Článek

Usmíření? Američané už nechtějí Kubu na seznamu teroristů

 
Americké ministerstvo zahraničí údajně doporučilo, aby prezident Barack Obama vyřadil Kubu ze seznamu států podporujících terorismus. V Panamě už mezitím spolu jednali ministři zahraničí obou zemí John Kerry a Bruno Rodríguez.
10.04.2015 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2408 článků) , John Kerry (171 článků) , John Kerry (146 článků)
Podobné články

USA vyškrtly Kubu ze seznamu zemí podporujících terorismus

 
Spojené státy dnes formálně vyškrtly Kubu ze seznamu zemí podporujících terorismus. Podle agentury Reuters to oznámilo americké ministerstvo zahraničí. Vymazání Kuby z černé listiny je klíčovým krokem pro obnovení diplomatických vztahů, které byly zpřetrhány po kubánském komunistickém převratu z roku 1959. Nyní se očekává, že Havana i Washington opět otevřou svá velvyslanectví. Termín, kdy se tak stane, zatím znám není.
29.05.2015 19:31 |

podobné články

Návrh na rozšíření národního seznamu evropsky významných lokalit zamířil k připomínkám rezortů

 
Ministerstvo životního prostředí odeslalo do mezirezortního připomínkového řízení návrh na doplnění národního seznamu evropsky významných lokalit (EVL), které jsou spolu s ptačími oblastmi součástí evropské soustavy Natura 2000. K doplnění seznamu dochází na základě požadavků evropské legislativy a Evropské komise, která pro ČR stanovila nepřekročitelný termín doplnění seznamu do ledna 2016. Na seznamu přibylo 55 nových lokalit na území ČR, do 70 lokalit jsou doplněny další předměty ochrany, 11 lokalit EVL bude úplně zrušeno a k úpravě hranic dojde u 253 lokalit.
10.07.2015 21:06 |

podobné články

Bývalý příslušník komunistické rozvědky Kubů opustil ANO

 
Na konci června sám ukončil své členství v ANO bývalý jednatel Agrofertu Jozef Kubů. Podle MF Dnes tak reagoval na zveřejnění informací o své minulosti. Kubů byl majorem Státní bezpečnosti, který před rokem 1989 sloužil jako agent tajné služby ve Vídni a v Berlíně. Tyto zprávy přinesla MF Dnes už v květnu.
10.07.2014 11:30 |

podobné články

Ups, Američané si spletli směr. Omylem poslali střelu na Kubu

 
Spojené státy v roce 2014 nedopatřením místo na cvičení do Evropy zaslaly deaktivovanou protitankovou střelu Hellfire na Kubu. S odvoláním na své zdroje o tom informoval list The Wall Street Journal. Pokud střela opravdu skončila na Kubě, znamená to pro USA ztrátu značně citlivé vojenské technologie.
08.01.2016 07:20 |

podobné články

Na seznamu teroristů je šestiletá dívka

 
Rodina malé Allysy Thomasové (6) je šoku. Jejich dcera je na seznamu nežádoucích osob v rámci boje proti terorismu. Americké úřady rodičům nesdělily proč. Odmítají ji také ze seznamu vyškrtnout.
26.06.2010 22:45 |

podobné články

Američané boj proti teroristům nezvládají, domnívá se Oskar Krejčí

 
Politolog Oskar Krejčí se vyjádřil k pátečnímu masakru v Paříži. Ukázal na jednu stránku teroristů, která představuje současně jejich silnou i slabou stránku. Síla i slabost spočívají mimo jiné i ve fanatismu teroristů. Současně se prý ukazuje, že Američané boj proti teroristům nezvládají, alespoň ne mimo své území. Nakonec Krejčí přidává jedno zásadní varování.
15.11.2015 08:26 |

podobné články

Syrskou nemocnici znovu zasáhly bomby. Rusové a Američané se obviňují navzájem

 
V Sýrii dál zuří těžké boje. Umírají muži, ženy i děti. Padajících bomb nejsou ušetřeny ani nemocnice. Američané a Rusové se vzájemně obviňují z eskalace napětí v zemi. Moskva tvrdí, že Američané nejsou schopni oddělit umírněnou opozici od teroristů a z Washingtonu na oplátku zní, že Ruská federace žene svými krvavými útoky Syřany do náruče radikálů.
01.10.2016 15:20 |

podobné články

USA zřejmě vyškrtnou Kubu ze seznamu zemí podporujících terorismus

 
Kuba by ještě během tohoto týdne mohla zmizet z amerického seznamu zemí podporujících terorismus. Televizní stanici CNN to sdělil úředník ministerstva zahraničí. Vyškrtnutí je dalším krokem k vylepšení vztahů Spojených států s Kubou.
07.04.2015 19:51 |

podobné články

Usmíření USA a Kuby: Castro s Obamou si potřásli rukou!

