Článek

Uprchlíci z Malajsie: Postavili si domky uprostřed oceánu

 
V oceánu kousek od pobřeží Malajsie žije uprchlická komunita Bajau. Přebývají v dřevěných chatkách na vysokých chůdách, které jsou umístěny ve vodě. Loví ryby, chobotnice nebo humry v ručně vyráběných člunech. Fotograf Ng Choo Kia se vydal na toto vzdálené místo, aby zachytil vztah mezi mořem a touto komunitou.
01.05.2015 20:15 |

podobné články

Podobné články

Zbourají domky, ve kterých natáčeli Obecnou školu? Praha 10: Na Slatinách se legálně bourat nesmí

 
Už zítra (tj, 4. dubna) mají začít bourat domky na pražských Slatinách, kde se natáčel legendární film Obecná škola! S touto informací přišel projekt Praha neznámá, jenž ji získal od domnělého správce budovy. Vyvrací ji ale radnice Prahy 10, která by k demolici musela dát povolení. Byť jsou pozemky, na nichž domky leží, ve vlastnictví firmy BesTen, samotná stavení patří hlavnímu městu.
03.04.2018 18:00 |

podobné články

KLDR drží naše občany jako rukojmí, zoufá si Malajsie a zavádí stejné opatření

 
Severní Korea dnes oznámila, že dočasně zakázala občanům Malajsie opouštět její území. Chce tak prý zajistit bezpečnost svých diplomatů a občanů v Malajsii, informovala agentura Reuters. Malajsie vzápětí odpověděla stejným zákazem pro Severokorejce. Podle premiéra Najiba Abdula Razaka KLDR totiž prakticky drží občany jeho země jako rukojmí. Mezi KLDR a Malajsií panuje napětí kvůli nedávné vraždě bratra severokorejského vůdce Kim Čong-una na letišti v Kuala Lumpur.
07.03.2017 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1403 článků)

Kauza Lidové domky jde do ztracena. Lidé přišli o statisíce

 
Kauza krachu společnosti Lidové domky, při které přišly stovky lidí o celoživotní úspory, míří definitivně do ztracena. Vrchní státní zastupitelství totiž souhlasilo s rozhodnutím dozorujícího žalobce, podle kterého se v této kauze vlastně nikdo nedopustil podvodu. Advokáti podvedených s tím ale nesouhlasí a chtějí nové vyšetřování. Tvrdí, že existují důkazy o vykradení společnosti.
27.12.2010 21:05 |

podobné články

Policie znovu otevřela kauzu Lidové domky

 
Policie znovu otevřela kauzu vytunelované firmy Lidové domky, uvedla to v neděli TV Nova. Policie původně případ odložila s tím, že nejde o trestný čin, ale do hry se teď vložil nejvyšší státní zástupce, který požaduje případ znovu prověřit.
17.09.2011 21:25 |

podobné články

Jak vypadají IKEA domky pro uprchlíky? Skládají se překvapivě snadno

 
Švédský nábytkářský gigant vyrábí na objednávku OSN mobilní domky pro uprchlíky. Představujete si hned tu mnohahodinovou montáž tisíců dílků, co nepasují dohromady? IKEA se ale tentokrát překvapivě krotila a uprchlíky ušetřila montážního trápení. 
02.12.2015 21:46 |

podobné články

Palackého most poničily za války bomby. Kam se poděly jeho sochy?

 
Palackého most v Praze se pyšní historickou dekorací, která se dnes bohužel na místě nenachází v celé své bývalé kráse. Jde o mýtné domky, ve kterých se v minulosti za překročení z jednoho břehu Vltavy na druhý vybíraly peníze. Na těchto domcích stály sochy s motivy českého národa, které z místa „vyhnalo“ bombardování Prahy na konci druhé světové války. Celkem čtyři sousoší se přestěhovala jinam, mýtné domky částečně zmizely také.
01.03.2017 05:45 |

podobné články

NOVÉ INFORMACE: V oceánu našli podezřelé předměty. Jsou to trosky ztraceného letadla?

 
Čínské pátrací letadlo zahlédlo "podezřelé" předměty v jižní oblasti Indického oceánu, kde satelitní snímky naznačovaly o víkendu možnost trosek zmizelého malajsijského letounu. Uvedla to dnes agentura Nová Čína. Australský úřad, který pátrání po letadle v Indickém oceánu koordinuje, sdělil, že se bude snažit o zjištění přesné polohy spatřených objektů.
24.03.2014 08:55 |

podobné články

Zázrak přírody: Erupce vytvořily v oceánu nový ostrov. Dál a dál roste!

