Článek

USA napáchaly spousty chyb a my jim v tom pokrytecky pomáhali. Jedině diktátoři udrželi v islámských zemích jakž takž pořádek, připomíná Jaroslav Foldyna

 
Severočeský sociální demokrat Jaroslav Foldyna odpověděl 21. července na svém profilu na dotazy čtenářů ParlamentníchListů.cz. Hodně se týkaly příčin současné vlny imigrantů a krize arabského světa. „Považuji je za důsledek především útoku Spojených států a spojenců v roce 2003 na Irák, a to bez mandátu OSN,“ vysvětlil.
21.07.2015 18:06 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Foldyna (464 článků)
Podobné články

Jaroslav Foldyna: Mluví se o tom, kdo vytáhl emaily Clintonové, ale už méně, jaký měly obsah. Předpokládám, že Trump...

 
ROZHOVOR „Pro mě to byl sebevědomý projev člověka, který promluvil především ke svému národu, a já nemám, co bych mu v této chvíli vytkl,“ říká k projevu Donalda Trumpa v rámci páteční inaugurace poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna. Zhodnotil i prezidentování Baracka Obamy. „V posledních letech se zdálo, jako by Obama nebyl strůjcem zahraniční politiky, ale spíše někdo v pozadí,“ míní Foldyna. Řekl také, jak to vidí s podporou Miloše Zemana ohledně jeho případné kandidatury na prezidenta. „Sociální demokracie by ještě před sjezdem, nikoliv žádným referendem uvnitř strany, měla říct, že podpoří Miloše Zemana,“ říká rázně Jaroslav Foldyna.
22.01.2017 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (3861 článků) , Barack Obama (2413 článků) , Miloš Zeman (20967 článků) , Jaroslav Foldyna (464 článků)

Jste posraní z neziskovek! Já jsem vlastenec, křičí Foldyna na drsném VIDEU. Po Nočních vlcích se strhlo peklo

 
VIDEO Místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna se slovně i fyzicky střetl s protiruským aktivistou, který protestoval proti příjezdu ruského motorkářského gangu Noční vlci. Zatímco aktivistu Uhlíře odvedli těžkooděnci, Foldynu možná čeká politická dohra celé eskapády, sepsul ho totiž předseda Hamáček a Foldynu si zve na kobereček. Foldyna ale přešel do protiútoku! Létaly vulgarismy, Foldyna naložil českým médiím, Antifě, i dalším. Přišla i první výzva, aby byl Foldyna demokratickými politiky odsouzen.
09.05.2018 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Foldyna (464 článků) , Jaroslav Uhlíř (73 článků)

Kobza (Úsvit): Jsme připraveni na humanitární krizi na Ukrajině a exodus ukrajinských uprchlíků?

 
Hluboce mnou otřásly dvě věci. První byla strašlivá smrt lidí v Oděse v Domě odborů, takový zločin snad naposled spáchali nacisti, když vyvražďovali vesnice, které údajně podporovaly partyzány. Tou druhou bylo až zarážející ticho všech podporovatelů demokraticky protestujících banderovců z Majdanu a tak rychlých zavrhovatelů legitimního prezidenta, který ať byl jakýkoliv, měl v Ukrajině jakž takž pořádek a dokázal manévrovat Ukrajinou mezi Ruskem a EU docela šikovně.
08.05.2014 21:00 |

podobné články

Vlastizrada Bělobrádka u sudetských Němců. Spějeme ke čtvrté říši, Evropské unii ovládané Německem. Válka v Evropě již probíhá… Spisovatel Kuras připomíná nehezká fakta

 
ROZHOVOR „Politici, kteří za tohoto stavu chtějí (stále ještě jakž takž) český stát ‚těsněji integrovat‘ do EU, by měli začít být vnímáni jako spolustrůjci národního (a celoevropského) zániku a tak by se na ně mělo hledět v letošních volbách,“ říká spisovatel Benjamin Kuras.
31.05.2017 10:40 |

podobné články

Foldyna se za incident s aktivistou neomluvil. Nemá ve vedení strany co dělat, řekl novinářům Štěch

 
Místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna se na grémiu strany neomluvil za hádku s lidmi, kteří v Praze protestovali proti ruskému nacionalistickému motorkářskému klubu Noční vlci. Řekl pouze předsedovi ČSSD Janu Hamáčkovi, že ho mrzí, že ho tímto incidentem dostal pod tlak. Foldyna to řekl novinářům po jednání grémia. Předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD) před jednáním řekl, že Foldyna kvůli incidentu nemá ve vedení strany co dělat.
11.05.2018 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Milan Štěch (693 článků) , Jan Hamáček (816 článků) , Jaroslav Foldyna (464 článků)

Tam, kde nejsou ptáčci, kteří by cvrlikali, je i prdel slavíkem. Profesor Rajko Doleček nepřijímá omluvu USA za bombardování Jugoslávie, a nejen to...

