Článek

Unikát: Herec Kuželka (69) si bafá ze Stalinovy fajfky!

 
Říká se, že kuřáci dýmek si ze stojánku vybírají fajfku podle svého momentálního rozpoložení. Někdy sáhnou po baculaté, jindy jim padne do oka rovná, jindy prohnutá. Herec Jan Kuželka má ve své sbírce dýmku, která u něho okamžitě vyvolá vzpomínky na jeho gruzínského přítele, od kterého ji kdysi jako unikát dostal. Není ledajaká. Tu dýmku zhruba před osmdesáti lety kouřil jeden z největších hrůzovládců a diktátorů 20. století, J. V. Stalin (†74).
02.10.2016 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kuželka (21 článků)
Podobné články

Herec Jan Kuželka (65), český král malých rolí... Zahrál si ve 250 filmech!

 
Jeho tvář je většině z nás povědomá, na jméno si však vzpomene jen málokdo. Herec Jan Kuželka (65) si zahrál zhruba ve 250 filmech, z toho ovšem v polovině zahraničních. Většinou v menších a malých rolích, zato po boku filmových hvězd první velikosti. Čtenářům Nedělního Aha! herec prozradil, s kým z nich se skamarádil a s kým chodil na pivo.
08.10.2012 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kuželka (21 článků)

Herec Jan Kuželka (66): Málem vykrvácel!

 
Na Burčákové slavnosti do Hustopečí se minulý týden vypravil s manželkou a dcerou slavný herec epizodních rolí Jan Kuželka (66). Jeho další cesta vedla na ochutnávku vín do sklípku ve Starovicích. A třetí nedobrovolná pak záchrankou na interní oddělení břeclavské nemocnice. Co se stalo
13.10.2013 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kuželka (21 článků)

Herec Jan Kuželka (66): Přetlakoval se burčákem a málem vykrvácel!

 
Na Burčákové slavnosti do Hustopečí se minulý týden vypravil s manželkou a dcerou slavný herec epizodních rolí Jan Kuželka (66). Jeho další cesta vedla na ochutnávku vín do sklípku ve Starovicích. A třetí nedobrovolná pak záchrankou na interní oddělení břeclavské nemocnice. Co se stalo
13.10.2013 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kuželka (21 článků)

Herec Jan Kuželka překonal většinu slavnějších kolegů: Jak to udělal?

 
Jeho tvář znáte celkem jistě, jméno budete možná chvíli v paměti lovit. Jan Kuželka (67) je tím, komu se v Česku říká herec malých rolí. Pikantní ovšem je, že on uspěl také v zahraničí, o což se jeho mnohem slavnější tuzemští kolegové většinou marně snaží…
11.08.2014 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kuželka (21 článků)

Herec Kuželka se pro PL velice otevřeně vyjádřil ke kolegům umělcům, kteří přemlouvají k volbě Drahoše. Tady jsou jeho slova

 
ROZHOVOR „Když zvítězí Miloš Zeman, tak to bude znamenat, že celá země bude moci být v klidu jako dosud. Lidé budou vědět, že za nimi stojí chlap, který je za nic neprodá. Pokud to vyhraje pan profesor Jiří Drahoš, tak děj se vůle boží. To nikdo neví, co bude,“ říká herec Jan Kuželka. Promluvil o „podpásovkách“ ohledně zdraví Miloše Zemana i o „pražské kavárně“.
27.01.2018 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kuželka (21 článků) , Miloš Zeman (20459 článků) , Jiří Drahoš (982 článků)

Jan Kuželka: Jsem nejznámější český herec! Opravdu!

 
Má za sebou přes devadesát filmových rolí, ty divadelní ani nepočítá. Hrál ve filmech německých, italských, francouzských i amerických. Měl šatnu vedle hollywoodských hvězd. A přece je Jan Kuželka (62) v podstatě neznámý. Alespoň pokud jde o jméno...
23.08.2009 05:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kuželka (21 článků)

Jan Kuželka (67) hrál ve stovkách filmů: Trapas s Formanem, pařba s Umou Thurman a nechtěný pád do hrobu!

 
Těžko by se u nás hledal člověk, který by si zahrál ve více filmech, zahraniční nevyjímaje, než herec Jan Kuželka. I když se v jeho případě jedná převážně o role malé, počítají se na stovky. Pokud vám jeho jméno nic neříká, jeho tvář a postavu si určitě vybavíte. V pohádkách, komediích i kriminálkách. Nechyběl totiž ani ve filmu Zralé víno.
11.06.2014 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Uma Thurman (220 článků) , Jan Kuželka (21 článků)

Nad Prahou se objeví Stalinovy slzy

 
Lešení dlouhé šedesát metrů a vysoké snad přes deset metrů ční okolo kyvadla na pražském Stalinu v Letenských sadech. Ještě před stávkou se na něm má objevit obří anglický nápis The Tears of Stalin, Stalinovy slzy. Nejde však o útok na stávkující, ale o umělecký počin, hlavní projekt Pražského Quadriennale, které začíná ve čtvrtek.
14.06.2011 12:15 |

podobné články

Estonsko-finská prozaička Sofi Oksanenová nabízí prvotinu Stalinovy krávy

 
V prvním plánu román Stalinovy krávy estonsko-finské prozaičky Sofi Oksanenové vypráví příběh půvabné Estonky Anny, která za svůj životní úspěch – hezkou postavu i přesídlení ze země, součásti Sovětského svazu, do „kapitalistického“ Finska – platí anorexií i bulimií.
13.03.2012 07:37 |

podobné články

Počasí: Sněhová nadílka a... Stalinovy ruce v akci!

