Článek

ÚP ČR pomáhá sociálně vyloučeným v návratu na trh práce

 
Krajské pobočky ÚP ČR v Ústí nad Labem a v Ostravě vytipovaly v období loňského a letošního roku ve spolupráci s neziskovými organizacemi a Agenturou pro sociální začleňování přesně 1 500 sociálně znevýhodněných osob, které zapojily do regionálních projektů na pomoc lidem ze sociálně vyloučených lokalit.
18.12.2015 13:56 |

podobné články

Podobné články

Obchod pomáhal sociálně vyloučeným Romům. V Česku neobstál

 
PŘÍBĚH Sociálně vyloučeným skupinám, mezi nimiž je většina Romů, pomáhal dobročinný obchod Buťi v Plzni. Po třech letech však skončil. Dle vedoucí obchodu Jany Nyergesové je na vině současná ekonomická situace Čechů a nepříznivé podmínky pro podnikání. „Bohužel konkurence je dnes velká a když se k tomu přidají i vysoké náklady na provoz obchodu v centru města, je velmi těžké obstát,“ říká Nyergesová.
02.07.2012 11:25 |

podobné články

Agentura pro sociální začleňování představila Koordinovaný přístup k sociálně vyloučeným lokalitám v Jihlavě a Českých Budějovicích

 
Představitelé vybraných samospráv z krajů Jihočeského a Vysočina se sešli se zástupci Odboru (Agentury) pro sociální začleňování ÚV ČR, aby se seznámili s Koordinovaným přístupem k sociálně vyloučeným lokalitám. Své zkušenosti z dosavadní spolupráce s Agenturou, která spadá do gesce ministra Dienstbiera, představili zástupci města Žďár nad Sázavou a České Velenice.
07.05.2016 17:20 |

podobné články

ArcelorMittal pomáhá dlouhodobě nezaměstnaným s návratem zpět do společnosti

 
Společnost ArcelorMittal Ostrava ve spolupráci s obecně prospěšnými společnostmi Centrum sociálních služeb a Centrom sociální podnik pomáhá dlouhodobě nezaměstnaným a sociálně vyloučeným lidem s návratem zpět do společnosti. Nabízí pod vedením odborníků práci dvanácti lidem, kteří se ocitli v dlouhodobé krizi a nezvládali řešit svou obtížnou životní situaci.
06.07.2013 09:30 |

podobné články

Bezpečnostní situace v Ústeckém kraji se pomalu zlepšuje, soudí kandidát do zastupitelstva Ústeckého kraje

 
ROZHOVOR „Problémem Ústeckého kraje je trvale vysoká nezaměstnanost. V kraji také narůstá počet osob žijících v chudobě a v sociálně vyloučených lokalitách. Sociálně vyloučených lokalit je v kraji 80, což je absolutně nejvyšší počet v celé ČR. V sociálně vyloučených lokalitách žije více než 38 tisíc lidí, což je více než jedna třetina všech obyvatel sociálně vyloučených lokalit v celé ČR. S nezaměstnaností a chudobou lidí žijících v sociálně vyloučených lokalitách souvisí napětí mezi obyvateli regionu a vyšší kriminalita, zejména pak krádeže," vypočítává chyby kraje Martin Klika, kandidát za ČSSD do zastupitelstva Ústeckého kraje.
05.10.2016 13:10 |

podobné články

Úřednice, která kritizovala nadržování sociálně vyloučeným, skončila

 
Úřednice na ministerstvu školství, která kritizovala strategii vzdělávání dětí ze sociálně vyloučených lokalit, skončila. Už dříve rozeslala například hromadný e-mail, kde žádala o podporu v boji proti této strategii. Podle ministerstva odešla sama.
31.10.2011 19:40 |

podobné články

Ministr Dienstbier: Sociálně vyloučeným by mohli pomáhat romští asistenti osvěty zdraví

