Článek

Umělec vytváří hyperrealistické malby

 
Olumide Oresegun z Nigérie se věnuje hyperrealistickým malbám. Jeho výtvory jsou tak dokonalé, že je lze snadno zaměnit za fotografie.
10.04.2016 06:25 |

podobné články

Podobné články

Extrémní umění na obrazech amerických měst: Neuvěříte, že tyto malby nejsou ve skutečnosti fotky

 
Britský umělec Nathan Walsh by byl dost dobrý industriální fotograf, tedy až na to, že jeho krásná zakoutí velkých měst nejsou fotky, ale hyperrealistické malby.
20.05.2013 16:05 |

podobné články

Malíř Hynek Martinec vypráví o svých vizích, londýnském popravišti i paměti starých stromů

 
Jednatřicetiletý český umělec žijící v Londýně Hynek Martinec zažívá další velkou chvíli ve své mladé, ale již zářivé kariéře. V pražské Galerii Rudolfinum otevírá třemi obrazy výstavu britské hyperrealistické malby Beyond Reality, kde se ocitl ve společnosti takových jmen jako Jason Brooks, Damien Hirst a bratři Chapmanové.
11.11.2012 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Jason Brooks (1 článek) , Damien Hirst (6 článků)

Neuvěřitelně titěrné malby na očních víčkách, které jsou inspirovány filmovými hity

 
Uměleckou maskérku Katie Alves už nebavilo fádní líčení a rozhodla se inspirovat tvorbou studia Walta Disneyho. Na oční víčka teď vytváří malby s motivy z Malé mořské víly, Lvího krále nebo depresivních filmů Tima Burtona.
06.06.2013 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Tim Burton (141 článků) , Walt Disney (83 článků)

RECENZE: Pražské léto očima čínského Bojovníka umění

 
Čínský umělec Wu Yi, profesor nástěnné a současné malby na Ústřední akademii v Pekingu, vystavuje v pražské Galerii Václava Špály. Expozice představuje téměř padesát děl inspirovaných jeho letním pobytem v České republice. A k tomu organizátor přidal dvanáct prací vytvořených tradiční čínskou technikou tušové malby.
29.11.2013 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Špála (19 článků)

Malby na iPhone – nový styl?

 
Vypadají jako malby stvořené pro velká plátna. Ale tyto dechberoucí výtvory vznikly někde úplně jinde, a sice na tříapůlpalcovém displeji...
18.06.2009 17:25 |

podobné články

V Římě objevili nejstarší malby apoštolů

 
Unikátní vyobrazení čtyř apoštolů Petra, Pavla, Ondřeje a Jana objevili italští archeologové v římských katakombách svaté Tekly. Fresky pocházejí z konce 4. století a podle expertů to jsou nejstarší malby tohoto typu. Oznámily to v úterý tiskové agentury DPA a AP s odvoláním na oficiální zdroje.
22.06.2010 19:25 |

podobné články

Rumburk: V Loretě se pilně restaurují malby

 
Do původní krásy se v průběhu srpna vrací malby v ambitu Lorety v Rumburku. Restaurátorské práce probíhají v objektu Svatých schodů od roku 2008. Kompletně budou dokončeny v roce 2012, kdy dojde k znovuvysvěcení poutního místa. Obnovu rumburské Lorety ve výši 910 tis. Kč v roce 2011 podpořil také Ústecký kraj.
12.08.2011 13:25 |

podobné články

Oltáře ve Vyšším Brodě ukrývaly 500 let staré malby

 
Když památkáři rozebírali a vystěhovávali dva novogotické oltáře sv. Rocha a sv. Barbory z rekonstruovaného klášterního kostela Nanebevzetí Panny Marie ve Vyšším Brodě, odhalili na zadních stranách malby staré téměř 500 let.
15.11.2011 09:15 |

podobné články

Umělkyně maluje dokonalé obrazy pouze pomocí svých prstů

 
Americká umělkyně Judith Braunová dokazuje, že k vytvoření perfektní malby nejsou potřeba štětce ani další nástroje. Své obrazy totiž maluje pouze pomocí prstů, které namáčí v uhelném prachu. Nejedná se přitom o malé obrazy, ale o velkoformátové malby, jejichž tvorba často trvá i několik dní.
19.11.2012 19:20 |

