Článek

Úspěšný oratorní debut Martina Kumžáka

 
K blížícímu se Dni české státnosti, výročí smrti svatého Václava, uvedl Symfonický orchestr hl. města Prahy FOK ve Smetanově síni dvakrát, ve středu a ve čtvrtek, světovou premiéru oratoria Svatý Václav od Martina Kumžáka.
25.09.2015 15:51 |

podobné články

Osobnosti: Svatý Václav (32 článků)
Podobné články

3 spolehlivé kroky jak mít úspěšný rok

 
Máme tu nový rok se šťastnou osmičkou na konci, která je pro mnohé z nás příslibem toho, že to bude úspěšný rok. Možná si i vy od tohoto roku hodně slibujete. Chcete uchopit příležitosti za pačesy a kočírovat svůj život tím správným směrem. V dnešním článku se dozvíte, co musíte udělat pro to, abyste měli po finanční stránce úspěšný rok. A proč zrovna po finanční stránce? Co si budeme nalhávat: bez peněz by to v životě nešlo. S příchodem nového roku máte ideální příležitost začít dělat věci jinak, třeba daleko lépe, nežli jak jste je dělali doposud. A upřímně: kdo z nás by nechtěl, aby se mu dařilo finančně, že? Mějte finančně úspěšný rok! Už jsme si ujasnili, že bez peněz to v životě prostě nefunguje. Potřebujeme je všichni, bez výjimky. Proto si teď řekneme, co můžete udělat pro to, aby se vám v roce 2018 po finanční stránce dařilo lépe, nežli v roce předchozím, kterému jsme před pár dny dali sbohem. Krok první: udělejte si přehled o svých financích To je základ všeho. Dokud nebudete vědět, jak na tom po finanční stránce jste, nemůžete podnikat další kroky, natož pak kroky k tomu, aby se vám začalo více dařit. Pečlivě si sepište veškeré vaše příjmy, do kterých zahrňte nejen výplatu, ale i případné přídavky, alimenty, pokud je pobíráte, vedlejší příjmy z brigád a podobně. To samé pak udělejte s výdaji, kde toho bude asi daleko více. Do výdajů patří poplatky za bydlení, nájem zálohy, co utratíte za benzín, za jídlo, za poplatky ve školce nebo za kroužky dětí a podobně. Pak příjmy odečtěte od výdajů a zjistíte, jak na tom s penězi skutečně jste. Krok druhý: vyberte jednu věc, kterou oželíte Znovu se podívejte na seznam vašich výdajů a pro začátek z nich vyberte jednu věc, kterou v tomto roce... Čtěte více Příspěvek 3 spolehlivé kroky jak mít úspěšný rok pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
06.01.2018 21:55 |

podobné články

Petr Bende se ztrácí před očima. Díky StarDance zhubnul už čtyři kila a váha jde stále dolů

 
Petr Bende  (35) si společně se sedmi dalšími tanečními páry prožil svou premiéru ve StarDance . Umělec v sobě nezapřel profesi zpěváka a místo toho, aby se plně soustředil na svůj pohybový výkon, tak měl během svého tanečního vystoupení nutkání připojit se ke kapele Martina Kumžáka. „Mě hrozně nakopla kapela. Přece jen je to můj svět. Měl jsem tendence odejít za nimi dozadu a zazpívat si s nimi,“ rozesmál se v našem video rozhovoru zpěvák.
06.11.2012 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bende (130 článků)

Shorterův kontrabasista Patitucci ocenil českou basovou školu

 
Festival Struny podzimu vyvrcholí ve středu koncertem kvartetu slavného amerického osmdesátiletého jazzového saxofonisty Wayna Shortera, který hrál s Milesem Davisem i ve Weather Report. Jeho kvartet v Lucerně v druhé půlce doprovodí komorní orchestr PKF – Prague Philharmonia pod taktovkou Martina Kumžáka. Na otázky novinek odpovídal kontrabasista John Patitucci (53).
03.11.2013 15:56 |

podobné články

Osobnosti: Miles Davis (20 článků) , John Patitucci (1 článek)

Známá česká zpěvačka ukázala nového partnera: Našla si ho v kapele svého expřítele!