 
Včerejší odborná konference na téma praxe romských zdravotních mediátorů představila slovenské zkušenosti v oblasti zlepšování ochrany veřejného zdraví Romů a sociálně vyloučených osob. Iniciátorem akce je Agentura pro sociální začleňování, spadající do gesce ministra Jiřího Dienstbiera, který konferenci zahájil.
05.11.2016 10:25 |

podobné články

Nejvyšší kontrolní úřad: Podpora zaměstnávání osob se zdravotním postižením stála téměř 22,4 miliardy korun. Na volný trh práce jim ale nepomohla

 
Nejvyšší kontrolní úřad prověřil systém podpory zaměstnávání osob se zdravotním postižením (OZP) v letech 2010 až 2015. Na tuto podporu vydalo MPSV v uvedených letech téměř 22,4 miliardy korun a částka v celém období průběžně rostla. NKÚ zkontroloval téměř 4,1 miliardy korun. Většina peněz, tj. 96 %, putovala zaměstnavatelům na chráněném trhu práce. Hlavní prioritou politiky zaměstnanosti u zaměstnávání OZP je přitom usnadnit těmto osobám přístup na volný trh práce. Podpora zaměřená na volný trh práce ale byla jen okrajová. Nepodařilo se také snížit podíl uchazečů o práci se zdravotním postižením na celkovém počtu nezaměstnaných. MPSV ani Úřad práce navíc oblast zaměstnávání OZP dostatečně nekontrolovaly.
06.02.2017 13:05 |

podobné články

Premiér Sobotka: Do konce roku projdou krajské střední školy procesem posílení bezpečnosti

 
Předseda vlády Bohuslav Sobotka v sobotu 10. září 2016 navštívil v rámci pravidelných pracovních cest do regionů Karlovarský kraj. Společně s hejtmanem Martinem Havlem jednali o dostavbě dálnice D6, stavbě nových průmyslových zón, tvorbě nových pracovních míst a podpoře vlády směrem k sociálně vyloučeným regionům. Diskutovali také o regionálním zdravotnictví, školství a bezpečnosti. Jednání se účastnila také ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.
10.09.2016 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9472 článků) , Martin Havel (137 článků) , Michaela Marksová (452 článků)

Trh práce má podle analytiků zřejmě nejhorší za sebou

 
I když tuzemská nezaměstnanost v lednu byla rekordní, v ekonomice již jsou náznaky, že trh práce má nejhorší za sebou. Vyplývá to z dnešních vyjádření analytiků. Výraznější snížení nezaměstnanosti lze ale čekat až kolem poloviny letošního roku. Trh práce vždy reaguje na vývoj ekonomiky se zpožděním, shodují se ekonomové. 
10.02.2014 11:25 |

podobné články

ČSÚ: Trh práce 1993–2013

 
Současný český trh práce odráží řadu významných socioekonomických změn posledních 20 let. Utvářely jej zejména společenské či demografické proměny, často byl však i jejich prvotním hybatelem. Podobně jako ekonomické cykly, lze i trh práce vyčlenit obdobími, která se vymezují přinejmenším růstem či poklesem zaměstnanosti a nezaměstnanosti.
04.08.2014 18:26 |

podobné články

Liška (SZ): Poslankyně Řápková volá po represích používaných v totalitních státech

 
Strana zelených se ostře ohrazuje proti „Bydžovské výzvě”, která navrhuje úpravu legislativy v oblasti represí proti sociálně vyloučeným občanům.
23.02.2011 09:55 |

podobné články

Topí se v dluzích, začínají krást. Poslanci to chtějí řešit

 
Přes částku jednoho bilionu korun už vystoupalo zadlužení českých domácností, které se stává čím dál ožehavějším problémem. Na vině je jak ekonomická krize, tak finanční negramotnost těch, kdo spirálu vlastního zadlužování roztáčejí. Riziko jejich pádu do dluhové pasti si uvědomují i zákonodárci a chtějí hledat cesty, jak z nich pomoci nejen sociálně vyloučeným skupinám.
31.08.2011 18:00 |

