Článek

Úředník žaluje ministersvo!

 
Bývalý šéf České správy sociálních služeb Vilém Kahoun žaluje ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) za machinace při výběrovém řízení na nového ředitele úřadu.
15.08.2016 12:15 |

podobné články

Podobné články

Taximafie u soudu: Za kilometr chtěli 200 Kč, úředník jim předem hlásil kontroly

 
Taxikář obžalovaný z předražování jízdného u soudu vinu nepopřel. Hájí se tím, že zákazníci byli s cenou za jízdu ve většině případů předem seznámeni. Případ, ve kterém je obžalováno šest taxikářů a bývalý úředník magistrátu, v úterý začal projednávat Obvodní soud pro Prahu 1. Řidičům hrozí za podvod osmiletý trest, bývalý úředník může jít za přijetí úplatku do vězení až na deset let.
01.11.2016 11:45 |

podobné články

Karel dostal nízký důchod, úředník mu nevěřil práci. Stěžují si stovky seniorů

 
Počítání výše důchodů je komplexní a úředník se může zmýlit. Stovky Čechů proto každý rok podávají námitky, protože mají nízký důchod. Jen loni se takových pochybení ukázalo celkem 16. Například pan Karel dokládal svědectví tří lidí, že pracoval v už zaniklém podniku. Úředník tomu uvěřil až po zásahu veřejné ochránkyně práv a ministerstva práce.
18.09.2017 06:15 |

podobné články

Z Costa Concordie uniká tekutina, ministersvo chce vyhlásit poplach

 
Italská společnost Costa Crociere, která provozovala havarovanou loď Costa Concordia, viní z nehody kapitána. Záchranáři stále pohřešují 16 lidí. Záchranné práce navíc byly přerušeny.
16.01.2012 07:15 |

podobné články

Čeká nás kolaps na úřadech? Není jasné, kdo v lednu vyplatí podpory

 
Vyplácení dávek se začíná komplikovat. Už za patnáct měsíců by měly procházet přes nového provozovatele výplatního systému. Kdo jím ale bude, není vůbec jisté. Podle MF Dnes antimonopolní úřad totiž zrušil výsledek veřejné soutěže. A to kvůli podezřele nízké ceně. Výběr se bude muset opakovat. Ministersvo už má prý krizové řešení.
11.09.2015 12:05 |

podobné články

Manželka expremiéra Blaira žaluje Murdochovo impérium

 
Manželka bývalého britského premiéra Cherie Blairová žaluje britskou společnost mediálního magnáta Ruperta Murdocha kvůli odposlechům. Oznámil to její právník Graham Atkins. Cherie Blairová žaluje společnost News Group "v souvislosti s protiprávním odposlechem její hlasové schránky", uvedl Atkins.
22.02.2012 21:00 |

podobné články

Herečka (29) neunesla rozchod s milionářem (82), napadla ho a teď ho žaluje

 
On je zámožný milionář, ona hvězda mýdlových oper. A jako telenovela vypadá i jejich příběh. Finančník George Soros (82) žaluje svou exmilenku, protože po něm hodila lampu. Ona ho žaluje za to, že jí nedal byt, který jí slíbil.
15.03.2013 13:10 |

podobné články

Osobnosti: George Soros (161 článků)

Úředník v Kostelci nad Orlicí vzal 42 úplatků

 
Úředník Odboru dopravy Městského úřadu v Kostelci nad Orlicí vzal podle policie více než 40 úplatků. Údajně za peníze prováděl registrace problematických vozů dovezených ze zahraničí a upravoval jejich dokumentaci pro snadný prodej v Česku.
05.06.2009 18:05 |

podobné články

Filmaři a hudebníci v Praze ušetří, když úředník uzná, že jsou nekomerční

 
Praha 1 stanovila nová pravidla pro natáčení filmů, videoklipů a také reklam v centru Prahy a v úterý je představila novinářům. Úředníci podrobně rozpracovali pravidla regulující chování umělců ve velmi atraktivní oblasti, kde se pro množství aut a lidí téměř nedá pohybovat. Zároveň si ale nechali možnost výjimky - když se úředník rozhodne, že je umělec nekomerční, dá mu slevu. A nemusí to konzultovat s filmovými nebo hudebními odborníky.
13.10.2009 12:35 |

