Článek

Únik záznamů z tragédie ve Smolensku: V kabině se pilo pivo a piloty nutili přistát v mlze

 
Polsko si připomíná pět let od tragické havárie vládního letounu u ruského Smolensku, na jehož palubě zahynul mimo jiné tehdejší prezident Lech Kaczyńsky. Nové přepisy rozhovorů z kabiny ukazují, že v době nehody byli v kokpitu prezidentovi muži, kteří se snažili přimět posádku k přistání i přes mlhu na letišti.
07.04.2015 15:45 |

podobné články

Podobné články

Pilot polského letadla na záznamu: Když nepřistanu, tak mě zabijí!

 
Havárii polského letadla 10. dubna ve Smolensku předcházelo drama v pilotní kabině. Pilota letadla podle všeho nutili přistát dva muži, kteří byli těsně před tragédií přítomni v kabině. A to bez ohledu na to, že byla v té chvíli ve Smolensku hustá mlha.
14.07.2010 18:41 |

podobné články

K přistání na smolenském letišti navzdory mlze nutili piloty nadřízení

 
Za pád polského vládního letadla u ruského Smolenska nesou část viny činitelé z prezidentova doprovodu. Snažili se piloty donutit k přistání i přes mlhu na letišti, vyplývá ze záznamů z černé skříňky zaznamenávající dění v kabině.
07.04.2015 18:30 |

podobné články

Letecké neštěstí ve Smolensku: Pasažéři v kabině popíjeli pivo a tlačili na piloty!

 
Piloti polského vládního letadla, v jehož troskách před pěti lety u ruského Smolenska zahynulo 96 lidí včetně tehdejšího polského prezidenta Lecha Kaczyńského, byli pod tlakem činitelů z prezidentova doprovodu, kteří byli v kabině a kteří se posádku snažili přimět k přistání i přes mlhu na letišti. Vyplývá to z přepisu rozhovorů v pilotní kabině.
07.04.2015 22:50 |

podobné články

Polská tragédie: Kdo přinutil pilota přistát?

 
AKTUALIZOVÁNO: Proč musel zemřít polský prezident Lech Kaczyński, jeho manželka a vrcholní představitelé polského státu? Kvůli mlze bylo uzavřeno letiště ve Smolensku, pilot tam přesto přistál!
10.04.2010 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Lech Kaczyński (103 článků)

Ruský trapas ve Smolensku: Krádeže, lži a b*rdel!

 
Pád polského vládního letadla v ruském Smolensku provází neskutečná řada skandálů. Okrádání obětí, opilí navigátoři, vylhané informace o počasí, pozůstatky po obětech, válející se v bahně ještě měsíc po katastrofě. Stále se objevují další šokující informace, odhalující neuvěřitelné poměry, které ve Smolensku panovaly.
17.06.2010 05:05 |

podobné články

Při letecké tragédii u Smolenska zemřelo 96 lidí: Obvinění Rusů i prezidenta EU

 
Od zlomového okamžiku pro Polsko uplynulo už sedm let. Těsně před přistáním nedaleko západoruského města Smolensk se zřítil polský vládní speciál. Na jeho palubě zahynul polský prezident Lech Kaczynski s manželkou, náčelník generálního štábu a další polské elity. Rusko označilo rok po nehodě za viníky tragédie piloty, kteří se snažili přistát v husté mlze. Polská prokuratura ale mluví o úmyslu dispečerů a záhadné „třetí osobě“. Kolem pádu letadla podle ní i nadále panují nejasnosti.
10.04.2017 10:05 |

podobné články

Rusové ve Smolensku zfalšovali údaje pro piloty!

 
Rusové z kontrolní věže ve Smolensku dali posádce polského Tupolevu chybné údaje o viditelnosti! Snažili se je tak odradit od přistání! Šokující svědectví se podařilo získat polskému serveru Fakt.pl.
07.06.2010 12:45 |

podobné články

Medik radí - 8. díl - Pivo a zdraví - co je na tom pravdy?

 
Pivo, každý muž ho má rád, každý se na něj rád dívá a rád si ho objednává. Tedy aspoň u nás v Českých zemích a na Moravě:) Škodíme si konzumací piva? Roste po pivu tzv. "pivní pupek"? Nebo naopak má pozitivní vliv na lidské zdraví? Asi před šesti lety proběhlo ve Vídni lékařské sympozium na téma pivo a jeho vliv na lidské zdraví. Výsledek byl jednoznačný. Pivo bylo odborníky označeno za zdravé a zdraví prospěšné.Avšak přednost bychom měli dávat pivu nealkoholickému. Již 6 tisíc let před Kristem Sumerové používali pivo jako lék. Nejnovější výzkumy dokázaly, že pití piva snižuje výskyt centrálních mozkových příhod a srdečních infarktů, působí proti osteoporóze a zabraňuje tvorbě ledvinných kamenů. Někteří kardiologové dokonce tvrdí, že pivo může v prevenci infarktu myokardu nahradit nutnou pravidelnou konzumaci acylpyrinu. Vykvašená ječmenná šťáva může vyšovat inteligenci a jedna z jejích součástí zkrášluje pleť. -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
17.08.2009 07:50 |

podobné články

Před pádem letadla s Kaczyńským byl v kabině šéf letectva

 
Do posledního okamžiku před havárií polského prezidentského letounu, který se 10. dubna zřítil u Smolenska, byl v kabině pilotů velitel polských vzdušných sil Andrzej Blasik. Zda vyvíjel na piloty nějaký nátlak, není jasné.
25.05.2010 13:20 |

podobné články

Generál byl v kokpitu, když letadlo havarovalo! Tlačil na piloty?

