Článek

Udženija (ODS): ČSSD klidně slíbí cokoli, když to daňový poplatník zaplatí

 
Požadavky odborů a představitelů ČSSD vytvářet speciální podmínky pro horníky, kteří přijdou o zaměstnání, jsou nepřijatelné. Sociální demokraté ale před volbami slíbí cokoli. Kde na to vezmou, jak u nich bývá zvykem, neřeší. Protože daňový poplatník nakonec jejich šílené nápady nějak zaplatí.
18.07.2016 14:30 |

podobné články

Podobné články

Skopeček (ODS): Jsme proti zavádění nových daní

 
ODS důrazně odmítá návrhy vedení České lékařské komory na zavedení nových daní, a to tzv. zdravotní daně na tabák a alkohol. Již dnes patří český daňový systém mezi nejsložitější na světě a to i kvůli existenci vysokého počtu nejrůznějších daní, kterým náš daňový poplatník čelí. Podle srovnání Světové banky je náš daňový systém 122. nejsložitější ze 189 sledovaných zemí. Jakékoliv zavádění nových typů daní by nás v tomto nelichotivém umístění posunulo ještě níže.
07.03.2016 22:05 |

podobné články

Keith Richards: Kouření se do smrti nevzdám!

 
Drogy? Prosím. Alkohol? Klidně. Toho všeho se kytarista Keith Richards klidně vzdal, ale na cigarety mu nesmí sáhnout ani hrozící zubatá. Hudebník ze skupiny Keith Richards klidně vzdal, ale na cigarety mu nesmí sáhnout ani hrozící zubatá. Hudebník ze skupiny Keith Richards klidně vzdal, ale na cigarety mu nesmí sáhnout ani hrozící zubatá. Hudebník ze skupiny Keith Richards klidně vzdal, ale na cigarety mu nesmí sáhnout ani hrozící zubatá. Hudebník ze skupiny Keith Richards klidně vzdal, ale na cigarety mu nesmí sáhnout ani hrozící zubatá. Hudebník ze skupiny Keith Richards klidně vzdal, ale na cigarety mu nesmí sáhnout ani hrozící zubatá. Hudebník ze skupiny Keith Richards klidně vzdal, ale na cigarety mu nesmí sáhnout ani hrozící zubatá. Hudebník ze skupiny Keith Richards klidně vzdal, ale na cigarety mu nesmí sáhnout ani hrozící zubatá. Hudebník ze skupiny Rolling Stones prohlásil, že se nevzdá kouření ani kvůli nemocem a bude kouřit do posledního dechu.
03.02.2010 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Keith Richards (52 článků) , Keith Richards (52 článků)

„Zoufalost,“ šije do Babiše kvůli EET první dáma ODS. Šéf ANO změny hájí

 
Velmi ostře se do Andreje Babiše (ANO) kvůli současnému dění kolem elektronické evidence tržeb (EET) naváží Alexandra Udženija, 1. místopředsedkyně ODS. Zatímco Babiš EET hájí a ujišťuje, že první fáze odstartuje bez zdržení 1. prosince, Udženija kritizuje ohlášené výjimky. Za chaotickou komunikaci změn to ostatně Babiš schytal i od premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD). Udženija by nejraději zrušila celý projekt, prý bude stát Česko miliardy.
24.11.2016 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (7804 článků)

Udženija odepsala Béma za pomluvy ODS: Jako když po dvaceti letech odkopnete manželku s dětmi

 
Členka pražské ODS Aleksandra Udženija tvrdě zúčtovala s Pavlem Bémem za to, jak se opřel do své někdejší mateřské strany ve vyjádření pro ParlamentníListy.cz. Na sociální sítí facebook Udženija poznamenala, že Bém nemá ani špetku důstojnosti.
27.08.2013 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (807 článků)

Pražská radní Udženija se vezla do práce na kole. Prý to bylo příjemné

 
Radní Aleksandra Udženija (ODS) podpořila celostátní kampaň Do práce na kole a ráno vyrazila na zasedání Rady hlavního města Prahy na elektrokole. Doprovázeli ji spolupracovníci a lidé z iniciativy Auto*Mat, která kampaň vyhlásila. Cílem akce je přesvědčit Pražany i obyvatele dalších měst, aby alespoň na kratší cesty přes město nechali své auto doma a použili zdravější a ekologičtější dopravní prostředek. Jízda na kole může být také příjemnější a rychlejší, jak se dnes přesvědčila i radní Udženija.
17.04.2012 14:15 |

podobné články

Být rudý znamená být mrtvý, říká Milan Uhde. Vyděsilo ho, když slyšel, že Rusko nás osvobodí od USA a má strach: Američané by nás mohli nechat být

 
ROZHOVOR První předseda Poslanecké sněmovny České republiky a exministr kultury Milan Uhde varuje před sílícími projevy antiamerikanismu v Evropě. „Pokud bude antiamerikanismus sílit, to pokušení nechat Evropu Evropou může sílit také. A když americký poplatník vidí, že Evropan nevydává na vlastní bezpečí zdaleka tolik peněz jako americký poplatník na bezpečí Evropy, může mu být líto těch dolarů, které vydává z vlastní kapsy,“ upozornil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz známý spisovatel a dramatik. Je přesvědčen, že bez pomoci Spojených států amerických není Evropa schopna sama ochránit svoji bezpečnost.
01.04.2015 04:46 |

podobné články

Osobnosti: Milan Uhde (61 článků)

