Článek

Umělkyně se v muzeu svlékla u aktu Maneta, policie ji zatkla za veřejné pohoršování

 
Překvapení zažili v neděli návštěvníci pařížského muzea Orsay, když se před slavným aktem Edouarda Maneta nazvaným Olympia svlékla žena a zaujala stejnou pózu jako dáma na obraze. Jak se později ukázalo, šlo o lucemburskou umělkyni Déborah de Robertisovou, která měla na sobě kameru a filmovala reakci publika. Performerka byla zatčena za veřejné pohoršování a je ve vazbě, informují francouzská média.
18.01.2016 13:25 |

podobné články

Podobné články

Sexy dcera Ornelly Muti se opět svlékla pro pánský magazín

 
Sedmatřicetiletá modelka, herečka a zpěvačka Naike Rivelli se objeví na prosincové obálce Playboye. Dcera herečky Ornelly Muti se svlékla už potřetí a předvedla dokonalé křivky. Další články k tématu: Ornella Muti poodhalila ňadro i nevyholené podpaží Nejsme žádné mužatky, provokují německé fotbalistky v Playboyi Pamela Andersonová se pojedenácté svlékla pro Playboy Dvojnásobná matka Andrea Verešová se svlékla pro Playboy Svůdná Pavlína Němcová se svlékla pro Playboy
10.11.2011 00:10 |

podobné články

Osobnosti: Pamela Anderson (598 článků) , Ornella Muti (49 článků) , Andrea Verešová (1171 článků) , Naike Rivelli (6 článků) , Andrea Němcová (21 článků)

Zemřela umělkyně Ultra Violet, múza Andyho Warhola

 
Ve věku 78 let zemřela v sobotu americká umělkyně francouzského původu známá pod pseudonymem Ultra Violet. Informoval o tom list The New York Times. Výtvarnice, herečka a spisovatelka byla kultovní osobností newyorské umělecké scény a proslula především jako múza Salvadora Dalího a Andyho Warhola. Smrt umělkyně, která žila na Manhattanu a ve francouzském městě Nice, potvrdil přítel rodiny William Butler. Podle příbuzných trpěla rakovinou.
16.06.2014 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Andy Warhol (92 článků) , Ultra Violet (3 články) , William Butler (1 článek)

Zlínské politiky pobouřila výstava polské umělkyně. Kvůli fotce se souloží musela expozice skončit

 
Krajská galerie ve Zlíně musela po třech měsících uzavřít výstavu polské umělkyně Natalie LL. Její snímky se totiž nelíbily vedení kraje. Umělkyně na nich zachytila soulož se svým manželem. Podle názoru krajského vedení se jedná o pornografii. Píše o tom regionální vydání Mladé fronty Dnes (MfD). 
15.08.2014 09:25 |

podobné články

Hejtman Půta: Největší krajské kulturní organizace podpoří město i kraj společně

 
Liberecký kraj a statutární město Liberec chtějí více vzájemně participovat na fungování důležitých organizací, jejichž činnost má celokrajský dopad, proto se obě instituce veřejné správy vzájemně zapojí do spoluřízení těchto subjektů. Dochází tak ke vzniku dozorčích rad u městských organizací, resp. komisí při krajských příspěvkových organizacích – Krajské vědecké knihovně v Liberci, Severočeském muzeu v Liberci, Oblastní galerii Liberec, Muzeu Českého ráje v Turnově a Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě.
16.01.2016 11:01 |

podobné články

Britští turisté se v Řecku převlékli za jeptišky, policie je zadržela

 
Skupina 17 Britů ve věku od 18 do 65 let byla v pondělí pohnána v Řecku před soud za to, že se oblékla do hábitů katolických řádových sester. Uskupení podivných jeptišek se nezdálo tamějším policistům, kteří je neprodleně zatkli. O několik hodin později je propustili s tím, že je čeká zkrácené soudní přelíčení za veřejné pohoršování.
26.05.2009 15:50 |

podobné články

Umění, nebo hnus? Umělkyně namalovala obraz vlastní vaginou!

 
Umění může někdy překročit i hranici vkusu. Kolemjdoucí o tom přesvědčila kontroverzní německá umělkyně slovenského původu Milo Moiré. Na festivalu Art Cologne v Kolíně nad Rýnem se svlékla donaha a vaginou namalovala před zraky všech obraz.
29.05.2014 23:40 |

podobné články

Mladý muž se v Dubaji nedopatřením dotkl cizího muže: Teď mu hrozí 3 roky ve vězení v nelidských podmínkách

 
Opravdu bizarní případ se odehrál přímo v Dubaji. Sedmadvacetiletý Jamie Harron ze Skotska se omylem v jednom z místních barů dotkl jiného muže a nyní mu za to hrozí tři roky vězení. Čin byl ohodnocen jako veřejné pohoršování a došlo k němu 15. července v jednom z místních barů jménem Rock Bottom. Informaci přineslo BBC.
08.10.2017 22:35 |

podobné články

Turista se v Dubaji omylem dotkl jiného muže: Dostal 3 měsíce v base!

