Článek

Unikátní expedice. Deset gymnazistů z Plzně vyrazilo s vozíčkářem do Himálají

 
Vozíčkář Jan Krauskopf se vydá tam, kam se dosud žádný člověk na vozíku ještě nevydal. Společně s deseti studenty plzeňských gymnázií vyrazil na himálajskou expedici do oblasti Malého Tibetu. Cestu absolvují v rámci plnění prestižního mezinárodního programu Ceny vévody z Edinburghu (DofE), kterou zaštiťuje britská královská rodina. Všichni doufají, že se jim podaří uspět v náročné výzvě, kdy budou muset obstát nejen v náročném vysokohorském terénu, ale navíc se budou muset postarat i o veškerý servis svého pohybově handicapovaného kamaráda.
10.08.2016 17:50 |

podobné články

Podobné články

Nálepková ukončila misi v Himálaji předčasně a šla rovnou do nemocnice

 
Herečka a zpěvačka Světlana Nálepková bude na svůj pobyt v Himálaji určitě dlouho vzpomínat. Téměř měsíční působení ve vysoko položeném severoindickém Malém Tibetu, kde v rámci projektu organizace Brontosaurus vyučovala ve zdejší škole děti dramatickou výchovu, musela ukončit předčasně a způsobil jí značné zdravotní potíže. Další články k tématu: Světlana Nálepková bojuje v Himálaji s nemocí Nálepková odlétá do Indie učit, bude se jí stýskat po mladém příteli Světlana Nálepková: Nejsem na mladé, muži v mém věku mě ale nechtějí Světlana Nálepková: Kvůli gigolovi jsem si chtěla sáhnout na život Nálepková pečovala o zamilované. Nejdřív předvedla tantru, pak zazpívala Nálepková jako modelka odhalila ňadra v průhledných šatech Světlana Nálepková oslavila padesátiny sexy fotkami
08.08.2012 00:25 |

podobné články

Osobnosti: Světlana Nálepková (203 článků)

Nejhorší bylo tři dny nemluvit, říká o své meditaci v Indii Nálepková

 
Herečka a zpěvačka Světlana Nálepková stejně jako loni tráví část prázdnin v Himálaji, kam odcestovala podpořit skupinu dobrovolníků z organizace Brontosaurus. Setkala se tu s Martinem Bursíkem, Kateřinou Jacques a jejich dcerou a společně se zúčastnili i budhistického semináře a meditací. Další články k tématu: Nálepková ukončila misi v Himálaji předčasně a šla rovnou do nemocnice Světlana Nálepková bojuje v Himálaji s nemocí Nálepková odlétá do Indie učit, bude se jí stýskat po mladém příteli Nastávající babička Světlana Nálepková: Svatbu dceři zaplatí její otec Světlana Nálepková: Nejsem na mladé, muži v mém věku mě ale nechtějí Světlana Nálepková: Kvůli gigolovi jsem si chtěla sáhnout na život
25.07.2013 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Světlana Nálepková (203 článků) , Kateřina Jacques (121 článků) , Martin Bursík (304 článků)

V Himálaji spadla lavina: 30 Čechů se pohřešuje, jejich rodiny v Česku drtí zoufalství a beznaděj

 
"Sněhové bouře":http://www.extra.cz/tragedie-v-himalaji-zmizeli-dva-cesti-horolezci-zbyl-po-nich-jen-poskozeny-stan si v nepálském Himálaji si vyžádala už 27 obětí. Velvyslanec v indickém Dillí Miloslav Stašek dnes uvedl, že se zatím nepodařilo zkontaktovat kolem 30 Čechů, jejichž rodiny nemají tušení, zda ještě žijí.
17.10.2014 09:50 |

podobné články

Vozíčkářka chce zdolat Himálaj

 
K neuvěřitelnému výkonu se chystá vozíčkářka a paralympička Jana Fesslová (32). Jako účastnice Expedice Blue Land 2009 chce v sajdkáře zdolat nejvyšší silnice světa. Pokud se jí to podaří, bude jediným vozíčkářem na planetě, který překonal nadmořskou výšku 6 tisíc metrů!
23.07.2009 05:20 |

podobné články

Chlapec z Himalájí se léčí v Česku. Už zpívá "Prší, prší...“

 
V České republice se v těchto dnech léčí sedmiletý chlapec z Himalájí, který prožil podobné neštěstí jako Natálka z Vítkova.
06.03.2010 18:15 |

podobné články

Zemetřesení v Himaláji má už 83 obětí, záchranáři jsou stále na cestě

 
AKTUALIZOVÁNO. Záchranářské týmy i armádní jednotky se hekticky snaží dostat do oblastí v Himálaji zasažených nedělním mohutným zemětřesením. Podle zatím poslední bilance o život přišlo 83 obyvatel regionu na rozhraní Indie, Nepálu a Tibetu, informuje dnes agentura AFP.
20.09.2011 09:45 |

podobné články

Koncerty a výstavy pomohou škole v Himaláji

 
Sluneční turné právě probíhá v několika městech na podporu ekologické školy v Himálaji, kterou postavili Češi. Koncerty Ivy Marešové a 999 a akustického tria Šťastní a Veselí doprovázejí fotografie a umělecké předměty z Indie.
02.12.2011 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Iva Marešová (22 článků)

Dusilová, Dušek i Zeurítia podpoří koncertem školu v Himaláji

 
Na podporu Sluneční školy v Himaláji zazpívají 14. května od 19:30 v Betlémské kapli v Praze zpěvačky Lenky Dusilová a Zeurítia nebo skupina SoUsedi. Moderuje Jaroslav Dušek.
25.04.2012 16:07 |

podobné články

Osobnosti: Lenka Dusilová (122 článků) , Jaroslav Dušek (74 článků)

