomu, že v době, kdy šofér porušil předpisy, seděl v jeho voze právě politik. Dopravní expert se nad odpuštěním hříchu podivuje. Pokuty prý musí platit královna i politik.
28.08.2011 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2249 článků)

Zmanipulovaná losování. ÚOHS rozdal pokuty ve výši přes 3 miliony korun

 
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) uložil za netransparentní losování v osmi výběrových řízeních pokuty v celkové výši 3,15 milionu korun. Pokuty mají zaplatit Povodí Vltavy, města Šternberk, Kostelec nad Labem, Jihočeský kraj, Správa silnic Olomouckého kraje nebo obce Cítov na Mělnicku a Svijany na Liberecku. Nejvíc má zaplatit Povodí Vltavy, za chyby ve dvou případech celkem milion korun. Vyplývá to z informací, které dnes ÚOHS poskytl ČTK.
01.11.2012 17:55 |

podobné články

V Ústí nad Labem vznikne koalice ANO a PRO! Ústí

 
V Ústí nad Labem se v pondělí na koalici dohodlo vítězné hnutí ANO 2011 s hnutím PRO! Ústí, které skončilo druhé. V sedmatřicetičlenném zastupitelstvu bude mít koalice 20 mandátů, ANO jich ve volbách získalo 12, PRO! Ústí osm.
20.10.2014 21:00 |

podobné články

ANO: Primátorem města Ústí nad Labem bude Josef Zikmund

 
Koaliční jednání hnutí ANO Ústí n/L a PRO! Ústí vyústila v dohodu o obsazení postu primátora statutárního města Ústí nad Labem. Tuto funkci bude vykonávat Ing. Josef Zikmund z hnutí ANO Ústí n/L.
25.10.2014 14:10 |

podobné články

Boj proti korupci: Kraje budou muset informovat o dotacích

 
Kraje možná budou muset ze zákona zveřejňovat informace o poskytovaných dotacích a návratných finančních výpomocích. V předloze o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů to navrhují tři koaliční poslanci. Návrh musí nejprve posoudit vláda, rozhodne o něm parlament.
15.09.2012 12:55 |

podobné články

Radní Ústeckého kraje jsou proti placení pokuty za potíže s dotacemi

 
Rada Ústeckého kraje doporučila zastupitelům odmítnout účast kraje na úhradě pokuty, kterou nařídila Evropská komise Ústeckému a Karlovarskému kraji za potíže v dotacích. Jménem celé rady to na dnešním jednání zastupitelů řekl radní pro ekonomiku Ladislav Drlý (KSČM).
25.03.2013 11:40 |

podobné články

Chyby u veřejných zakázky stály loni 30 milionů korun. Opakují se!

 
Za chyby ve veřejných zakázkách byly v minulém roce uloženy pokuty ve výši 30 milionů korun a Úřad pro ochranu hospodářské soutěže ohledně těchto pochybení zahájil 530 správních řízení. Veřejní činitelé se pochybením vystavují nejenom vysokým pokutám, ale i hrozbě odebrání dotací či dokonce trestnímu stíhání. Nových stížností na veřejné zakázky přitom stále přibývá. Jaké chyby úřady dělají ve veřejných zakázkách a jak se nedostat do problémů, vám prozradíme v několika krátkých bodech.
03.06.2010 12:35 |

podobné články

Za chyby v dotacích může zaplatit ROP Severozápad až 2,5 miliardy korun

 
Zřejmě kolem 2,5 miliardy korun zaplatí Regionální operační program Severozápad za dotační pochybení. O tomto rozhodnutí Evropské komise, jejíž komisaři nalezli chyby v dotovaných projektech, ve středu informoval mluvčí dotačního úřadu Vojtěch Krump.
06.02.2013 11:35 |

podobné články

Stamilióny za chyby v dotacích nakonec zřejmě zaplatí Severovýchod

 
Výbor Regionální rady regionu soudržnosti Severovýchod vyzval zastupitelstva Libereckého, Pardubického a Královéhradeckého kraje, aby schválila zaplacení 378 miliónů za chyby zjištěné při auditech projektů podpořených evropskými dotacemi. Informoval o tom liberecký hejtman a předseda regionální rady Martin Půta (SLK).
11.05.2013 05:50 |

podobné články

NKÚ našel v dotacích na podporu zaměstnanosti chyby za 140 mil. Kč

 
Nejvyšší kontrolní úřad zkontroloval dotace na podporu zaměstnanosti v hodnotě 3,7 miliardy korun a našel v nich nedostatky za 140 milionů korun. Kontroloři prověřili 29 konkrétních projektů a závažné chyby objevili u šesti z nich. Chybovaly prý Ministerstvo práce a sociálních věcí i úřady práce. ČTK o tom informovala mluvčí NKÚ Olga Málková.
27.05.2013 08:40 |

podobné články

NKÚ objevil v čerpání eurodotací v Praze chyby za milióny

 
Nejvyšší kontrolní úřad objevil v čerpání v evropských dotacích z programu Praha - Konkurenceschopnost v letech 2007 až 2013 chyby za několik miliónů korun. Například Praha 11 si podle kontrolorů nechala proplatit 10,5 miliónu Kč za práce, jejichž provedení neumí prokázat.
29.12.2014 08:06 |

podobné články

Chybu v dotacích na vozy pro postižené chce napravit i koalice

 
Koaliční poslanci navrhli změnu v dotacích na automobily pro postižené lidi. Handicapovaným, kteří dostali příspěvek v minulosti, by se podle novely zkrátila z nynějších deseti na původních pět let doba, po níž mohou žádat o nový. Obdobnou předlohu se stejným cílem podali do sněmovny o něco dříve také opoziční sociální demokraté.
14.01.2012 12:25 |

podobné články

Odvolaný primátor Liberce chce vydělat na evropských dotacích

 
Odvolaný liberecký primátor Jan Korytář, známý jako bojovník proti korupci, klientelismu a zneužívání postavení, si chce přivydělat na úkor svého sdružení Čmelák, respektive na evropských dotacích, píše v nejnovějším vydání týdeník Euro. Čmelák žádá o dotaci 19 milionů korun na vybudování Centra pro přírodu, které by ale mělo vyrůst na Korytářových pozemcích v Liberci-Harcově.
12.03.2012 06:10 |

podobné články

Senát rozhodne o dotacích na auta pro postižené

 
Změnu v dotacích na automobily pro handicapované a podmínky využívání údajů ze základních registrů má ve středu řešit Senát. Podle doporučení svých výborů by měl obě navržené úpravy schválit. Věnovat se má také petici za uzákonění referenda, což už vláda připravila. Organizátorům petice se ale navrhované podmínky nelíbí.
09.04.2012 19:40 |

podobné články