Článek

Unikátní letecké záběry Kyselky: Oprava zdevastovaných lázní stála již 200 milionů

 
Dívat se na svět z ptačí perspektivy je zážitek. Pohled shora na zdevastované lázně Kyselka na Karlovarsku je ale víc než žalostný. Opravy už spolkly víc než 200 milionů korun, další stovky milionů budou zapotřebí!
08.02.2016 05:40 |

podobné články

Podobné články

Mattoni otevřela opravený dům Stallburg, první v areálu Kyselky

 
Společnost Karlovarské minerální vody (KMV) dnes otevřela pro veřejnost opravený dům Stallburg v Kyselce. Je to první opravená budova z někdejšího lázeňského areálu. Na postup obnovy donedávna zdevastovaných lázní se přijel podívat i pravnuk zakladatele lázní Rudolf Mattoni a exprezident Václav Klaus.
25.03.2014 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9025 článků)

Záchrana zdevastovaných lázní Kyselka: Opraví Vilemínku z 30 případů majora Zemana

 
Záchranné práce ve zdevastovaných lázních Kyselka na Karlovarsku jedou v plném proudu. Obnovy se dočkala i Vila Vilemínka známá z 30 případů majora Zemana.
03.04.2015 12:05 |

podobné články

Karlovarské muzeum otevře unikátní výstavu o osudu lázní Kyselka

 
Výstava Hvězdné nebe nad Kyselkou se otevírá ve středu 9. května nejen jako pocta, ale i jako výzva k záchraně chátrajících lázní. Ústředním tématem výstavy je podrobná dokumentace dějin Kyselky a stavebních památek i zatím neznámého působení slavných architektů. Informoval o tom historik muzea Stanislav Burachovič.
04.05.2012 16:40 |

podobné články

Lynčování. Bartoška zakázal dokument o zdevastovaných lázních

 
Vedení 46. Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech nevyslyšelo prosby zástupkyně veřejného ochránce práv, aby byl na MFF zařazen dokument o zdevastovaných lázních Kyselka, jehož cílem je vyburcovat zodpovědné instituce, majitele i veřejnost k záchraně zuboženého historického areálu.
09.07.2011 10:05 |

podobné články

Klaus jede do lázní, prohlédne si zdevastovanou Kyselku

 
Prezident Václav Klaus je podobně jako jeho předchůdce Václav Havel v Karlových Varech jako doma. Ačkoliv se dá část jeho programu předem odhadnout, tentokrát nabízí jeho itinerář mnohá překvapení. V pestrém programu čtyřdenní návštěvy totiž nechybí ani prohlídka zdevastovaných lázní Kyselka.
29.08.2011 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4806 článků) , Václav Klaus (9025 článků)

Záchrana lázní v Kyselce: Mattoniho altán znovu stojí!

 
Další krůček k obnově zdevastovaných lázní Kyselka podnikli karlovarští lesníci. Podle dobových fotografií vybudovali nad řekou Ohře Mattoniho altán.
14.12.2017 12:20 |

podobné články

Právo po česku: Kvůli nízkým trestům za porušení zákonů mizí historické domy

 
Česká média přináší častá svědectví o smutném osudu mnoha našich památkových objektů. Ve stínu zdevastovaných lázní Kyselka jsou v tichosti ničeny i největší české lázně Karlovy Vary. Jako oběť nesmyslné výstavby nových bytových komplexů a hotelů, které většinou zejí prázdnotou, mizí unikátní historické domy. Město se přitom vážně uchází o zápis na seznam Unesco.
07.06.2012 13:35 |

podobné články

Lázně Kyselka umírají. Politici jich využili pro předvolební boj

 
ParlamentniListy.cz dlouhodobě upozorňují na dění kolem zchátralých západočeských lázní Kyselka a na všechny zásadní událostí, týkající se této kauzy. Nyní je zřejmé, že dojde k dalšímu vyostření nesmiřitelného boje všech stran, které mají na záchranu památkově chráněných objektů zcela odlišný názor. Někteří politici se totiž rozhodli, že záchranu Kyselky využijí jako návnadu na voliče a již nyní se v médiích navzájem obviňují.
22.08.2012 16:25 |

podobné články

SŽDC: Práce na brněnském hlavním nádraží končí 10. září

 
Dne 10. září končí více než tříměsíční výluka na brněnském hlavním nádraží. V pondělí 11. září pojedou již všechny vlaky dálkové i regionální dopravy bez omezení dle platného jízdního řádu. V rámci letní výluky se realizovala oprava viaduktu přes ulici Vlhká, dále oprava 4. nástupiště a přilehlé 6. koleje a také oprava kolejí mezi brněnským hlavním nádražím a Židenicemi, a to v celkové hodnotě 170 milionů korun.
09.09.2017 14:25 |

