Článek

Umístění herních prostor chtějí města a obce se zdravým rozumem. Nikoliv tak, jak se jim podsouvá

 
Předsednictvo Svazu měst a obcí ČR vítá, že samosprávy budou moci rozhodovat o umístění herních prostor na svém území. Nejlépe totiž znají situaci v místě. Svaz tak souhlasí s právní úpravou, kterou schválila Sněmovna na základě pozměňovacího návrhu poslance Vladislava Vilímce.
20.04.2016 21:50 |

podobné články

Podobné články

Babiš chce do léta zrušit deset tisíc herních automatů

 
Ministerstvo financí v 1500 správních řízeních rozhoduje o zrušení 10.000 herních automatů. Podle náměstka ministra Ondřeje Závodského, který je zodpovědný za oblast hazardu a loterií, by tato herní zařízení měla zmizet do léta. Ke konci letošního března evidoval resort takřka 59 tisíc technických herních zařízení.
10.04.2014 18:20 |

podobné články

DENÍČEK ABSTINENTA: Nepiju kvůli Ivetě! A užírá mě to zevnitř!

 
Čtrnáct dní bez kapky alkoholu a cigaret se zdá pro normálního člověka jako něco zcela běžného. Pro alkoholiky typu Džambulka jsou to nepředstavitelná muka (noční můra o Justinu Bieberovi, který vám zpívá v ložnici a vy ho nemůžete vypnout na druhou) a člověk se zdravým rozumem, který si občas něčeho dobrého srkne, by do toho v životě nešel. Avšak se najdou blázni, kteří to vyzkouší, aby těm ostatním ukázali, že si radši mají zkusit bungee jumping, jestli z něčeho chtějí mít bláto na hřišti.
10.08.2013 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Justin Bieber (1298 článků)

I v mrazech topte s rozumem. Víme, jak se vyhnout nejčastějším chybám

 
Teploty v noci klesají hluboko pod nulu a kohoutky u topení povolili i ti, co jinak hodně šetří. Při topení ale děláme chyby, které znamenají plýtvání a platíme navíc. Proto vám poradíme, jak topit s rozumem a zároveň se neklepat zimou.
23.01.2016 18:55 |

podobné články

Pozor. Je to jako zvací dopis z roku 1968, varuje Jan Schneider před tím, jak zveme vojska NATO

 
Analytik Jan Schneider se na webu Česká pozice rozhodl přirovnat současné pozvání jednotek NATO do zemí východní Evropy se srpnem roku 1968. Jedná se vlastně o to stejné, jen v bleděmodrém. Přijdou nás dobrovolně zachraňovat cizí vojska před zdánlivým nepřítelem. Představitelé jednotlivých zemí podle Schneidera jednají v rozporu jak se zdravým rozumem, tak i s historickou zkušeností.
10.11.2015 14:10 |

podobné články

Nejšílenější zákony na světě: Za vibrátor vězení, za žvýkání pokuta!

 
Na mnoha místech na světě platí zákony, nad kterými člověk se zdravým rozumem může jen kroutit hlavou. Většina absurdních zákonů má přitom společnou jednu věc, a tou je jejich zastaralost. Kvůli líným zákonodárcům tak stále platí nesmyslné paragrafy, které mnohdy bývají i přes sto let staré. Co všechno se najde v zákonících?
11.10.2009 05:05 |

podobné články

Blbouni, nechte tu ulici na pokoji. Macek k přejmenování po Havlovi

 
Havlova ulice, Havlovo letiště, Havlovo náměstí? Se zesnulým exprezidentem Václavem Havlem se spojuje hned několik iniciativ za přejmenování některých pražských lokalit. Podle Miroslava Macka tak zase "huránadšení" vítězí nad zdravým rozumem.
28.12.2011 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4441 článků)

Tohle je moc! Brit je posedlý Miley Cyrus a má na těle 21 jejích tetování!

 
Tak takhle vypadá fanoušek! Nebo tohle už hraničí se zdravým rozumem?
12.10.2013 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Miley Cyrus (817 článků)

Rusko prodělává na turistice. Země tak přichází o peníze i prestiž

 
Turistika by do Ruska mohla přinést zdroj velkých příjmů a mohla by zároveň zlepšit pověst země ve světě. Zatím to ovšem vypadá, že geopolitické cíle vítězí nad zdravým rozumem. Píše o tom ruský internetový deník Gazeta.ru.
22.08.2015 16:46 |

podobné články

Svatopluk Otava: Rusko „zavinilo“ Islámský stát, volební výprask Clintonové, popularitu prezidenta Zemana a tak dále

 
Aspoň dle party bruselských sovětčíků, živících se skvěle v České republice psaním oslavných tirád na islamizaci Evropy či nenávistných výpadů proti Rusku a Putinovi. Ruský prezident má podle nich totiž prsty ve všem, co jen malilinko zavání zdravým rozumem nebo čirým pudem sebezáchovy. A to se dnes nehodí….
31.12.2016 21:40 |

podobné články

K čemu je gender na světě? Na dienstbierovském serveru vám to vysvětlí

 
Český veřejný prostor rozvířila debata nad čítankami pro druhé třídy základní školy. Učebnice obsahuje básničku Jiřího Žáčka o tom, že dívky jsou na světě k tomu, aby se staly matkami. Relativně nevinné verše vzbudily u části veřejnosti pohoršení nad tím, že učebnice podsouvá dívkám budoucí rodinnou roli, což je podle kritiků nepřijatelné. Mezi kritiky se počítá i Petr Bittner z Deníku Referendum.
18.01.2017 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Žáček (52 článků) , Jiří Bittner (1 článek)

