Článek

Ukrajině prý mohou dojít peníze už v tomto týdnu. Vážné varování od renomovaných novin

 
Elaine Moore ve vyjádření pro Financial Times konstatoval, že Ukrajině hrozí pád do propasti platební neschopnosti, pokud se rychle nedohodne s věřiteli. Pád hrozí už v pátek. Kyjev se prozatím nedokázal dohodnout s věřiteli na restrukturalizaci dluhů. Letos ukrajinský dluh dosáhl 100 procent HDP.
21.07.2015 21:36 |

podobné články

Podobné články

Do Česka vtrhly extrémní bouřky, zesílili varování meteorologové

 
Meteorologové v neděli odpoledne zesílili varování před silnými bouřkami, které vydali v sobotu. Varování před bouřemi s extrémním stupněm nebezpečí platí až do nedělního večera pro Středočeský, Plzeňský, Jihočeský kraj a Vysočinu. Pro celou republiku současně platí až do pondělního rána standardní varování před bouřkami s nebezpečnými doprovodnými jevy.
02.08.2009 16:00 |

podobné články

Co to tvrdíte, že Západ něco dluží Ukrajině? napsal do novin Václav Klaus

 
Exprezident Václav Klaus se na názorové straně Hospodářských novin pustil do polemiky se švédským ekonomem Andersem Aslundem, který tvrdí, že Západ Ukrajině dluží pomoc. Dle Klause však Západ Ukrajině nedluží vůbec nic.
29.04.2015 07:21 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8477 článků)

Novinář z Lidových novin se vysmál Zemanovi. Poslední přirovnání války na Ukrajině se mu prý opravdu nepovedlo

 
Český prezident přirovnal válku na Ukrajině k občanské válce ve Španělsku v 30. letech minulého století. Toto jeho tvrzení analyzuje v Lidových novinách Zbyněk Petráček. „Myslí to Miloš Zeman vážně?“ ptá se komentátor. Pokazuje na to, že je to stejné, jako kdyby říkal, že na Ukrajině z jedné strany intervenují Rusové a na straně druhé Evropská unie.
11.10.2014 10:21 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (16436 článků)

Varování před SOČI: V zubních pastách mohou být látky pro bomby, upozorňují Američané

 
V letadlech do Soči mohou být bomby v zubních pastách! Takové varování vydalo americké ministerstvo pro vnitřní bezpečnost. Podle něj totiž v tubách zubních past mohou být látky, které mohou posloužit k výrobě bomb.
06.02.2014 08:10 |

podobné články

Dovolená v egyptských letoviscích je bezpečná: Ministerstvo zmírnilo varování

 
Začátek školního roku o tomto víkendu přinesl do Egypta novou vlnu protestů, přesto české ministerstvo zahraničí v pondělí zmírnilo své varování před cestami do Egypta. Ministerstvo původně nedoporučovalo cestovat do celé země, nyní z tohoto varování vyňalo letoviska u Rudého moře, kde je bezpečnostní situace o poznání klidnější.
23.09.2013 20:40 |

podobné články

Doktor Macek poškádlil Babiše a také Američany na Ukrajině. Něčím, co nechtějí slyšet

 
Tradiční glosátor politického dění doma i ve světě Miroslav Macek si znovu nebere servítky. Vyjádřil se na konto miliardáře a ministra financí Andreje Babiše (ANO) a pár slov padlo také o Ukrajině. Macek prý nemá nic proti tomu, když chce Babiš utrácet peníze, ale ať nesmyslně utrácí peníze své, nikoli z daní. Všímá si také toho, jak se to doopravdy má s transparentností na Ukrajině. Znovu se ukazuje, že jsou peníze vždy až na prvním místě.
20.07.2015 20:11 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (8329 článků)

Přituhuje: ČSSD se spojila s Kalouskem, aby odřízla Babiše od moci. A z ANO zní vážné varování