 
Tyhle sopečné erupce v Tichém oceánu nejsou jen tak obyčejné. U pobřeží ostrova Nišinošima zhruba tisíc kilometrů jižně od Tokia totiž vytváří novou pevninu! Z oceánu se tak vynořil ostrůvek, který se však dále zvětšuje. Za loňský rok se zvládl zvětšit zhruba desetkrát a roste dál.
02.03.2015 05:30 |

podobné články

Do 200 let se zvýší hladina oceánů minimálně o metr, varuje NASA

 
Vědci z NASA varují, že se během 100 až 200 let zvýší hladina oceánů nejméně o metr. V ohrožení budou města jako Tokio nebo Singapur. NASA sleduje hladinu oceánů už od roku 1992. 
27.08.2015 09:51 |

podobné články

Na dně oceánu v hloubce 11 kilometrů našli plastovou tašku

 
Není místa v oceánu, kde by nebyly plasty. Bohužel tohle jsme jako lidstvo dokázali jen během několika posledních let, kdy vyvážíme odpady do vod světových moří. Japonští vědci nalezli celou plastovou tašku na jedno použití v hloubce jedenácti kilometrů – nejhlubším zkoumaném místě světových oceánů.
17.05.2018 10:30 |

podobné články

Záhada uprostřed oceánu: Podezřelý je Rakušan s českým jménem! Shodil ho z jachty?

 
Vypluli dva, vrátil se jen jeden. Brit Sean Terry (†48) skončil na dně Indického oceánu a jeho společník tvrdí, že spáchal sebevraždu skokem do moře. Podle vyšetřovatelů mohlo jít o vraždu, ale důkazy zločinu zatím na palubě jachty nenašli.
31.07.2012 12:10 |

podobné články

Zranitelný internet v hlubinách oceánu: Máme se bát útoku na kabely pod vodou?

 
Víte, že internetovou komunikaci se zámořím zajišťují jen kabely, které pokrývají oceánské dno? Rychlostí světla přepravují data, obstarávají telefonické spojení a dokonce i televizní přenosy. Jediným kabelem ležícím uprostřed širokého oceánu mezi podmořskými tvory a hydrotermálními průduchy protečou tisíce terabytů dat za vteřinu.  
10.11.2015 21:25 |

podobné články

Úžasné fotografie! Čtyři horolezci se rozhodli zdolat skálu uprostřed oceánu

 
Bývalý horolezec Dave Cuthbertson (59) pořídil dechberoucí snímky čtyř horolezců, kteří se snaží zdolat vrcholek skály vyčnívající z oceánu u skotského pobřeží.
15.08.2017 22:15 |

podobné články

Nejzbytečnější semafor na světě? Ruští úředníci postavili signalizaci na trávník

 
Čeští řidiči často nadávají na úředníky, kteří špatně naplánovali ten či onen úsek silnice. Ruští plánovači ale hravě strčí své kolegy do kapsy – semafor postavili uprostřed rozbahněného trávníku, má řídit dopravu na "křižovatce".
13.08.2015 13:40 |

podobné články

F1: Hamilton ovládl oba tréninky na Velkou cenu Malajsie

 
Předloňský mistr světa Brit Lewis Hamilton s mclarenem byl nejrychlejší v obou dnešních měřených trénincích na nedělní Velkou cenu Malajsie formule 1.
02.04.2010 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Lewis Hamilton (501 článků)

Byl to nejtěžší závod, jaký jsem kdy jel, řekl Alonso po VC Malajsie

 
Španělský pilot Ferrari Fernando Alonso označil Velkou cenu Malajsie F1, jejíž cíl neviděl, za nejtěžší závod, který ve své kariéře absolvoval.
04.04.2010 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Fernando Alonso (208 článků)

Hamilton po VC Malajsie: Se šestým místem jsem spokojený

 
Brit Lewis Hamilton prohlásil, že je naprosto spokojený se šestým místem, které obsadil v nedělní Velké ceně Malajsie F1.
04.04.2010 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Lewis Hamilton (501 článků)

KOLOC SE NAŠEL! Je z něj asistent hokejového týmu Malajsie

 
Bývalý automobilový závodník Martin Koloc, po kterém už od roku 2004 pátrá Interpol, se objevil na Asijských zimních hrách v Kazachstánu jako asistent trenéra u hokejového týmu Malajsie.
03.02.2011 18:45 |

podobné články

VAROVÁNÍ: Nejezděte do Malajsie! Velká voda zabíjí

 
Ministerstvo zahraničí vydalo v úterý varování před návštěvou Malajsie a přilehlých ostrovů, které v důsledku sezónních dešťů zasáhly silné srážky a povodně.
08.02.2011 09:10 |

podobné články