Článek

Ukrajinský mír v nedohlednu. Za 24 hodin byly zraněny desítky lidí

 
Na východě Ukrajiny pokračují ozbrojené incidenty mezi vládními silami a proruskými separatisty, navzdory únorovým dohodám z Minsku, jež měly v neklidné oblasti nastolit klid zbraní. Podle Kyjeva a povstalců, jež se vzájemně obviňují z porušování příměří, přišli v uplynulých 24 hodinách o život další dva lidé a nejméně 34 utrpělo zranění.
01.08.2015 18:11 |

podobné články

Podobné články

VIDEO: Basketbalista se jménem Světový Mír napadl soupeře

 
Basketbalista, který si říká Metta "World Peace" ( v překladu Světový Mír), by se po zápase jeho Los Angeles Lakers s Oklahomou City možná měl přejmenovat. Poté, co Světový Mír narozený jako Ronald William Artest skóroval do koše svého soupeře, se o něho otřel James Harden. Světový Mír to podráždilo natolik, že svého soupeře tvrdým úderem loktem poslal k zemi.
23.04.2012 12:15 |

podobné články

Zaorálek: Úsměšek Václava Klause nechápu

 
Mír není nepřítomnost války. Mír je důsledek úsilí a práce. To se v naší zemi obtížně chápe. Mírové hnutí se v době budování socialismu pořádně zdiskreditovalo. Nobelova cena za mír – to u nás také vyvolává úsměvy. Dokonce i prezident se ušklíbne: „Cena za mír pro EU? To je snad legrace.“
13.10.2012 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8984 článků)

Žádný mír. Je to všechno banda feťáků a kriminálníků, napsal vlivný ukrajinský publicista

 
Bývalý účastník vojenských zahraničních misí a nyní nezjnámější ukrajinský bloger Dmitrij Tymčuk ve svém posledním komentáři opět hodnotí krizi na Ukrajině. Raduje se z přijetí lustračního zákona a opatrně vítá i udělení větší samostatnosti regionům na východě země. Přesto nevěří v mír.
17.09.2014 10:55 |

podobné články

Podle průzkumu CVVM si Češi myslí, že mír ohrožují více islamisté než válka na Ukrajině

 
Za hrozbu pro mír ve světě a bezpečnost České republiky i celé Evropy považují Češi častěji Islámský stát (IS) než střety na Ukrajině. Vyplývá to z únorového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Lidé se nyní také zajímají o události spojené s islamisty více než o ukrajinský konflikt. Jako ohrožení míru ve světě vnímá IS podle CVVM 86 procent Čechů, kdežto ukrajinský konflikt jen 67 procent.
13.03.2015 17:55 |

podobné články

Ukrajinský prezident zapomněl ukrajinsky: Z míry ho vyvedl dotaz na oligarchy

 
Ukrajinský prezident Petr Porošenko (50) na tiskové konferenci v Kyjevě zapomněl ukrajinštinu. Z míry ho vyvedla otázka na oligarchy. Porošenko přitom na rozdíl od svého předchůdce Janukovyče (65) používá výhradně ukrajinský jazyk. Prezident zároveň prohlásil, že v tomto roce chce Kyjev získat zpět Donbas a ideálně i Krym.
17.01.2016 06:10 |

podobné články

Návrat Jao Minga do NBA v nedohlednu. Je znovu zraněný

 
Čínský pivot Jao Ming má nové zdravotní problémy a jeho návrat na palubovky NBA je v nedohlednu.
17.12.2010 09:05 |

podobné články

Honza (23) přišel při tragédii u Studénky o obě nohy. Jeho rodiče považují soud za frašku!

 
Po téměř dvouleté pauze začal včera opět proces, který má objasnit, kdo před pěti lety zavinil tragické železniční neštěstí ve Studénce, při kterém zemřelo osm lidí a desítky dalších cestujících byly zraněny. Konec soudu je ale stále v nedohlednu, podle rodičů jedné z obětí je to fraška!
17.09.2013 05:20 |

podobné články

Michael Moore promítl film Klusáka a Remundy Český mír

 
Dokumentární film Český mír od Víta Klusáka a Filipa Remundy se s úspěchem představil na mezinárodním festivalu dokumentaristy Michaela Moora v americkém Traverse City. Moore, jehož proslavily snímky jako Bowling for Columbine či Fahrenheit 9/11, považuje Český mír za nejlepší dokument, který viděl za poslední rok. Řekl to v úvodu před projekcí, informoval Jiří Sedlák.
02.08.2010 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Michael Moore (13 článků) , Michael Moore (10 článků) , Michael Moore (10 článků) , Vít Klusák (65 článků) , Filip Remunda (25 článků)

Basketbalový bitkař Artest se přejmenoval na... Světový mír!