 
Miroslav Kalousek prý objevil novou past, jak rozeštvat vládní koalici. Lidové noviny pobouřeně hned na titulní stránce referují o jeho návrhu přesunout firmy s majetkovou účastí státu z vlivu ministra financí Andreje Babiše pod Ministerstvo průmyslu a obchodu. A ČSSD prý vážně uvažuje, že jeho návrh podpoří. Deník z mediální stáje ministra financí Babiše ale vysílá ČSSD varování, že by to mohlo ohrozit koalici.
12.03.2015 07:31 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (8329 článků) , Miroslav Kalousek (5963 článků)

Petra Procházková: Na Ukrajině se musí politici semknout v zápase za existenci země

 
Zvláštní zpravodajka Lidových novin na Ukrajině Petra Procházková analyzuje ve čtvrtečním vydání tohoto listu povolební situaci na Ukrajině. „Před politiky je velký úkol – zapomenout na boj o prvenství, popularitu, moc i peníze a semknout se v zápase za existenci země,“ píše Procházková. Podle ní mají ukrajinské parlamentní volby dva vítěze. Národní frontu premiéra Arsenije Jaceňuka a Blok Petro Porošenka.
30.10.2014 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Petra Procházková (99 článků)

Šéfredaktor Lidových novin Balšínek skončil, list povede Veselin Vačkov

 
Šéfredaktor Lidových novin a člen představenstva vydavatelství Mafra Dalibor Balšínek dnes po dohodě s vedením ve funkcích skončil. Řízením redakce Lidových novin byl pověřen jejich někdejší šéfredaktor Veselin Vačkov. Sdělila to dnes Mafra. Majitel vydavatelství Andrej Babiš plánuje jméno nového šéfredaktora Lidových novin oznámit příští týden. A už do pátku 15. listopadu by mělo být známo i jméno nového šéfredaktora Mladé fronty DNES. 
13.11.2013 17:36 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (8329 článků)

A je to tady! Lucie Borhyová je podruhé těhotná!

 
Jedna z "nejpopulárnějších tváří":http://www.extra.cz/sexbomba-z-televiznich-novin-borhyova-podivejte-se-na-7-fotografii-kde-moderatorka-tasi-obri-dekolt televize Nova Lucie Borhyová (35) čeká miminko. Podle informací serveru Prásk.tv čeká "moderátorka":http://www.extra.cz/8-nejkrasnejsich-moderatorek-televiznich-novin-ktere-vidate-na-obrazovce-diky-nim-je-radost-sledovat-zpravy Televizních novin dítě se svým o jedenáct let mladším přítelem, moderátorem Sportovních novin Michalem Hrdličkou (24).
04.12.2013 00:15 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Borhyová (1316 článků) , Michal Hrdlička (598 článků)

Proč přibývá čtenářů novin

 
Je to trochu překvapivé zjištění. Po celém světě se prodává stále více novin, a co se týče čtenosti – ještě nikdy v historii nečetlo deníky tolik lidí, jako v současnosti. Pokud se podíváme na oblasti, kde dochází k největšímu nárůstu, zjistíme, že k nim patří Střední východ, severní Afrika a Asie. V minulém roce se prodalo na naší planetě každý den 512 milionů výtisků, což je o 1,1 % víc než o rok dříve. Tato čísla zveřejnil světový svaz vydavatelů novin WAN-IFRA na začátku září na svém výročním kongresu, který se konal v Kyjevě na Ukrajině.
12.09.2012 00:55 |

podobné články

NATO sepsalo manuál proti ruské propagandě. Jasně prý dokáže, jak Rusové řádí na Ukrajině