podobné články

RECENZE: Zlatý věk holandské malby v Budapešti

 
Budapešť Deset měsíců po ukončení obsáhlé výstavy o Caravaggiovi a italské barokní malbě otevřelo Muzeum krásných umění v Budapešti (Szépmüvészeti Múzeum) další fascinující výstavu věnovanou tentokrát Rembrandtovi a zlatému věku holandské malby.
24.12.2014 07:16 |

podobné články

V Klementinu archeologové objevili historickou kostru a fascinující malby

 
V pražském areálu Klementinum, sídle Národní knihovny, probíhá v současné době druhá etapa rekonstrukce. Během ní se podařilo odhalit archeologické artefakty, které překvapily především památkáře. Kromě ostatků pocházejících z 9. století byly objeveny také skvostné freskové malby či zazděné dveře vedoucí do kostela Nejsvětějšího Salvátora.
03.04.2015 05:11 |

podobné články

Fotka novoročních opilců je hitem internetu. Připomíná renesanční malby

 
Lidé na sociálních sítích fotku přirovnávají k renesančním výjevům, převádějí ji do malby a objevila se i parodie na slavný Michelangelův obraz.
04.01.2016 11:20 |

podobné články

Program, vyvinutý na Fakultě elektrotechnické ČVUT, dokáže automaticky vykouzlit realistické ruční malby

 
Tým vědců pod vedením doc. Daniela Sýkory z katedry počítačové grafiky a interakce Fakulty elektrotechnické Českého vysokého učení technického v Praze vyvinul nový nástroj pro automatickou stylizaci 3D obrazu StyLit. Ten dokáže věrně reprodukovat výtvarníkův styl a vytvořit tak syntetické malby, které svou realističností zmatou i odborníka. Unikátní software je sofistikovanější než současné dostupné komerční nástroje.
24.08.2016 11:15 |

podobné články

Hyperrealistické kresby talentovaného umělce vyskakují do prostoru

 
Rozlitá káva, plastové kelímky nebo třeba malé kotě – to je jen malý výběr z díla singapurského umělce Ivana Hoo, který se zabývá hyperrealistickými kresbami. Kromě toho, že na první pohled často vypadají jako fotografie, navíc objekty na jeho kresbách působí trojrozměrně.
20.11.2014 15:21 |

podobné články

Maluje hyperrealistické obrazy za statisíce, ale sedm let nevyšla z bytu

 
Kanadská umělkyně Kit Kingová (27) maluje obrazy, které jsou k nerozeznání od fotek. Denně na nich pracuje až 16 hodin. Vůbec totiž nechodí ven. Trpí agorafobií, která ji drží už sedm let v jednom bytě.
10.07.2015 13:21 |

podobné články

Potešení pro oko: Talentovaný umělec vytváří z nahých lidí umělecká díla

 
Italský umělec se věnuje bodypaintingu a jeho vizí je, aby jeho modelové a modelky splývali s krajinou a zátiším. Fascinující kompozice vymýšlí sám, což potvrzuje jeho mimořádný talent a kreativitu. Posuďte sami.
03.08.2013 10:15 |

podobné články

Umělec pro zábavu vyšlapává obří sněhové obrazy. FOTOGALERIE

 
Jmenuje se Simon Beck a pro jeho činnost snad ani není pojmenování. Simon je totiž umělec, který se baví tím, že vyšlapává zimní umělecká díla. Základem jeho umění je to, že kráčí čerstvým sněhem ve speciálních botek. Vytváří tak neuvěřitelné obrazy. A co na tom, že po hodinách a hodinách ve sněhu začne foukat vítr nebo chumelit a Simon může začít vyšlapávat znova...
05.02.2014 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Beck Beck (101 článků)

Krásné experimenty s tekutostí! Umělec vytváří hypnotizující víry barev

 
Americký umělec Kim Keever z New Yorku experimentuje s barevnými tóny a vodou, aby tak vytvářel tyto krásné abstraktní a hypnotizující formace.
08.03.2014 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1307 článků)

Norský umělec spojuje ve Photoshopu fotky celebrit. Podívejte se na 11 dokonalých stvoření!

 
S grafickými programy se dá dělat spousta parádních kousků. Podívejte se, co díky nim vytváří umělec z Norska!
18.08.2015 11:11 |

podobné články