Článek

Uhlobaroni, stovky zabavených milionů i smrt: Policie končí s Mosteckou uhelnou

 
Protikorupční policie ukončila vyšetřování rozsáhlé kauzy Mostecké uhelné společnosti (MUS), ve které se pro podezření z tunelování a podvodného ovládnutí společnosti zodpovídá od roku 2012 sedm lidí včetně pěti bývalých manažerů. Informaci České televize dnes potvrdil státní zástupce Petr Šereda z Vrchního státního zastupitelství v Olomouci. Návrh na obžalobu by měl být podán pravděpodobně v polovině roku, uvedl Šereda.
29.01.2016 17:35 |

podobné články

Podobné články

Gross už není členem ČSSD! Kvůli kauze s Mosteckou uhelnou

 
Expremiér Stanislav Gross přerušil kvůli údajné kauze spojené s Mosteckou uhelnou společností (MUS) své členství v ČSSD. Strana se rozhodla jeho rozhodnutí akceptovat, informoval ve čtvrtek statutární místopředseda ČSSD Bohuslav Sobotka.
06.01.2011 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Gross (719 článků) , Bohuslav Sobotka (9472 článků)

Šéf protikorupční policie: Mosteckou uhelnou vyřeším. I Grossův byt

 
Šéf protikorupční policie Tomáš Martinec nastoupil do své funkce v březnu letošního roku a tvrdí, že se jeho oddílu podařilo zajistit jeden a půl miliardy korun zločincům obviněných z korupce a trestných činů, které protikorupční policie řešila. Chce také vyšetřit švýcarské miliardy a otevře i kauzu zbohatnutí expremiéra Grosse.
22.11.2011 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Martinec (106 článků)

ČEZ dostal za smlouvu se Sokolovskou uhelnou pokutu 150 mil.

 
Energetická společnost ČEZ dostala pokutu 150 milionů korun za smlouvu se Sokolovskou uhelnou (SUAS) na dodávku uhlí pro elektrárnu Tisová. Specializovaný finanční úřad rozhodl, že ČEZ platí SUAS příliš málo a zneužívá svou sílu k cenovému diktátu. Verdikt je pravomocný, firma již pokutu zaplatila. Informuje o tom Mladá fronta Dnes (MfD).
21.11.2015 07:00 |

podobné články

ČSSD chce hlasovat o nedůvěře kvůli kauze MUS. Paroubek podal trestní oznámení

 
Sociální demokraté zvažují, zda v souvislosti s kauzou 12 miliard korun zablokovaných švýcarskými justičními orgány mají vyvolat hlasování o nedůvěře kabinetu. Expředseda ČSSD Jiří Paroubek, který si založil vlastní stranu, už v této kauze podal trestní oznámení. Chce, aby policie vyšetřila, kdo je odpovědný za to, že Česko včas nevzneslo nárok na peníze, které zřejmě pocházejí z trestné činnosti v souvislosti s Mosteckou uhelnou společností.
15.11.2011 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3426 článků)

Za Mosteckou uhelnou může i Benešová, tvrdí Nečas. ČSSD se brání

 
Celý rok trvalo kabinetu Petra Nečase, než se rozhodl přihlásit se o 12 miliard vyvedených z Mostecké uhelné společnosti. Stačilo přitom zapojit se do trestního řízení vedeného švýcarskou stranou a prohlásit se za poškozený stát. Možnost jednoduše se zapojit do řízení dnes již vyprchala. Vláda proto zvažuje, zda se zapojit do komplikovanějšího a nákladnějšího civilního řízení, či zda požádat o zpětné zařazení do řízení trestního. Otázkou přitom stále zůstává, proč se vláda o peníze nepřihlásila již před rokem.
18.11.2011 22:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků)

Klasnová: Privatizace Mostecké uhelné je dítětem dnešního předsedy ČSSD

 
Ministerstvo financí neeviduje žádnou škodu za Mosteckou uhelnou, a proto se nepřihlásilo o peníze, které byly nelegálně získány při privatizaci pod cenou této obří těžební společnosti.
19.11.2011 14:50 |

podobné články

Ministerstvo financí podalo trestní oznámení v kauze Mostecké uhelné

 
V případě Mostecké uhelné společnosti Česká republika vystupuje před švýcarskými orgány jako poškozená strana. To ale podle ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) nebrání tomu, aby bylo na Mosteckou uhelnou podáno další trestní oznámení v ČR. Toto trestní oznámení podalo ministerstvo financí, neboť věří, že má k dispozici nové důležité informace.
05.06.2012 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6372 článků)

Stanjura: První otázka by měla být, kdo privatizoval Mosteckou uhelnou

 
Projev na 53. schůzi Poslanecké sněmovny dne 16. 5. 2013
16.05.2013 11:35 |

podobné články

Švýcaři rozdali tresty za Mosteckou uhelnou: Miliardář Koláček dostal skoro 4,5 roku!