 
Zpěvačka Dasha už skoro rok žije s baskytaristou Honzou Jakubcem, který hraje v kapele jejího bývalého dlouholetého partnera Martina Kumžáka, kde ona sama zpívá. Žádný padák se prý ale nekonal.
26.08.2014 22:00 |

podobné články

Ze zákulisí StarDance uniklo: Bitva o peníze! 150 000 Kč za večer

 
Zákulisí StarDance po letech odhalilo další tajemství. A jeho hlavními protagonisty teď nejsou tanečníci, ale doprovodná kapela Moondance Martina Kumžáka (50).
19.11.2016 05:10 |

podobné články

Kühňata uvedou světovou premiéru oratoria Miloše Boka

 
Kühnův dětský sbor má před sebou nabitý půlroční program. Již ve středu večer účinkují děti ve světové premiéře třetí části oratorní trilogie Miloše Boka Apokalypsa v Kamenické Stráni. Dílo sbor uvede v pražském Rudolfinu spolu s Českou filharmonií pod taktovkou Manfreda Honecka. Koncert bude opakován 10. a 11. března.
09.03.2016 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Bok (8 článků)

Úspěšný pražský debut Pretty Yende

 
Málokdy se stane, aby český debut mladé, u nás neznámé pěvkyně skončil takovým triumfem, jako tomu bylo v pondělí večer v pražské Smetanově síni, kde vystoupila jihoafrická sopranistka Pretty Yende.
29.01.2014 14:00 |

podobné články

Projekt IZIP je úspěšný, brání se jeho spolutvůrci z ODS

 
Europoslanci Miroslav Ouzký a Milan Cabrnoch (oba ODS), kteří stáli u zrodu elektronických zdravotních knížek, tvrdí, že šlo o úspěšný projekt a sumu necelé dvě miliardy korun, kterou knížky za deset let spolkly, nepovažují za přemrštěnou. Zachází dokonce tak daleko, že tento projekt označují za úspěšný a s jeho zastavením nesouhlasí.
11.05.2012 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Milan Cabrnoch (20 článků) , Miroslav Ouzký (23 článků)

Martina Gavriely opustila Hotel Paradise, štáb ohrožovala žena se zbraní

 
Moderátorka Martina Gavriely musela opustit Dominikánskou republiku, kde natáčela pořad Hotel Paradise. Po neshodách mezi místní a slovenskou produkcí se celý štáb radši vrátil do Česka. Soutěžící a také partner moderátorky Marcus Tran však v Dominikánské republice ještě zůstali. Další články k tématu: Martina Gavriely: Marcus je chlap, tak žárlí. To ale všichni zamilovaní LÁSKA POD LUPOU: Gavriely a Tran se poprvé odhalili fyzicky i duševně Zamilovaná Martina Gavriely: Pro Marcuse jsem balíček s dvěma dětmi Martina Gavriely: Porno úlet mě položil až spolu s mou dcerou
18.05.2012 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Marcus Tran (149 článků)

Hezká Keri a její smutně prázdný debut

 
Debut americké zpěvačky Keri Hilsonové In a Perfect World, který prošel rukama producenta Timbalanda, nese všechny znaky zbytečné masové rádoby R & B produkce. Hrany obroušeny, osobitost setřena, rytmus z počítače a tradá plnou parou na MTV.
05.06.2009 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Timbaland (3 články) , Keri Hilson (1 článek)

Česko-slovensko-irské Lištičky budou soutěžit na filmovém festivale v Benátkách

 
Česko-slovensko-irský film Lištičky, debut režisérky Miry Fornay, která studovala režii na pražské FAMU, se probojoval na mezinárodní filmový festival v Benátkách. Žádný český nebo slovenský filmový debut se do Benátek nedostal už 20 let.
24.07.2009 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Mira Fornay (3 články)

