Článek

USA vyškrtly Kubu ze seznamu zemí podporujících terorismus

 
Spojené státy dnes formálně vyškrtly Kubu ze seznamu zemí podporujících terorismus. Podle agentury Reuters to oznámilo americké ministerstvo zahraničí. Vymazání Kuby z černé listiny je klíčovým krokem pro obnovení diplomatických vztahů, které byly zpřetrhány po kubánském komunistickém převratu z roku 1959. Nyní se očekává, že Havana i Washington opět otevřou svá velvyslanectví. Termín, kdy se tak stane, zatím znám není.
29.05.2015 19:31 |

podobné články

Podobné články

USA zřejmě vyškrtnou Kubu ze seznamu zemí podporujících terorismus

 
Kuba by ještě během tohoto týdne mohla zmizet z amerického seznamu zemí podporujících terorismus. Televizní stanici CNN to sdělil úředník ministerstva zahraničí. Vyškrtnutí je dalším krokem k vylepšení vztahů Spojených států s Kubou.
07.04.2015 19:51 |

podobné články

Usmíření? Američané už nechtějí Kubu na seznamu teroristů

 
Americké ministerstvo zahraničí údajně doporučilo, aby prezident Barack Obama vyřadil Kubu ze seznamu států podporujících terorismus. V Panamě už mezitím spolu jednali ministři zahraničí obou zemí John Kerry a Bruno Rodríguez.
10.04.2015 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2341 článků) , John Kerry (170 článků) , John Kerry (145 článků)

Věci veřejné vyškrtly svou kandidátku ve Vítkovicích kvůli členství v KSČM

 
Věci veřejné (VV) v úterý vyškrtly z ostravské kandidátky do komunálních voleb Olgu Kreutzigerovou, u níž se potvrdilo podezření, že byla členkou KSČM. Právo o tom po jednání Moravskoslezské organizace VV informovala předsedkyně poslaneckého klubu Kristýna Kočí.
14.09.2010 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Kristýna Kočí (695 článků)

Návrh na rozšíření národního seznamu evropsky významných lokalit zamířil k připomínkám rezortů

 
Ministerstvo životního prostředí odeslalo do mezirezortního připomínkového řízení návrh na doplnění národního seznamu evropsky významných lokalit (EVL), které jsou spolu s ptačími oblastmi součástí evropské soustavy Natura 2000. K doplnění seznamu dochází na základě požadavků evropské legislativy a Evropské komise, která pro ČR stanovila nepřekročitelný termín doplnění seznamu do ledna 2016. Na seznamu přibylo 55 nových lokalit na území ČR, do 70 lokalit jsou doplněny další předměty ochrany, 11 lokalit EVL bude úplně zrušeno a k úpravě hranic dojde u 253 lokalit.
10.07.2015 21:06 |

podobné články

V Číně bylo dvacet Ujgurů odsouzeno až na doživotí za terorismus

 
Dvacet příslušníků menšinového ujgurského etnika bylo dnes v západočínské oblasti Sin-ťiang odsouzeno k vysokým trestům vězení, někteří až na doživotí. Ujguři byli usvědčeni ze separatismu a z šíření materiálů podporujících terorismus, sdělila čínská státní média. Exilové ujgurské organizace ale prohlašují, že odsouzení jen poslouchali svobodný rozhlas a na internetu debatovali o náboženských a kulturních svobodách. 
27.03.2013 14:45 |

podobné články

Bývalý příslušník komunistické rozvědky Kubů opustil ANO

 
Na konci června sám ukončil své členství v ANO bývalý jednatel Agrofertu Jozef Kubů. Podle MF Dnes tak reagoval na zveřejnění informací o své minulosti. Kubů byl majorem Státní bezpečnosti, který před rokem 1989 sloužil jako agent tajné služby ve Vídni a v Berlíně. Tyto zprávy přinesla MF Dnes už v květnu.
10.07.2014 11:30 |

podobné články

Historická schůzka Obamy a Castra: Po hodině odcházeli prezidenti s úsměvem!

 
Po více než půlstoletí se v sobotu v rámci celoamerického summitu v panamské metropoli sešli k jednání nejvyšší představitelé Spojených států a Kuby. Americký prezident Barack Obama a kubánská hlava státu Raúl Castro spolu jednali přes hodinu a probrali řadu témat včetně lidských práv, na vyškrtnutí Kuby z amerického seznamu států podporujících terorismus však nedošlo.
12.04.2015 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2341 článků)

Kuba zmizela z amerického seznamu teroristických států

 
Poslední překážka ve zlepšení vztahů mezi Spojenými státy a Kubou padla. „Ostrov svobody“ už od pátku oficiálně není na černé listině států, podporujících terorismus. Oznámilo to americké ministerstvo zahraničí. 
29.05.2015 17:51 |

podobné články

Věci veřejné vyškrtly dvojku na hradecké kandidátce

 
Dvojka na královéhradecké kandidátce strany Věci veřejné, advokát Petr Stejskal, byl ve středu na poslední chvíli vyškrtnut ze seznamu kandidátů. Iva Bezdíčková, která je v Hradci za VV kandidátkou na primátorku, sdělila, že to bylo na jeho vlastní žádost.
13.10.2010 20:05 |

podobné články

Okamurův muž o Havlovi a kavárenském póvlu. Mají prý společného mnohem méně, než byste čekali