podobné články

Ruský úředník vyhodil z auta úplatek 10 milionů rublů

 
Ruský úředník, kterého policie pronásledovala kvůli podezření z přijetí úplatku, se pokusil zbavit usvědčujícího důkazu.
25.06.2010 17:15 |

podobné články

Podstrčili mi zbraň do auta, tvrdí Vondrův úředník Štefec

 
Vysoký úředník ministerstva obrany Jaroslav Štefec, v jehož autě nalezli pražští policisté při silniční kontrole nelegálně drženou zbraň, tvrdí, že ho tak chce někdo zdiskreditovat.
18.01.2011 21:15 |

podobné články

Dobře placený úředník nakope kmotrům zadek, hájí Bárta Dobeše

 
Ministr dopravy Vít Bárta (VV) se ve věci udělení sporné odměny na ministerstvu školství zastal svého spolustraníka Josefa Dobeše. Podle něho je dobře zaplacený úředník odolnější vůči korupci a pokud ušetří státu peníze, vysokou odměnu si zaslouží.
12.02.2011 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2829 článků)

Úředník podává na Dobeše oznámení. Kvůli "šmírování" pošty

 
Někdejší vysoký úředník ministerstva školství Jan Vitula hodlá podat na Josefa Dobeše trestní oznámení. Kvůli "šmírování" jeho emailové konverzace.
24.02.2011 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Dobeš (71 článků)

Štěpánek (SZ): V čele Útvaru rozvoje města musí stát urbanista, ne úředník

 
Praha potřebuje jasnou koncepci rozvoje, včetně regulačních plánů a odbornou autoritu, která ji bude prosazovat. To nezaručí zdatný úředník, ale respektovaná osobnost hlavního architekta - urbanisty. Základním podkladem pro rozvojová území musí být regulační plány.
08.03.2011 09:55 |

podobné články

Karlovarský úředník upozornil na chyby v tendru: Vyhodili jej

 
Být přespříliš aktivní se někdy nevyplácí. Úředník karlovarského magistrátu Marian Odlevák totiž upozornil vedení města na nestandardní zakázku, na které údajně prodělalo městské infocentrum. Krátce poté byl odvolán a jeho odbor byl na magistrátu zrušen.
02.05.2011 11:00 |

podobné články

Nevěsta skočila ze 7. patra, zachránil ji procházející úředník

 
Zoufalá žena (22) po rozchodu s přítelem chtěla ukončit svůj život skokem z okna. Procházející úředník si ale dívky všiml a bez rozmýšlení zakročil. Držel ji za šaty sedm pater nad zemí, doslova bojoval o její život. Nakonec se mu podařilo dívku vtáhnout zpět do bezpečí. Pro místní obyvatele je muž hrdinou.
18.05.2011 19:50 |

podobné články

Schwarzenberg: Bátorova slova mě neurazila, ale úředník tak mluvit nemůže

 
Ministr školství Josef Dobeš (VV) se ve středu omluvil vicepremiérovi Karlu Schwarzenbergovi (TOP 09) za urážlivé výroky jeho úředníka Ladislava Bátory na Facebooku. Šéf TOP 09 uvedl, že jeho osobně narážky na vysoký věk neurážejí, ale podle něj se tak státní úředník chovat nemůže.
17.08.2011 18:45 |

podobné články

Utajovaný šéf odboru č. 11 ministerstva financí bral vyšší plat než premiér

 
V době valící se krize, škrtů a příslibů utahování opasků ve státní správě si jeden státní úředník spadající pod resort financí přišel díky tučným odměnám v průměru až na 157 tisíc korun měsíčně. Jeho jméno se však národ nemá nikdy dozvědět, ministerstvo pouze poskytlo jeho zašifrovanou totožnost: „Ředitel odboru č. 11“. Úřad ani nevysvětlil, zač byl úředník horentními sumami odměňován.
13.10.2011 11:25 |

podobné články

Bátora odejde!

 
Kontroverzní úředník ministerstva školství Ladislav Bátora včera oznámil, že odejde z úřadu. Chce se prý politicky angažovat, což jako úředník nesmí.
15.10.2011 12:05 |

podobné články

Ministerský úředník: Datové schránky ještě budou škodit

 
Používání datových schránek, pro úřady a právnické osoby povinných, může skrývat velké nebezpečí zejména pro soukromý sektor. Tvrdí to vysoce postavený úředník, zabývající se informatikou na jednom z ministerstev, jehož identitu i funkci Parlamentnílisty.cz znají.
14.12.2011 21:00 |

podobné články