VIDEO: Popřál jsi mi vůbec k výročí? ptala se Nálepková partnera

 
Světlana Nálepková a Václav Pleska tvoří pár již dva roky. Když je iDNES.cz zpovídal před kamerou, ukázalo se, že prim v jejich vztahu hraje stejný smysl pro humor. Od začátku do konce se smáli. Koutky se jim srovnaly snad jen v okamžiku, když přišla řeč na málem zapomenuté výročí. Další články k tématu: Nálepková na Silvestra dováděla s mladším přítelem ve vířivce Nálepková ukončila misi v Himálaji předčasně a šla rovnou do nemocnice Světlana Nálepková bojuje v Himálaji s nemocí Nálepková odlétá do Indie učit, bude se jí stýskat po mladém příteli
10.03.2013 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Světlana Nálepková (203 článků)

SMRT v Himálaji! Šéf českých horolezců Hrubý po sobě zanechal dvě děti

 
V Himálaji zemřel předseda Českého horolezeckého svazu Zdeněk Hrubý. S kolegou Markem Holečkem se na expedici v Pákistánu pokoušeli o prvovýstup jihozápadní stěnou na Gašerbrum I.
10.08.2013 10:25 |

podobné články

ZÁHADA ROZLUŠTĚNA! Vědci konečně zjistili, kdo je yetti z Himalájí

 
Zdá se, že britští vědci konečně objasnili, kdo je sněžný muž z Himalájí. Domnívají se, že ve skutečnosti nejde o bájného tvora, ale o křížence ledního a hnědého medvěda.
20.10.2013 11:30 |

podobné články

Dva horolezci zemřeli při pokusu o rekord v Himaláji

 
Dva evropští horolezci zemřeli ve středu v Himálaji při pokusu o rekordní ztížený výstup na dva osmitisícové vrcholy během jednoho týdne. Podle agentury DPA o tom ve čtvrtek informovala mluvčí výpravy. 
25.09.2014 20:00 |

podobné články

Zabijácký sesuv lavin v Himálaji: Mrtví Slováci, nezvěstní Češi!

 
Sněhové bouře a následné laviny pohřbily v Himálaji minimálně 29 lidí, z toho dva Slováky. Žádný Čech mezi oběťmi hlášen není, ovšem nedaří se navázat kontakt s až 93 českými turisty!
18.10.2014 05:05 |

podobné články

Horolezkyně Hofmanová (53) zmizela v Himálaji!

 
Česká horolezkyně Zuzana Hofmanová se nevrátila z expedice do Himálaje, během které vystoupila na osmitisícovku Broad Peak. O jejím osudu nejsou zatím žádné ověřené zprávy, podle informací serveru horyinfo.cz ji při sestupu z vrcholu dvanácté nejvyšší hory světa strhla lavina.
06.08.2012 13:35 |

podobné články

Horolezkyně Hofmanová zmizela v Himálaji: Smrt pod lavinou?!

 
Tragédie! Česká horolezkyně Zuzana Hofmanová (53) se nevrátila z expedice do Himálaje, během které vystoupila na osmitisícovku Broad Peak. Během sestupu z dvanácté nejvyšší hory světa ji zřejmě strhla lavina a naděje, že se ji podaří najít živou, je velmi malá.
07.08.2012 12:15 |

podobné články

ČEZ: Do Chomutova se vrací finále energetické soutěže O liščí ohon

 
Chomutov – Finále celostátní soutěže středních škol s názvem Co víš o energetice, aneb Hra o liščí ohon proběhne ve středu 18. června v chomutovském městském divadle. Kromě domácího želízka v ohni v podobě družstva gymnazistů se o prvenství utkají ještě třídní družstva ze středních škol z Prahy, Plzně, Ivančic a Přeštic. Začátek klání je v 10 hodin.
13.06.2014 10:11 |

podobné články

Český rybář chytil v Indii 75 kilogramů vážícího lidožravého sumce

 
Je to pár dnů, co se známý rybář a dobrodruh Jakub Vágner vrátil z poslední expedice, na kterou ho vyslala televize National Geographic. Sumce, který s radostí požírá lidi, se nakonec Vágnerovi podařilo chytit doslova za pět minut dvanáct. Expedice nakonec byla úspěšná.
16.06.2009 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Vágner (262 článků)

Z Prahy vyrazila expedice Trabantem napříč Afrikou

 
Z Prahy odejely v neděli dva trabanty s cestovateli, kteří s nimi chtějí dorazit do Kapského města 5. listopadu. Cesta je dlouhá 20 000 kilometrů. Cílem expedice Trabantem napříč Afrikou je ukázat, že i v současné době je možné jet do Afriky autem, které nemá žádnou speciální výbavu, řekl vedoucí výpravy Dan Přibáň.
06.09.2009 20:25 |

podobné články

Expedice objevila neznámou obří krysu velkou jako kočka

 
Britští dokumentaristé objevili na ostrově Papua-Nová Guinea patrně nový druh obří krysy. Hlodavec s dlouhou vlnitou srstí, který se nebojí člověka, měřil na délku 82 centimetrů a vážil zhruba 1,5 kilogramu. O objevuje informovala dnes na svých internetových stránkách britská stanice BBC, pro niž expedice na tichomořském ostrově natáčela dokument o vyhaslém vulkánu Bosavi.
07.09.2009 07:45 |

podobné články