 
TŘI ROKY BEZ VÁCLAVA HAVLA Zatímco v soukromém životě Václav Havel hodně lhal, ve svých názorech a idejích ne. Bohužel byl nepraktickým intelektuálem, takže je nedokázal soustavně prosazovat. Jako pivař se od kavárenského póvlu lišil tím, že nebyl snob ani pokrytec. Tak otevřeně mluví o prvním českém prezidentovi Jaroslav Novák Večerníček, bývalý disident, prý vyškrtlý ze seznamu signatářů Charty 77, a pravá ruka šéfa hnutí Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury.
12.12.2014 11:21 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4441 článků)

Turecký velvyslanec Bigali: Nesouhlasíme s politikou Ruska na Ukrajině. A ropu od IS nekupujeme. To není pravda

 
ROZHOVOR Terorismus nemá náboženství, rasu či ideologii. Terorismus je jen terorismus. Bojovníci Islámského státu nejsou pravými muslimy. Takto hovoří velvyslanec Turecké republiky v Česku Ahmet Necati Bigali. Vyjadřuje také zklamání nad tím, že Turecko nebylo doposud přijato do Evropské unie.
15.03.2015 08:40 |

podobné články

Rusko přitvrzuje: Za terorismus bude hrozit doživotí

 
Státní duma, dolní komora ruského parlamentu, v pátek definitivně schválila balík protiteroristických zákonů. Schválené novely počítají mimo jiné s uložením až doživotního trestu za mezinárodní terorismus, s tresty za veřejné výzvy k násilnému svržení vlády a k útoku na velvyslanectví, jakož i za neoznámení chystaného teroristického činu. Snižují také věk pro trestní odpovědnost za terorismus na 14 let.
24.06.2016 17:45 |

podobné články

Milan Kohout udeřil na politiky: Mezi těmi, kteří terorismus veřejně schvalovali a nabádali k němu, byl kupříkladu i zesnulý Václav Havel

 
KOHOUTA DO KOUTA Výtvarník a performer Milan Kohout je nadšen z připravované novely, která by lidi veřejně podporující a schvalující terorismus poslala na 12 let do vězení. „To je skvělé a naprosto s přitvrzením zákona souhlasím. Je to báječná zpráva, protože možná konečně pošleme za mříže řadu našich současných a minulých pokryteckých a bezpáteřních politiků, kteří veřejně vybízeli, podporovali a schvalovali terorismus a stále v tom pokračují,“ raduje se Milan Kohout.
03.08.2016 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4441 článků)

Kuba vítá Obamův návrh na vyškrtnutí Havany z černé listiny

 
Kubánská vláda přivítala rozhodnutí amerického prezidenta Baracka Obamy vyškrtnout Kubu ze seznamu států, které podporují terorismus. Kubánsko-americké vztahy zažívají historický restart.   
15.04.2015 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2341 článků)

Třicet let špehoval USA pro Kubu, dostal doživotí

 
Americký soud potrestal doživotním vězením bývalého zaměstnance amerického ministerstva zahraničí Waltera Kendalla Myerse za třicet let trvající špionáž pro Kubu.
16.07.2010 22:05 |

podobné články

Beyoncé a Jay-Z vyrazili na Kubu a je z toho politický problém

 
Dva republikánští členové Kongresu USA požádali americkou vládu o sdělení, na základě jakého povolení odjela manželská dvojice Beyoncé a Jay-Z oslavit páté výročí svatby na Kubu.
07.04.2013 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Jay-Z (173 článků)

Ups, Američané si spletli směr. Omylem poslali střelu na Kubu

 
Spojené státy v roce 2014 nedopatřením místo na cvičení do Evropy zaslaly deaktivovanou protitankovou střelu Hellfire na Kubu. S odvoláním na své zdroje o tom informoval list The Wall Street Journal. Pokud střela opravdu skončila na Kubě, znamená to pro USA ztrátu značně citlivé vojenské technologie.
08.01.2016 07:20 |

podobné články

Paroubek: Obama jede v březnu na Kubu

 
Podle vyjádření americké vlády poletí americký prezident Barack Obama v příštím měsíci na návštěvu Kuby. Je to jen 15 měsíců poté, co byly normalizovány vztahy mezi USA a Kubou a více než 85 let poté, co Kubu navštívil jiný americký prezident (v roce 1928 to byl Calvin Coolidge).
19.02.2016 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2341 článků)

Obama se chystá na Kubu. Disidenti mu to ale mohou „zavařit“

 
Prezident USA Barack Obama dnes v podvečer našeho času zavítá na Kubu. Bude prvním prezidentem sedícím v Bílém domě po 88 letech. Mnozí Kubánci to oceňují, ale najdou se i takoví, kterým se Obamovo počínání ani trochu nelíbí. Jde o kubánské disidenty, kteří Obamu obviňují, že svou návštěvou jen upevňuje pozice režimu. A ti mu to mohou zavařit.
20.03.2016 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2341 článků)