 
ROZHOVOR „Je špatné, že tak veliká mocnost jako Spojené státy nemá jinou alternativu než Clintonovou a Trumpa. Rusové na to mají krásné přísloví: Tam, kde nejsou ptáčci, kteří by cvrlikali, je i prdel slavíkem,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz profesor a doktor česko-srbského původu Rajko Doleček o tom, proč je pro něj přece jen přijatelnější Donald Trump. „Má několik dobrých myšlenek. Je proti trvalé konfrontaci s Ruskem, protože je zbytečné utrácet velké peníze na válečné přípravy, když je možné se tichou cestou jakž takž domluvit. Clintonovou určitě ne, ta znamená válku,“ dodává.
18.08.2016 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (3861 článků)

Projekt Helpband pomáhá kapelám dál

 
Většina českých kapel, zvláště těch, které jsou teprve na cestě za slávou, ovládá jakž takž uměleckou složku své činnosti, leč méně si ví rady se záležitostmi manažerskými. Helpband je aktivita producentky a manažerky Martiny Jablanovské, která jim v tom pomáhá. Na cestě k lepším zítřkům je to nesporně dobrá pomoc.
12.10.2013 10:45 |

podobné články

Ruský plyn, pravda o plynu z USA, šťastní Číňani a sebevražda Evropy. Plynárenský expert Štěpán vyvrací nesmysly

 
ROZHOVOR Expert v oboru plynárenství Vladimír Štěpán říká, že americký břidlicový plyn by nepokryl případný výpadek dodávek plynu z Ruska. Kapacity terminálů na to jakž takž jsou, ale vybudování sítě plynovodů od Atlantiku ze směru západ-východ by trvalo minimálně pět let a stálo by to mnoho peněz. Navíc cena by byla vyšší, protože ruský plyn by nekonkuroval americkému a Američané by mohli argumentovat, že chtějí mít stejnou cenu, jakou dostávají za plyn v Asii. Rusko navíc buduje plynovody s Čínou, čímž si dělá zadní vrátka.
04.09.2014 07:50 |

podobné články

Oslavu osmdesátin Bohdalové málem zkazil hokej

 
Včerejší soukromá oslava Jiřiny Bohdalové , jež se v úterý dožila osmdesátky, přilákala do pražského Michnova paláce desítky známých tváří. A dorazil i vážně nemocný exprezident Václav Havel s manželkou Dagmar . „Nemohl jsem si nechat ujít možnost, abych popřál paní Bohdalové,“ uvedl. Výbornou atmosféru kazil jen bláznivý nápad některých hostů v čele s Martinem Dejdarem , kteří místo aby se věnovali oslavenkyni, tři hodiny sledovali zápas českých hokejistů se Slovenskem na právě probíhajícím mistrovství světa v ledním hokeji. „Jiřina to dvě třetiny jakž takž vydýchala, ale pak jí došla trpělivost a tak napůl vážně a napůl z legrace kolegům řekla, že by jim nejradši vyrvala ze zdi šňůru. Bylo ale těžké se hokeji nevěnovat, byl to velmi vypjatý zápas,“ směje se ještě dnes pořadatel akce Petr Salava. Ten prý ještě takovou slávu nezažil.
07.05.2011 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4856 článků) , Jiřina Bohdalová (817 článků) , Martin Dejdar (439 článků) , Petr Václav (747 článků)

Blesk.cz proměňuje váš byt: Jak do klícky 1+1 vměstnat rodinu 2+2?

