Článek

Uprchlíci se promítají do voleb. V Horních Rakousech uspěli populisti

 
Migrační krize se projevila v regionálních volbách v rakouské spolkové zemi Horní Rakousy. Pravicově populistická Svobodná strana Rakouska (FPÖ), jež nedávno volala po stavbě plotu po vzoru Maďarska, v nich získala přes 30 procent a dostala se tak těsně na druhé místo za Rakouskou lidovou stranou (ÖVP). 
27.09.2015 18:05 |

podobné články

Podobné články

Populisti, nebo populisti? Italové u voleb moc na výběr nemají

 
Soudní voliči budou mít v nadcházejících italských volbách těžké rozhodování. Taková plejáda populistických hnutí by se jinde v Evropě hledala jen stěží. S líbivými hesly a sliby totiž přicházejí i tradiční strany, byť doufají, že je nakonec nebudou muset plnit. Pro druhou nejzadluženější zemi Evropské unie po Řecku by to znamenalo krutou ekonomickou ránu.
04.12.2017 10:55 |

podobné články

Rakouská policie zatkla dva české zloděje

 
Rakouská policie dopadla dva české zloděje, kteří v Horních Rakousech a Salcbursku vykrádali automobily. Píše to v úterý portál deníku Salzburger Nachrichten.
02.08.2011 14:40 |

podobné články

Rakouští sudetští Němci varují krajany: Nekupujte pozemky v Česku

 
Krajanská organizace sudetských Němců v Horních Rakousech varuje Rakušany před nákupy takové zemědělské půdy v České republice, která dříve patřila sudetským Němcům. Nákup půdy vyvlastněné na základě takzvaných Benešových dekretů by se totiž mohl ukázat jako "podmíněné nabytí" majetku, řekl podle regionálního listu Oberösterreichische Nachrichten mluvčí hornorakouských sudetských Němců Peter Ludwig.
25.03.2012 03:43 |

podobné články

Český expolicista v Rakousku odsouzen na čtyři roky za loupeže

 
Bývalý český policista byl v Rakousku odsouzen ke čtyřem rokům vězení za sérii loupeží, které spáchal v Rakousku a v Německu. Dnešní rozsudek je zatím nepravomocný, informovala agentura APA. Dvaačtyřicetiletý pachatel byl zadržen v prosinci v Horních Rakousech.
20.03.2013 12:00 |

podobné články

Další náklaďák smrti v Rakousku? Policie zachránila děti před smrtí žízní

 
Policie zadržela v Horních Rakousech nákladní automobil s 26 uprchlíky, a pravděpodobně tak zachránila tři malé děti před smrtí žízní. O páteční akci dnes informovala agentura APA. Ve vazbě skončil 29letý Rumun.
29.08.2015 18:30 |

podobné články

Rakušané sepsuli Čechy, že se nepoučili z Fukušimy

 
Rakousko chce využít "všechny politické a právní prostředky", aby zabránilo výstavbě dalších jaderných elektráren v Česku. Prohlásil to v pátek rakouský ministr zahraničí Michael Spindelegger. Podle jeho kolegy ministra životního prostředí Nikolause Berlakoviche se Česko "z Fukušimy nijak nepoučilo". Ostrý zásah vlády proti koncepci české energetiky požadovali též zemští politici vládních stran v Dolních Rakousech. Informovala o tom agentura APA.
16.09.2011 16:45 |

podobné články

Katolická církev se rozhodla pro nábor nových kněží pomocí billboardů

 
Katolická církev v Dolních Rakousech do svých řad verbuje nové kněze s pomocí billboardů. V nejlidnatější rakouské zemi totiž řady duchovních povážlivě řídnou. Plakát s heslem "Poslání: kdo všechno odevzdá, víc dostane" ukazuje pětici služebníků církve se spokojeným úsměvem.
25.07.2012 08:35 |

podobné články

V Rakousku zemřela Češka (33). Autem narazila do stromu

 
Po dopravní nehodě v Dolních Rakousech zahynula třiatřicetiletá Češka. V mírné zatáčce mezi obcemi Mitterndorf a Michelhausen vyjela z vozovky a čelně narazila do stromu.
20.02.2013 11:35 |