 
Kubánský vůdce Raúl Castro si přátelsky potřásl rukou s americkým prezidentem Barackem Obamou a oba státníci spolu prohodili i pár slov! Sešli se na zahájení celoamerického summitu v panamské metropoli. Chystá se vyškrtnutí Kuby z amerického seznamu teroristů?
11.04.2015 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2408 článků)

Pár přiznal, že přes 30 let prováděl špionáž pro Kubu

 
Americký pár sedmdesátníků v pátek přiznal vinu, že přes 30 let prováděl špionáž pro Kubu. U federálního soudu tak učinil výměnou za snížený trest pro ženu.
21.11.2009 07:50 |

podobné články

Třicet let špehoval USA pro Kubu, dostal doživotí

 
Americký soud potrestal doživotním vězením bývalého zaměstnance amerického ministerstva zahraničí Waltera Kendalla Myerse za třicet let trvající špionáž pro Kubu.
16.07.2010 22:05 |

podobné články

Mesaroška jela na Kubu

 
Máme za sebou další ze série nezapomenutelných SuperSpy party! Tentokrát Air Infinity pořádalo zájezd na Kubu.
05.09.2010 17:00 |

podobné články

SLEDUJEME HURIKÁN: Paula se přehnala přes Kubu. Vyvracela stromy

 
Tropická bouře se přehnala přes Kubu a na mnoha místech včetně hlavního města Havana způsobila menší povodně, vyvracela stromy a strhla elektrická vedení. Informuje o tom v pátek agentura Reeuters.
15.10.2010 10:20 |

podobné články

Hemingway miloval Kubu, ale nerozuměl jí. Byl předurčen k sebevraždě

 
Daiquirí ve Floriditě, mojito v Bodeguitě del Medio a odpoledne ve Fince Vigíi - obligátní a dobře zavedený rituál fanouška, který přijíždí na Kubu připomenout si 50. výročí smrti amerického spisovatele Ernsta Hemingwaye.
08.07.2011 15:10 |

podobné články

Chávez odcestoval na Kubu. Čeká ho chemoterapie

 
Venezuelský prezident Hugo Chávez v sobotu odcestoval na Kubu, kde se má podrobit chemoterapii. Šestapadesátiletý Chávez se vrací do spřátelené země, kde mu byl před měsícem vyoperován nádor v pánevní oblasti.
16.07.2011 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Hugo Chávez (68 článků)

Klaus má jmenovat nového ministra průmyslu Kubu

 
Prezident Václav Klaus má ve středu jmenovat předsedu jihočeské ODS Martina Kubu novým ministrem průmyslu a obchodu. Navrhne mu to premiér Petr Nečas, který svoji volbu oznámil v úterý. Kuba ve vládě nahradí Martina Kocourka (ODS), jenž odstoupil kvůli aféře kolem podezřelého přesunu peněz na účet své matky. Informuje agentura ČTK.
16.11.2011 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9029 článků) , Petr Nečas (9261 článků)

Klaus jmenoval Kubu ministrem průmyslu a obchodu

 
Prezident Václav Klaus ve středu dopoledne jmenoval novým ministrem průmyslu a obchodu dosavadního šéfa jihočeské organizace ODS Martina Kubu. Ten ve funkci nahradí Martina Kocourka (ODS), který minulý týden rezignoval. Kuba své jmenování potvrdil již v úterý a utnul tak spekulace o Kocourkově nástupci.
16.11.2011 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9029 článků)

Klaus jmenoval nového ministra průmyslu Martina Kubu

 
Prezident Václav Klaus dnes na Pražském hradě jmenoval ministrem průmyslu a obchodu šéfa jihočeské regionální organizace ODS Martina Kubu. V kabinetu premiéra Petra Nečase (ODS) nahradí Martina Kocourka (ODS), který podal demisi kvůli aféře kolem podezřelého přesunu peněz na účet své matky. Za rok a půl fungování koaliční vlády ODS, TOP 09 a VV je to už třetí výměna ministra z řad občanských demokratů.
16.11.2011 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9029 článků) , Petr Nečas (9261 článků)

Jihočeši hledají náhradu za Kubu, Zimolovi chybí pravá ruka

 
Vedení Jihočeského kraje jedná v těchto dnech o tom, kdo v pozici 1. náměstka hejtmana Jiřího Zimoly (ČSSD) nahradí odcházejícího Martina Kubu (ODS). Ten se stal ministrem průmyslu a obchodu. Podle prvotních informací to bude nejspíš radní pro kulturu František Štangl.
24.11.2011 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Kuba (77 článků)