Seďa (ČSSD): Daňový poplatník zaplatí za chybu státu

 
Ministr obrany rozhodl odstoupit od dostavby Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN).
29.06.2011 19:25 |

podobné články

G8 prý slíbí 20 miliard USD na pomoc novým arabským demokraciím

 
Summit skupiny vlivných zemí G8 slíbí na pomoc novým arabským demokraciím partnerství a 20 miliard amerických dolarů (346 miliard korun). Vyplynulo to z návrhu závěrečné deklarace, z níž před jejím konečným projednáním a přijetím citovaly zahraniční agentury.
27.05.2011 13:10 |

podobné články

České exportní bance přibývají nesplácené pohledávky. Peníze mizí i v Rusku a na Ukrajině

 
Dostat zpátky peníze, které český stát napůjčoval na investice v zahraničí, je čím dál těžší. Ve státní České exportní bance vznikla mnohamiliardová díra. A rychle roste. Za dlužníky v cizině zaplatí český daňový poplatník. Píše o tom na titulní straně MF Dnes.
12.02.2015 11:51 |

podobné články

Děti diplomatů studují na elitních školách. Platí to Češi

 
Jsou to často částky šplhající se i k milionu korun, které český daňový poplatník zaplatí za školní docházku jediného dítěte českého diplomata. Přitom by tito potomci měli podle předpisů upřednostňovat levnější státní školy před elitními vzdělávacími ústavy. To se ale podle Hospodářských novin (HN) příliš neděje. Naopak se podle nich pravidlo často ohýbá ve prospěch diplomatů.
08.06.2016 11:00 |

podobné články

ODS: Fiala, Udženija a Vystrčil byli hosty regionálního sněmu

 
Na Regionální sněm ODS Pardubického kraje přijeli nejen s delegáty, ale i přítomnými hosty, diskutovat předseda ODS Petr Fiala, 1. místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija i místopředseda a senátor Miloš Vystrčil.
12.12.2016 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (955 článků) , Miloš Fiala (2 články)

Babišův daňový balíček míří se zpožděním ke schválení. Co přinese?

 
Vládní daňový balíček poslanci loni nakonec projednat nestihli. Změny týkající se hned sedmi zákonů jsou tak stále ve třetím čtení, ale dá se předpokládat, že je poslanci schválí hned na své první lednové schůzi. Daňový balíček z dílny ministerstva financí přináší změny v několika oblastech.
03.01.2017 10:40 |

podobné články

Nečas: Za dluhy cizích zemí by neměl český daňový poplatník nést odpovědnost

 
Premiér Petr Nečas (ODS) a jeho vláda se připravuje na zásadní diskuzi Evropské unie o východisku z komplikované situace kolem eura. Podle Nečase kabinet situaci nepodceňuje, nicméně finančně pomoci zemím eurozóny či zahraničním bankovním domům nechce.
19.10.2011 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9177 článků)

Udženija (ODS): Zisk, úspěch a motivace nejsou sprostá slova

 
Delegáti 27. kongresu ODS dnes zvolili 1. místopředsedkyni Občanské demokratické strany. Stala se jí již v prvním kole volby Alexandra Udženija, předsedkyně klubu pražských zastupitelů ODS. Získala 239 hlasů ze 464.
16.01.2016 19:30 |

podobné články

Hamáček (ČSSD): Fraška s letouny CASA pokračuje

 
Letouny CASA, za které daňový poplatník zaplatil přes čtyři miliardy korun, dodnes nejsou schopné služby. Ministr obrany Vondra se však dohodl s jejich výrobcem, že tato újma bude kompenzována vrácením jednoho z pěti strojů L-159.
30.01.2012 14:10 |

podobné články

Ministrany mohou na volbách vydělat milióny, i když neuspějí

 
Zřídit si stranu, kandidovat do Sněmovny a neuspět nemusí být až takový nezdar, jak by se na první pohled mohlo stát. Naopak. Stát neboli daňový poplatník totiž čtyřem stranám, které před třemi lety dostaly přes 1,5 procenta hlasů, ale neprorazily pětiprocentní hranici nutnou pro vstup do dolní komory, vyplatil od voleb 2010 do konce loňského roku na příspěvcích téměř 152 miliónů.
05.09.2013 20:15 |

podobné články

Svobodová: Můj syn je nejmenší daňový poplatník

 
Vendula Svobodová, vdova po Karlu Svobodovi, nahradila slavného skladatele při křtu CD New Dracula 2009-2010. Společnost jí dělal kamarád, protože její partner Patrik Auš byl pracovně zaneprázdněn. Chyběl i syn Jakub, přestože bude ze zisku z této desky platit daně.
16.09.2009 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Vendula Svobodová (782 článků) , Jakub Svoboda (166 článků)

Syn zesnulého Karla Svobody: Jsou mu čtyři roky a už platí státu daně

 
"Můj syn je asi nejmladší daňový poplatník v Čechách," prozradila Novinkám Vendula Svobodová (36), vdova po skladateli Karlu Svobodovi. Malý Jakub Svoboda (4) bere tantiémy z tvorby svého otce a musí platit státu daně.
17.09.2009 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Karel Svoboda (439 článků) , Vendula Svobodová (782 článků) , Jakub Svoboda (166 článků)

Kalousek: Daňový poplatník dluh za Liberec platit nebude

 
Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) popřel dohady o tom, že by na dluh po mistrovství světa v klasickém lyžování v Liberci měli doplácet daňoví poplatníci.
23.08.2010 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (5864 článků)