Článek

Úředníci mají hradit škody, které způsobí, žádá poslanec

 
Jednodušší a efektivnější vymáhání škod, které lidem způsobí svou nekvalitní prací úředníci, soudci, exekutoři, státní zástupci či policisté, chce ve Sněmovně protlačit poslanec Marek Černoch (Úsvit). Ročně státní zaměstnanci zaviní škody za stovky miliónů.
25.04.2015 04:50 |

podobné články

Podobné články

Náhrady implantátů PIP by pojišťovny měly hradit jen části žen

 
Ženám, které mají v těle prsní implantát značky PIP, by nový měly hradit pojišťovny. Týká se to ale jen těch, které implantát dostaly kvůli prodělané rakovině prsu nebo vrozené vadě. Ty, které si jej nechaly voperovat z kosmetických důvodů, pojišťovna nový hradit nebude. Odstranění vadného implantátu ale bude proplácet všem ženám. Plyne to z analýzy ministerstva zdravotnictví.
15.02.2012 18:30 |

podobné články

Mají úředníci hradit škodu, kterou způsobí? Ožehavé téma rozdělilo sněmovnu

 
Poslanci z ústavně právního výboru se dnes přeli o novelu TOP 09 a Starostů, podle níž by stát musel vymáhat po úřednících škodu, kterou mu způsobili nezákonným rozhodnutím nebo nesprávným postupem. Kritici se obávají například toho, že se úředníci budou bát rozhodovat. Výbor nakonec projednávání normy na týden přerušil, čekají se pozměňovací návrhy.
09.04.2014 16:50 |

podobné články

Zdravotní pojišťovny přestanou hradit až 400 léků

 
Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) sestavuje seznam léků, které by od 1. července 2012 měly zdravotní pojišťovny přestat hradit. Až do 1. června ale pojišťovny mohou požádat o výjimku, takže by vybraný lék, který považují za zásadní pro své pojištěnce, mohly hradit dál, řekla mluvčí SÚKL Veronika Petláková.
09.02.2012 20:50 |

podobné články

VZP bude jako první pojišťovna hradit nový lék pro pacienty s HIV

 
Všeobecná zdravotní pojišťovna zajistí svým klientům infikovaným virem HIV moderní lék, který doposud není v České republice hrazen z veřejného zdravotního pojištění. VZP tak bude přípravek americké firmy spjaté se jménem světoznámého českého chemika Antonína Holého hradit jako první v ČR. Přípravek s obchodním názvem Stribild bude VZP hradit pacientům, u kterých nelze použít doposud dostupné léky.
30.11.2013 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Holý (20 článků)

NOVÝ OBČANSKÝ ZÁKONÍK: Jak je to s odpovědností za škodu, kterou vám způsobí živnostník?

 
Podle současného občanského zákoníku ten, kdo má např. prodejnu, řemeslnou dílnu či je elektrikářem na živnostenský list podléhá velice přísným měřítkům. Včetně případné náhrady za škody, které způsobí zákazníkovi. Co se v oblasti škody z provozní činnosti změní v novém občanském zákoníku?
07.11.2013 19:06 |

podobné články

Senátor Valenta: Úředníci musí nést zodpovědnost za své chyby

 
Státní úřady, ale také jednotliví úředníci musí být zodpovědní za škody, které svým nezodpovědným jednáním způsobí.
17.09.2017 21:55 |

podobné články

Politici na Slovenskou budou státu splácet škody, které způsobí

 
Slovenští politici, ale i úředníci budou muset nově platit škody, pokud jejich chybou stát přijde o peníze. Nová zákon, který to umožní připravuje tamní vláda. Informaci přinesla v dnešním vydání MF Dnes.
12.01.2011 09:30 |

podobné články

Rath pohrozil: Pokud ČSSD prohraje volby, kraj přestane hradit poplatky

 
Hejtman Středočeského kraje a poslanec za ČSSD David Rath přitvrdil ve své předvolební strategii. Pokud ČSSD neuspěje ve volbách do Sněmovny, přestane Středočeský kraj od příštího roku hradit za pacienty krajských nemocnic regulační poplatky, oznámil v pondělí.
22.06.2009 16:30 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4394 článků)