 
Severoatlantická aliance dle MF Dnes sestavila dokument, který shrnuje důkazy o ruských vojácích a zbraních na Ukrajině. Má prý sloužit jako manuál proti proruské propagandě. Přesvědčit by údajně mohl i prezidenta Zemana, který ruskou přítomnost na Ukrajině zpochybnil. Komentátor Teodor Marjanovič je ale v tomto směru skeptický.
03.04.2015 07:36 |

podobné články

Karikaturista Steiger porušil zásadu: Němcová na Hrad, má slušné oči

 
PŘÍBĚH O politice nehovoří, zásadně o ní jen kreslí. A to úplně do všech renomovaných novin v Evropě. Pro Parlamentní Listy.cz svou letitou zásadu nicméně karikaturista a malíř Ivan Steiger částečně ze slušnosti porušil. Podle něj nastalo století žen. Ty jsou totiž pracovitější a chytřejší, než jejich parazitující mužské protějšky. Proto by si na Hradčanech přál v roli prezidenta ženu a nejlépe předsedkyni Poslanecké sněmovny Miroslavu Němcovou.
18.03.2012 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1304 článků)

Toto zní z renomovaných amerických novin: Už dost toho vývozu demokracie, Obamo. To jsme se nepoučili?

 
Publicista Richard Cohen se ve svém textu publikovaném v americkém deníku The Washington Post zamýšlí nad neustálou snahou Spojených států amerických vyvážet do světa demokracii. Je přesvědčen, že je to kontraproduktivní a veskrze nesmyslné.
02.09.2014 10:10 |

podobné články

Ukrajinští radikálové zbili poslance. Ministr jim za to dal vážné varování

 
Radikálové z ukrajinského Pravého sektoru měli v úterý v Oděse zmlátit poslance Strany regionů Nestora Šufryče, který je známým kritikem vojenského tažení nynějšího režimu proti proruským separatistům na východě Ukrajiny. Informoval o tom server Lidovky.cz s tím, že v reakci na incident vyslal Pravému sektoru ukrajinský ministr vnitra Arsen Avakov vážné varování.
01.10.2014 17:30 |

podobné články

Vážné varování do Kyjeva z úst šéfa americké diplomacie. Jestli začnete zase útočit, přijdou následky

 
Někteří západní politici si začínají očividně uvědomovat neudržitelnost dosavadní politiky vůči Rusku. John Kerry, ministr zahraničí USA, vystoupil na společné tiskové konferenci se Sergejem Lavrovem a z pódia pronesl vážné varování prezidentu Ukrajiny Porošenkovi, pokud by chtěl obnovovat vojenské akce.
13.05.2015 16:58 |

podobné články

Osobnosti: John Kerry (170 článků) , John Kerry (145 článků) , Sergej Lavrov (97 článků)

Vypadá to na válku, dělejte něco. Vážné varování od Michaila Gorbačova

 
Bývalý vůdce Sovětského svazu Michail Gorbačov vyslal vážné varování. Prohlásil totiž, že NATO a ruské ozbrojené síly jsou již od sebe na „krátký dostřel“. Podle Gorbačova to vypadá, jako kdyby se svět připravoval na válku. Gorbačov to prohlásil v rozhovoru, který poskytl magazínu Time.
28.01.2017 09:05 |

podobné články

Redaktorka LN Šafaříková: Zeman lže o Ukrajině. Ukrajinští extremisté mají podporu jako součet Okamury a DSSS

 
Prezident Zeman rád a často lže a v tomto duchu je třeba vnímat i jeho výroky o Ukrajině. Proto by nás prý nemělo ani překvapit, že o novoročním pochodu v Kyjevě vykládá věci, které nikdo jiný neviděl. Redaktorka Lidových novin Kateřina Šafaříková vše spojuje s aktivitami jeho poradců a financiérů.
06.01.2015 09:57 |

podobné články

Ministerstvo zřídilo konto, na které mohou poslanci posílat peníze na pomoc Ukrajině

 
Ministerstvo zahraničí otevřelo zvláštní konto, na které mohou poslanci posílat peníze na humanitární pomoc Ukrajině, jejíž východní část byla postižena boji mezi vládními vojáky a proruskými separatisty. Sněmovnu o tom dnes informoval lidovec Tomáš Podivínský.
19.09.2014 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Podivínský (52 článků)