Článek

Univerzity budou moci odebírat neoprávněně získané tituly

 
Vysoké školy budou moci v budoucnu odebírat neoprávněně udělené akademické tituly. Počítá s tím novela vysokoškolského zákona, kterou v pondělí schválila vláda. Norma také zavádí nový úřad pro udělování akreditací.
30.03.2015 13:36 |

podobné články

Podobné články

Tituly z plzeňských práv bude odebírat rektor Průša

 
Neoprávněně získané tituly z plzeňských práv bude odebírat rektor Západočeské univerzity Josef Průša. Ve středu se na tom dohodl s děkanem fakulty Jiřím Pospíšilem (ODS). Konečně se tak podařilo vyřešit několikatýdenní spor o to, kdo má tituly vlastně odebírat.
24.03.2010 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1829 článků) , Jiří Pospíšil (1829 článků)

Nová rektorka plzeňské univerzity: Tituly odebírat nelze, přesto se o to pokusíme

 
Neoprávněně získané tituly z plzeňských práv odebírat nelze. Myslí si to nová rektorka Západočeské univerzity Ilona Mauritzová. Škola však zřejmě bude v těch nejprůkaznějších případech v rušení diplomů pokračovat. Zatím tak učinila ve čtyřech případech.
04.03.2011 10:55 |

podobné články

Na plzeňských právech se začnou odebírat tituly a zveřejní se i jména nositelů

 
Západočeská univerzita začne navzdory hrozbě soudních žalob odebírat neoprávněně získané právnické tituly a také zveřejní jména jejich nositelů. Deníku Právo to ve čtvrtek 7. ledna potvrdil rektor Josef Průša.
07.01.2010 14:25 |

podobné články

V Plzni se přou, kdo má odebírat tituly

 
Vedení plzeňské právnické fakulty a rektor univerzity se přou, kdo z nich by měl odebírat tituly studentům, kteří k nim podle šetření přišli nestandardně. Fakulta tvrdí, že to přísluší rektorovi, ten by byl raději, kdyby titul odebrala sama fakulta.
02.03.2010 11:10 |

podobné články

V Plzni se pře rektor s fakultou, kdo bude odebírat tituly z práv

 
Vedení Západočeské univerzity v Plzni (ZČU) se zatím nedohodlo s vedením právnické fakulty na tom, kdo bude odebírat tituly. Rektor Josef Průša po diskusi s ministerstvem školství chce, aby to byla fakulta, a vyzval ji k tomu.
02.03.2010 12:00 |

podobné články

Tituly z práv bude odebírat rektor, dohodl se s Pospíšilem

 
Rektor Západočeské univerzity v Plzni Josef Průša bude tím, kdo začne odebírat tituly problematickým absolventům právnické fakulty. Na postupu se dohodl ve středu na schůzce s děkanem práv Jiřím Pospíšilem.
24.03.2010 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1829 článků) , Jiří Pospíšil (1829 článků)

Západočeská univerzita může odebírat tituly, rozhodla ministryně

 
Plzeňská univerzita má právo odebírat svým někdejším studentům tituly, pokud při jejich získání byl porušen správní řád školy. Ve středu to sdělila ministryně školství Miroslava Kopicová.
20.01.2010 16:31 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Kopicová (30 článků)

ZČU prý může začít odebírat tituly z plzeňských práv

 
Západočeská univerzita (ZČU) může začít odebírat tituly některým absolventům právnické fakulty. Uvedla to ve středu ministryně školství Miroslava Kopicová.
20.01.2010 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Kopicová (30 článků)