 
Na basketbalových palubovkách je to proslulý rváč, pro kterého je mír španělskou vesnicí. Teď už se však nejmenuje Ron Artest (31) ale Metta World Peace, tedy Metta Světový mír. Pozor, tady nejde o žádný kanadský žertík. Tenhle bijec se vážně nechal přejmenovat.
18.09.2011 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Ron Artest (4 články)

Lady Gaga je mírovou vyslankyní: Od Yoko Ono převzala cenu za mír

 
Americká pěvecká hvězda Lady Gaga (26) promění ve zlato vše, na co sáhne. Nejen, že je výbornou zpěvačkou, tak ještě ke všemu po světě šíří mír, za což byla odměněna na Islandu. Z rukou Yoko Ono (79) převzala cenu za mír.
11.10.2012 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Yoko Ono (71 článků) , Lady Gaga (1285 článků)

Sedláčková (SNK-ED): Nobelova cena za mír pro Evropskou unii – 2 roky poté

 
V prosinci roku 2012 tři představitelé členských zemí EU převzali v Oslu Nobelovu cenu za mír. Nobelova cena za mír byla EU udělena za “šedesát let práce v oblasti prosazování míru, spolupráce a budování demokracie a za podporu lidských práv.
23.04.2014 18:30 |

podobné články

Separatisté na Ukrajině nedodržují mír. Porošenko žádá Merkelovou o pomoc

 
Jednostranný mír, který vyhlásil prezident Ukrajiny, nefunguje. Petro Porošenko proto hledá pomoc v zahraničí. Hlava státu požádala německou kancléřku Angelu Merkelovou, aby se osobně zapojila do řešení konfliktu. Mír je nyní soustavně přerušován ostrou střelbou, vláda a separatisté se navzájem obviňují z útoků.
23.06.2014 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2083 článků)

Oligarcha prý za čtvrt miliardy korun zajistil milionovému městu mír

 
Za v přepočtu čtvrt miliardy korun si ukrajinský oligarcha Oleh Kolomojskyj koupil klid v milionovém východoukrajinském městě Dněpropetrovsk. Informuje o tom dnešní Mladá fronta Dnes s tím, že dvě stě kilometrů východně od města probíhají boje a v nemocnicích přibývají zranění z východu Ukrajiny. Ve městě také bydlí stále více uprchlíků. Místní jsou ale rádi za to, že zde zůstal zachován mír.
21.06.2014 13:10 |

podobné články

Humanitární příměří v Gazi vydrží o pár hodin déle

 
Izrael souhlasil s prodloužením humanitárního příměří v pásmu Gazy o několik hodin. Mír, který měl skončit v sobotu v 19:00 SELČ nakonec skončí až o 4 hodiny déle. Tento čas využijí obě bojující strany k pomoci raněným a doplněním zásob. Zatímco se OSN i USA snaží zajistit déletrvající mír, ani Hamas, ani Izrael nehodlá ze svých požadavků ustoupit. Zatímco Židovský stát hodlá zničit všechny podzemní tunely a raketovou výzbroj Hamasu, Palestinci hodlají vydržet dokud neskončí blokáda pásma Gazy.
26.07.2014 19:31 |

podobné články

Ukrajinský prezident vyhlásí jednostranné příměří. Na chvíli

 
Ukrajinský prezident Petro Porošenko hodlá na východě Ukrajiny vyhlásit krátkodobý mír. Ukrajinská armáda dočasně přeruší palbu a dá tak separatistům příležitost složit zbraně nebo utéci ze země.
18.06.2014 13:30 |

podobné články

Ukrajinský premiér Jaceňuk o mír neusiluje, tvrdí Zeman

 
Prezident Miloš Zeman není přesvědčen, že se ukrajinský premiér Arsenij Jaceňuk zasazuje o naplnění mírových dohod z Minsku. Zeman to uvedl v rozhovoru, který v pondělí zveřejnila ruská státní agentura TASS. Na adresu ukrajinské hlavy státu Petra Porošenka naopak dodal, že ten se snaží mírová ujednání plnit.
04.05.2015 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20186 článků)

Ukrajinský poslanec a analytik: Žádný mír není! Separatisté trvale ostřelují naši armádu. Přisouvají tanky a raketové a radarové systémy

 
Přední ukrajinský vojenský analytik a poslanec parlamentu Dmitrij Tymčuk informuje o posledních událostech na bojištích východní Ukrajiny. Oficiálně sice panuje klid zbraní, ale přesto dochází k mnoha přesunům vojenské techniky, ostřelování a vojenským manévrům.
21.05.2015 12:21 |

podobné články

Ukrajinský deník smutně: Proti Rusům nemáme šanci a Západ zase nic nedělá

 
Ukrajinský deník Kyiv Post se ve svém včerejším editorialu podivuje nad tím, proč se Západ stále snaží o smíření s Vladimirem Putinem, když prý ruský prezident představuje vážnou hrozbu pro globální bezpečnost a mír.
12.08.2016 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3011 článků)

Pákistán: Exploze ve vládním objektu zabily desítky lidí

 
Při několika explozích v místním vládním komplexu na severozápadě Pákistánu u hranic s Afghánistánem v pondělí přišlo o život na čtyřicet lidí. Desítky dalších lidí byly zraněny. Výbuchy mají na svědomí sebevražední atentátníci.
06.12.2010 12:50 |

podobné články