Angelinin režijní debut se bude jmenovat V zemi krve a medu

 
Režijní debut herečky Angeliny Jolie půjde do kin už letos v prosinci. Snímek odehrávající se v Bosně a Hercegovině devadesátých let dostal už i finální podobu názvu. Anglicky zní In The Land of Blood and Honey a v češtině znamená V zemi krve a medu.
16.05.2011 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Angelina Jolie (2056 článků)

Slzy za Sarajevo: Angelina Jolie byla oceněná za režisérský debut

 
Americká herečka Angelina Jolie (36) se dojala k slzám. Stalo se tak na filmovém festivalu v Sarajevu, kde si převzala ocenění za svůj režisérský debut "In The Land Of Blood and Honey". Děj filmu pojednává o válce v Bosně a byl natáčen právě v Sarajevu.
31.07.2011 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Angelina Jolie (2056 článků)

Reedice se dočkala raná Viklického alba s Frisellem i debut v Holomóci městě

 
Reedicí se dočkala na CD raná alba Emila Viklického. Poprvé vyšel v digitální podobě jeho debut V Holomóci městě, v remasterované podobě se ale objevilo i album Okno, které natočil s legendárním americkým jazzovým kytaristou Billem Frisellem. Doplňují ho nahrávky, která s ním pořídil ve stejné době, ale vyšly na první straně alba Dveře.
11.05.2012 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Bill Frisell (3 články)

Podívejte na herecký debut dcery Whitney Houston Bobbi Kristiny. Nepřehrává trochu?

 
Devatenáctiletá dcera Whitney Houston  (✝48) Bobbi Kristina Brown, která tento rok přišla o svou milovanou maminku a svět zároveň s ní o jednu z nejlepších zpěvaček všech dob, se začala věnovat herectví. Svůj debut si zkusila v novém sitcomu režiséra Tylera Perryho s názvem For Better or Worse. Přestože se má jednat o komediální dílo, z fotografií z natáčení se může zdát, že Bobbi zatím trochu přehrává a působí poněkud afektovaně. Na skutečné posouzení si však američtí televizní diváci budou muset ještě počkat.
24.07.2012 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Whitney Houston (472 článků) , Tyler Perry (4 články)

Dcera Whitney Houston má za sebou herecký debut. A neskutečně přehrává

 
Devatenáctiletá Bobbi Kristina Brown (19), dcera tragicky zesnulé zpěvačky Whitney Houston (†48), se rovnýma nohama vrhla na herectví. Svůj debut si odbyla v televizním sitcomu For Better Of Worse. Příliš se to však nepovedlo.
25.07.2012 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Whitney Houston (472 článků)

Ondřej Sokol začal natáčet s Rodenem filmový debut Krásno

 
Dva kamarádi z dětství se scházejí v rodném městě, aby se pokusili po mnoha letech objasnit tajemnou smrt matky jednoho z nich. To je výchozí situace částečně autobiografického filmu s názvem Krásno, který začal o víkendu natáčet v Šumperku jako svůj celovečerní debut režisér Ondřej Sokol. Objeví se v něm i jako herec a spolu s ním spoluautor scénáře a další rodák z tohoto severomoravského města Martin Finger.
06.05.2013 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Sokol (296 článků) , Martin Finger (8 článků)

Jiří Mádl začíná točit svůj režijní debut Pojedeme k moři

 
Jiří Mádl začal v Českých Budějovicích natáčet podle vlastního scénáře svůj režijní filmový debut nazvaný Pojedeme k moři. Dnes to sdělila Mária Dufková z produkční společnosti Bio Illusion Miloslava Šmídmajera. 
09.07.2013 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Mádl (400 článků) , Miloslav Šmídmajer (19 článků)

RECENZE: Mádlův režijní debut neurazí

 
Jiří Mádl si splnil svůj sen a poprvé režíroval film. Bývalá teenagerská hvězdička míří výše, debut Pojedeme k moři je i přes některé neobratnosti posunem směrem nahoru.
03.04.2014 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Mádl (400 článků)