Vláda asi schválí návrh, který umožní odebírat akademické tituly

 
Vláda patrně schválí sociálnědemokratický návrh, který by umožnil vysokým školám odebírat absolventům tituly, pokud vystudovali pomocí podvodu. Má k němu ale několik připomínek, například že v novele musí být jasně stanoveno, že nesmí být použita zpětně. Vyplývá to z návrhu usnesení vlády zveřejněného na internetu. Autoři novelu připravili v reakci na aféru na plzeňské právnické fakultě.
02.10.2010 18:00 |

podobné články

Odebírání právnických titulů může skončit prohranými soudy

 
Západočeská univerzita se skutečně pokusí odebírat neoprávněně získané právnické tituly. Po sobotním jednání komise, která prověřuje podezřelé rychlostudenty, to Právu řekl prorektor František Ježek.
08.11.2009 13:45 |

podobné články

Noviny: Lidé jako Stanislav Gross budou mít problém. Chystá se na to zákon

 
Připravovaná novela zákona o vysokých školách počítá s možností odebírat pochybně získané vysokoškolské tituly. Umožnila by přezkumné řízení u státních zkoušek, klasifikačních prací nebo i problematických docentur. Tím by univerzity získaly zbraň proti nepoctivcům, píší Lidové noviny.
16.06.2014 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Gross (719 článků)

Rektor ZČU po výzvě studentů zváží, zda odebírat tituly až po volbách

 
Odebírání neoprávněně získaných titulů na plzeňských právech se ještě oddálí. Rektor Západočeské univerzity (ZČU) Josef Průša, který bude v této věci rozhodovat, totiž ve středu dostal od skupiny studentů dopis s žádostí, aby počkal alespoň do konce volební kampaně. Průša s výzvou nesouhlasí, nicméně žádost předloží vedení univerzity.
07.04.2010 15:50 |

podobné články

Soudce s neoprávněnými tituly může čekat kárné řízení

 
Ministerstvo spravedlnosti nemůže odebrat neoprávněně získané tituly soudcům a státním zástupcům, může však proti nim zahájit kárné řízení.
08.12.2009 10:25 |

podobné články

Tituly z plzeňských práv nelze odejmout, tvrdí etická komise

 
Neoprávněně získané tituly z plzeňských práv nebude možné odejmout. Alespoň podle Pavla Kratochvíla z Akademie věd, předsedy etického panelu, který hodnotil situaci na skandály poznamenané fakultě.
03.12.2010 10:50 |

podobné články

Nový posudek: Sporné tituly z plzeňských práv odebrat nelze

 
Vedení Západočeské univerzity (ZČU) v Plzni má nový právní posudek, podle něhož údajně není možné odebírat tituly pochybným studentům právnické fakulty. Uvedl to v pátek server Aktuálně.cz.
16.07.2010 14:20 |

podobné články

Miliardář Vítek: Přijde o tituly z Plzně?

 
Miliardáři Radovanu Vítkovi hrozí, že přijde o magisterský i doktorský titul z plzeňské Právnické fakulty. Podle týdeníku Sedmička je na seznamu absolventů, u nichž vedení Západočeské univerzity zvažuje, že jim pro nejasnosti ve studiu odebere získané tituly.
10.02.2011 18:10 |

podobné články

Nepoctiví studenti by mohli o své tituly přijít i zpětně

 
V souvislosti se skandálem na plzeňské právnické fakultě se začaly objevovat spekulace o tom, zda by v případě prokázání machinací při studiu bylo možné zpětně odebírat nečestně získané diplomy. Právníci takovouto možnost nevylučují, politici mezitím začali hovořit o změnách zákonů.
14.10.2009 11:55 |

podobné články

Petice proti odebírání titulů na plzeňských právech byla podvržená

 
Petice, v níž ve středu dvaadvacet studentů Západočeské univerzity žádalo rektora Josefa Průšu, aby neodebíral neoprávněně získané právnické tituly, byla podvržená.
08.04.2010 15:50 |

podobné články

Proti odebrání titulu se už ozvalo přes dvacet potrefených absolventů

 
Rektorát Západočeské univerzity zahltily dopisy a požadavky absolventů, kteří se nehodlají smířit s tím, že by měli přijít o údajně neoprávněně získané tituly z plzeňské právnické fakulty.
04.06.2010 13:20 |

podobné články