Článek

Úřad vlády zaplatí většinu ze škody v kauze ProMoPro. Toto k tomu dodal Sobotka

 
Většinu ze škody ve výši 848 milionů korun, kterou chce finanční úřad kvůli kauze Promopro od Úřadu vlády, zaplatí kabinet z vládní rozpočtové rezervy. Vláda dnes rozhodla, že tímto způsobem uhradí 748 milionů. Zbylých 100 milionů uvolní Úřad vlády z uspořených prostředků z minulých let. Informoval o tom mluvčí vlády Martin Ayrer.
22.04.2015 20:51 |

podobné články

Osobnosti: Martin Sobotka (233 článků)
Podobné články

Úřad vlády se připojil k řízení o stamilióny v kauze Promopro

 
Úřad vlády se rozhodl připojit k požadavku na náhradu škody, která měla vzniknout v souvislosti s veřejnou zakázkou pro zajištění ozvučení akcí během českého předsednictví EU. V kauze, pro niž se vžilo označení Promopro, požaduje náhradu škody ve výši přesahující 388 miliónů korun. V pátek to oznámil šéf úřadu vlády Pavel Dvořák.
28.02.2014 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dvořák (83 článků) , Pavel Dvořák (83 článků)

Vláda: Stát žádá 388 milionů korun jako náhradu škody v kauze ProMoPro

 
Úřad vlády České republiky rozhodl ve středu dne 26. února 2014 připojit se jako poškozený k probíhajícímu trestnímu řízení, vedenému proti skupině osob v případu realizace veřejné zakázky na provozování audiovizuálních celků a poskytnutí souvisejících služeb pro zajištění akcí konaných v rámci předsednictví České republiky v Radě Evropské unie (tak zvané kauze ProMoPro, s.r.o.) a uplatnit nárok na náhradu škody a vydání bezdůvodného obohacení v celkové výši minimálně 388 356 677 Kč.
28.02.2014 16:50 |

podobné články

Úřad vlády ČR činí další právní kroky v kauze PromoPro

 
Úřad vlády ČR pokračuje v právních krocích, jejichž cílem je zmírnit dopady škod v tzv. kauze PromoPro, tedy ve věci výběrového řízení na dodání audio-vizuálního vybavení a provozování audio-vizuálních celků a poskytnutí souvisejících služeb v rámci předsednictví ČR v Radě EU v roce 2009. Současné vedení Úřadu vlády ČR tento problém zdědilo po svých předchůdcích, kdy chyba při netransparentnosti zadání veřejné zakázky nyní ohrožuje fungování Úřadu vlády ČR.
03.11.2014 19:11 |

podobné články

Hulinský: Nová fakta. Vondra v kauze ProMoPro opět nemluvil pravdu

 
Dokumenty, které v úterý ke kauze ProMoPro zveřejnil server Euro.cz, dokazují, že někdejší místopředseda vlády Mirka Topolánka a dnešní ministr obrany a místopředseda ODS Alexandr Vondra byl o krocích jeho podřízených při výběru firmy ProMoPro informován.
23.03.2011 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2134 článků) , Alexandr Vondra (1123 článků)

Úřad vlády se odvolá proti půlmiliardové pokutě za Promopro

 
Úřad vlády se odvolá proti pokutě ve výši půl miliardy korun, kterou mu vyměřil finanční kvůli předraženému zajištění audiovizuální techniky pro české předsednictví EU firmou Promopro. Úřad současně podá žádost o prominutí odvodu, řekl vedoucí Úřadu vlády Pavel Dvořák.
15.04.2014 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dvořák (83 článků) , Pavel Dvořák (83 článků)

Kalousek ke kauze ProMoPro: věřím, že Nečas úmyslně neříká pitomost

 
Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) odmítá, že by spoluodpovídal za špatné hospodaření v kauze ProMoPro. Toho se měl dopustit Úřad vlády a úřad vicepremiéra Alexandra Vondry (ODS) během českého předsednictví EU, jak to naznačuje premiér Petr Nečas (ODS).
05.07.2011 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1123 článků) , Petr Nečas (9257 článků) , Miroslav Kalousek (6347 článků)

Státní úředníky obžalované v kauze ProMoPro soud osvobodil

 
Soud osvobodil trojici bývalých vysoce postavených úředníků ze sekce pro předsednictví EU obviněných v kauze ProMoPro. Verdikt není pravomocný. Obžaloba tvrdí, že někdejší šéfka sekce Jana Hendrichová a její podřízení Radomír Karlík a David Mlíčko účelově upřednostnili firmu ProMoPro při zadání zakázky na zajištění audiovizuální techniky na pořádaných konferencích. Neobstarali prý také dostatečnou kontrolu, která by odhalila faktury podvržené Promoprem. Stát vyčíslil škodu na 938 milionů korun.
24.06.2015 10:57 |

podobné články

Úřad vlády se odvolá proti pokutě za ProMoPro

 
Úřad vlády se odvolá proti půlmiliardové pokutě, kterou mu vyměřil finanční úřad kvůli údajně předraženému zajištění audiovizuální techniky pro české předsednictví EU firmou Promopro. Podá taky žádost o prominutí odvodu.
15.04.2014 20:05 |

podobné články

Kauza Promopro má dohru: Osvobození úředníci chtějí od státu milionové odškodné

 
Tři bývalí vysoce postavení úředníci ze sekce pro české předsednictví EU, které soud osvobodil v kauze Promopro, chtějí po státu odškodnění. Dohromady jde o miliony korun. Napsal to ve čtvrtek server iRozhlas.cz. Odvolací soud potvrdil jejich nevinu letos v lednu. Devět obžalovaných poslal soud do vězení. Firma Promopro zajišťovala audiovizuální techniku při českém předsednictví EU, zakázku získala v roce 2008 od úřadu vlády bez výběrového řízení.
26.10.2017 08:40 |

podobné články

Kauza ProMoPro, která zničila Vondru: Policie zjistila jednu vážnou, ale i humornou věc