 
Od mladých manželů Hanákových dostal Blesk.cz nelehký úkol. Obývají byt 1+1 o velikosti pouhých 38 metrů čtverečních, navíc s naprosto nelogicky řešenou dispozicí. Dokud byli sami dva, ještě to jakž takž šlo. Jenže teď mají malé dítě a další miminko je na cestě! Povede se naší architektce splnit jejich sen o tom, že by i v této klícce mohl mít každý člen rodiny své soukromí?
25.10.2011 06:35 |

podobné články

Tomáš Halík a méněcenný český národ. Obyčejní lidé mají více zodpovědnosti než elity, vzkazuje poslanec Foldyna

 
„Na debaty v televizi se dívat budu. Stát se může vždy cokoli, ale že by prezident Zeman ‚vybuchl‘ v duelu s panem Drahošem, nepředpokládám. Jedině že by soutěžili v disciplíně: ‚Nevím, zatím jsem nad tím nepřemýšlel‘,“ ironizuje rétoriku prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna. „My si buď vybereme Churchilla, nebo Chamberlaina. Doba, ve které se nacházíme, mluví pro Churchilla,“ říká také Foldyna v rozhovoru ParlamentníchListů.cz ještě před volbami...
28.01.2018 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (444 článků) , Jaroslav Foldyna (464 článků) , Jiří Drahoš (1014 článků) , Jiří Zeman (1111 článků)

Dr. Who bude první Unreal Engine 3 hra na PS Vita

 
Že nějaká hra poběží na Unreal Engine 3 bývalo příslibem jakž takž solidní grafiky, ale od té doby už pár let uplynulo. V případě akční adventury Dr. Who: The Eternity Clock se vývojáři mohou pochlubit alespoň tím, že půjde o první UE3 titul, jenž vyjde pro PlayStation Vita. Oblíbený engine od Epicu bude nicméně pohánět i hlavní verze hry, určené pro PC a PS3....
04.12.2010 09:55 |

podobné články

Osobnosti: The Who (20 článků)

Největší za 18 let: Superměsíc dnes na obloze

 
Měsíc bude dnes po 18. hodině v úplňku a navíc o necelých 30 tisíc km blíže k Zemi, než běžně bývá. Dostává se totiž do fáze tzv. superměsíce, která nastává zhruba po 18 letech. Jasně viditelný a větší trabant, jak se Měsíci kdysi říkalo, bude kvůli počasí jakž takž viditelný jen z půlky republiky.
19.03.2011 14:45 |

podobné články

Na sex ji tedy fakt užije! Gábina Partyšová se ponořila do hodně skandální knihy

 
Poté, co jakž takž odezněl skandálek , kdy se Gabriela Partyšová  (33) přiznala k náklonnosti k jinému muži, než je její manžel Josef Kokta, půvabná moderátorka opět provokuje. Stala se kmotrou knihy plné sexu a erotiky s názvem Lapena mezi muži.
01.05.2012 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Gabriela Partyšová (301 článků) , Josef Kokta (891 článků)

Nelegální peníze se perou různě, třeba přes nákup nemovitostí

 
S milióny v hotovosti nelze obrazně řečeno běhat po ulici. V krabici od vína nebo skrýši pod podlahou jsou černé peníze jakž takž v bezpečí, jak je ale dostat na denní světlo a nebýt nápadný? Stát se sice snaží podezřelé pohyby peněz, které neprošly žádným účetnictvím, vystopovat, odborníci se však shodují, že cest, jak je proprat, zbývá stále dost.
20.05.2012 09:00 |

podobné články

Babák: Za současný finanční stav nemocnic nese jednoznačně odpovědnost Miroslav Kalousek

 
Před rokem jsem na půdě sněmovny a do médií říkal, že nemocnice budou mít velký problém jakž takž doklepat rok 2013. Jenže univerzální pravdu na finance měl v té době ještě pan Kalousek.
18.09.2013 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6424 článků)

Barevné nehty s vánoční tematikou jsou IN: Tohle možná zvládnete vytvořit sama!

 
Už máte nakoupeno na Vánoce? Upečeno? Naklizeno? V práci jakž takž klídek?
08.12.2013 08:50 |

podobné články

Brzobohatý trapně vybublal: Zhrzený útok na vítězství Polívkové!

 
Jestli Táňa jakž takž porážku vydýchala, její přítel Ondřej Brzobohatý (30) ji přijmout nehodlal. Jen co zhasly televizní kamery, do Aničky Polívkové se obul způsobem, který si určitě nezasloužila!
23.12.2013 05:12 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Brzobohatý (622 článků)

Brzobohatý trapně vybublal: Podlý útok na Polívkovou!

 
Jestli Táňa jakž takž porážku vydýchala, její přítel Ondřej Brzobohatý (30) ji přijmout nehodlal. Jen co zhasly televizní kamery, do Aničky Polívkové se obul způsobem, který si určitě nezasloužila!
23.12.2013 12:12 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Brzobohatý (622 článků)