podobné články

Unikátní dřevěný most střeží kamery

 
Unikátní dřevěný Radošovský most u Kyselky na Karlovarsku střeží průmyslové kamery.
14.04.2010 20:00 |

podobné články

Po Klausově návštěvě v Kyselce se strhla potyčka

 
Incidentem skončila návštěva prezidenta Václava Klause někdejších lázní Kyselka na Karlovarsku. Když už byla prezidentská kolona aut na cestě z Kyselky za dalším programem do Jáchymova, pustili se do sebe viceprezident Asociace sdružení pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví ČR Martin Kadrman a generální ředitel společnosti Karlovarské minerální vody (KMV) Alessandro Pasquale.
13.09.2011 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9025 článků)

ASORKD: Odborníci se vyjadřují ke stavu lázní Kyselka. Jedná se prý o řízenou devastaci!

 
V dubnu a červenci tohoto roku jsme do Kyselky pozvali dva odborníky – restaurátory, aby se seznámili s aktuálním stavem památek, které druhým rokem za finanční podpory firmy Karlovarské Karlovarské minerální vody (KMV), Karlovarského kraje a Ministerstva kultury zachraňuje obecně prospěšná společnost Lázně Kyselka.
15.08.2015 09:11 |

podobné články

VLS otevřely u Kyselky repliku Mattoniho altánu

 
Existenci otevřeného dřevěného altánku v romantickém švýcarském architektonickém stylu nad lázeňským areálem u řeky Ohře dlouhá desetiletí připomínala jen polorozpadlá kamenná podezdívka. Upravené odpočívadlo nazvané Jindřichovo sedátko (Heinrich-sitz) zde vyrostlo kolem roku 1880 a bylo pojmenováno podle slavného vlastníka a budovatele lázní Heinricha Mattoniho. Z dřevostavby se otevíral výhled na druhý břeh Ohře s lázeňským parkem a také na sídlo majitelovy rodiny – Mattoniho vilu.
02.12.2017 11:25 |

podobné články

NASA vysílá živě z vesmíru: Sledujte unikátní záběry planety Země

 
Národní úřad pro letectví a kosmonautiku (NASA) živě vysílá záběry Země z Mezinárodní vesmírné stanice. Podívejte se na unikátní záběry!
26.10.2016 12:10 |

podobné články

Robot natočil v jaderné elektrárně Fukušima roztavený reaktor: Po třech hodinách bylo po něm!

 
Vůbec poprvé od katastrofy jaderné elektrárny Fukušima se na veřejnost dostaly záběry z útrob jejích zdevastovaných reaktorů. Pořídil je robot, kterého tříhodinová mise stála »život«.
14.04.2015 14:05 |

podobné články

ASORKD proti Karlovarským vodám: Takhle devastujete lázně v Kyselce

 
Asociace pro rozvoj a podporu kulturního dědictví ČR chce svou kampaní přimět lidi k bojkotu výrobků Karlovarských minerálních vod. Předvádí to na tramvajích v Praze, na které vyvěsila plakáty s nápisem Zde se těží minerálka Mattoni. Text je doplněn o fotografie zdevastovaných interiérů lázní v Kyselce. Ředitel Karlovarských minerálních vod považuje reklamu za teroristickou metodu.
20.07.2012 21:15 |

podobné články

Rekonstrukce lázní Kyselka: Zachraňují vilu ze »Zemana«

 
 Stallburg, Löschnerův pavilon a Vila Vilemína, kterou proslavil seriál 30 případů majora Zemana. Tyto objekty ve zdevastovaných lázních Kyselka se mohou těšit z rekonstrukcí.
24.10.2014 05:15 |

podobné články

Karlův most v ohrožení: Poničila ho i oprava za stovky milionů!

 
Karlův most je v havarijním stavu, poškodit jeho statiku může každá větší povodeň. Nutně potřebuje zpevnit konstrukci. A to má za sebou první část rekonstrukce, která skončila před třemi lety. Jenže  oprava za 200 milionů korun byla podle odborníků spíše DEMOLICE!
05.08.2013 05:20 |

podobné články

Prezidentova choť si prohlédla zdevastované bývalé lázně Kyselka

 
Mezi 300 až 400 miliony korun bude stát celková oprava objektů zdevastovaného areálu bývalých lázní Kyselka, která potrvá deset až patnáct let. Prezidentově manželce Ivaně Zemanové to dnes při její návštěvě v Karlovarském kraji řekl Vladimír Lažanský, předseda správní rady obecně prospěšné společnosti Lázně Kyselka (o. p. s.), která objekty lázní od loňského března vlastní a opravuje. Na otázky novinářů Ivana Zemanová odmítla odpovídat.
13.01.2014 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Ivana Zemanová (338 článků)