Na 23 územních pracovištích finančních úřadů dojde ke změně umístění spisu

 
Od 21. května 2016 dojde na 23 územních pracovištích finančních úřadů ke změně umístění spisů poplatníků. Spisy budou z těchto územních pracovišť přesunuty na jiná územní pracoviště (která jsou součástí totožného finančního úřadu). Stane se tak na základě nového Pokynu č. GFŘ-D-23 o umístění spisu nebo jeho příslušné části na finančních úřadech a na územních pracovištích finančních úřadů.
31.01.2016 08:40 |

podobné články

Náhubkový zákon vs. Anička: Benda neví, co dělat

 
Takzvaný náhubkový zákon vyžaduje ochranu soukromí oběti trestného činu. Nesmějí být zveřejněny osobní údaje vedoucí k jejich identifikaci. Zdůrazněna je ochrana dětských obětí. Včera byl zákon, který prosadil Marek Benda, konfrontován se zdravým rozumem. Oběť trestného činu (Anička J.) je už mediálně známou, dokonce z celostátního pátrání. Nyní by ale její totožnost měla být utajena, jinak je porušen zákon. A Benda najednou neví, co dělat!
17.03.2011 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (447 článků)

Benda proti náhubku. Extrémní případy posuzujme zdravým rozumem

 
Ač o takovou popularitu nikdo nikdy určitě nestál, devíteletou Aničku J. znal v posledních pěti měsících v Česku snad každý. Její záhadné zmizení vyústilo ve smutný konec - ve středu ji policisté nalezli mrtvou a pitva ukázala, že zemřela násilnou smrtí. Podle náhubkového zákona už se o dívence jako o Aničce už nyní mluvit ani psát nemá. Divné? Ne, zákon mluví jasně.
17.03.2011 15:55 |

podobné články

Macek (ODS): Vítězství debilní ideologie nad zdravým rozumem

 
Pondělní glosy Miroslava Macka
31.10.2011 10:35 |

podobné články

Zdravotnická reforma: Sanitky se bojí letících psů!

 
Přítomnost vodicího psa v nemocnicích je pro nevidomé i postižené příjemná změna. „Dříve neexistovala možnost vzít si psa ani na běžné vyšetření, natož do nemocnice nebo lázní,“ říká Ilona Vobrová, předsedkyně Klubu držitelů vodicích psů. Zákon ministerstva zdravotnictví postiženým výslovně nezakazuje přítomnost čtyřnohého přítele i na operačním sále, ale tuto situaci naštěstí nemocnice řešit nemusejí. Nevidomí i postižení totiž disponují zdravým rozumem.
11.04.2012 09:45 |

podobné články

Soudce je prase, řekl Paroubek a zde je ohlas

 
V Lidových novinách se na komentářové stránce vracejí k sporu severočeských politiků Jiřího Paroubka a Romana Housky, který někdejší buldozer české politiky přirovnal k Berijovi. Soud nyní usoudil, že se jedná o urážku, ale takovou, kterou politik má snést. A v LN to označili za vzácný soulad soudcovské vůle se zdravým rozumem.
30.10.2012 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3170 článků)

Soudce je prase, řekl Paroubek a zde je ohlas

 
V Lidových novinách se na komentářové stránce vracejí k sporu severočeských politiků Jiřího Paroubka a Romana Housky, který někdejší buldozer české politiky přirovnal k Berijovi, sovětskému katovi v 50. letech. Soud nyní usoudil, že se jedná o urážku, ale takovou, kterou politik má snést. A v LN to označili za vzácný soulad soudcovské vůle se zdravým rozumem.
30.10.2012 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3170 článků)

Tahle žena chce vypadat jako hadrová panenka

 
Dvaatřicetiletá  Američanka Amanda Lillie je velikou fanynkou panenek Cabbage Patch Kid, které zaplavily svět hlavně v 80.letech. Její posedlost hadrovými figurkami s vlněnými vlasy už ale hraničí se zdravým rozumem.
17.06.2013 14:10 |

podobné články

Ať se nechá vyšetřit, nedostudovaný lesník. Drsné ohlasy útoku knížete na Zemana

 
Levicovým politikům se vůbec nelíbí slova předsedy TOP 09 Karla Schwarzenberga pro rakouský deník Kleine Zeitung, kde přirovnal výklad Ústavy prezidentem Zemanem k "uchopení vlády nacisty v Německu v roce 1933 či komunisty v únoru 1948". „On se snad zbláznil! To jsou výroky hraničící se zdravým rozumem,“ reagoval kupříkladu senátor Jaroslav Doubrava. "Připadá mi to hodně přitažené za vlasy," míní pak i místopředseda poslanecké sněmovny Lubomír Zaorálek.
14.07.2013 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Doubrava (191 článků) , Karel Schwarzenberg (3584 článků) , Lubomír Zaorálek (1938 článků) , Jaroslav Zaorálek (34 článků) , Karel Zeman (250 článků) , Jaroslav Klein (3 články)