podobné články

Smrtící půjčky pro chudé. Čtěte o blahobytu lichvářů v Čechách

 
Na nepokojích ve Šluknovském výběžku mají údajně svůj podíl také lichvářské a nebankovní společnosti, které už tak zadluženým sociálně vyloučeným chudým skupinám obyvatelstva poskytují půjčky. A ty pak vymáhají v daleko vyšší hodnotě, mnohdy nevybíravými způsoby. ParlamentníListy.cz proto zjišťovaly, zda neplánuje vláda či ministerstvo financí v této oblasti nějaké změny či zpřísnění udělování povolení k tomu, aby podnikatelů v tomto sektoru nepřibývalo. Ukázalo se, že dosud ne. A protože není třeba doložit k podnikání tohoto druhu ani nějakou stanovenou výši kapitálu, je zřejmé, že počty podobných firem mohou narůstat.
08.09.2011 05:00 |

podobné články

Chudoba a kriminalita. To se podle vlády musí řešit na Šluknovsku

 
Problémy ve Šluknovském výběžku by mohla vyřešit vládní strategie pro pomoc sociálně vyloučeným lidem. Podle analýzy sociologa Ivana Gabala se děti žijící na ulici, které jsou v podstatě vykořeněné z rodin i společnosti, stávají velkým sociálním problémem pro celou Českou republiku.
12.09.2011 07:50 |

podobné články

Ekonomka Šichtařová: Svádět Šluknovsko na lichváře je alibismus

 
Mají na nepokojích ve Šluknovském výběžku svůj podíl lichvářské a nebankovní společnosti, které už tak zadluženým sociálně vyloučeným chudým skupinám obyvatelstva poskytují půjčky? Vymáhají je pak v daleko vyšší hodnotě, mnohdy nevybíravými způsoby. Podle různých odborníků na sociální problematiku ano, názor ekonomů, však tak jednoznačný není.
12.09.2011 21:00 |

podobné články

Vláda sociálně vyloučeným: Povinná školka i přechodné bydlení

 
Vláda dnes schválila strategii boje proti sociálnímu vyloučení do roku 2015. ČTK to sdělil zdroj obeznámený s jednáním kabinetu. Materiál, který připravila vládní agentura pro začleňování Romů a předložila vládní zmocněnkyně pro lidská práva Monika Šimůnková, čítá několik desítek opatření ke zlepšení bezpečnosti, bydlení, vzdělávání či zaměstnávání lidí z takzvaných ghett za miliardy korun.
21.09.2011 21:05 |

podobné články

Ostravský primátor: Vím, jak státu ušetřit miliardy. Některým se to ale nehodí

 
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Ostravský primátor Petr Kajnar si pochvaluje, že má ve svém okolí štěstí na lidi, kteří se dokáží věnovat sociálně vyloučeným, a i proto se město nepotýká s takovými problémy jako například Karviná, Havířov nebo severočeská města. Stínový ministr průmyslu a obchodu je přesvědčen, že Česká republika má na mnohem větší růst, který by ji dostal mezi první desítku zemí světa.
05.02.2012 00:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kajnar (77 článků)

Premiér Nečas: Situace na Šluknovsku se lepší

 
Premiér odpovídal ve sněmovně na interpelaci k sociálně vyloučeným lokalitám.
14.06.2012 20:26 |

podobné články

Klausův Tříska navrhl sebrat sociálně vyloučeným volební právo. Přečtěte si, koho nápad zaujal

 
Princip všeobecného a rovného volebního práva. To je téma diskuse, která se čas od času rozhoří jak v médiích, tak na sociálních sítích. Nyní, jak zdá se, opět přišla její chvíle, i když zatím nijak masově. Řada názorů, které však lze na toto téma sesbírat, nutnost diskuse ale podtrhuje. ParlamentníListy.cz zaujal například i ten, který zveřejnil na Facebooku moderátor a podnikatel Roman Šmucler.
11.02.2014 16:50 |

podobné články