 
V kabině havarovaného polského letadla bylo krom ostatků pilotů nalezeno také tělo generála Andrzeje Blasika, velitele vzdušných sil. Dával pilotům prezidentského speciálu pokyn přistát?
25.05.2010 19:45 |

podobné články

Smolenská tragédie: Vyšetřování pokračuje, teroristický útok je ale vyloučen

 
Vyšetřování dubnové tragédie u Smolensku stále není u konce. Poláci se dočkali alespoň záznamů z černých skříněk havarovaného letadla.
01.06.2010 10:40 |

podobné články

Rok od tragédie ve Smolensku: Nezodpovězené otázky!

 
Armádní hřbitov Powonzki v polské Varšavě je v neděli více než kdy jindy zahalen do tajemného smutku. Lidé si tu připomínají první výročí tragické letecké nehody v západoruském Smolensku, při které zahynul tehdejší polský prezident Lech Kaczyński (†60) s chotí Marií (†67) a 94 dalších osob, především představitelů veřejného života.
09.04.2011 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Lech Kaczyński (103 článků)

Polsko obnoví vyšetřování tragédie ve Smolensku. Podezírá Rusko z atentátu

 
Nová polská konzervativní vláda se rozhodla obnovit vyšetřování letecké katastrofy, při které v roce 2010 v ruském Smolensku zahynul tehdejší polský prezident Lech Kaczyński. Oznámilo to ve středu polské ministerstvo obrany. Ve Varšavě kvůli tomu ve čtvrtek vznikne nová vyšetřovací komise. Krok vlády nejspíš obnoví napětí mezi Varšavou a Moskvou.
03.02.2016 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Lech Kaczyński (103 článků)

Řidiči pozor: Pivo se tváří jako „nealko“, ale nadýcháte po něm

 
Státní zemědělská a potravinářská inspekce odhalila, že nealkoholické pivo s označením Vyškovské pivo Alkostop obsahuje trojnásobně více alkoholu, než má nealkoholické pivo obsahovat. Přestože je maximální přípustný obsah 0,5 procenta alkoholu, pivo obsahovalo 1,6 procenta alkoholu, sdělil dnes v tiskové zprávě mluvčí inspekce Pavel Kopřiva. Podle něj by to mohlo způsobit problémy řidičům.
06.05.2016 17:10 |

podobné články

Letadlu se během letu utrhl strop kabiny

 
Drama naštěstí s dobrým koncem zažili v pátek cestující letu 813 z amerického Phoenixu do Sacramenta. Během letu se v kabině utrhl kus stropu v kabině. Dírou bylo vidět do útrob letadla. Okamžitě byl vyhlášen stav nouze. Letadlo muselo přistát na vojenské základně v Arizoně.
02.04.2011 13:45 |

podobné články

Polská tragédie: Prezidentský pár zemřel v troskách letadla!

 
Polský prezident Lech Kaczynski s manželkou v sobotu ráno zahynuli při leteckém neštěstí na západě Ruska ve Smolensku. Do Ruska letěli s řadou dalších činitelů uctít památku Poláků popravených za války v Katyni. Letoun v mlze při přistání zavadil o stromy a zřítil se. Nehodu vládního speciálu podle ruských úřadů nikdo z cestujících nepřežil. Zemřelo až 132 lidí.
10.04.2010 16:00 |

podobné články

Pivo, ty nepiješ? Poláci zveřejnili záznam z havarovaného tupolevu. Zemřel v něm prezident

 
Alkohol, zmatek, zděšení a nadávky. Tak to vypadalo v pilotní kabině zříceného polského Tupolevu Tu-154, který 10. dubna 2010 havaroval při pokusu o přistání v ruském Smolensku. Na jeho palubě zemřel prezident Lech Kaczyński (†60) a 95 dalších lidí.
10.04.2015 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Lech Kaczyński (103 článků)

Opilý rogalista musel nouzově přistát v poli na Olomoucku

 
Nouzově muselo v sobotu večer přistát na poli motorové rogalo mezi Daskabátem a Kocourovcem na Olomoucku. „Pilot musel nouzově přistát z důvodu zastavení vrtule rogala," řekla Právu v neděli mluvčí olomouckých policistů Jitka Dolejšová s tím, že policisté provedli u pilota i jeho spolucestujícího zkoušku na alkohol a to s pozitivním výsledkem.
11.09.2011 12:50 |

podobné články

Tragédie u Smolensku má jasnější obrysy

 
Z vyšetřovacího spisu uniká stále více informací včetně detailů zvukových záznamů, které zachytily černé skříňky.
21.04.2010 21:50 |

podobné články