podobné články

Nehoda českého auta v Rakousku: Jedna mrtvá, dva zranění

 
Při čelním střetu českého a rakouského osobního automobilu ve středu v Dolních Rakousech zahynula 60letá místní řidička. Těžká zranění utrpěla i její spolujezdkyně. Řidič českého vozu má jen lehká zranění. Příčina nehody zatím není známa.
08.12.2016 09:10 |

podobné články

Paroubek Lidovému domu: To nebyla žádná kampaň. Měli jste štěstí

 
Kolaboranti a populisti, tak expředseda ČSSD Jiří Paroubek tituloval své stranické kolegy před posledními volbami. Nelíbila se mu totiž nová kampaň, které se mimo jiné distancovala od jím zavedeného stylu politiky.
17.10.2010 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3428 článků)

Dimun: Michale Hašku, nepaktuj se s VV. Jsou to populisti

 
Bývalý blízký spolupracovník Jiřího Paroubka, šéf marketingu a PR ČSSD Petr Dimun se ve svém textu opřel do vystoupení jihomoravského hejtmana Michala Haška v České televizi.
29.11.2010 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3428 článků) , Michal Hašek (2319 článků)

Klaus oponuje kritikům jádra: Jsou to populisti

 
Prezident Václav Klaus se opět postavil proti názoru, který zastává řada zemí EU. Nelíbí se mu totiž jejich kritika jaderné energetiky.
16.03.2011 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9029 článků)

Někteří politici chtějí zákon o islámu. Populisti, šklebí se jim Kalousek

 
Migrační krize a posilování pozic muslimů po celé Evropě mobilizuje i české zákonodárce. Prozatím však pouze k úvahám, jak život podle Koránu vymezit v české legislativě. Nápady na „zákon o muslimech“, který by jasně řekl, jaké prvky jejich vyznání jsou ještě akceptovatelné a jaké už ne, však zatím narážejí. Politici příliš nevědí, jak téma uchopit.
24.08.2016 20:05 |

podobné články

Mirko Raduševič: Otrocká práce na Slovensku - 2,20 Euro/hod.

 
Sú to belosi, Európania, kresťania a dokonca slovanskí bratia z tých najmilovanejších. Ako naraz majú populisti od Fica po Kotlebu svojim ovečkám vysvetliť, že keď na Slovensko konečne dorazil niekto podobný utečencom, pred ktorými roky strašili, nie je to ani moslim, ani Arab, ale skoro „našinec“?
25.02.2017 12:20 |

podobné články

ODS: Aby na nás neklekli populisti s komunisty

 
Občanští demokraté dnes představili závěrečnou fázi kampaně před nadcházejícími volbami do Poslanecké sněmovny. Upozorňují na to, že předvolební kampaň by měla být o programu a souboji argumentů, a na to, že České republice hrozí pád na politické dno v podobě vlády populistů s komunisty.
10.10.2017 14:35 |

podobné články

Udženija (ODS): Aby na vás neklekli populisté a komunisté

 
Volby bez přehánění rozhodnou o dalším směřování naší země. Rozhodnou o tom, zda nám povládnou populisti a oligarchové a zda se po 28 letech vrátí komunisti do vlády. Není to předvolební strašení, je to bohužel smutná realita.
18.10.2017 18:35 |

podobné články

Republikáni uspěli v guvernerských volbách, prý za to může Obama

 
Republikánští kandidáti v úterý uspěli ve volbách guvernéra v amerických státech New Jersey a Virginie. Podle některých pozorovatelů v USA je to vzkaz voličů demokratickému prezidentovi Baracku Obamovi
04.11.2009 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2408 článků)

Chládek se chlubí: Čeští žáci uspěli v testech díky moderní výuce

 
Čeští žáci uspěli v mezinárodním testování PISA 2012 v takzvaných problémových úlohách. Čeští školáci skončili z 44 testovaných zemí mezi 16. až 17. místem. Ministr školství Marcel Chládek (ČSSD) se domnívá, že je to důkazem odklonu od tradičního systému výuky memorováním.
01.04.2014 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Marcel Chládek (609 článků)

Zelení uspěli v pěti krajích, tři zelení kandidáti postupují do druhého kola

 
Zelení uspěli v krajských volbách celkem v pěti krajích, v nichž kandidovali společně s jinými politickými stranami.
10.10.2016 11:20 |

podobné články