 
Hromady sněhu na krajnicích silnic pomáhá na dvou místech v Česku odklízet speciální sněhožrout přezdívaný Stalinovy ruce.
18.01.2017 05:10 |

podobné články

Král malých rolí z Arabely či Návštěvníků Kuželka: Otrava krve a boj o život!

 
Většina z nás si možná nevybaví jeho jméno, ale podle tváře ho určitě poznáme. Jan Kuželka (71) je totiž králem malých rolí a zřejmě nejobsazovanějším českým hercem vůbec! Točit jezdí i do zahraničí, ovšem jednou ho dlouhá cesta stála málem život! Co se stalo?
16.02.2018 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kuželka (21 článků)

Kuchtík z Amadea Jan Kuželka (71): Trapas s Formanem (†86)

 
Trapas jako hrom! Když Miloš Forman točil v Praze Amadea, přišel se na natáčení podívat také mistr malých rolí Jan Kuželka (71) a spletl si ho s rekvizitářem. Oscarový režisér se neurazil, ani ho nevyhodil z placu, ale dal mu roli kuchtíka!
18.04.2018 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Forman (341 článků) , Jan Kuželka (21 článků)

Sehnalová: O některých číslech ano a o jiných zase ne. Aneb čárky, podpisy a fajfky

 
Včera byl zveřejněn průzkum think tanku Evropské hodnoty o práci českých europoslanců. Byl široce citován médii a jeho výsledek není nijak lichotivý. Tento blog nemíním jako alibi svého dosavadního působení v Evropském parlamentu, ostatně, v tomto průzkumu se mohu řadit mezi ty aktivní.
20.09.2013 10:50 |

podobné články

Nova nezvládla nejkontroverznější Výměnu manželek v historii. Neuvěříte, kdo slavný se na ni vykašlal!

 
Reality show Výměna manželek na nás bafá z televizních obrazovek už pěknou řádku let. Stala se jedním z nejúspěšnějších pořadů televize Nova, lidé rádi šmírují jiné, jak se jim nedaří. Dramaturgie stanice proti sobě poštvává naprosto povahově i sociálně rozdílné rodiny a doufá, že dojde ke konfliktu. Nyní přistoupila k docela šokujícímu kroku, když poprosila jednoho dost známého a kontroverzního herce, aby se také vyměnil. A během jednání lítaly dost šílené sumy!
08.11.2013 09:01 |

podobné články

Nejobsazovanější herec malých rolí oslavil 70! Proč mu kolegové přinesli kuželky?

 
Herec Jan Kuželka si zahrál ve více než 250 filmech, z toho ovšem v polovině zahraničních. Většinou v menších a malých rolích, ale zato po boku velkých hvězd. Producenti ho obsazují i do muzikálů, a tak na oslavě jeho 70. narozenin bylo pěkně rušno.
09.02.2017 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kuželka (21 článků)

Herec: Tady se vybírají víčka a dávají se miliardy těm, co nepracují. Bojím se o mladou generaci. Rozumím těm, co slyší na Okamuru

 
ROZHOVOR „EU je černá díra, kam se neustále sypou peníze. Nic nevyřeší, jak vidno s migrační krizí, absolutně nic,“ říká herec Jan Kuželka, který patří mezi obsazované české herce. Umělec, kterého jsme mohli vidět nejen v řadě českých filmů, ale také například ve Formanově Amadeovi, se pro ParlamentníListy.cz vyjádřil k blížícím se volbám.
19.10.2017 04:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kuželka (21 článků)

Herec: Havlovo bombardování? Nebylo humanitární. A když jsem viděl, co chodí za lidi do Občanského fóra...

 
ROZHOVOR „Až se jednou spočítá, co to stálo lidských životů, tak nevím, jak se na to lidi budou tvářit,“ říká ohledně amnestie, kterou po sametové revoluci vyhlásil tehdejší prezident Václav Havel, herec Jan Kuželka. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zavzpomínal na rok 1989 a vyjádřil se i k blížícím se prezidentským volbám. Prozradil také, jak se na EU dívají lidé ve Španělsku nebo v Řecku.
21.11.2017 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4807 článků) , Jan Kuželka (21 článků)

Nedejte se zastrašit! Herec podal zprávu, co Morava vzkazuje do Prahy o Zemanovi a Drahošovi

 
ROZHOVOR „To je úplně jiná mentalita. Nikdy nebudou dělat pro takzvaného ‚nevěřícího‘, říká ohledně uprchlické krize a začlenění většiny příchozích migrantů známý herec Jan Kuželka. V bilančním rozhovoru pro ParlamentníListy.cz prozradil mimo jiné, že z kandidátů na prezidenta, které zná, je Miloš Zeman pro něj jedinou volbou. Řekl také, co by popřál nejen České republice, ale právě i prezidentovi a Andreji Babišovi v novém roce.
02.01.2018 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kuželka (21 článků) , Miloš Zeman (20459 článků)

Paní Drahošová, ta to chtěla. Herec mluví o volbách a přináší ohlasy na Zemana z ciziny. Jiné než ty z novin

 
ROZHOVOR „Většina našich známých ze zahraničí kvituje, že si Miloš Zeman stojí za svým,“ říká oblíbený herec Jan Kuželka s tím, že mu volali například podnikatelé z Vídně, kteří fandili Miloši Zemanovi. Umělec promluvil i o tom, co by podle něj mohl znamenat případný návrat Miloše Zemana do ČSSD. Řekl také, jak ho překvapila nenávist mezi lidmi právě kvůli letošním volbám prezidenta.
05.02.2018 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kuželka (21 článků) , Miloš Zeman (20459 článků)