 
S novými podrobnostmi ohledně kauzy ProMoPro přicházejí na titulní straně středeční Hospodářské noviny. Popisují cesty různě velkých finančních částek z celkové sumy 551 milionů korun, které zaplatil Úřad vlády firmě ProMoPro. Ta byla bez výběrového řízení vybrána, aby technicky zajistila české předsednictví Evropské unii v roce 2009.Nezanedbatelá část této sumy protekla i přes firmu šedesátiletého rolníka z karibského ostrova Dominica.
04.06.2014 09:45 |

podobné články

Kalousek kvůli kauze Promopro odvolal ředitelku Hendrichovou

 
Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) ve čtvrtek odvolal z funkce ředitelku odboru mezinárodněprávního a pro záležitosti Evropské unie Janu Hendrichovou. Ta byla náměstkyní ministra pro evropské záležitosti Alexandra Vondry (ODS) a je podepsána pod většinou faktur od společnosti Promopro. Firma Promopro je spojována se spornou zakázkou z doby českého předsednictví EU.
10.02.2011 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1123 článků) , Miroslav Kalousek (6347 článků)

Miliony z ProMoPro šly také do lesnické firmy

 
Kauza ProMoPro nabírá na intenzitě a zdá se, že ministru obrany Alexandru Vondrovi (ODS) připraví ještě pořádně horké chvilky. Ukázalo se například, že milióny z obří státní zakázky pro společnost Promopro skončily i vjedné lesnické firmě. Uvedl to advokát Václav Láska v trestním oznámení, které podal na začátku tohoto týdne za nejmenovaného klienta kvůli této kauze.
23.03.2011 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1123 článků)

Program sněmovny dnes: ProMoPro a interpelace. Dorazí Vondra na grilování?

 
Stávka odborářů, interpelace a také mimořádná schůze ke kauze ProMopro. To bude dnešní program poslanců. Opozice a zvláště pak poslanci z KSČM již včera dali na vědomí, že půjdou do ulic podpořit odboráře a stávkující, ale hodinu před polednem v jednací síni určitě budou, neboť začíná schůze k případu ProMoPro.
16.06.2011 08:20 |

podobné články

Soud potvrdil nevinu úředníků i většinu trestů v kauze Promopro

 
Osvobození trojice bývalých vysoce postavených úředníků ze sekce pro české předsednictví EU, které obžaloba vinila v tzv. kauze Promopro, je pravomocné. Dnes o tom rozhodl pražský vrchní soud. Odvolací senát zároveň stanovil, že do vězení půjde všech sedm obžalovaných podnikatelů – zpřísnil totiž trest Václavu Čadovi, který jako jediný původně odešel od soudu s podmínkou. Nejpřísněji potrestaným zůstal jednatel Promopra Jaroslav Veselý, který si má odpykat devět let odnětí svobody.
04.01.2017 11:40 |

podobné články

Vláda se přihlásí o škodu od ProMoPro. Spočítala ji na 388 milionů

 
Stát se s konečnou platností přidá mezi poškozené subjekty v probíhajícím trestním řízení v kauze ProMoPro. Oznámil to vedoucí Úřadu vlády ČR Pavel Dvořák. V kauze týkající se českého předsednictví EU v roce 2009 bylo dosud obviněno 12 lidí, ale tehdejší místopředseda vlády pro evropské záležitosti Alexandr Vondra mezi nimi není.
28.02.2014 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1123 článků) , Pavel Dvořák (83 článků) , Pavel Dvořák (83 článků)

Úřad vlády šetří, tři roky po sobě opakovaně snížil náklady na své hospodaření

 
Úřad vlády ČR se důrazně ohrazuje proti lživému tvrzení předsedy hnutí ANO Andreje Babiše. Ten v rozhovoru pro deník Právo zkritizoval Úřad vlády ČR kvůli údajné nehospodárnosti. Úřad vlády přitom, jak vyplývá i z pravidelně zveřejňovaných výročních Zpráv o činnosti Úřadu vlády, zavedl za současné vlády účinná úsporná opatření. Pro vedení Úřadu vlády ČR je šetrná správa a snižování provozních nákladů jednou z hlavních priorit.
06.06.2017 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12028 článků)

Za Promopro padla masivní pokuta. Úřad vlády musí zaplatit půl miliardy

 
Obří pokutu 551 miliónů korun týkající se skandálně předraženého ozvučení českého předsednictví EU v roce 2009 firmou Promopro vystavil pražský finanční úřad minulý čtvrtek Úřadu vlády. Právu to v úterý potvrdil vedoucí Strakovy akademie Pavel Dvořák.
09.04.2014 03:20 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dvořák (83 článků) , Pavel Dvořák (83 článků)

Úřad vlády dostal za PROMOPRO pokutu 551 milionů!

 
Finanční úřad vyměřil úřadu vlády pokutu téměř 551 milionů korun kvůli údajně předraženému zajištění audiovizuální techniky pro české předsednictví EU firmou Promopro.
09.04.2014 10:15 |

podobné články

Obří účet za ProMoPro: 848 miliónů korun

 
Za chybu vlády Mirka Topolánka (ODS) musí zaplatit pokutu kabinet Bohuslava Sobotky (ČSSD). Ten ve středu rozhodl z vládní rozpočtové rezervy uvolnit 848 miliónů korun. To je částka, kterou finanční úřad vyčíslil jako škodu za to, že Úřad vlády v roce 2008 udělil firmě ProMoPro zakázku bez výběrového řízení.
22.04.2015 19:16 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2134 článků)