Při úpadku cestovky mají nároky klientů v plné výši hradit pojišťovny

 
Pojišťovny mají hradit nároky klientů při úpadku cestovní kanceláře v plné výši. Ve středu o tom rozhodla Sněmovna. Cestovky budou moci nahrazovat pojištění proti úpadku bankovní zárukou. Ministerstvo pro místní rozvoj si od normy slibuje vyšší ochranu spotřebitele.
16.09.2015 13:05 |

podobné články

Škody po povodních rostou, Ústecký kraj je odhadl na 1,5 miliardy

 
Škody, které v Ústeckém kraji způsobila povodeň o minulém víkendu, stále stoupají. Nyní byly krajem odhadnuty na minimálně 1,5 miliardy korun. Jen škody na silnicích činí 524 miliónů, prvotní náklady na odstranění škod jsou vyčísleny na 100 miliónů. Po zasedání krizového štábu to v pátek řekla hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová (ČSSD) s tím, že všechny škody ještě nelze sečíst.
13.08.2010 17:05 |

podobné články

Pacienti si mají plně hradit pobyty v lázních

 
Desetitisíce lidí jezdí ročně do lázní, nejvíce po vážné nemoci srdce a cév, kloubů nebo zažívacího ústrojí. Teď to ale vypadá, že lázně si budou všichni pacienti muset hradit sami v plné výši.
01.04.2011 05:35 |

podobné články

Ústav léčiv připravuje seznam léků, které pojišťovny přestanou platit

 
Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) sestavuje seznam léků, které by od 1. července 2012 měly zdravotní pojišťovny přestat hradit. Až do 1. června ale pojišťovny mohou požádat o výjimku, takže by vybraný lék, který považují za zásadní pro své pojištěnce, mohly hradit dál. Řekla mluvčí SÚKL Veronika Petláková.
09.02.2012 16:00 |

podobné články

Stát uhradí povodňové škody jen na majetku, který nešel pojistit

 
Stát prostřednictvím ministerstva pro místní rozvoj uhradí po povodních obcím a krajům jen část škod a jen u majetku, který se běžně nepojišťuje. Pokud tedy například neměla obec pojištěnou školu, bude si muset škody na ní hradit ze svého.
17.08.2010 14:01 |

podobné články

Ministerstvo žádá v kauze Rath náhradu škody 56 miliónů korun

 
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) žádá v kauze poslance Davida Ratha náhradu škody 56 miliónů korun. Jde o peníze vyplacené úřadem na projekty, které měly být dotovány z evropských fondů. Evropská unie však po vypuknutí korupční aféry výdaje ministerstvu neproplatila. Uvedl to v úterý Český rozhlas - Radiožurnál.
06.08.2013 09:15 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4394 článků)

Kauza Rath: Ministerstvo žádá náhradu škody 56 milionů

 
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) žádá v kauze poslance Davida Ratha náhradu škody 56 milionů korun. Uvedl to dnes Český rozhlas - Radiožurnál. Jde o peníze vyplacené úřadem na projekty, které měly být dotovány z evropských fondů. Evropská unie však po vypuknutí korupční aféry výdaje ministerstvu neproplatila. Jako poškozený se původně přihlásil i Středočeský kraj, nedávno ale uvedl, že mu žádná škoda nevznikla. 
06.08.2013 09:35 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4394 článků)

Úředníci mají za své chyby platit, plánuje TOP 09

 
Dříve než definitivy se úředníci nejspíš dočkají silného zapráskání biče nad svou hlavou. Chystá ho pro ně předseda regionálního výboru Sněmovny Stanislav Polčák (TOP 09). Podle připravovaného zákona by napříště úředníci museli za svou práci stoprocentně ručit a případně nést i finanční náklady.
22.07.2011 03:10 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Polčák (249 článků)

Stát by měl hradit ztráty České pošty. Ale pouze tehdy, když je sám způsobí regulací cen

 
Novelizace poštovního zákona je podle našeho názoru nezbytná, protože současná právní úprava je proti samotnému smyslu liberalizace trhu. Česká pošta stále drží 98 % trhu, ale na její náklady jí mají přispívat malí konkurenti. Stávající zákon o poštovních službách poště de facto umožňuje pomocí mechanismu kompenzačního fondu nechat konkurenty ekonomicky vykrvácet a obnovit úplný monopol.
22.04.2015 20:31 |

podobné články

Soud zakázal Rathovi hradit poplatky v mladoboleslavských lékárnách

 
Pražský městský soud vydal ve středu předběžné opatření, kterým zakázal Středočeskému kraji hradit 30korunové regulační poplatky v lékárnách spadajících pod mladoboleslavskou nemocnici. Kraj nyní k proplácení poplatků v jím spravovaných nemocnicích využíval slevové kupony. Novinkám to potvrdil právní zástupce žalobců Vlastislav Kusák.
14.05.2009 18:50 |

podobné články

Pokud ČSSD prohraje volby, nebude Rath hradit poplatky

 
Středočeský hejtman David Rath připustil možnost, že by kraj přestal hradit za pacienty poplatky v lékárnách.
22.06.2009 17:15 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4394 článků)