 
Trest na celkem 52 měsíců nepodmíněně dostal u švýcarského soudu uhlobaron a miliardář Antonín Koláček, jeden z hlavních obviněných v kauze tunelu Mostecké uhelné. Švýcaři ho tak ihned zadrželi a hrozí, že se do svého "chrámu s Buddhou", tedy luxusní vily v Říčanech u Prahy, jen tak nevrátí. Vedle toho dostali tresty i další obvinění. A nejde o malé flastry!
10.10.2013 15:20 |

podobné články

Grospič (KSČM): Mosteckou uhelnou nesmíme bývalým vládním stranám prominout

 
Říká se, že tzv. vyšší spravedlnost mele pomalu, ale jistě. Jsem přesvědčen, že je-li vůle, není se třeba na onu boží spravedlnost odvolávat a čekat. I ta světská, sice někdy obzvlášť pomalu, ale rovněž spravedlivě, přemele. Rozhodnutí švýcarských soudů ve věci Mostecké uhelné je určitě morální fackou nejen české justici, ale předevší všem minulým českým vládám v posledních sedmi letech.
13.10.2013 11:05 |

podobné články

Zasvěcený muž z minulosti k MUS: Jde i o Grosse. Dostali malé tresty, Koláček se na mě jen usmíval

 
Někdejší poslanec za ODA a bývalý předseda Fondu národního majetku Roman Češka byl prvním, kdo upozornil, že v Mostecké uhelné probíhá nepřátelské převzetí. Svolal valnou hromadu, na které se ukázalo, že manažeři kontrolují v dolech většinu. V té době prý bylo ještě možné Mosteckou uhelnou zachránit, chyběla ale vůle u politiků, říká v rozhovoru pro Hospodářské noviny.
14.10.2013 07:35 |

podobné články

Zeman prý nevěděl, zda jeho ministři ví, kdo stojí za Appianem

 
Prezident Miloš Zeman prý v roce 1999 jako premiér nevěděl, jestli někteří ministři jeho vlády mají informace, kdo stojí za společností Appian, která koupila Mosteckou uhelnou společnost (MUS). S ministry tehdejšího kabinetu o tom nemluvil, řekl dnes na tiskové konferenci v Nymburce. O tom, že někteří členové Zemanovy vlády věděli, že za Appianem stojí Antonín Koláček a jeho společníci, řekl v pondělí právě Koláček.  
17.10.2013 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20450 článků)

My jsme Mosteckou uhelnou zachránili, vysvětloval Moravcovi manažer Kraus

 
Před více než týdnem odsoudil švýcarský soud pětici exmajitelů a manažerů Mostecké uhelné (MUS). Mezi nimi byl i Petr Kraus, bývalý spolumajitel, který byl hostem nedělních Otázek Václava Moravce.
20.10.2013 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Václav (737 článků)

Česko ostrouhá. Miliardy za Mosteckou uhelnou ze Švýcarska nedostane!

 
Švýcarský soud dnes rozhodl, že ze zablokovaných peněz v kauze Mostecké uhelné společnosti (MUS) neuvolní žádné peníze jako odškodné pro Českou republiku ani pro společnost Czech Coal Services (CCS), která je nástupcem MUS.
29.11.2013 16:25 |

podobné články

Česko utře: Miliardy za Mosteckou uhelnou ze Švýcarska nedostane

 
Švýcarský soud dnes rozhodl, že ze zablokovaných peněz v kauze Mostecké uhelné společnosti (MUS) neuvolní žádné odškodné pro Českou republiku ani pro společnost Czech Coal Services (CCS), která je nástupcem MUS. Bývalí manažeři MUS přitom podle soudu způsobili svou údajnou trestnou činností větší finanční škody, než je hodnota jejich zablokovaných prostředků. Pokud neuspějí s odvoláním, znamená to, že o své miliardy přijdou.
29.11.2013 21:40 |

podobné články

Server se vyptával politiků na odpovědnost za MUS. Nepochodil u nikoho

 
Švýcarský soud uznal, že sice České republice vznikla machinacemi s Mosteckou uhelnou společností (MUS) škoda, ovšem aby dostala odškodnění, musí se ho domáhat sama v občanskoprávním řízení. Až nyní se může český stát do jednání zapojit.
10.12.2013 17:40 |

podobné články

Česká EPH dál dobývá Evropu. Od RWE koupila uhelnou elektrárnu v Británii

 
Daniel Křetínský a Patrik Tkáč se svým Energetickým a průmyslovým holdingem (EPH) usilovně pracují na expanzi o Evropy. Od německé energetické skupiny RWE odkoupí uhelnou elektrárnu v britské obci Lynemouth. Kolik je to bude stát, ale zatím ani jedna z firem neprozradila. 
08.01.2016 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Patrik Tkáč (16 článků)

Sto padesát tisíc stran. Soud začne rozplétat Mosteckou uhelnou

 
Kauza Mostecké uhelné společnosti je podle všeho v Česku došetřena. Teď je na tahu soud. Informuje o tom server České televize s tím, že ze společnosti byly vyvedeny asi tři miliardy korun. Soud toho bude mít hodně k pročtení, spis totiž čítá sto padesát tisíc stran.
01.05.2016 14:35 |

podobné články

Pobodala ho malým nožíkem! Žena zaútočila po hádce před mosteckou restaurací

 
Rozhovor se změnil v hádku, která vyústila v napadení. Před mosteckou restaurací zaútočila žena (24) na muže (56) titěrnou zbraní – malým nožíkem.
04.06.2016 15:00 |

podobné články