 
Tříměsíční vězení dostal Brit, který se při návštěvě Dubaje omylem dotkl jiného muže. Jamie Harron (27) byl odsouzen za veřejné pohoršovaní, muž ale tvrdí, že se druhého muže dotkl pouze kvůli stabilitě, aby nerozlil pití.
23.10.2017 06:20 |

podobné články

Vídeňská galerie Albertina otevírá velkolepou výstavu impresionismu

 
Vídeňská galerie Albertina otevírá v pátek 11. září novou expozici s názvem Impresionismus - jak se světlo plátna dotklo. Výstava přináší zajímavý zorný úhel v pohledu na historii vzniku, techniky a způsob impresionistické malby. Nechybí obrazy od Moneta, Pissarra, Gauguina, Maneta, Renoira, van Gogha či Toulse-Lautreca.
11.09.2009 09:50 |

podobné články

Manetův autoportrét se prodal za rekordní cenu 685 milionů korun

 
Za 27 milionů eur (685 milionů korun) se v londýnské aukční síni Sotheby's prodal obraz Autoportrét s paletou od francouzského malíře Edouarda Maneta.
23.06.2010 11:00 |

podobné články

Aukce s nejvyššími tržbami v historii: 685 milionů za Maneta

 
Sběratelé obrazů po celém světě mají nejvyšší pohotovost. Londýnské aukční síně a tradiční rivalové Christie´s a Sotheby´s uspořádaly dražby, od kterých se očekávají absolutně nejvyšší tržby v historii.
23.06.2010 21:50 |

podobné články

Milan Michálek k ruskému šílenci: Klidně bych se s ním popral!

 
Na včerejší trénink přišel v tričku s reprodukcí slavného obrazu Édouarda Maneta Snídaně v trávě. A tenhle výjev pohody odrážel i náladu Milana Michálka (26). Náraz od Arťuchina na něm nezanechal vážnější stopy. „Ráno jsem se probudil a už mě jen trochu bolela hlava, je to lepší. Snad to za dva dny přejde úplně,“ doufal.
10.05.2011 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Milan Michálek (120 článků) , Édouard Manet (2 články)

Evropské výstavy: Kam na Maneta i Bosche

 
Evropa nabízí letos na jaře několik velice zajímavých výtvarných výstav.
20.04.2016 09:25 |

podobné články

Nechal se zaměstnat v muzeu a ukradl tam miliony! Konečně ho dopadli

 
Uprchlý trestanec, který pod ukradenou identitou dělal hlavního ekonoma v národním zemědělském muzeu, už je zase za mřížemi. Dodnes ale policisté nenašli všechny peníze, které v muzeu zpronevěřil. Jeho původní trest se mu jistě prodlouží - stíhán totiž bude nejen za útěk, ale i za to, co na svobodě způsobil.
31.05.2014 19:40 |

podobné články

V Jihočeském muzeu se dnes otevře "Příběh města Českých Budějovic"

 
V úterý 27. října od 14 hodin je v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích na programu slavnostní otevření první části stálé expozice v úterý 27. října od 14 hodin je v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích na programu slavnostní otevření první části stálé expozice „Příběh města Českých Budějovic“. .
27.10.2015 13:36 |

podobné články

Muž nemusí za pohoršování do basy: Důvod? Mini-penis!

 
Malé a poklidné německé město Leer se stalo dějištěm soudního dramatu nebývalých rozměrů! A to doslova – muže obvinili, že na veřejnosti ukazoval svou mužskou chloubu. Ten zuřivě protestuje a tvrdí, že se nemá čím chlubit – jeho úd je prostě malý!
27.08.2014 05:06 |

podobné články

Dolejš (KSČM): Je panika na sociálních sítích znakem naší dekadence?

 
ČR se dnes utápí v až nečekaném přívalu xenofobie. Místo obecného pohoršování nad úpadkem lidskosti ale je více na místě reagovat praktickým přiblížením potřeby solidarity a konkrétními řešeními uprchlické krize.
19.06.2015 06:32 |

podobné články

Mladík ducal slečnu zezadu jako nadržený králíček na železniční stanici. Chlastal jsem celý den a noc, přiznal

 
Video, na kterém je zachycen Dominic Richardson (23) při divoké souloži na železniční stanici Hackney Downs v Londýně s neznámou rusovláskou, obletělo celý svět. Mladík byl poté identifikován, dopaden a usvědčen z veřejného pohoršování.
10.10.2017 22:45 |

podobné články

Hororová dovolená: Muž vyfasoval 3 měsíce za sáhnutí na jiného muže v Dubaji, od emíra přišla milost

 
Brit Jamie Harron byl odsouzen v Dubaji ke třem měsícům vězení kvůli veřejnému pohoršování. V baru se dotkl jiného muže, aby neupadl a nerozlil drink. Vězení se ale nakonec přecijen vyhne, od emíra dostal totiž milost.
24.10.2017 11:45 |

podobné články